تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلیل دست کم گرفتن دانشگاه آزاد چیست؟

راي دهنده
134. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • هزینه و شهریه بالای دانشگاه آزاد

67 50.00%
  • معتبر نبودن مدرک

40 29.85%
  • سطح علمی پایین دانشگاه و اساتید

40 29.85%
  • ترس از آینده شغلی و استخدام

40 29.85%
  • آسان بودن سطح سوالات کنکور دانشگاه آزاد

45 33.58%
  • مسائل سیاسی و اقدامات صدا وسیما

20 14.93%
  • دیگر موارد(لطفا در پست خود ذکر کنید)

16 11.94%
Multiple Choice Poll.
صفحه 7 از 8 اولاول ... 345678 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 76

نام تاپيک: دلیل بی اعتنایی و دست کم گرفتن داوطلبان نسبت به دانشگاه آزاد چیست؟

آخر فروم باز Greedy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ؟?

پيش فرض

دانشگاه ازاد با سراسری هیچ فرقی نمیکنه
    بستگی به خود طرف داره طرف اهل درس باشه و تلاش کنه بقیه چیزا حله من خودم کسی بودم که تا سوم دبیرستان معدلم 18 بود نهایی سوم هم شدم 18 ولی برای سراسری و پیش همش پای اینترنت بودم و درس نخوندم سراسری هم قبول نشدم امسال رفتم ازاد و میخوام بخونم تو مجله ای هم هفته پیش خوندم دو نفر ازاد قبول شدن ولی برای کارشناسی ارشد و فوق لیسانس سراسری قبول شدن و پرسیدن فرقشون چیه اونا هم میگفتن ما هر دوشو تجربه کردیم فرقی نداره فقط بستگی به شخص داره

2. 6 کاربر از Greedy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه p d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    قبرستون

پيش فرض

یه سری دانشگاه مادر داریم که همیشه اولین اولویت هستن. اینا هم معمولا سراسری اند بعد اونا؛
    ازاد همیشه تو اولویت دومه اونم بخاطر شهریه ش.
    دوما ی سری دانشگاه ازاد هست ک از خیلی از دانشگاهههای سراسری/غیر انفتاعی بالاتره و تقریبا برابر با ی سری دانشگاه های روزانست.
    اگه بحث شهریش و کنار بذاریم ، به طور کلی نمیشه راجبشون صحبت کرد؛ چون سطح هر دانشگاه با دانشگاه متفاوت ه. مثلا من ازاد تهران جنوب یا علوم تحقیقات و به روزانه شهرستان ارجح میدونم.

4. این کاربر از p d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

مثل اینکه منظوره منو متوجه نشدی ؟ نکنه دانشگاه آزادی هستی ؟!
    جامعه با مردم فرق داره . او کی ؟ اینو گرفتی عمو ؟ کلاس چندی؟!
    چیزی به نام اقبال عمومی به گوشت خوده ؟ بعید می دونم !
    تاسف واسه من یا ... ؟!
    به هرحال لحن تندت مناسب این تاپیک نبود
    من از شما معذرت می خوام.
    شما بهترین دانشگاه دنیا و ایران درس بخون. بهترین رشته رو هم بخون. تا وقتی پارتی نباشه یعنی هیچی!!!! اوکی؟!!
    من خودم با چشمای خودم فارغ التحصیل مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیر گرایش گاز دیدم که تو سر خودش میزنه برای 300 تومن حقوق ماهیانه. اومده بود برای گزینش تو آموزشگاه آزاد علوی بلکه بتونه پذیرفته بشه که در نهایت هم نشد. بعضیا با وجود اینکه خیلی هم تلاش میکنن و واقعا درس خونو زرنگ هم هستن ولی از پس کنکور نمیتونن بر بیان و مشکل دارن باهاش. حالا شاید باور نکنی.

---------- Post added at 09:04 PM ---------- Previous post was at 09:02 PM ----------

یه سری دانشگاه مادر داریم که همیشه اولین اولویت هستن. اینا هم معمولا سراسری اند بعد اونا؛
    ازاد همیشه تو اولویت دومه اونم بخاطر شهریه ش.
    دوما ی سری دانشگاه ازاد هست ک از خیلی از دانشگاهههای سراسری/غیر انفتاعی بالاتره و تقریبا برابر با ی سری دانشگاه های روزانست.
    اگه بحث شهریش و کنار بذاریم ، به طور کلی نمیشه راجبشون صحبت کرد؛ چون سطح هر دانشگاه با دانشگاه متفاوت ه. مثلا من ازاد تهران جنوب یا علوم تحقیقات و به روزانه شهرستان ارجح میدونم.
    ما هم همینو میگیم که!!!
    بعضیا فکر میکنن دانشگاه آزادی جذام داره. اصلا مگه دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه چقدر ظرفیت داره؟!!! اونم با این همه جوون که در مملکت داریم. یکم واقع بین باشین.
    Last edited by F A R I D; 30-09-2011 at 23:05.

6. 2 کاربر از F A R I D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه H00m@N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    گیلان سرسبز

پيش فرض

تو دانشگاه سراسری رشته بدم با استاذای ضعیف زیاد داریم که خیلی ازادها ازش بهترن مثل علوم تحقیقات!

در کل به نظرم اگه این مقایسه بطور موازی=رشته-شهر-سراسری یا ازاد مقایسه بشه خوب سراسری قوی تره!

اما از نظر کار ازاد با سراسری زیاد فرق نمیکنه اول پارتی مهمه بعدشم باید چیزی که خوندی بدونی چیه!

الانم دیگه اونطور مردم فرق نمیزارن ازاد بهتره یا سراسری مدرکه مهمه!کلا دانشجو دیگه اون اعتباری که قبلا داشت نداره!

هرکی میخواد موفق باشه حتما باید دست و بالشو خاکی کنه تا کار یاد بگیره چون تو دانشگاه ها اصولا واحدای کار گاهیش خیلی سرسریه!

8. 2 کاربر از H00m@N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

الان اروپا و كشور هاي پيشرفته هم هيمن طوري هستند.
    شما هر رشته اي كه علاقه داري و مي توني درس بخوني و دوستش داري ميري دانشگاه.
    ديگه بستگي به خودت داره چقدر كار كني و چه كارها كني.

من اوايل فكر مي كردم همه چي دانشگاه هست.
    اما يك جاهايي ديدم داشجو دانشگاه آزاد واقعا با سواد است. چون خودش كار كرده.

ورودي زياد مهم نيست. خروجي مهم هست.

من چند تا از بچه هاي تاپ رو مي شناسم . كارشناسي آزاد بودند الان ارشد دولتي دارن ميخونن

همش بستگي به فر داره. ماشالله چقدر كتاب هاي خوب و حتي ترجمه شده تو بازار هست. ميتوني بخوني و كار كنيو اشكلاتت رو از اساتيد بپرسي

10. 2 کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

تفاوت اصلی دانشگاه ازاد و دولتی توی دانشجواشه مشکل اصلی اینه کسایی میرن دانشگاه ازاد که می خوان مدرک بگیرن نه اینکه درس یاد بگیرن قبول دارم یک سری از دانشگاه ازاد ها مثل دانشگاه ازاد تهران یا اصفهان از نظر سطح کیفی بالا هستند ولی به جز یکی دو شهر بزرگ باقی دانشگاه ازاد ها وقت تلف کردنه ربطی هم به استاد نداره چون دانشجو ها دنبال درس نیستند من خودم دانشگاه چمران اهواز درس میخونم سر کلاس میبینم که چطور دانشجوا از استاد کار میکشن یعنی استاد نمیتونه ماست مالی کنه وبره و از طرف دیگه چون دانشجوا برای درس خوندن میان استاد مجبور مدام سطح علمی کلاس ببره بالا تا از دانشجواش عقب نمونه وقتی استاد میاد سر کلاس و به قول خودش یه کوییز خیلی سخت میگره بعد میبینه نود درصد کلاس توی نصف زمان تعیین شده همه سوال ها رو درست حل کردن مجبوره مدام سطح علمی ببره بالاتر یادمه سر کلاس ریاضی 1 دانشگاه ازاد اهواز رفته بودم ته سوال استادشون قضیه فشردگی بود یا انتگرال x بگیرید نکته جالب این بود که استاد اومد سوال کرد انتگرال یک ایکسم (یک تقسیم بر ایکس کسری فرضش کنید) چیه فکر میکنید چند نفر تونستن جواب بدن ؟هیچ کس اخرش خودم گقتم جوابش چی میشه وقتی دانشجویی دنبال درس خوندن نباشه استاد هم دل سرد میشه و کم کم سطح علمی کلاس میاد پایین و وقتی این فرد وارد بازار کار میشه چون در دوران تحصیل تواناییهای لازم کسب نکرده نمیتونه یک کار خوب پیدا کنه دلیل اصلی بدنام شدن دانشگاه ازاد همینه

12. این کاربر از sorush22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

در ضمن اگر یک نفر دانشگاه دولتی در بیاد محاله بره دانشگاه ازاد دلیل اصلی پایین بودن سطح دانشگاه ازاد اینه که اکثر دانشجو های نخبه و با استعداد میرن دانشگاه دولتی نه ازاد

14. 2 کاربر از sorush22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

در ضمن اگر یک نفر دانشگاه دولتی در بیاد محاله بره دانشگاه ازاد دلیل اصلی پایین بودن سطح دانشگاه ازاد اینه که اکثر دانشجو های نخبه و با استعداد میرن دانشگاه دولتی نه ازاد
    مگه مملکت فقط برای نخبه هاست!!!!!
    خیلی ها تو دولتی بدترین و مزخرف ترین رشته ها رو میخونین. مثل رشته مدیرت هتل داری. آخه اینم شد رشته!!!!!
    پس چون طرف داره در دولتی میخونه بگیم خیلی زرنگه؟!!!!!!!!!!!!!!
    اتفاقا شما متوجه نیستی. کسی تو مملکت ما به یاد گرفتن اهمیت نمیده. باید مدرک داشته باشی و بعدش یه کار خوب و نسبتا پر درآمد. همین!!!! اینا رو نداشته باشی کسی برات تره هم خورد نمیکنه. این چیزی هست که من میبینم تو جامعه.
    کسی نمیگه چون شما دانشگاه دولتی بودی براش گونی گونی پول بیاریم. به نظر من رشته خوب مهه. همین!!! اگر رشته خوب در دولتی قبول شدین برین وگرنه برین آزاد ولی رشته خوبش. وقتتون رو برای رشته های الکی نزارین. برای کار و ورود به جامعه از شما یه مدرک معدل خوب و اینکه ببینن شما چی بلدین رو میخوان. همین!!!! نمیگن چون فلانی فلان دانشگاه بوده پس بدون آزمون قبوله.
    به نظر من تعصب بچه های دانشگاه دولتی رو دانشگاهشون بی خودیه.
    دفعات زیادی بهم ثابت شده کسایی که بی خودی فقط از اسم دانشگاه دولتی و موقعیتش تعریف میکنن خودشون هیچی تو چنته ندارن. چون کسی که واقعا سواد داشته البته به معنای واقعی هیچ جلوی دیگران منم منم نمیکنه و بگه فقط دانشگاه دولتی!!!!!
    ضمنا دانشگاه های دولتی معمولی با آزاد هیچ فرقی ندارن. دولتی های خوب هستن که با بقیه فرق میکنن.
    Last edited by F A R I D; 06-12-2011 at 10:50.

کاربر فعال انجمن های فوتبال EngineeR EhsaN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

مگه مملکت فقط برای نخبه هاست!!!!!
    خیلی ها تو دولتی بدترین و مزخرف ترین رشته ها رو میخونین. مثل رشته مدیرت هتل داری. آخه اینم شد رشته!!!!!
    پس چون طرف داره در دولتی میخونه بگیم خیلی زرنگه؟!!!!!!!!!!!!!!
    اتفاقا شما متوجه نیستی. کسی تو مملکت ما به یاد گرفتن اهمیت نمیده. باید مدرک داشته باشی و بعدش یه کار خوب و نسبتا پر درآمد. همین!!!! اینا رو نداشته باشی کسی برات تره هم خورد نمیکنه. این چیزی هست که من میبینم تو جامعه.
    کسی نمیگه چون شما دانشگاه دولتی بودی براش گونی گونی پول بیاریم. به نظر من رشته خوب مهه. همین!!! اگر رشته خوب در دولتی قبول شدین برین وگرنه برین آزاد ولی رشته خوبش. وقتتون رو برای رشته های الکی نزارین. برای کار و ورود به جامعه از شما یه مدرک معدل خوب و اینکه ببینن شما چی بلدین رو میخوان. همین!!!! نمیگن چون فلانی فلان دانشگاه بوده پس بدون آزمون قبوله.
    به نظر من تعصب بچه های دانشگاه دولتی رو دانشگاهشون بی خودیه.
    دفعات زیادی بهم ثابت شده کسایی که بی خودی فقط از اسم دانشگاه دولتی و موقعیتش تعریف میکنن خودشون هیچی تو چنته ندارن. چون کسی که واقعا سواد داشته البته به معنای واقعی هیچ جلوی دیگران منم منم نمیکنه و بگه فقط دانشگاه دولتی!!!!!
    ضمنا دانشگاه های دولتی معمولی با آزاد هیچ فرقی ندارن. دولتی های خوب هستن که با بقیه فرق میکنن.
    فک نکنم حرفتون زیاد درست باشه ، من یکی از رفیقام امسال تو کنکور بالای 30000 اوردو مهندسی کشاورزی قبول شد از اونطرفم آزاد مهندسی برق/الکترونیک قبول شد حالا بنظرتون کسی که تو ازاد برق میخونه میتونه با کسی که تو دولتی داره با رتبه‌ها زیر 10000 برق میخونه مقایسه بشه؟ ارزش مدرک و معدل این دو تا با هم یکیه؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

در اینکه دانشجو دانشگاه دولتی قوی تر و با سواد تر هست. شکی درش نیست.
    من خودم هم آزاد میخونم اما وقتی میگن اونا باسواد تر هستند اونا قوی تر هستند باید قبول کرد.
    من به عنوان شخصی که چندین رفیق دارم دانشگاه دولتی و یکبار هم باهاشون رفتم دانشگاهشون باید بگم واقعا زمین تا آسمون فرق داره دانشگاه دولتی با آزاد
    اصلا وقتی ساعت کلاسی دانشگاه شروع شد به خدا یک دفعه کل سالن خالی شد و همه تو کلاس بودن و همه کلاس ها آرام و منظم.
    حالا دانشگاه آزاد ....
    قبلا نظرم چیز دیگه ای بود اما حالا فرق کرد.
    Last edited by Life24; 28-01-2012 at 01:04.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •