تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 46

نام تاپيک: انتخاب بین سمند ef7 و تندر نود ال پی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

در مورد مصرف جاده و شهر سمند ef7 دوگانه سوز من آخرش متوجه نشدم مصرفش چقدر هست. بعضی ها میگن 5.5 تا 6 در جاده و در شهر حدود 8 لیتر. ولی بعضی جاها هم دیدم بیشتر گفتن.
    میشه دوستان راهنمایی کنن که مصرفش چقدر هست؟

ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

من نگفتم موتور سمند بهتره یا تندر گفتم فقط این دلیل نمیشه چون موتور تندر جدیدتره بهتره باید علمی بحث بشه کما این که بسیاری از موتورهای قدیمی از هم کلاسیهای کنونی خود بهترند تا نظر دوستان چه باشه

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

مسله جدید بودن نیست
    به نظر شما سابقه رنو تو طراحی موتور بیشتره یا سابقه ایرانخودرو؟
    در مورد مقایسه هم باید بگم خوب بودن یک موتور نسبت به کاربردش سنجیده میشه نه سال ساختش .
    مثلا موتورهای 2.5 لیتری 1J و 2J تویوتا یا موتور 4g63 میتسوبیشی با اینکه مال اویل دهه نود هستند ولی بین خیلی از تیونرها محبوبیت دارن و بعنوان موتور خوبی ازشون یاد میشه .
    موتور XU7 موتور خوبی بود ولی نه اونقدر که باقی بمونه در مثال دیگه موتور TU5 پژو موتور محبوبی هستش چون بازده خوبی رو در مقابل مصرف سوخت معقول داره .
    در ضمن اگه به بحث دقت کنید (خودتون سوال کردید) موتور سمند جدیدتر از موتور تندر هست
    تنها ایرادی که برای سیستم تولید و انتقال قدرت سمند گداشته شده گیربکس هستش که خبر ندارم رفع شده یا هنوز باقی هست.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

من میگم به طور مثال زانتیا 1800 که قدیمی است از کرولای 1800 هم سرعتش بیشتر است هم مصرفش کم تر است هم قدرتش بیشتر است. موتور سمند xu7 ساخت پژو است البته1989 ef7 هم ساخت آیودی آلمان است البته بماند که ایران فرقون کارایی این موتور راکم کرده است موتور xu7 ساخت ایران خودرو نیست اصلا ایران خودرو تا آلان یک موتور هم نساخته حتی پیکان شما بهتره موتور ال نود که ساخت رنو است را با موتور ef7 که ساخت آلمان است مقایسه کنید کاری به ایران خودرو نداشته باشید اون فقط مونتاژ میکنه البته مونتاژی ناشیانه

5. این کاربر از rezacar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

من میگم به طور مثال زانتیا 1800 که قدیمی است از کرولای 1800 هم سرعتش بیشتر است هم مصرفش کم تر است هم قدرتش بیشتر است. موتور سمند xu7 ساخت پژو است البته1989 ef7 هم ساخت آیودی آلمان است البته بماند که ایران فرقون کارایی این موتور راکم کرده است موتور xu7 ساخت ایران خودرو نیست اصلا ایران خودرو تا آلان یک موتور هم نساخته حتی پیکان شما بهتره موتور ال نود که ساخت رنو است را با موتور ef7 که ساخت آلمان است مقایسه کنید کاری به ایران خودرو نداشته باشید اون فقط مونتاژ میکنه البته مونتاژی ناشیانه
    مدرک مدرک مدرک
    موتور EF7 مجا ساخت آئودی هستش؟ دلیل مدرک ؟ موتور که میگن قطعاتی از موتور TU5 داره این موترو توسط F.E.V آلمان طراحی شده نه آئودی
    من بازم میگم با توجه به سابقه موتورهای رنو و همکاری از سالهای دور با یکی از بهترین تولیدکننده های ژاپنی یعنی نیسان موتورهای رنو اطمینان پدیری بهتر و بالاتری دارند .
    ef7 طراحی یک موسسه مهندسی آلمانی هستش نه ساخت آلمان . این مهندسی آلمانی میتونه نقطه قوتی باشه ولی نمیشه گفت برتری سرف داره .
    موتور 1800 زانتیا هم xu7j4 همون نمونه 16 سوپابه موتور xu7 هست تا جایی هم که میدونم توان این موتور 110 اسب بخار هست و موتور کرولا نسل نهم 126 اسب قدرت داره شما چطور همچین ادعاهایی میکنید من نمیدونم .
    خواهشا منابع خودتون رو موثق بگید .
    شما اول اومدید توی این تاپیک سوال کردید حالا من موندم شما دنبال چی هستید .
    اگه دلتون سمند میخواد خیلی خوشتون میاد برید بخرید کسی جلوی شما رو نگرفته هر کس سلیقه ای داره .
    لازم نیست با چند تا حرف اشتباه سعی کنید نظر خودتون رو اعلام کنید .

7. 4 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

خودرو هرچه از از سطح زمین بالاتر باشد سطح اتکای خودرو پایین تر میاد و تعادل اتومبیل در پیچ ها و مخصوصا پیچهای تند سخت تر میشود(مثلا خودروی شاسی بلند و خودروی کوپه)
    دوست عزیز اقلا همه میدونیم که پایدارترین خودرو پرادو هست که یک suv کامل هستش!

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

مدرک مدرک مدرک
    موتور EF7 مجا ساخت آئودی هستش؟ دلیل مدرک ؟ موتور که میگن قطعاتی از موتور TU5 داره این موترو توسط F.E.V آلمان طراحی شده نه آئودی
    چرا دوست من،موتور توسط تیم کمپانی آئودی آلمان طراحی شده و مدرک هم زیاد هست.چزا شما اصرار داری بگی همچین چیزی نیست؟
    در دنیا بدترین تولیدات خودرویی از کشور فرانسه هست و در رده آخر قرار داره ، چطور از این موتورهای فرانسوی دفاع میکنید؟و از رنو هم همینطور؟

10. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز MoHaMaD ZaNd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر شما سابقه رنو تو طراحی موتور بیشتره یا سابقه ایرانخودرو؟
    البته رامین جان توی تولید و ساخت EF7 ایرانخودرو فقط نظاره گر بوده و تمامی کارهاش رو شرکت F.E.V انجام داده !!!
    تنها ایرادی که برای سیستم تولید و انتقال قدرت سمند گداشته شده گیربکس هستش که خبر ندارم رفع شده یا هنوز باقی هست.
    کاملا موافقم . همچنان از گیربکس افتضاح BE3.5 استفاده میشه !
    دوست عزیز اقلا همه میدونیم که پایدارترین خودرو پرادو هست که یک suv کامل هستش!
    پایدار ترین خودرو ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟! میشه بپرسم چرا !؟
    Last edited by MoHaMaD ZaNd; 28-07-2011 at 13:35.

12. این کاربر از MoHaMaD ZaNd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

مدرک مدرک مدرک
    من بازم میگم با توجه به سابقه موتورهای رنو و همکاری از سالهای دور با یکی از بهترین تولیدکننده های ژاپنی یعنی نیسان موتورهای رنو اطمینان پدیری بهتر و بالاتری دارند .
    ef7 طراحی یک موسسه مهندسی آلمانی هستش نه ساخت آلمان . این مهندسی آلمانی میتونه نقطه قوتی باشه ولی نمیشه گفت برتری سرف داره .
    موتور 1800 زانتیا هم xu7j4 همون نمونه 16 سوپابه موتور xu7 هست تا جایی هم که میدونم توان این موتور 110 اسب بخار هست و موتور کرولا نسل نهم 126 اسب قدرت داره شما چطور همچین ادعاهایی میکنید من نمیدونم .
    خواهشا منابع خودتون رو موثق بگید .
    شما اول اومدید توی این تاپیک سوال کردید حالا من موندم شما دنبال چی هستید .
    اگه دلتون سمند میخواد خیلی خوشتون میاد برید بخرید کسی جلوی شما رو نگرفته هر کس سلیقه ای داره .
    لازم نیست با چند تا حرف اشتباه سعی کنید نظر خودتون رو اعلام کنید .

سلام دوست عزیز ببخشید یه چند وقت نتونستم بیام تو اینترنت وجواب بدم. من در پست بالا قدرت کرولا نسل قبل را با کرولای جدید اشتباه گرفتم از این بابت عذر خواهی میکنم. شما بنده را متهم کردید که قصد و غرضی دارم باورم نمیشد که اگر یه حرف اشتباه بزنم بنده را به قصد و غرضی متهم میکنید هدف مشاوره و تبادل اطلاعات بود این را هم بگم که من اصلا از ماشین سر در نمیارم برای همین امدم نظرات شما را بگیرم در ضمن تا اون جا که از نظر دوستان فهمیدم فقط همین یک مورد را اشتباه گرفتم حالا شما همان را پیراهن عثمان کنید قربان شما

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    آیا ترمز سمند EF7 علاوه بر ABS دارای سیستم EBD هم هست؟ رفتم نمایندگی میگن فقط ABS تنها داره!
    ممنون میشم اگه در این زمینه راهنمایی کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •