تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 38

نام تاپيک: Intel یـــا AMD .مسئله این است!

اگه نباشه جاش خالی می مونه high-end's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

اینتل همیشه از نظر پرفرمنس از ای ام دی سرتر بوده و از طرفی ای ام دی p/p بهتری داره.(البته غیر از سندی)

کلا ای ام دی همیشه زیر سایه اینتل بوده.ترفند هایی مثل آنلاک و امکان استفاده از چند نسل پردازنده روی یک سوکت باعث شده که حداقل از نظر درآمد اوضاع و احوال خوبی داشته باشه.

2. 2 کاربر از high-end بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

در مورد پردازنده های نسل آینده این دو شرکت چیه؟
    آیا به سمت AMDرفتن اشتباهه یا خیر؟

آخر فروم باز 30vil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Teh

پيش فرض

خب، بنچمارکی داری خوشحال میشم ببینم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. این کاربر از 30vil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه CHAPTER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    -_-

پيش فرض

تو دو تا سیستم با کانفیک یکسان اینتل برتر از AMD هست

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

7. این کاربر از CHAPTER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز PC_Expert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    در انجمن قبلا" در این مورد صحبت های زیادی شده. چنین مقایسه هایی به نظرم چندان درست نیست.
    از این جهت که در بازه های زمانی مختلف و با توجه به بودجه ها و کاربرد های مختلف باید پردازنده انتخاب بشه. طرفداری از یک شرکت خاص هم چندان معقول به نظر نمیرسه.

9. 2 کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

به نظر من هم این مدل تاپیک ها دیگه کلیشه‌ای شدن و زیاد جالب نیستن... بهتر بود بحث رو محدود میکردید...

ولی برای این که جوابی داده باشم... در حال حاضر با وجود Sandy Bridge ها تقریبا خرید از AMD رو به جز موارد خاص مطلوب نمیدونم... مگر در رده های Low-End ...

البته بسیار به عملکرد بولدوزر ها امیدوارم و امیدوارم پرفرمنس خیلی خوبی داشته باشن...

موفق باشید.

11. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Dj_aghamajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    RaShT

پيش فرض

فعلا طبق آمار بازار: اینتل 8 برابر فروش بیشتری نسبت به AMD داره! و فعلا اوضاع AMD خوب نیست! ولی در آینده کم کم سهم AMD زیاد میشه و قدرت رقابت بیشتری بدست میاره!
    ولی من AMD دوست دارم! هر چند که از هر دو استفاده کردم!

13. 3 کاربر از Dj_aghamajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Vaioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مقایسه این دو در حالت کلی از نظر شخص من اشتباه است.برای انتخاب معمولآ شرایطی مثل نوع کاربری و یا بوجه خیلی مهمه.برای مثال در بعضی کاربردهای خاص اینتل بهتر جواب میده و در بعضی کاربرد های دیگه AMD.برای بوجه در بعضی موارد خرید AMD خیلی به صرفه تره و در بعضی دیگه اینتل.اما تجربه خودم در استفاده از هر دو میگه که برای بوجه متوسط و کم و کاربری معمول AMD خیلی منطقی تره.اما برای بوجه بالا و کاربری های خاص اینتل کاملآ AMD رو محو میکنه.اما طبق اخبار جدید قراره که AMD با سری بولدوزر این معادله رو بر عکس کنه.به هر حال باید منتظر موند و دید که این مسئله با ورود نسل جدید هر دو به همین شکل میمونه یا خیر؟

15. این کاربر از Vaioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 1navid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

اصلا نباید دوتا برند رو باهم مقایسه کرد بلکه باید دو مدل هم رده رو با هم مقایسه کرد
    درضمن باید تو مقایسه بودجه رو هم درنظر گرفت تا کاملا به نتیجه رسید
    مقایسه 2600k با 1100 کاملا اشتباهه دوتا مدل از دو نوع معماری جدا گانه بهره می برند پس مقایسه اشتباهه
    یه سوال هم از آقا برهان دارم شما با چه موتور رندری رندر می گیرید که سرعت amd از سندی بیشتره چون عملا همچین اتفاقی نمی افته درضمن مکس هنوز کاملا 6 تا هسته رو پشتیبانی نمی کنه چون من دونوع cpu رو هم دارم با سندی خیلی سریع تر رندر می گیرم

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

مقایسه این دو در حالت کلی از نظر شخص من اشتباه است.برای انتخاب معمولآ شرایطی مثل نوع کاربری و یا بوجه خیلی مهمه.برای مثال در بعضی کاربردهای خاص اینتل بهتر جواب میده و در بعضی کاربرد های دیگه AMD.برای بوجه در بعضی موارد خرید AMD خیلی به صرفه تره و در بعضی دیگه اینتل.اما تجربه خودم در استفاده از هر دو میگه که برای بوجه متوسط و کم و کاربری معمول AMD خیلی منطقی تره.اما برای بوجه بالا و کاربری های خاص اینتل کاملآ AMD رو محو میکنه.اما طبق اخبار جدید قراره که AMD با سری بولدوزر این معادله رو بر عکس کنه.به هر حال باید منتظر موند و دید که این مسئله با ورود نسل جدید هر دو به همین شکل میمونه یا خیر؟

دوست عزیز هدف هم پیدا کردن همین کاربردهای خاص هست.
    من هم این دو برند رو مقایسه نکردم!
    فقط بحث سر اینه که مدلهای مشابه، برتری با کدومه.
    حالا شما میگی کاربرد خاص!!!
    بهتر بود با چند مثال و بنچمارک بحث رو مفصلتر پیش میبردی!!!

به نظر من هم این مدل تاپیک ها دیگه کلیشه‌ای شدن و زیاد جالب نیستن... بهتر بود بحث رو محدود میکردید...
    ولی برای این که جوابی داده باشم... در حال حاضر با وجود Sandy Bridge ها تقریبا خرید از AMD رو به جز موارد خاص مطلوب نمیدونم... مگر در رده های Low-End ...
    البته بسیار به عملکرد بولدوزر ها امیدوارم و امیدوارم پرفرمنس خیلی خوبی داشته باشن...
    موفق باشید.
    ممنون بایت جواب.
    ولی به نظر من وجود اینجور تاپیکها از ایجاد انحراف در پستهای مشورتی جلوگیری میکنه.
    یه بنده خدا میاد یه درخواست مشاوره میده و بحثهای تخصصی یه سری افراد شروع میشه.
    در چند مورد خودم شاهد مباحث بودم!!!
    حالا این بنده خدا(صاحب تاپیک)قراره چی از این بحث ها گیرش بیاد، خودش پی نمیبره.
    و نتیجه کار فق سردر گمیه و بس.
    پس وجود کلیشه بهتر از حاشیه های سنگینه!!!

اصلا نباید دوتا برند رو باهم مقایسه کرد بلکه باید دو مدل هم رده رو با هم مقایسه کرد
    درضمن باید تو مقایسه بودجه رو هم درنظر گرفت تا کاملا به نتیجه رسید
    مقایسه 2600k با 1100 کاملا اشتباهه دوتا مدل از دو نوع معماری جدا گانه بهره می برند پس مقایسه اشتباهه
    دوست عزیز شما بهتر بود که این موضوع رو با کمی دلیل و توضیحات منطقی تر پیش میبردید.
    اگر این گونه ای که شما میگید باشه، 90 درصد سایتهای بنچمارک معروف دارن راه رو اشتباه میرن!!!
    در ثانی شما مدل های هم رده رو از این دو برند انتخاب و روی کیفیت و قیمت و کارایی اونها بحث کن.

سلام
    در انجمن قبلا" در این مورد صحبت های زیادی شده. چنین مقایسه هایی به نظرم چندان درست نیست.
    از این جهت که در بازه های زمانی مختلف و با توجه به بودجه ها و کاربرد های مختلف باید پردازنده انتخاب بشه. طرفداری از یک شرکت خاص هم چندان معقول به نظر نمیرسه.
    سلام گلم
    هدف دوستان هم دادن راهنمایی درست به دوستان و جلوگیری از بحثهای زولانی و هاشیه ای هست.
    اینکه یک نفر که از لحاظ کارایی و بودجه میخواد یه پردازنده انتخاب کنه، شکی نست
    ولی بین یک مدل معمولا یک مدل مشابه با قابلیتهای بالتر هم هست که طرف رقیب برای رقابت وارد میکنه.
    در مورد گذر زمان هم با شما موافقم. میشه گذشته رو برای گیشرفت یه شرکت دست مایه قرار داد.
    و در اخر هم امیدوارم دلایل دوستان منطقی و علمی باهش نه تعصبی

18. 2 کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •