تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 11 اولاول ... 567891011 آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 108

نام تاپيک: میزان فرسوده شدن باتری لپتاپ خود را ببینید!

پروفشنال oOomid.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    گـنـبـد کـاووس 0172

پيش فرض

حرفای دوستانو جدی نگیر لپ تاپ من دو ساله که به مدت حداقل دوازده ساعت در روز توی برقه و ماهی یکبار دوشاخه رو از پریز میکشم و میذارم خودش خاموش بشه ! تاحالا هم باتری رو خارج نکردم چون قطعا کار احمقانه-ایه !! میزان Wear Level هم 3%
    نظرت ؟
    من هم دقیقا مثل تو از لپ تاپم استفاده میکنم..
    حالا من2 ماهه که دارم استفاده میکنم ازش اما میترسم یه روز صبح که از خواب پا میشیم ببینیم باتریش ما رو قال گذاشته باشه یه دفعه نصف سلولاش به فنا بره

2. این کاربر از oOomid.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hyorin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

من حدوداً یه ساله و خرده ای هس که دارم از لپ تاپم استفاده می کنم.40 % هم از بین رفته ..و خیلی هم پیش اومده که باطریم تمموم شه تا اخر و خاموش شه لپ تاپم.... بیشتر اوقات هم باطری توشه و تو برق هم هست حتی با وجود 80-90 % شارژ. اما جدیدا دیگه در اوردم باطری رو فقط با برق کار می کنم. ایا ضرری داره؟؟؟ باطری تنبل میشه؟؟؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

من هم دقیقا مثل تو از لپ تاپم استفاده میکنم..
    حالا من2 ماهه که دارم استفاده میکنم ازش اما میترسم یه روز صبح که از خواب پا میشیم ببینیم باتریش ما رو قال گذاشته باشه یه دفعه نصف سلولاش به فنا بره
    من دلم به حال خود لپ تاپ میسوزه تا باتریش با این وضع استفاده شارژر و هارد زیاد عمر نمیکنن اینطوری

تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    گـنـبـد کـاووس 0172

پيش فرض

من حدوداً یه ساله و خرده ای هس که دارم از لپ تاپم استفاده می کنم.40 % هم از بین رفته ..و خیلی هم پیش اومده که باطریم تمموم شه تا اخر و خاموش شه لپ تاپم.... بیشتر اوقات هم باطری توشه و تو برق هم هست حتی با وجود 80-90 % شارژ. اما جدیدا دیگه در اوردم باطری رو فقط با برق کار می کنم. ایا ضرری داره؟؟؟ باطری تنبل میشه؟؟؟
    نه تنبل نمیشه ، هر 2 یا 3 هفته از باتریت استفاده کن
    من دلم به حال خود لپ تاپ میسوزه تا باتریش با این وضع استفاده شارژر و هارد زیاد عمر نمیکنن اینطوری
    فدای سرت

آخر فروم باز lionf3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ایــــ تهــران ـــران

پيش فرض

دوستانی که میگن نه هیچ مشکلی نداره باطری رو درارین و......
    یا اطلاعاتشون کمه( البته قصد توهین ندارم و کلی میگم ) یا اینکه از محافظ دارن استفاده میکنن.
    من خودم پسر عموم Lenovo Y580 داشت و همین جوری کار میکرد باهاش(باتری رو در میاورد و دستگاه رو مستقیم به برق میزد)
    ۶ماه بیشتر نگذشته بود که بخاطر بالا پایین شدن زیاد ولتاژ HDD لپتاپش به راحتی سوخت!
    نخواستم داستان تعریف کنم براتون و هر جور تودتون صلاح میدونید.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

7. 3 کاربر از lionf3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    گـنـبـد کـاووس 0172

پيش فرض

یا اطلاعاتشون کمه( البته قصد توهین ندارم و کلی میگم ) یا اینکه از محافظ دارن استفاده میکنن.
    من خودم پسر عموم Lenovo Y580 داشت و همین جوری کار میکرد باهاش(باتری رو در میاورد و دستگاه رو مستقیم به برق میزد)
    ۶ماه بیشتر نگذشته بود که بخاطر بالا پایین شدن زیاد ولتاژ HDD لپتاپش به راحتی سوخت!

من که خودم بخاطر ترس از همچین چیزایی هیچوقت باتری رو در نمیارم اما داش وقتی لپ تاپ به آداپتور وصل هست ، اونوقت چطور میشه که ولتاژ خود لپ تاپ بالا و پایین بشه آخه

آخر فروم باز lionf3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ایــــ تهــران ـــران

پيش فرض

من که خودم بخاطر ترس از همچین چیزایی هیچوقت باتری رو در نمیارم اما داش وقتی لپ تاپ به آداپتور وصل هست ، اونوقت چطور میشه که ولتاژ خود لپ تاپ بالا و پایین بشه آخه
    دوستِ خوبِ من آداپتور نمیتونه نقش محافظ رو بازی کنه و با بالا و پایین شدن ناگهانی ولتاژ، جریان رو قطع کنه
    و به همین علت ولتاژ که رو ۲۲۰ هست اگر یهو بشه ۲۴۰ (بطورِ مثال) همون ولتاژ رو میده به لپتاپ
    و دچار مشکل میکنه قطعات رو
    اما این همه ماجرا نیس
    شما خودت وقتی شارژ رو میزنی به برق تا حالا نشده پات بگیره به سیمش؟؟
    اگر وقتی که باطری تو لپتاپ نیست و یهو برق بره یا اینکه سیم شارژر از تو لپتاپ در بیاد
    پدرِ قطعاتِ بدبخت در میاد خو
    اما اگر محافظ داشته باشین ( که از نظر ولتاژ هم نگرانی پیش نیاد و یه مقدار مراقب باشین)
    مشکلی برا باطری پیش نمیاد.

10. 2 کاربر از lionf3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

در افت ولتاژ باتری به درد میخوره اما شارژر جلوگیری میکنه از افزایش ولتاژ جزئی
    دوستِ خوبِ من آداپتور نمیتونه نقش محافظ رو بازی کنه و با بالا و پایین شدن ناگهانی ولتاژ، جریان رو قطع کنه
    و به همین علت ولتاژ که رو ۲۲۰ هست اگر یهو بشه ۲۴۰ (بطورِ مثال) همون ولتاژ رو میده به لپتاپ
    و دچار مشکل میکنه قطعات رو
    البته اینم اضافه کنم که اکثر آداپتورها حفاظتهای چندگانه SCP, OTP, OCP, OVP, OPP رو دارن
    Last edited by leo.unique; 06-03-2014 at 00:44.

12. این کاربر از leo.unique بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه air_damned's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

یه مقدار زیاد به نظر میاد و به خاطرِ استفاده نادرست میتونه باشه
    شما در طول هفته حدِ اقل یک بار شارژ و دی شارژ رو باید داشته باشید وگرنه سلول های باطری به اصطلاح تنبل میشن
    و از کاار میافتن.
    دوست من منظورتون از استفاده نادرست چیه ؟
    من هفته تقریبا 1 بار از شارژ استفاده میکنم و تا حالا از رو شارژ بازی نکردم...
    همین ناردستم چی بوده ؟
    در ضمن به فکرم رسید 1 نکته رو بگم به دوستان... شاید جابجایی دستگاه و طریقه به برق وصل کردن باطری هم در عمر دستکاه تاثیر بزاره..دیدید که وقتی میخوای دوشاخه رو به بعضی پریزها بزنید جرقه کوتاهی برقرار میشه.. من نظرم اینه اول باید سیم شارژر رو از لپ تاپ جدا و ابتدا به برق وصل و بعد به بدنه لپ تاپ اتصال بدیدم... البته نظر اساتید محترمه

اگه نباشه جاش خالی می مونه air_damned's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

1. هیچوقت نذارید میزان شارژ به زیر %20 درصد برسه. طبق آزمون عملی که شخصا انجام دادم هر بار که باتری رو تا آخر خالی کنید باتری حداقل %10 از ظرفت شارژ خودش رو برای همیشه از دست میده
    2. اگر مثل من همیشه به برق وصل کردید هر ماه یک یا دو بار بذارید تا مرز %25-20 باتری کار کنه تا سلولهای باتری دیرتر مستهلک بشه
    3.عمر مفید باتریهای Li-ion و Li-po در هر حال زیر 2.5 سال هست و بعد از اون مدت دیگه مستهلک شده و ظرفیت نگهداری شارژشون به زیر %20 میرسه و عملا چندان به کار نمیاد لذا لازم میشه یا یک باتری نو تهیه کنید و یا سلولهای باتری کهنه رو تعویض کنید که باید توسط تعمیرکار مجرب انجام بشه
    ولی خرید باتری نو با برند اصلی بیشتر پیشنهاد میشه
    دوست من ممنون از راحنماییتون..
    ولی اگه با هر بار رسیدن به اخر شارژ به فرمایش شما که باطری 10 درصد از شارژ خودش رو از دست میده که با 10 بار انجام این کلا باطری مرخصه ؟؟
    یه سوال .. ما که از این لیتیوم ها استفاده میکنیم و قابلیت جدا کردن هم نداره و مستقیم همیشه به برق وصلیم ..ایا به نظر شما وقتی در لپ تاپ بسته و خاموش هست ..بهتر هست که برق رو از دستگاه بکشیم بیرون ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •