تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: هزینه طراحی «سمند» چقدر بود؟

داره خودمونی میشه F_14_TOMCAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض هزینه طراحی «سمند» چقدر بود؟

اگرچه خودروسازی ایران هماکنون به مرحلهای رسیده که با هزینهای حول و حوش 60 میلیارد تومان اقدام به طراحی خودروهای جدید میکند، اما تاریخ نشان میدهد پیشترها هزینهای گزاف برای این ماجرا پرداخت شده است.

«سمند» نمونه بارز این موضوع به حساب میآید، خودرویی که طراحی آن هزینهای حدودا 500 میلیارد تومانی روی دست ایرانخودرو گذاشته است. آن طور که یکی از مدیران پروژه ایرانخودرو به خبرنگار ما میگوید، به دلیل آنکه سمند، تجربه اول ایرانخودرو در طراحی محصول بود، این شرکت مجبور به تحمل هزینهای حدودا 500 میلیارد تومانی برای طراحی آن شد.با وجود صرف چنین هزینه ای، سمند هماکنون محصول سوم ایرانخودرو به شمار میرود و تیراژ آن از پژو 405 قدیمی و پژو 206 کمتر است. آغاز طراحی این محصول که نخستین خودرو ملی کشور محسوب میشود، به اواسط دهه هفتاد و دوران مدیرعاملی منوچهر غروی در ایرانخودرو برمی گردد.
    سمند البته در اوایل دهه 80 و طی دوران ابتدایی مدیرعاملی منوچهر منطقی رونمایی شد. این خودرو هماکنون در مدلهای سورن، سریر و lx به تولید میرسد و برخی نیز «دنا» را مدلی جدید از سمند میدانند. آن طور که ایرانخودروییها عنوان میکنند، هزینه طراحی هر يك از دو محصول اخیر ایرانخودرو (رانا و دنا)، حدود 60 میلیارد تومان بوده است.

منبع :downallfa

2. این کاربر از F_14_TOMCAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

دوستان يه سوال
    خودتونو بزاريد جايه يه خودرو ساز

دقتم داشته باشيد نرخ جهاني طراحي بدنه 100 هزار دلاره مگه اينكه طراحي صنعتي هم داشته باشي كه جاي كمكو پيچو دسته موتورو اينارو اوكي كني ‌بازم بيشتر از 500 هزار دلار نميشه (‌ بيشتر ماشيناي كه ساخته ميشن برنده هاي مسابقه طراحي بدنه اند كه جايزه زير 100 هزار دلار داره )‌
    هزينه خط توليد هم ميوفته به عهده شركت هايي كه باهاشون كار ميكني
    ميمونه هزينه ويند تونل و بقيه ابزاراي تست

رو هم رفته با هزينه خط اسمبل به نظرتون از 2 ميليارد بيشتر ميشه ؟ (‌اونم براي ماشيني مثل سمند )‌

اگه ميشه چرا ميشه بگيد

راستي من متخصص شبيه سازي هستم (‌تو اكسر كارخونه ها هم سر زدم بجز ايران خودرو )‌ خيلي دوست دارم بدون ايران خودرو پول مفت رو به كدوم بخش ميده كه 500 ميلارد تومن ميشه
    Last edited by ehsan_wwe; 13-05-2011 at 13:35.

4. 3 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

فکر نمیکنم 500 میلیارد تومان واسه راه اندازی سمند هزینه شده باشه.

6. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها hasanmotori's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    قره قون

پيش فرض

اصلاً طرح سمند طرح یه ماشین دیگه بوده که به تولید نرسیده فک کنم مال جگوار بوده!
    بعدم شاسی سمند که همون 405 ه فقط یه بدنه ساده طراحی شده ... حالا دوستان میگن 2 میلیارد ولی فک نکنم 2 میلیون تومنم هزینه طراحی سمند شده باشه
    اینا اینارو میگن که من و شما نگیم این همه پول مفتی که واسه ماشیناشون میدیم کجا میره و خب یه عده ای هم باور میکنن!

8. 4 کاربر از hasanmotori بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

اصلاً طرح سمند طرح یه ماشین دیگه بوده که به تولید نرسیده فک کنم مال جگوار بوده!
    طرح ماله BMW بوده.

10. 3 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Ship Storm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    IRAN - ALBORZ وضعیت فعلی: Intelligent Processing

پيش فرض

من هم شنیده بودم اتاق سال 96 بی ام دبلیو بوده که شرکت بی ام دبلیو به علت نقص اون رو رد کرده و تولیدی ازش نداشته
    ولی جدا از این ها ، ستون های جلو یکم زاویه دید رو تو میدون ها در هنگام دور زدن کم میکنه

12. 2 کاربر از Ship Storm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M A M M U T's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

500 ملیارد خیلی زیاده.... فکر نکنم.... کل بودجه ی راه و ترابری 3 میلیارد دلاره ...برا مقایسه گفتم....

14. 2 کاربر از M A M M U T بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

بیشتر نظرات کاملا اشتباه بودن . بی تعارف میگم
    سمند حاصل پروزه یک شرکت طراحی اینگلیسی بر پایه پلتفرم 405 پژو برای یک شرکت تایوانی بود ولی این شرکت قبل از راه اندازی خط تولید ورشکست شد و شرکت تحقیقاتی اینگلیسی با یک طرح که هزینه سنگینی براش برداشته بود روی دستش باقی موند
    تو این دوره ایرانخودرو که به دنبال یک طرح بودتا اولین برند ایرانی رو تولید کنه توجهش به این مدل جلب شد چون پلتفرم مشترکی با 405 این طرح رو انتخاب کرد .
    در ضمن دوستان پروسه طراحی یه اتومبیل تا رسیدن به خط تولید هزینه های سنگینتری رو میتونه داشته باشه .
    شاید شما فکر کنید طراحی صنعتی مقوله ساده ای هستش ولی از یک اسکیچ اولیه تا مدل سازی استاتیک زمان زیادی رو صرف میکنه .
    اینطوری نیست که یه اسکیچ بزنن بعد نقشه ها اماده بشه .
    اسکیچ زده میشه یا بهتره بگم اسکیچها زده میشن بعد بهترین طرح از نظر کارشناسان بازار یابی انتخاب میشه
    طرح میره برای مدلسازی دیجیتالی تا یک طرح با اصول مهندسی طراحی بشه که اگه یک فریم جدید لازم بشه کار به درازا میکشه
    کار هم با سالید ورک این چیزا انجام نمیشه بلکه با کتیا هر قطعه جدا جدا توسط افراد یک تیم طراحی میشه
    بعد از اون نوبت میرسه به مدلسازی گلی و تستهای تونل باد .بعد از اون میرسیم به مرحله جایابی قطعات بعد از اون تازه میرسه به طراحی خط تولید و قالبتها که هزینهای سر سام آوری داره .من تنها این رو بگم برای یک قالب گچی که واسه فایبر گلاس لازم داشتم و باید دقیق با سی ان سی فرز در می اومد هزینه ای نزدیک به 10 تومن برام فاکتور در اوردن .

16. 10 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Penryn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

بیشتر نظرات کاملا اشتباه بودن . بی تعارف میگم
    سمند حاصل پروزه یک شرکت طراحی اینگلیسی بر پایه پلتفرم 405 پژو برای یک شرکت تایوانی بود ولی این شرکت قبل از راه اندازی خط تولید ورشکست شد و شرکت تحقیقاتی اینگلیسی با یک طرح که هزینه سنگینی براش برداشته بود روی دستش باقی موند
    تو این دوره ایرانخودرو که به دنبال یک طرح بودتا اولین برند ایرانی رو تولید کنه توجهش به این مدل جلب شد چون پلتفرم مشترکی با 405 این طرح رو انتخاب کرد .
    در ضمن دوستان پروسه طراحی یه اتومبیل تا رسیدن به خط تولید هزینه های سنگینتری رو میتونه داشته باشه .
    شاید شما فکر کنید طراحی صنعتی مقوله ساده ای هستش ولی از یک اسکیچ اولیه تا مدل سازی استاتیک زمان زیادی رو صرف میکنه .
    اینطوری نیست که یه اسکیچ بزنن بعد نقشه ها اماده بشه .
    اسکیچ زده میشه یا بهتره بگم اسکیچها زده میشن بعد بهترین طرح از نظر کارشناسان بازار یابی انتخاب میشه
    طرح میره برای مدلسازی دیجیتالی تا یک طرح با اصول مهندسی طراحی بشه که اگه یک فریم جدید لازم بشه کار به درازا میکشه
    کار هم با سالید ورک این چیزا انجام نمیشه بلکه با کتیا هر قطعه جدا جدا توسط افراد یک تیم طراحی میشه
    بعد از اون نوبت میرسه به مدلسازی گلی و تستهای تونل باد .بعد از اون میرسیم به مرحله جایابی قطعات بعد از اون تازه میرسه به طراحی خط تولید و قالبتها که هزینهای سر سام آوری داره .من تنها این رو بگم برای یک قالب گچی که واسه فایبر گلاس لازم داشتم و باید دقیق با سی ان سی فرز در می اومد هزینه ای نزدیک به 10 تومن برام فاکتور در اوردن .
    بارک اله دقیقاً درسته منم میخواستم جواب اون دوستمون که گفته نرخ جهانی طراحی بدنه 100 هزار دلاره رو بگم که شما گفتی.
    طراحی ماشین اونقدر هزینش بالایه که میبینیم غیر از خودروسازهای ایرانی هیچ شرکت دیگری در کشورهای پردرآمد خاورمیانه حاضر نیست همچین پولی پرداخت کنه چون واردات خودرو خیلی بیشتر برای این کشورها میصرفه تا پرداخت مبالغ ده ها میلیارد دلاری.
    رو هم رفته با هزينه خط اسمبل به نظرتون از 2 ميليارد بيشتر ميشه ؟ (‌اونم براي ماشيني مثل سمند )‌
    هزینه ی طراحی جیگ و فیکسچرها از اینم بیشتره عزیزم تا چه برسد به هزینه ی ساخت جیگ و فیکسچرها هزینه ی طراحی بدنه هزینه ی طراحی خطوط تولید و...... دو میلیارد میدی فقط 500 متر راه رو برات اسفالت میکنن نه اینکه خط تولید خودرو برات راه بندازن!

18. 6 کاربر از Penryn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه amir_eshgh01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    دیار مسخره ها

پيش فرض

500 ملیارد خیلی زیاده.... فکر نکنم.... کل بودجه ی راه و ترابری 3 میلیارد دلاره ...برا مقایسه گفتم....
    خب داداشی 3میلیارد دلار که میشه 3000 میلیارد تومن بعدشم نشنیدی اکه .... نره بازار ؛ بازار می گنده؟

این تجربه های تلخ برا خیلی وقت پیشه از اون زمونی که پیکان رو از شرکت تالبوت انگلیس خریدن تا حالا

20. 2 کاربر از amir_eshgh01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •