تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 28

نام تاپيک: [آموزش] مباحث فرمت sub/idx (تغییر رنگ-اندازه و...)

پروفشنال senatore20042003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض [آموزش] مباحث فرمت sub/idx (تغییر رنگ-اندازه و...)

با تشکر از دوستانم در سایت binyaz.
    این روش برای زمانی هست که زیرنویس شما بافرمتsub/idx بعد از تبدیل فیلم به dvd می بینید تغییر رنگ داده.

شاید وقتی شمازیر نویس فیلم رو در کامپیوتر یا برنامه sub resynce مشاهده می کنید همه چیز درسته ورنگزیر نویس مطبوع به نظر میرسه اما پس از تبدیل به dvd شما مشکل عوض شدن رنگ زیر نویس رو دارید به طوری که زیرنویس خوانا میشه،که باید خودتون بصورت دستی این مشکل روحل کنید.

باید فایل idx رو با note padباز کنید و این پاراگرافها رو تغییر بدین:

# The original palette of the DVD
    palette: 80807F, 008080, FF807F, 1D6BFF, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000, 000000

# Custom colors(transp idxs and the four colors)
    custom colors: OFF, tridx: 1000, colors: 0000FF, FFFFFF, 000000, 808080

گزینه قرمز رنگ حتما باید OFF باشه.

اول ،از کجا بفهمیم که زیر نویس که داریم درهنگام تبدیل به DVD با برنامه CONVERT X TO DVD
    تغییر رنگ میده؟

بهترین روش این هست که قبل از تبدیل فیلم اصلی،روی یک تکه فیلم 3،4 دقیقه ای آزمایش کنیم.مثلا برای یک سریال
    همه زیر نویس ها روبهش اضافه می کنیم تا بعد از تبدیل بفهمیم کدومشون پیدا می کنن.

خوب اول زیرنویسی که بعد از تبدیل مشکل داره رو انتخاب می کنیم.

وقتی برنامه subresynce (این برنامه همراه برنامه vobsubبر روی سیستم نصب می شود.) رو باز می کنیم به ظاهر مشکلی نداره و رنگ زیرنویس خوبه مثلا این زیر نویس که همین مشکل روداره.

شما بایداون پارگرافهایی که قبلا گفته شدروبا یه زیرنویس دیگه عوض کنید تا رنگ زیرنویس کاملا عوض بشه.

من پاراگرافهای بالا رو با یک زیرنویس دیگه تعویض کردم که زیرنویس به شکل زیر در اومد:

حالاشما تنهاکاری که باید بکنید این هست که کد رنگ های به هم ریخته زیرنویس رو با رنگ های مناسب تر عوض کنید.... برای فهمیدن اینکه کدوم کدمتعلق به چه رنگی هستش ،شما میتونید از فتوشاپ استفاده کنیداما کار بافتوشاپ یک کم سخت و وقت گیر هست برای همین از برنامه fast color codecs استفاده کنید.
    کار با برنامه خیلی راحت هست.شما بابردن موس بر رو رنگها کد اون رنگ رو مشخص میکنید

همونطور که می بینید رنگ حاشیه زیرنویس با کد FF807F مشخص شده به فایل IDX و پاراگرافی که قبلا توضیح داده شد رجوع کنید و این کد روبا یک رنگ مناسب عوض کنید مثلا برای حاشیه متن ازرنگ مشکی و برای خودمتن از
    رنگ زرد یاسفید استفاده کنید.با همین روش آزمون وخطا شما می تونیدزیرنویس رو با رنگ بهتری داشته باشید تبدیل شده زیرنویس با رنگ مناسبتر رومی تونیددر این شکل ببنید .

حالا این زیرنویس پس از تبدیل به DVD قطعا به همون شکل که در کامپیوتر هست نشون داده میشه.

WWW.binyaz.info

لینک دانلود برنامه fast colors codecs

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    واین هم آموزش برنامه به صورتpdf

کد:
    Last edited by senatore20042003; 28-03-2009 at 15:56.

2. 12 کاربر از senatore20042003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    ممنون
    من یه روش دیگه برای تغییر رنگ زیرنویس های sub/idx می نویسم
    شاید به کار دوستان بیاد
    ======================
    برنامه SubtitleCreator رو باز کنید
    'گزینه نشون داده شده در عکس رو انتخاب کنید

صفحه جدیدی از برنامه باز میشه
    دکمه ها و گزینه های مختلف این صفحه با توجه به عکس پایین توضیح داده شده

1. تغییر رنگ پس زمینه زیرنویس
    2. تغییر رنگ فونت زیرنویس (داخلی)
    3. تغییر رنگ فونت زیرنویس (خارجی ... دور نوشته)
    4. تغییر رنگ سایه زیرنویس
    5. با انتخاب این گزینه رنگ قسمت مشخص شده غیر فعال میشه (به عنوان مثال تو شکل جلوی رنگ پس زمینه تیک خورده ... بنابراین رنگ پس زمینه غیر فعال شده و زیرنویس بدون پس زمینه به نمایش در میاد)
    6. اجرای تغییرات انجام شده (This : فقط برای خطوط انتخاب شده ... All : برای تمامی خطوط زیرنویس)
    7. با تیک زدن این قسمت میتونید از رنگهای پیش فرض استفاده کنید
    8. بالا و پایین بردن نوشته بر روی تصویر (مقدار جابجایی رو با اعداد جلوی Value میشه کنترل کرد) (This : انجام تغییرات فقط برای خطوط انتخاب شده ... All : انجام تغییرات برای تمامی خطوط زیرنویس)
    9. باز کردن زیرنویس از روی دی وی دی (فایل .ifo)
    10. باز کردن کردن زیرنویس با فرمت sub/idx
    11. قرار دادن تاخیر زمانی برای زیرنویس
    12. ذخیره زیرنویس به صورت عکس (با فرمت BMP)
    13. ذخیره زیرنویس با فرمتهای SUP و sub/idx

Copyright ©Amin

امیـــن 【ツ】

4. 14 کاربر از Amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با تشکر از شما روش بالا که بنده توضیح دادم برای زمانی هست که شما زیرنویست رو آماده کردی برای رایت به همراه فیلم در این زمان حتی بعضی از زیرنویس ها هم بابرنامه subtitle creator مشکل دارند.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

خب کار با subtitle creator ساده است ولی فایلی که بیرون میده با فرمتSUP هستش
    این فرمت صرفا برای ساخت مجدد دی وی دی بکار میره و توسط برنامه های ادیت کننده شناسایی میشه
    برای امثال من که صرفا قصد داریم زیرنویس رو کنار فایل ویدیویی دانلود شده بذاریم و راحت با پلیر ببینیم چه راهی رو پیشنهاد میکنید ؟
    فایل Sup رو هیچکدوم از پلیرها نمی شناسند ... برنامه تبدیل کننده ای هست ؟

حـــــرفـه ای s_a_m4000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

این فرمت صرفا برای ساخت مجدد دی وی دی بکار میره و توسط برنامه های ادیت کننده شناسایی میشه
    برای امثال من که صرفا قصد داریم زیرنویس رو کنار فایل ویدیویی دانلود شده بذاریم و راحت با پلیر ببینیم چه راهی رو پیشنهاد میکنید ؟
    با Sup2Sub تبدیلش کنید

8. این کاربر از s_a_m4000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

دوست عزیز در هنگام save زیر نویس شما save as type رو بر روی vob sub /idx قرار بده مشکلت حل میشه.
    Last edited by senatore20042003; 08-12-2008 at 18:57.

10. این کاربر از senatore20042003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

12. این کاربر از Amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Pedy.Spider's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Karaj

10 [آموزش] تغییر اندازه فونت در زیرنویس sub/idx برای divX

سلام؛
    یه روش خیلی راحت و ابتکاری برای تغییر اندازه فونت در زیرنویسهایی با فرمت sub/idx پیدا کردم

حتما دیدین که بعضی از زیرنویس ها به شکل فشرده نشون داده میشن و یا زیادی بزگ یا کوچک هستند:

حالا ما باید اندازه فونت زیرنویسی که دانلود کردیم رو تغییر بدیم.
    برای اینکار فایل idx رو با یه برنامه مثل notepad باز کنید. همون اوایل فایل یه خط رو پیدا کنید که چیزی شبیه به این نوشته:
    کد:

حالا به جای 720x480 رزولوشن فیلم divX خودتون رو با همین فرمت وارد کنید، (مثلا 640x272) و فایل رو ذخیره کنید. (برای دیدن رزولوشن فیلم در kmplayer کلید tab رو بزنید)

حالا اگر جای زیرنویس به هم ریخت تو kmplayer کلیک راست بزنید و به ترتیب به Subtitles -> Subtitle Alighnment برید و گزینه Idx/Sub: Custom Position رو فعال کنید. (برای غیر از kmplayer نظری ندارم)

حالا اگر میخواهید فونت کوچکتر بشه اعداد بزرگتری رو برای رزولوشن تو فایل idx وارد کنید و بالعکس. البته حواستون به aspect ratio باشه و طول و عرض رو به یک نسبت کوچک و بزرگ کنید.

من خودم توصیه میکنم 1.5 برابر رزولوشن فیلم divX خودتون رو وارد کنید تا اندازه فونت نه زیاد بزرگ باشه نه زیاد کوچک.

نتیجه باید تقریبا اینجوری باشه که نسبت طول و عرض متناسبه:

در آخر هم توصیه میکنم برای دیدن فیلم حتما از kmplayer استفاده کنید

اگر کسی این روش رو با برنامه دیگه ای یا با پلیر خانگی تست کرد اینجا نتیجه رو بگه تا بقیه هم استفاده کنند

14. این کاربر از Pedy.Spider بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

+subresynceپاک شدند....لطفا مججدا بزارید.
    هر دو لینک اموزش و برنامه گویا مشکل دانلود دارند اگر ممکن یک تست کنید.من خیلی زیاد لازمشون دارم .
    Subresync همراه با برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نصب میشه.
    آموزش پست نخست ضمیمه شد.
    دانلود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    فايل هاي ضميمه فايل هاي ضميمه
    • نوع فايل: pdf help.pdf (369.1 کيلو بايت, مشاهده : 122)

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    اقا من فایل idx رو با notpad باز کردم و عدد 100 رو که تو عکس مشخص کردم به 75 تبدیل کردم و فونت کوچکتر شد (که همینو میخواستم).حالا تنها مشکلم اینه که هر کاری میکنم جایگاه زیرنویس به سمت چپ قرار میگیره در صورتی که میخوام مرکز قرار بگیره.اینو نمیدونم چی کار کنم !! هر گزینه ای هم بگید توی idx تغییر دادم ولی مکان زیرنویس نیومد وسط.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •