تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 73 اولاول 123456781454 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 721

نام تاپيک: پرسش و پاسخ نجومی

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

با سلام
    دوستان یکی از فامیلای ما سنگی رو پیدا کرده که زمین شناس گفته شهاب سنگ وزنش 85 گرم هست میخواستم بدونم میتونه بفروشش؟
    اگر میشه چقدر قیمتش؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی فوریه
    به جنسش بستگی داره. میشه گفت بین 10 تا 100 تومن ممکنه قیمت داشته باشه . اگه خریدارش رو بیابید.
    مي دوتيم كه جهان پيرامون ما هميشه در حال انسباط هست . يعني اين روند تا كي ادامه مي تونه داشته باشه ؟ آيا پروسه زماني خاصي داره ؟ يعني امكانش هست كه عكس اين عمل رخ بده ؟

سوال اصلي من اينه كه اصولا چرا جهان هميشه در حال انسباط هست ؟
    بنابر آخرین دانسته ها احتمالا انبساط همیشگی خواهد بود. انرژی تاریک عامل سرعت گرفتنه انبساط عالمه. هر چند ماهیت این پدیده نامشخصه.
    آخر این منظومه ی شمسی ما 8تاسیاره داره یا9تا
    منظومه شمسی 8 سیاره داره. عطارد (otaared) زهره زمین مریخ مشتری زحل اورانوس و نپتون. پلوتو و اریس و سدنا و سرس و .... به رده تازه ایجاد شده سیارات کوتوله یا سیارات نارس یا سیارات ناقص پیوستند.
    برای شروع کردن مطالعه ی نجوم آماتوری این کتاب خوبه؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    من کتاب فرهنگ نامه نجوم و فضا رو پیشنهاد میدم. مجموعه کامل و کمترین خطای ممکن و به روز ترین.
    کد:

2. 6 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

با الکتریک هم برهم‎کنش داره! مثلن پوزیترون (پاداکترون) بار الکتریک مثبت داره.
    دلیل سیا‎ه‎چاله مشخص نیست؟! از شما بعید بود! شاید هم منظورتون دلیل وجودی یا پرسش از چرایی هست ... !
    منظورتون از کشف، احتمالن مشاهده هست وگرنه سیاه‎چاله نخستین بار توسط اپن‎هایمر برای پیش‎بینی آینده‎ی ستاره‎ها ارائه شد!

سیاره‎ی کوتوله
    نه.مثل اینکه اشتباه متوجه شدید.منظورم دلیل وجود ماده تاریک بود نه سیاهچاله!خط اخر که علت تشکیل سیاهچاله رو گفتم!
    تاریخ به قول شما مشاهده سیاهچاله رو دقیق یادم نیست.ولی ماده تاریک حدود 1930 بود.قبل از اون گویا اقای شوارتزشیلد(شعاع شوارتزشیلد معروفه تو نجوم) به صورت تئوری سیاهچاله رو تعریف کرده بود.منظور از نظر اثرات گرانشی با استفاده از نسبیته.ولی خود سیاهچاله خیلی بعد مشاهده شد
    اها راستی در مورد برهم کنش میدان الکتریکی با ضد ماده نمی دونم چرا گفتم بر هم کنش نداره!به هر حال ضد ماده هم بار داره.فقط پوزیترون و انتی پروتون فقط بارشون با الکترون و پروتون متفاوته.پس بر هم کنششون دقیقا بر عکس ماده است.فکر کنم فکرم یه لحظه رفت به اون ازمایش در ازمایشگاه سرن که انتی هیدرو÷ن رو با میدان مغناطیسی به دام انداختن.چون با الکتریکی نمی شد.احتمالا به خاطر این اشتباه کردم.حق با شماست.ببخشید
    edit:
    الان تاریخ تئوری شوارتز رو سرچ کردم گویا 1916 بوده و مشاهده 1960
    Last edited by amin666; 28-07-2011 at 11:23.

4. این کاربر از amin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

یعنی سیاره ی پلتو متعلق به کمر بند کوییپر است
    بله دیگه.از این کمر بند عقب تر دیگه سیاره ای نیست.بقیه هم که جنسشون مثل پلوتو از یخه همون کوتوله حساب می یشن

آخر فروم باز Haj_Amoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    پادشاهی قدسی اخوت برحق

پيش فرض

بنابر آخرین دانسته ها احتمالا انبساط همیشگی خواهد بود. انرژی تاریک عامل سرعت گرفتنه انبساط عالمه. هر چند ماهیت این پدیده نامشخصه.
    من متوجه نشدم! از یک طرف نوشته‎اید که ماهیت این پدیده نامشخص هست و از طرف دیگه با استناد به این ماهیت نامشخص انبساط رو همیشگی دونستین! مگه میشه؟!
    چنان که قبلن نوشتم، پیش‎بینی وضع آینده‎ی کیهان، نیازمند درک ماهیت و رفتار انرژی تاریک است! چیزی که تاکنون حاصل نشده ... !

نه.مثل اینکه اشتباه متوجه شدید.منظورم دلیل وجود ماده تاریک بود نه سیاهچاله!خط اخر که علت تشکیل سیاهچاله رو گفتم!
    تاریخ به قول شما مشاهده سیاهچاله رو دقیق یادم نیست.ولی ماده تاریک حدود 1930 بود.قبل از اون گویا اقای شوارتزشیلد(شعاع شوارتزشیلد معروفه تو نجوم) به صورت تئوری سیاهچاله رو تعریف کرده بود.منظور از نظر اثرات گرانشی با استفاده از نسبیته.ولی خود سیاهچاله خیلی بعد مشاهده شد
    اها راستی در مورد برهم کنش میدان الکتریکی با ضد ماده نمی دونم چرا گفتم بر هم کنش نداره!به هر حال ضد ماده هم بار داره.فقط پوزیترون و انتی پروتون فقط بارشون با الکترون و پروتون متفاوته.پس بر هم کنششون دقیقا بر عکس ماده است.فکر کنم فکرم یه لحظه رفت به اون ازمایش در ازمایشگاه سرن که انتی هیدرو÷ن رو با میدان مغناطیسی به دام انداختن.چون با الکتریکی نمی شد.احتمالا به خاطر این اشتباه کردم.حق با شماست.ببخشید
    edit:
    الان تاریخ تئوری شوارتز رو سرچ کردم گویا 1916 بوده و مشاهده 1960
    بگذریم ... !!
    Last edited by Haj_Amoo; 28-07-2011 at 14:25. دليل: چیزی که تاکنون حاصل نشده ... !

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

من متوجه نشدم! از یک طرف نوشته‎اید که ماهیت این پدیده نامشخص هست و از طرف دیگه با استناد به این ماهیت نامشخص انبساط رو همیشگی دونستین! مگه میشه؟!
    چنان که قبلن نوشتم، پیش‎بینی وضع آینده‎ی کیهان، نیازمند درک ماهیت و رفتار انرژی تاریک است! چیزی که تاکنون حاصل نشده ... !

بگذریم ... !!
    سلام
    مثل ماهیت نور ، یا ماهیت گرانش . شناخته شده نیستند یا خوب شناخته نشدن. اما رفتارشون قابل پیش بینی و تحلیله. معلوم نیست انرژی تاریک چیه. اما معلومه چیزی وجود داره که به انبساط عالم شتاب میده. شتاب انبساط به مفهوم ابدی بودن انباسطه.

آخر فروم باز Haj_Amoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    پادشاهی قدسی اخوت برحق

پيش فرض

سلام
    مثل ماهیت نور ، یا ماهیت گرانش . شناخته شده نیستند یا خوب شناخته نشدن. اما رفتارشون قابل پیش بینی و تحلیله. معلوم نیست انرژی تاریک چیه. اما معلومه چیزی وجود داره که به انبساط عالم شتاب میده. شتاب انبساط به مفهوم ابدی بودن انباسطه.
    سلام از ما ست!

خب بله! درسته که ما مشاهده کردیم که چیزی به نام انرژی تاریک به انبساط جهان شتاب داده، ولی مشاهده‎ی ما متعلق به الان است، و برای پیش‎بینی آینده نیازمند شناخت قوانین حاکم بر این انرژی داریم؛ برای مثال باید بدونیم که آیا این شتاب ثابت هست یا متغیر و اگر متغیر هست چگونه و ... چیزی که تاکنون موفق به دست‎یافتن به اون نشده‎ایم! شده‎ایم؟!
    حتی برخی در این‎که چنین چیزی وجود داره یا خیر شک دارن!
    شتاب انبساط به مفهوم ابدی بودن انباسطه.
    چرا؟!!
    Last edited by Haj_Amoo; 28-07-2011 at 17:25. دليل: چرا؟!!

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

حرف شما رو قبول دارم. اطلاعات از انرژی تاریک انقدر محدوده که نمیشه با اطمینان نظری داد. مبنای گفته من صحبت های دکتر بهرام مبشره.
    در هر حال بر مبنای اونچه که الان به نظر میاد (انبساط با شتاب مثبت عالم) این روند ادامه پیدا میکنه. تا قبل از مطرح شدن انرژی تاریک صرفا بر مبنای جرم عالم باید نظر داده میشد که اون زمان ماده تاریک ( و نامشخص بودن ماهیتش) اجازه نظر قطعی نمیداد. اگه ماده تاریک با نظریه حل شدنی بود ماده جهان کافی نبود برای توقف انبساط و اگر ماده تاریک یه ماده واقعی و موثر در گرانش بود انبساط احتمالا متوقف میشد. اما الان که آثار انرژی تاریک مشهده شده( افزایش سرعت انبساط عالم) به نظر میرسه که این انبساط رو باید دائمی فرض کرد.

و
    چرا نه ؟ شاید جمله ام ناقص بود. افزایش شتاب انبساط عالم به مفهوم انبساط ابدی عالمه.

10. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

بیبنید اگه وقت کنم یه سرچی تو نت می زنم و منبعی اگه پیدا کردم می دم بهتون.ولی تو این دنیا هیچ چیز ابدی نیست!ابد یعنی بینهایت.فیزیک کلا با بینهایت مشکل داره.یعنی واقعا فکر می کنید این کائنات همیشه منبسط می شه و هیچ وقت نمی ایسته!ن هیچ پدیده ابدی دیگه ای سراغ ندارم!من چند جا خونده بودم که درپایان کائنات باید شروع به انقباض کنه.مثل هر پدیده دیگه.چون از اول منقبض بوده و بعد منبسط شده و بعد باز باید منقبض شه.البته این هم نظریه است.ولی هر چی پیش بیاد این انبساط یه جا باید تموم بشه

کاربر فعال انجمن نجوم و اخترشناسی Soheil-Green's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    www.GreenOnline.ir

پيش فرض

نظر من هم انبساط دائمی بی معنیه!
    من فکر میکنم بعدا دوباره منقبض بشه و یا اینکه انبساط تموم شه و جهان ثابت شه(مرگ گرمایی)
    ولی فرضیه سوم که انبساط تا ابد باشه یه جوریه!
    بالاخره هر عاملی که داره باعثه این انبساط میشه باید یه جایی تاثیرشو از دست بده دیگه...

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

قانون اول نیوتون اینجا کمکی میکنه ؟
    کد:

14. 2 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •