تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 19 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 186

نام تاپيک: امار فروش بازی ها و کنسول ها

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

شماره 4 اش هم از forza2 امتیازای پایینتری داشت(مراجه کنید به متا)......ولی چیزی که باعث میشه GT همیشه زیاد بفروشه fanbase ای هستش که داره...... .

یعنی همیشه چند میلیون طرفدار اصیل و کهنه کار داره که بازی در هر سطحی باشه میخرنش.......مثه COD که کاملا مشخصه هر سال داره بازی قبلی رو یه ذره تغییر میده بیرون بیرون ولی بیشتر از قبلیش فروش می کنه...... .

+

اکثر IP های بزرگ بازیسازی همیشه میلیونی Fanbase دارن مثه HALO....GTA .....SUPERMARIO....GEARS.... .

حالا بین اینا GT درسته از شماره سومش به بعد ضعیف ظاهر شده(بر خلاف بقیه IP های بزرگ که اکثرا نزول نکردن) ولی بهرحال اون طرفداراشو حفظ کرده و خواهد کرد........ .

این میزان فروش Kinect adventures به خاطر اینه که رو خود کینکت به فروش میرسه و باندل هس یعنی هر کی کینکت رو بخره اینم روش...... .
    در نتیجه طبق اخرین اعلامی که مایکرو اسفند ماه کرد و گفت کینکت حدود 10.5 میلیون فروخته این سایتم گفته 10.5 میلیون فروخته

و گرنه پر فروشترین بازی کینکت تا حالا Kinect sports بوده که حدود 4 میلیون فروخته(که فوق العاده هم هس)

.
    .
    امتياز رو وسط نكش مهم فروش هستش...و طرفدارانش...اين نشون ميده كه فورزا طرفداران كمي داشته و هر چه قدر هم امتياز بالايي داشته باشه باز ريسينگ بازها به سمت ريسينگ محبوب خودشون ميرن.
    تازه اگر Gt رو حذف كنيم سري NFS هم هست كه ممكن هست جاي Gt رو بگيره در امر محبوبيت و فروش پس هنوز فورزا بايد تلاش كنه...

+
    مگه من گفتم كه جدا از كينكت فروش ميره يا چيز ديگه اي ..؟من فقط در مورد خود بازي نظرمو گفتم.
    البته روش خوبيه مفت ميندازن كنار كينكت امار ميره بالا..
    Last edited by Layken; 10-08-2011 at 12:48.

2. 2 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز halflife g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

امتياز رو وسط نكش مهم فروش هستش...و طرفدارانش...اين نشون ميده كه فورزا طرفداران كمي داشته و هر چه قدر هم امتياز بالايي داشته باشه باز ريسينگ بازها به سمت ريسينگ محبوب خودشون ميرن.
    تازه اگر Gt رو حذف كنيم سري NFS هم هست كه ممكن هست جاي Gt رو بگيره در امر محبوبيت و فروش پس هنوز فورزا بايد تلاش كنه...
    من دارم علت فروش بالاشو میگم و بحثم کلیه.... .(امتیازام حالا شد نامهم؟؟قبوله)

منم منظورم همینه دیگه : طرفداران.........بازی halo odst با اینکه بازی خوبی بود ولی در حد واندازه halo های دیگه نیس ولی بازم فروش غولی داش چرا؟؟؟؟؟
    چون یه عده طرفدار ثابت و پر و پا قرص داره که همیشه بازی رو میخرن....... .

+

GT هم از این قاعده مستثنی نیست......این بازی 15 سال سابقه داره...در صورتی که forza در حدود 7 سال سابقه داره...(gt 1 در 1997 و forza در 2005 وارد بازار شده)
    این همه سابقه بیشتر طرفدار بیشتر هم میاره....مخصوصا وقتی که دوران طلایی GT شماره 1 تا 3 اش بود..... .

+

یه مثال بهتر واست میزنم: اگه الان تو بازار دو تا جنس جدید وارد بشن که هردو کیفیت خوبی داشته باشن و قیمت یکسان ولی یکیش مارکش "SAMSUNG" باشه یکیش مال "شرکت تازه تاسیس قلی" اکثریت میزن کدومو میخرن؟؟؟؟؟؟؟

به این میگن اهمیت BRAND یا میزان محبوبیت اون BRAND........ .

+

GT همواره در سبک خودش محبوبتر بوده و این علت فروششه(نه کیفیت بهترش)..........ولی از لحاظ برتر بودن در کیفیت در مقابل رقیبش کاملا به زانو دراومده........ .

.
    .
    .
    Last edited by halflife g; 10-08-2011 at 14:30.

4. 3 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Sam Fisher 11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

این میزان فروش Kinect adventures به خاطر اینه که رو خود کینکت به فروش میرسه و باندل هس یعنی هر کی کینکت رو بخره اینم روش...... .
    در نتیجه طبق اخرین اعلامی که مایکرو اسفند ماه کرد و گفت حدود 10.5 میلیون سنسور کینکت فروخته این سایتم گفته 10.5 میلیون فروخته

و گرنه پر فروشترین بازی کینکت تا حالا Kinect sports بوده که حدود 4 میلیون فروخته(که فوق العاده هم هس)
    دقیقا... منم ناخواسته جزء همین آمارم: دی این بیشتر محبوبیت کینکت رو میرسونه تا این بازی. یجورایی شبیه Wii Sports که هرکی ویی میخرید اینم میخرید یا بصورت باندل بود...
    البته از حق نگذریم بازی فرح بخش و البته خوش ساختیه اما خب به کینکت اسپرت نمیرسه...

امتياز رو وسط نكش مهم فروش هستش
    راس میگه اینجا بحث سره فروشه: دی

PS2 و PS فروش فوق العاده ای داشتن و این بازی هم تونست با فاصله ی زیادی که با رقباش داشت و عرضه شدنش برای این دو کنسول فروش های خیره کننده ای داشته باشه. این بحث فن رو منم قبول دارم. تا مدت ها از هر کسی در گیم نتا یا مراکز فروش بازی سراغ شبیه ساز ریسینگ میگرفتی همه فقط GT رو معرفی میکردن پس Forza کار سختی برای بیشتر مطرح کردن خودش در بین توده ی گیمرها(منشورم یجواریی عوامه: دی(یا کلا علاقه مندان به بازی های ویدئویی)) داره.

Forza به دو مورد نیاز داره تا بتونه به فروش GT نزدیک بشه یا رکورد اونو بزنه:
    1- فروش بیشتر کنسول مایکروسافت چون مطمئنن هر دارنده ی xbox که علاقه به سبک ریسینگ شبیه ساز داره forzaرو امتحان میکنه و ممکنه اگر قبلا gt باز بوده نظرش عوض بشه و رو بیاره به forza. در نتیجه هر چی فروش کنسول فعلی مایکروسافت و کنسول های بعدی و حتی هر پلتفرمی که در آینده forza ممکنه روی اون عرضه بشه بیشتر بشه به سود forza خواهد بود.

2- گرایش اروپایی ها به forza که جمعیت زیادی از طرفدارای GTرو تشکیل میدن.
    فروش GT4 روی PS2 در امریکا و ژاپن تقریبا 4میلیون نسخه بوده اما در اروپا چیزی در حدود 5میلیون نسخه بوده(فروش این بازی در اروپا،خاورمیانه،آسیا منهای ژاپن و آفریقا بیش از شش و نیم میلیون نسخه بوده که خب حدس میزنیم در بدبینانه ترین حالت 4میلیونش به اروپا اختصاص داره) . این در حالیه که امریکا و ژاپن روی هم بیش از 400میلیون نفر جمعیت دارن که اکثریتشون هم توانایی خرید کنسول رو دارن. همین میتونه نشان از محبوبیت بیشتر GT در اروپا داشته باشه. بحث ژاپن جداس چون ژاپنیا نشون دادن که حالا حالا ها علاقه ای به بازی های غربی و خصوصا کنسول مایروسافت نشون نخواهند داد اما اگر فرض کنیم در امریکا به دلیل محبوبیت زیاد Xbox بازیه Forza کم کم جای Gtرو بگیره، کافیه اروپایی ها جذب این بازی بشن اونوقته که Forza در زمینه ی فروش هم مثل امتیازاتش از منتقدا میتونه موفق باشه.

در مورد امریکاییا این اتفاق در حال افتادنه چون GT5 در اونجا فعلا 1.78میلیون فروش داشته ولی Forza3 حدود 2.78میلیون نسخه.

به قول یکی از مدیرایea واسه فن جمع کردن واسه یه بازی باید چندین شماره از بازی رو با کیفیت بالا عرضه کنی. خب این کاریه که turn10 داره انجام میده و تا اینجا دو ضلع رو جور کرده و حالا مونده زاویه ی بین

6. 3 کاربر از Sam Fisher 11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

منم منظورم همینه دیگه : طرفداران.........بازی halo odst با اینکه بازی خوبی بود ولی در حد واندازه halo های دیگه نیس ولی بازم فروش غولی داش چرا؟؟؟؟؟
    چون یه عده طرفدار ثابت و پر و پا قرص داره که همیشه بازی رو میخرن....... .
    درسته واقعا من خودم در حالي كه طرفدار سري halo هستم ولي حتي يك مرحله ODST هم برام جذاب نبود كلا يك بازي سراسر مضخرف بود كه بانجي شايد براي اين كه بتونه خلا بين هيلو 3 و ريچ رو پر كنه با اين قسمت مي خواست سر هواداران رو شيره بماله.
    ولي با اين حال ODST توانست فروش خيلي خوبي داشته باشه طوري كه حتي انچارتد 2 هم با اون كيفيت فوق العادش نتونست به اون فروش برسه شايد اينجا حرف حسين جان به خوبي صدق كنه همون (...عوام....دي) و حرف مراد جان كه علت فروش بالاش محبوبيت بود نه كيفيت بالا...

این همه سابقه بیشتر طرفدار بیشتر هم میاره....مخصوصا وقتی که دوران طلایی GT شماره 1 تا 3 اش بود..... .
    دوران GT تو قسمت پنجم هم همچنان طلايي هستش ميتونيم يه مرور به چارت انگلستان و امار فروشش داشته باشيم هنوز هم Gt فروش داره (حالا فقط بريتانيا هستش)
    +
    ماكروسافت كار خيلي هوشمندانه اي ميكنه مياد عنوان Kinect adventures كنار كينكت ميفروشه كه به قولي نه تنها امار كينكت ميره بالا در كنار اون فروش بازي هم بالا ميره ولي اگر سوني روي هر PS2 يك GT ميزاشت فكر كنم ديگه بايد فاتحه ليست امار فروش رو مي خونديم همانطور كه ميدونيد هنوز PS2 جز بالاترين امار فروش رو داره و حالا حالا هم تو صدر ميمونه....
    +

بازار ژاپن خودش هميشه جز اولويت ها بوده يعني ميگن اروپا امريكا ژاپن يك كشور خودش تنهايي در مقابل قاره يا كشورها قرار ميگيره
    پس انقدر بازار ژاپن مهم هستش كه فروش اونجا بايد خيلي مهم باشه و ماكروسافت بايد فكري براي فروش بازيهاش در اونجا باشه
    و Gt اهميتي هم به بازار امريكا نخواهد داد چون ژاپن رو داره

8. این کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

خوب خدا رو شکر که سه نفری با هم به تفاهم رسیدیم و نقش پررنگ فن و پدیده فنیسم رو در ارتقای فروش یه بازی کشف کردیم... .
    +
    در مورد فروش forza هم به نظر من forza داره راه درستی رو میره و پیشرفت نکردن GT هم(پیشرفت کمترش نسبت به رقیبش) باعث میشه در میان مدت forza هم بخش کثیر بالای 50 درصد فروش بازیهای simulating racing رو به خودش اختصاص بده... .
    +
    مایکروسافت هرگز بازار ژاپن رو به دست نخواهد اورد....هرگز...ژاپنی ها شدیدا متعصب هستن ...پس باید بزرگترین بازار گیمینگ دنیا یعنی آمریکا رو واسه خودش حفظ کنه و بعد اون اروپا(که تو اروپا محبوبیت دو رقیب حدودا 50...50)
    ___________________________________________-

حالا 2 خبر مهم در مورد فروش و امار فروش :

1- مایکروسافت و سونی هر دو امار فروش دستگاههاشون رو تا پایان سه ماهه اول سال 2011 اعلام کردن که در اون شاهد این هستیم که x360 در 6 ماهه اخیرش حدود 500 هزار کنسول بیشتر از رقیبش فروخته در صورتی که سال گذشته ps3 حدود 1.5 میلیون بیشتر از x360 فروخته بود که این نشان دهنده تاثیر بالای کینکت و همچنین شبکه لایو کنسول x360 در برتری فروشش نسبت به رقیب هستش...... .

کنسول xbox 360 بیشترین رشد رو نسبت به سال قبل داشته به طوریکه میزان فروش 10 میلیونیش در سال 2009 تبدیل به فروش 13 میلیونی در 2010 شده و حدود 3 میلیون افزایش فروش داشته ..... .
    در صورتی که سونی حدود 1.5 میلیون کنسول افزایش فروش داشته ..... .

همه اینها در حالی اتفاق می افته که در این مدت کنسول x360 هیچ بازی انحصاری نداشته(چه انحصاری عادی چه انحصاری برای کینکت) ولی ps3 چند تا از بهترین انحصاریهای خودش رو عرضه کرده...... .

در پایان هم باید گفت که کنسول x360 حدود 55.3 میلیون و کنسول ps3 حدود 51.5 فروش داشته که نشون دهنده حفظ برتری x360 بوده..... .

منبع:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:

2-مدیر روابط عمومی شرکت کونامی اعلام کرده که سری بازی معروف و بزرگ Metal gear از بدو عرضه اولین نسخش در سال 1987 تا کنون حدود 30 میلیون نسخه فروش داشته.....(کم به نظر من.....)

منبع :

کد:
    .
    .
    .
    Last edited by halflife g; 11-08-2011 at 12:34.

10. 9 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

مراد جان ممنون بابت خبرت ولی اینجا تاپیک فروش بازی ها هستش نه کنسول و غیره لطفا به نام تاپیک توجه کن.

+
    خوب خدا رو شکر که سه نفری با هم به تفاهم رسیدیم و نقش پررنگ فن و پدیده فنیسم رو در ارتقای فروش یه بازی کشف کردیم... .
    اینو خیلی خوب اومدی...پس یه سوال...؟
    مرادی طرفدار این ریسینگ محبوب و باکیفیت هستی...؟سهمت از فروش این بازی چقدر هستش ؟ منظورم اینه که از امار فروشی که فورزا داشته تو به عنوان یک هوادار این بازی چقدر در این امر سهیم بودی..؟ تا امار فروشش بالا بره..؟
    به هر حال من هوادار GT هستم و کیفیت بازیش هم به هیچ دردی نمیخوره ولی چون طرفدارشم سهمی هم در این فروش دارم و الان یدونه نسخه اورجینال بازی رو دارم...
    خوشحال میشم جواب بدی.

12. این کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    دور دور دور....

پيش فرض

مراد جان ممنون بابت خبرت ولی اینجا تاپیک فروش بازی ها هستش نه کنسول و غیره لطفا به نام تاپیک توجه کن.
    شرمنده ...من قوانین تاپیک رو نخوونده بودم..چشم.

مرادی طرفدار این ریسینگ محبوب و باکیفیت هستی...؟سهمت از فروش این بازی چقدر هستش ؟ منظورم اینه که از امار فروشی که فورزا داشته تو به عنوان یک هوادار این بازی چقدر در این امر سهیم بودی..؟ تا امار فروشش بالا بره..؟
    به هر حال من هوادار GT هستم و کیفیت بازیش هم به هیچ دردی نمیخوره ولی چون طرفدارشم سهمی هم در این فروش دارم و الان یدونه نسخه اورجینال بازی رو دارم...
    خوشحال میشم جواب بدی.
    اخه این چه ربطی داره به بحث حامد جان؟؟

بنده وسعم نمیرسه تا اریجینال بخرم......البته نه اینکه نمیتونم بخرم....نه....ولی برای من و 95 درصد خانواده های ایرانی توجیه اقتصادی نداره این کار.... .
    ولی برای شما و خانواده شما توجیه اقتصادی داره این کار و میتونی از بازی خودت حمایت کنی....... .

و گرنه من هم خیلی دلم میخواد از بازی یا محصول مورد علاقه خودم حمایت کنم.... .

حالا این بحث چه ربطی داشت به بحث ما؟؟

.
    .
    .
    Last edited by halflife g; 12-08-2011 at 15:54.

14. 3 کاربر از halflife g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه amir_k2m's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

+

خوشحال میشم جواب بدی.
    با اجازه دوست خوبمون من فورزا 3 رو اورجینال خریدم چون واقعا بازیه قابله قبولتری از GT هستش همونطور که میدونید کسانی که بازیها رو تست کرده و امتیاز میدن سر رشته ای در امور بازیسازی دارن پس نمیشه حرف این دوستان رو نادیده گرفت و چون مثلا فلان رفیقم عاشق بازیه GT هست پس منم دوست خواهم داشت.پس این اشتباهیه که بعضی دوستان در مورد خرید بازی میکنن و به سلیقه خود در ابتدا اهمیت نمیدن و بعد گرفتن بازی پشیمون میشن و همین آماره یه بازیه نچندان خوب رو بالا میبره یا همین فن بازیها که عامله همین فروشهاست که در COD BO دیده شد در صورتی که اصلا در حد و اندازه هایه یک شوتر خوب نبود و میشه گفت BF BC2 میتونست در جایگاه اول باشه.

16. این کاربر از amir_k2m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

شرمنده ...من قوانین تاپیک رو نخوونده بودم..چشم.

اخه این چه ربطی داره به بحث حامد جان؟؟

بنده وسعم نمیرسه تا اریجینال بخرم......البته نه اینکه نمیتونم بخرم....نه....ولی برای من و 95 درصد خانواده های ایرانی توجیه اقتصادی نداره این کار.... .
    ولی برای شما و خانواده شما توجیه اقتصادی داره این کار و میتونی از بازی خودت حمایت کنی....... .

و گرنه من هم خیلی دلم میخواد از بازی یا محصول مورد علاقه خودم حمایت کنم.... .

حالا این بحث چه ربطی داشت به بحث ما؟؟

.
    .
    .
    مراد جان شرمنده منظورم چیز خاصی نبود ..برداشت اون فرمی نکن.
    میدونی می خواستم یه چیزی رو بدونم که دونستم که رابطه زیادی در بین حرف زدن و عمل کردن وجود داره.(کلی گفتم)
    اقا من دیگه بحثی ندارم قربانتون جالب بود. به قولی حال کردم.

حـــــرفـه ای Sam Fisher 11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

Mortal Kombat Sells 'Close To 3 Million' Worldwide

کمپانی وارنر ناشر جدیدترین عنوان Mortal Kombat اعلام کرد این بازی در سراسر دنیا از زمان انتشارش یعنی آپریل امسال تا کنون چیزی بالغ بر 3 میلیون کپی فروش داشته است.
    Martin Tremblay در مصاحبه ای که با مجله ی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داشته این خبر را اعلام کرده و خاطرنشان کرده که همکاری وارنر با Midway ادامه خواهد داشت و آنها با سرمایه گذاری بیشتر قصد دارن قدرت Midway را بیشتر سازند.

منبع:
    کد:

19. 4 کاربر از Sam Fisher 11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •