تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 43 از 48 اولاول ... 33394041424344454647 ... آخرآخر
نمايش نتايج 421 به 430 از 478

نام تاپيک: هشدار: توصیه های حفاظتی امنیتی پلیسی

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

میدونم این سوال ربطی به تاپیک نداره ولی به نظر شما راست میگن پول کلاه برداری و حروم خوری زندگی آدم رو از هم میپاشونه؟اگه آره اینایی که اختلاس کردن و در رفتن چرا دارن کیف میکنن

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

میدونم این سوال ربطی به تاپیک نداره ولی به نظر شما راست میگن پول کلاه برداری و حروم خوری زندگی آدم رو از هم میپاشونه؟اگه آره اینایی که اختلاس کردن و در رفتن چرا دارن کیف میکنن
    کی این‌ حرف رو‌ زده،!

هرکی گفته واقعا نادان بوده. اخه وقتی که این امر تو کشور خودمون جا افتاده و عادی شده که دیگه این حرفهای من آوردی اهمیتی نداره.

ویرایش: بعدش هم شما هم ساده ای هان؟!

شما فکر کردید اختلاص فقط تو اخباره؟! ۱۰۰درصد حکومت و اقا زاده ها اختلاصند. چون تو رادیو نگفته یعنی نیست؟! همشون اختلاصند. و همه زندگی راحتی دارند. با اختلاص در دنیا زندگی میکنند. میدونی چرا؟! چون اهمیتی به ایران و تعهد بش و اخلاقی و وجدانی ندارند.
    Last edited by italodance; 16-09-2019 at 18:57.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

کی این‌ حرف رو‌ زده،!

هرکی گفته واقعا نادان بوده. اخه وقتی که این امر تو کشور خودمون جا افتاده و عادی شده که دیگه این حرفهای من آوردی اهمیتی نداره.

ویرایش: بعدش هم شما هم ساده ای هان؟!

شما فکر کردید اختلاص فقط تو اخباره؟! ۱۰۰درصد حکومت و اقا زاده ها اختلاصند. چون تو رادیو نگفته یعنی نیست؟! همشون اختلاصند. و همه زندگی راحتی دارند. با اختلاص در دنیا زندگی میکنند. میدونی چرا؟! چون اهمیتی به ایران و تعهد بش و اخلاقی و وجدانی ندارند.
    شما مثل اینکه زیاد میخوری تچربه داری

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

میدونم این سوال ربطی به تاپیک نداره ولی به نظر شما راست میگن پول کلاه برداری و حروم خوری زندگی آدم رو از هم میپاشونه؟
    اگه آره , اینایی که اختلاس کردن و در رفتن چرا دارن کیف میکنن ؟
    سلام
    .

جوابِ مختصر :
    .
    بدبخت ترین آدمهای دنیا همونهایی هستند که در ارتکابِ ظلم و جنایت و گناهِ موفقند و گیر هم نمی افتند تا آخر عمرشون
    اونی که موفق نمیشه در ظلم و جُرم و جنایت و گناه و یا گیر میافته و مجارات میشه (زندان , مصادره اموال , جریمه و غیره ,) آدم خوشبختی هست نسبت به اون اولی

.
    توضیح بیشتر :
    پاسخِ دقیق به این سوال و پذیرفتنِ پاسخ , بستگی به علم و دانش آدمها از حقیقتِ جهانِ هستی و حقیقتِ علتِ زندگیِ نسبتاً کوتاه و موقتِ آدمها در این دنیا داره .
    .
    اونهایی که به این حقیقت پی برده اند که جهانِ هستی خالق داره . خالقی یگانه و دانای مطلق و نیرومندِ مطلق و عادلِ مطلق و پی برده اند که زندگی در دنیا فقط و فقط یک امتحان و آزمون هست و در فرصتهای خوب و بد آزمایش میشیم و نیز پی برده اند که قیامت و روزِ حسابرسی بی شک و تردید در راه هست و رخ خواهد داد , این افراد یقین دارند که :
    بدبخت ترین آدمهای دنیا کسانی هستند که در ظلم و گناه و اعمالِ شرّ موفق هستند و کسی یا چیزی مانعشون نمیشه و کسی نمیتونه مچشون رو بگیره و یا اگر هم کسی بفهمه ,هیچوقت حریفشون نمیشه
    این گناهکارانِ موفق و ظالمانِ موفق و مُجرمین و جنایتکارانِ موفق , قهقهه میزنند و میگن :
    هاها ها ... بنازم به خودم , زدم و بردم و خوردم . هیچکسی هم نفهمید یا اگر هم بفهمه حریفم نمیشه .
    بیچاره خبر نداره که جزء بدبخت ترین آدمهای تاریخ بشریت هست چون پرونده ی اعمالِ شرّش میره دادگاه رب العالمین
    اونجا دیگه دست و پاش شهادت میدند ضدش . مردم مظلوم شهادت میدند ضدش . زمین شهادت میده ضدش .
    اونجا نه میتونه انکار کنه , نه میتونه فرار کنه , نه میتونه دروغ بگه ,نه مال واموالی داره که بخواد رضایتِ شاکیها رو جلب کنه .
    میزنه توی سر و صورت خودش ومیگه :
    کاش موفق نشده بودم در ظم و گناه , کاش کور و کر و شل بودم تا مرتکب گناه نشم در دنیا , کاش مچم رو گرفته بودند در دنیا ومجازات میشدم و حق مردم رو به زور ازم میگرفتند در دادگاه های دنیا . خوش به حال اونهایی که در ارتکاب ظلم , گناه موفق نبودند و یا گیر افتادند و مجازات شدند و حق مردم رو به رور هم که شده ادا کردند و پرونده هاشون در دنیا مختومه شد و نرفت دادگاه ربُ العالمین
    حالا کی به دادِ من میرسه از محاکمه ی خدای عادل و مجازات الهی ؟
    بدبخت تر از من وجود نداره . کاش خاک بودم و برانگیخته نمیشدم .

=================================
    دیگه برای طولانی نشدنِ جواب , چیزی نمینویسم از قیامتی که به پا میشه در روزِ قیامت که حتی آدم از پدر و دوستِ صمیمیش هم فرار میکمه اونجا
    ================================================== =======
    یکی از ملتهای دنیا در اَمثال و حِکَمشون حکمتی دارند که میگه :
    زرنگ اونی هست که دستِ آخِر میخنده . (یعنی روز قیامت میخنده)
    و خدای متعال در مورد ظالمان و گناهکاران و مجرمانِ موفق میفرماید :
    اندکی بخندند (در دنیا ) و بسیار گریه خواهند کرد ( در آخرت )
    =============================
    یقین داشته باشید که دنیا خالق و صاحب داره و رها شده به حال خودش نیست و قیامت در راه هست

.
    بعضی از علامتها و نشانه ها و مدرکهای غیر قابلِ انکار :
    وجود چیزی به نام مرگ
    نبودنِ راهِ فرار از مرگ
    امکان داشتنِ زنده شدنِ دوباره مردگان از نظر علمی
    ثبت و ضبط شدن اعمال و گفتار و حتی افکار انسانها در باطن جهان هستی
    .
    زندگی روزمره ی انسانها چیزی نیست جز فرصتهای خیر و شر و خودِ انسان هست که تصمیم میگیره انجام بده یا نه
    کاملاٌ اختیاردار بودنِ انسان در 3 چیز :
    نیّت هاش
    عقیده اش
    ایمانش (تمسّکش به عقیده اش )
    کاهشِ پی در پیِ انرژی در جهان هستی و به سمتِ بی نظمی و نابودی رفتنش
    روز به روز با پیشرفتِ علم و دانش , کنترل و چک کردن و ثبت و ضبط کردنِ اَعمالِ انسانها و مدارک و علامتها و نشانه های اَعمالش داره گسترده تر و پیشرفته تر و سریعتر و دقیقتر میشه و قدرتِ انکار کردن داره کمتر و کمتر میشه برای انسانهای خلافکار و مجرم و گناهکار

.
    همه ی اینها و خیلی چیزهای دیگه , علامت و نشانه های قوی و غیر قابل انکار هست برای عاقلان و خردمندانِ هدایت شدنی و هدایت شده که حق پذیرند و حق دوست و منافع بلند مدتشون (پس از مرگ و در آخرت) براشون خیلی خیلی مهمتر هست از منافع کوتاه مدتشون (در دنیا)
    از فرصتهای شر و گناه فرار میکنند و فرصتهای خوب و خیر رو غنیمت میشمارند و هرگز هم چیزی هم از این دنیا با دوز و کلک و فریب و نیرنگ و حق کُشی نمیخوان و تا بتونند نفسشون و باطنشون رو از پلیدی و خباثت پاک میکنند (تزکیه ).
    این انسانها برندگان و قبول شدگانِ امتحانِ دنیا خواهند بود
    این 6 خصلتِ پلید و خطرناک ,عامل همه ی گناهان و جرم و جنایتهای بشری هست :

شهوت (لذت طلبی)
    طمع و زیاده خواهی
    غرور و تکبر و خود بزرگ بینی
    بُخل و خساست
    کینه و خشم و غضب
    حسادت
    .
    این شش بیماریِ خطرناک , به جانِ هر که افتاد ور افتاد
    با کمک علم و دانش و ایمانتون با این شش بیماری خبیث در وجودتون بجنگید (جهاد اکبر همین هست)و نذارید وجودتون رو تسخیر کنه وگرنه نابودی و شکستتون در امتحان دنیا حتمی هست حتی اگر زیباترین و قوی ترین و هوشمندترین و ثروتمندترین و مشهورترین آدم باشید

شُهدا درجات مختلفی دارند و کسی که کشته بشه در حالی که داره با این شش بیماری خطرناک در وجودش میجنگه , بالاترین درجه رو داره در بین شهدا چون شهیدِ جهاد اکبر هست
    .
    از مردم تقلید نکنید . نگین همه میدزدند پس من هم میدزدم
    نگین کسی قانون رو رعایت نمیکنه پس من هم رعایت نمیکنم .
    بسیاری از مردم , دوستانِ نادانند و یا دشمنان دانا . ازشون تقلید نکید
    عاقل باشید و به فکر منافع بلند مدتتون پس از مرحله ی انتقالیِ "مرگ" باشید
    قسم به زمین و آسمانها , قسم به خالق زمین و آسمانها که جای ما اینجا نیست . زمین و زمان فریاد میزنه که جای ما اینجا نیست و دنیا فقط سالن امتحان هست
    فریب وسوسه های نفسِ امّاره و وسوسه های دنیا و وسوسه های انسانهای خبیث و پلید و وسوسه های دشمنِ قسم خورده ی انسان (شیطان) رو نخورید

حرکت کنید به سمت خوب و صالح شدن و خوبتر و صالحتر شدن و مقاومت و استقامت کنین و صبور باشید و خوب و صالح بمونید تا آخر عمر
    وعده های خدای متعال حق هست و حتماً رخ میده و قیامت در راه هست
    .
    .
    .
    ==============================
    دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم پول توشه هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
    چند نمونه :
    ===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    توصیه های مهم امنیتی
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
    .
    .

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 14-03-2020 at 16:05.

5. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    .

جوابِ مختصر :
    .
    بدبخت ترین آدمهای دنیا همونهایی هستند که در ارتکابِ ظلم و جنایت و گناهِ موفقند و گیر هم نمی افتند آخر عمرشون
    اونی که موفق نمیشه در ظلم و جُم و جنایت و گناه و یاگیر میافته و مجارات میشه (زندان , مصادره اموال , جریمه و غیره , آدم خوشبختی هست نسبت به اون اولی)

.
    توضیح بیشتر :
    پاسخِ دقیق به این سوال و پذیرفتنِ پاسخ , بستگی به علم و دانش آدمها از حقیقتِ جهانِ هستی و حقیقتِ علتِ زندگیِ نسبتاً کوتاه و موقتِ آدمها در این دنیا داره .
    .
    اونهایی که به این حقیقت پی برده اند که جهانِ هستی خالق داره . خالقی یگانه و دانای مطلق و نیرومندِ مطلق و عادلِ مطلق و پی برده اند که زندگی در دنیا فقط و فقط یک امتحان و آزمون هست و در فرصتهای خوب و بد آزمایش میشیم و نیز پی برده اند که قیامت و روزِ حسابرسی بی شک و تردید در راه هست و رخ خواهد داد , این افراد یقین دارند که :
    بدبخت ترین آدمهای دنیا کسانی هستند که در ظلم و گناه و اعمالِ شرّ موفق هستند و کسی یا چیزی مانعشون نمیشه و کسی نمیتونه مچشون رو بگیره و یا اگر هم کسی بفهمه ,هیچوقت حریفشون نمیشه
    این گناهکارانِ موفق و ظالمانِ موفق و مُجرمین و جنایتکارانِ موفق , قهقهه میزنند و میگن :
    هاها ها ... بنازم به خودم , زدم و بردم و خوردم . هیچکسی هم نفهمید یا اگر هم بفهمه حریفم نمیشه .
    بیچاره خبر نداره که جزء بدبخت ترین آدمهای تاریخ بشریت هست چون پرونده ی اعمالِ شرّش میره دادگاه رب العالمین
    اونجا دیگه دست و پاش شهادت میدند ضدش . مردم مظلوم شهادت میدند ضدش . زمین شهادت میده ضدش .
    اونجا نه میتونه انکار کنه , نه میتونه فرار کنه , نه میتونه دروغ بگه ,نه مال واموالی داره که بخواد رضایتِ شاکیها رو جلب کنه .
    میزنه توی سر و صورت خودش ومیگه :
    کاش موفق نشده بودم در ظم و گناه , کاش کور و کر و شل بودم تا مرتکب گناه نشم در دنیا , کاش مچم رو گرفته بودند در دنیا ومجازات میشدم و حق مردم رو به زور ازم میگرفتند در دادگاه های دنیا . خوش به حال اونهایی که در ارتکاب ظلم , گناه موفق نبودند و یا گیر افتادند و مجازات شدند و حق مردم رو به رور هم که شده ادا کردند و پرونده هاشون در دنیا مختومه شد و نرفت دادگاه ربُ العالمین
    حالا کی به دادِ من میرسه از محاکمه ی خدای عادل و مجازات الهی ؟
    بدبخت تر از من وجود نداره . کاش خاک بودم و برانگیخته نمیشدم .

دیگه برای طولانی نشدنِ جواب , چیزی نمینویسم از قیامتی که به پا میشه در روزِ قیامت که حتی آدم از پدر و دوستِ صمیمیش هم فرار میکمه اونجا
    ====================
    یکی از ملتهای دنیا در اَمثال و حِکَمشون حکمتی دارند که میگه :
    زرنگ اونی هست که دستِ آخِر میخنده . (یعنی روز قیامت میخنده)
    و خدای متعال در مورد ظالمان و گناهکاران و مجرمانِ موفق میفرماید :
    اندکی بخندند (در دنیا ) و بسیار گریه خواهند کرد ( در آخرت )
    =============================
    یقین داشته باشید که دنیا خالق و صاحب داره و رها شده به حال خودش نیست و قیامت در راه هست

.
    بعضی از علامتها و نشانه ها و مدرکهای غیر قابلِ انکار :
    وجود چیزی به نام مرگ
    نبودنِ راهِ فرار از مرگ
    امکان داشتنِ زنده شدنِ دوباره مردگان از نظر علمی
    ثبت و ضبط شدن اعمال و گفتار و حتی افکار انسانها در باطن جهان هستی
    .
    زندگی روزمره ی انسانها چیزی نیست جز فرصتهای خیر و شر و خودِ انسان هست که تصمیم میگیره انجام بده یا نه
    کاملاٌ اختیاردار بودنِ انسان در 3 چیز :
    نیّت هاش
    عقیده اش
    ایمانش (تمسّکش به عقیده اش )
    کاهشِ پی در پیِ انرژی در جهان هستی و به سمتِ بی نظمی و نابودی رفتنش
    روز به روز با پیشرفتِ علم و دانش , کنترل و چک کردن و ثبت و ضبط کردنِ اَعمالِ انسانها و مدارک و علامتها و نشانه های اَعمالش داره گسترده تر و پیشرفته تر و سریعتر و دقیقتر میشه و قدرتِ انکار کردن داره کمتر و کمتر میشه برای انسانهای خلافکار و مجرم و گناهکار

.
    همه ی اینها و خیلی چیزهای دیگه , علامت و نشانه های قوی و غیر قابل انکار هست برای عاقلان و خردمندانِ هدایت شدنی و هدایت شده که حق پذیرند و حق دوست و منافع بلند مدتشون (پس از مرگ و در آخرت) براشون خیلی خیلی مهمتر هست از منافع کوتاه مدتشون (در دنیا)
    از فرصتهای شر و گناه فرار میکنند و فرصتهای خوب و خیر رو غنیمت میشمارند و هرگز هم چیزی هم از این دنیا با دوز و کلک و فریب و نیرنگ و حق کُشی نمیخوان و تا بتونند نفسشون و باطنشون رو از پلیدی و خباثت پاک میکنند (تزکیه ).
    این انسانها برندگان و قبول شدگانِ امتحانِ دنیا خواهند بود
    این 6 خصلتِ پلید و خطرناک ,عامل همه ی گناهان و جرم و جنایتهای بشری هست :

شهوت (لذت طلبی)
    طمع و زیاده خواهی
    غرور و تکبر و خود بزرگ بینی
    بُخل و خساست
    کینه و خشم و غضب
    حسادت
    .
    این شش بیماریِ خطرناک , به جانِ هر که افتاد ور افتاد
    با کمک علم و دانش و ایمانتون با این شش بیماری خبیث در وجودتون بجنگید (جهاد اکبر همین هست)و نذارید وجودتون رو تسخیر کنه وگرنه نابودی و شکستتون در امتحان دنیا حتمی هست حتی اگر زیباترین و قوی ترین و هوشمندترین و ثروتمندترین و مشهورترین آدم باشید

شُهدا درجات مختلفی دارند و کسی که کشته بشه در حالی که داره با این شش بیماری خطرناک در وجودش میجنگه , بالاترین درجه رو داره در بین شهدا چون شهیدِ جهاد اکبر هست
    .
    از مردم تقلید نکنید . نگین همه میدزدند پس من هم میدزدم
    نگین کسی قانون رو رعایت نمیکنه پس من هم رعایت نمیکنم .
    بسیاری از مردم , دوستانِ نادانند و یا دشمنان دانا . ازشون تقلید نکید
    عاقل باشید و به فکر منافع بلند مدتتون پس از مرحله ی انتقالیِ "مرگ" باشید
    قسم به زمین و آسمانها , قسم به خالق زمین و آسمانها که جای ما اینجا نیست . زمین و زمان فریاد میزنه که جای ما اینجا نیست و دنیا فقط سالن امتحان هست
    فریب وسوسه های نفسِ امّاره و وسوسه های دنیا و وسوسه های انسانهای خبیث و پلید و وسوسه های دشمنِ قسم خورده ی انسان (شیطان) رو نخورید

حرکت کنید به سمت خوب و صالح شدن و خوبتر و صالحتر شدن و مقاومت و استقامت کنین و صبور باشید و خوب و صالح بمونید تا آخر عمر
    وعده های خدای متعال حق هست و حتماً رخ میده و قیامت در راه هست
    .
    .
    .
    ==============================
    دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم پول توشه هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
    چند نمونه :
    ===================================
    میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
    توصیه های مهم امنیتی
    قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
    .
    .

با تشکر از شما من چیزی به اسم آخرت رو قبول ندارم نمیخوام بازش کنم زیاد,به نظر من که آخرت فقط در حد یه قصه است هیچ کس از مرگ برنگشته و هیچ چیز علمی در مورد زنده شدن مردگان وجود نداره,انسان بعد از مرگ تموم میشه

7. این کاربر از aryamehr1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با تشکر از شما
    من چیزی به اسم آخرت رو قبول ندارم
    نمیخوام بازش کنم زیاد
    به نظر من که آخرت فقط در حد یه قصه است و هیچ کسی از مرگ برنگشته و هیچ چیز علمی در مورد زنده شدن مردگان وجود نداره,انسان بعد از مرگ تموم میشه
    سلام
    شما در عقیدتون و انتخابِ مسیر اعتقادیتون کاملاً آزاد و صاحب اختیار هستید (که خودش یک دلیل و مدرکِ غیر قابل انکار هست ) و مسئولیت و عواقبِ انتخابتون هم با خودتون هست
    .
    انسانِ عاقل و زیرک حتماً منافعش براش مهم هست و انسانِ بسیار باهوش و عاقل و زیرک , حتماً منافع بلند مدتش خیلی خیلی براش مهمتر از منافع کوتاه مدت هست (مَثَلِ نون و تره و نون و کره )
    .
    کسی اِصراری نداره که شما وجودِ قیامت رو قبول کنین .
    اگر قیامتی در کار باشه , شما و همفکرانتان با این عقیده ای که دارید بدجوری ضرر میکنین و بدجوری پشیمان میشید که ای کاش بی تفاوت از کنار علامتها و نشانه ها رد نشده بودم .
    .
    با این همه مدرک , انسانهای عاقل , طوری زندگی میکنند که "اگر" راستی راستی قیامت رخ داد در امان باشند و نفس راحتی بکشند و با شادی فریاد بزنند که :
    ما در این شک و گمان بودیم که قیامت ممکنه رخ میده و این شک و گمان رو جدی گرفتیم و طوری زندگی کردیم که اگر راستی راستی قیامت شد بازنده نباشیم چون مسئله نه تنها شوخی بردار نیست بلکه بزرگترین رخدادِ زندگیِ هر انسانی هست و موضوعی مهمتر و جدی تر از اون وجود نداره برای انسانِ باهوش و عاقلِ

.
    مگر چی خواسته شده از انسان ؟؟؟ جز اینکه نشانه ها رو جدی بگیره و به وجود خالق یکتا ایمان بیاره و از بدیها و شرّ و خباثت و پلیدی دوری کنه و در حد توانش کار خیر و خداپسندانه انجام بده
    فقط همین
    حرفِ آخِر :
    در اون روز , معذرتِ هیچ ظالم و کافِر و مُنکری پذیرفته نمیشه و خسارت بسیار سنگینی نصیبشون میشه
    عاقل باشید و راه و مسیر درست رو انتخاب کنید تا پایانِ خوشی نصیبتون بشه .
    .
    وظیفه ی بنده که به لطفِ خدا دوستِ دانای شما هستم در همین حد هست
    فریبِ دوستانِ نادان و دشمنانِ دانا رو نخورید چون حرفها و وعده هاشون باعث میشه پایانِ خوش رو از دست بدید
    دیگه خود دانید
    پایانتان خوش باد
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 21-09-2019 at 20:54. دليل: تصحیح

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    شما در عقیدتون و انتخابِ مسیر اعتقادیتون کاملاً آزاد و صاحب اختیار هستید (که خودش یک دلیل و مدرکِ غیر قابل انکار هست ) و مسئولیت و عواقبِ انتخابتون هم با خودتون هست
    .
    انسانِ عاقل و زیرک حتماً منافعش براش مهم هست و انسانِ بسیار باهوش و عاقل و زیرک , حتماً منافع بلند مدتش خیلی خیلی براش مهمتر از منافع کوتاه مدت هست (مَثَلِ نون و تره و نون و کره )
    .
    کسی اِصراری نداره که شما وجودِ قیامت رو قبول کنین .
    اگر قیامتی در کار باشه , شما و همفکرانتان با این عقیده ای که دارید بدجوری ضرر میکنین و بدجوری پشیمان میشید که ای کاش بی تفاوت از کنار علامتها و نشانه ها رد نشده بودم .
    .
    با این همه مدرک , انسانهای عاقل , طوری زندگی میکنند که "اگر" راستی راستی قیامت رخ داد در امان باشند و نفس راحتی بکشند و با شادی فریاد بزنند که :
    ما در این شک و گمان بودیم که قیامت ممکنه رخ میده و این شک و گمان رو جدی گرفتیم و طوری زندگی کردیم که اگر راستی راستی قیامت شد بازنده نباشیم چون مسئله نه تنها شوخی بردار نیست بلکه بزرگترین رخدادِ زندگیِ هر انسانی هست و موضوعی مهمتر و جدی تر از اون وجود نداره برای انسانِ باهوش و عاقلِ

.
    مگر چی خواسته شده از انسان ؟؟؟ جز اینکه نشانه ها رو جدی بگیره و به وجود خالق یکتا ایمان بیاره و از بدیها و شرّ و خباثت و پلیدی دوری کنه و در حد توانش کار خیر و خداپسندانه انجام بده
    فقط همین
    حرفِ آخِر :
    در اون روز , معذرتِ هیچ ظالم و کافِر و مُنکری پذیرفته نمیشه و خسارت بسیار سنگینی نصیبشون میشه
    عاقل باشید و راه و مسیر درست رو انتخاب کنید تا پایانِ خوشی نصیبتون بشه .
    .
    وظیفه ی بنده که به لطفِ خدا دوستِ دانای شما هستم در همین حد هست
    فریبِ دوستانِ نادان و دشمنانِ دانا رو نخورید چون حرفها و وعده هاشون باعث میشه پایانِ خوش رو از دست بدید
    دیگه خود دانید
    پایانتان خوش باد
    دوست عزیز شما با اطمینان میگی آخرت وجود داره و امثال من عاقبت تلخی داریم برای چی عاقبت ما تلخه مگه ما چه کار بدی انجام دادیم ؟کسی منکر خدا نشد تنها تفاوت شما و منکر آخرت فقط قبول داشتن یه اعتقاده نه چیز بشتر ,انجام کار خوب به قئل شاعر هرچه کنی به خود کنیه یعنی کار خوب به خودت بر میگرده و کار بد هم همینطور و اتفاقا همه مجازاتها در همین دنیاست ولی چون مردم نمیبینن و نمیخوان ببینن میندازشون اون دنیا ,انجام کار خوب هم ازنظر شما که شیعه مسلمان هستی با بقیه ادیان فرق داره مسیحی شراب میخوره واون رو مقدس میشماره و میگه من به بهشت میرم و شما حرام میدونی و نمیخوری به خاطر آخرتت,با احترام به عقاید شما لطفا به دو سوال من جواب بدید شما فرضا 50 سال در این دنیا راه درست میرید یا راه خلاف ,به خاطر این 50 سال بینهایت سال در بهشت خواهید بود و یا بی نهایت سال در جهنم آتش میخورید؟این بیشتر به وعده سر خرمن شبیهه نه عدالت به نظر من ,سوال دوم از بچگی مارو از آخرت ترسوندن حالا فرض کنیم جهان آخرت وجود نداشت و انسان بعد مرگ از بین رفت که البته هیچکس از مرگ برنگشته حالا با این فرض این همه سال عبادت و کار خوب هرز نمیره؟

10. 2 کاربر از aryamehr1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز شما با اطمینان میگی آخرت وجود داره و امثال من عاقبت تلخی داریم
    1- برای چی عاقبت ما تلخه ؟ مگه ما چه کار بدی انجام دادیم ؟
    2- کسی منکر خدا نشد
    3- تنها تفاوت شما و منکر آخرت فقط قبول داشتن یه اعتقاده نه چیز بشتر
    انجام کار خوب به قول شاعر هر چه کنی به خود کنی یعنی کار خوب به خودت بر میگرده و کار بد هم همینطور
    4- اتفاقا همه مجازاتها در همین دنیاست ولی چون مردم نمیبینن و نمیخوان ببینن میندازشون اون دنیا
    5- انجام کار خوب هم از نظر شما که شیعه مسلمان هستی با بقیه ادیان فرق داره
    6- مسیحی شراب میخوره و اون رو مقدس میشماره و میگه من به بهشت میرم و شما حرام میدونی و نمیخوری به خاطر آخرتت,
    =====================================
    با احترام به عقاید شما لطفا به دو سوال من جواب بدید
    شما فرضا 50 سال در این دنیا راه درست میرید یا راه خلاف ,به خاطر این 50 سال بینهایت سال در بهشت خواهید بود و یا بی نهایت سال در جهنم آتش میخورید؟
    این بیشتر به وعده سر خرمن شبیهه نه عدالت به نظر من ,
    سوال دوم از بچگی ما رو از آخرت ترسوندن حالا فرض کنیم جهان آخرت وجود نداشت و انسان بعد مرگ از بین رفت که البته هیچکس از مرگ برنگشته حالا با این فرض این همه سال عبادت و کار خوب هرز نمیره؟
    سلام
    1- کسی که اعتقاد نداره به وجودِ خدای یکتا و صفاتش و امتحان بودنِ زندگیِ دنیا و آخرت و دوری نمیکنه از شرّ و خباثت و ظلم گناهان کبیره و تلاش نمیکنه برای انجام کارهای خیر و خداپسندانه در حد توانش , پایانِ خوشی نداره پس از مرگ اگر که قیامتی در کار باشه . دوستِ دانای شما اینها رو بهتون گوشزد میکنه مثل دوست دانایی که بهتون میگه بازیگوشی رو بذار کنار درس بخون , امتحانات نزدیکه , رفوضه میشی ها .
    اما دوست نادان شما و دشمن دانای شما چیزی نمیگن بهتون و یا میگن همه اش افسانه و خزعبلات و حرف باد هواست . برو لذت ببر از هر فرصتی و هر لحظه و هر جا و با هر کسی , بی حد و مرز قبل از اینکه بمیری

.
    2- پذیرفتنِ وجود خالق فقط و فقط اولین قدم هست و بارها در مطالبم نوشته ام که قدمهای بعدی چیست .
    درست مثلِ ثبت نام در مدرسه هم فقط اولین قدم برای قبولی با معدل خوب هست و راه و فاصله ی دراز و طولانی ای هست بین ثبت نام در مدرسه و قبولی با معدل خوب و کارهای بسباری باید انجام بشه
    .
    3- اعتقاد , دست آوردِ تجزیه و تحلیلِ دانسته هاست و اگر دانسته ها خطا و یا ناقص و یا گمراه کننده باشه و فرد هم در تجزیه و تحلیل دانسته ها دچار اشتباه بشه پس استنتاجش هم اشتباه درمیاد پس عقیده و باور هم خطا و اشتباه از آب درمیاد و درنتیجه ارزشها و اولویتها و بایدها و نبایدها وحد و مرزها و خوب و بدهای این فرد هم همگی دچار اشتباه و به هم ریختگی میشه و چه بسا پایانِ و سرنوشت و عاقبتِ این فرد بسیار وخیم باشه که این بستگی به میزانِ انحرافش از مسیر صحیح و میزان ظلم و خطاهاش و میزان اعمال خیر و خوبش و صد البته بستگی به نیت و هدفش از اون اعمال داره .

4- این عقیده اشتباه هست که همه ی مجازاتها در همین دنیاست . بسیاری مردند درحالیکه که جنایتهای بسیار مرتکب شدند اما کسی پی نبرد بهشون و یا کسی حریفشون نمیشد چون ظالمانِ قدرتمند بودند

کسی که ظلمی مرتکب شد و مجاراتش رو کامل در همین دنیا متقبل شد پس بسیار انسان خوشبختی هست چون پرونده اش در دنیا مختومه میشه و نمیره دادگاهِ رب العالمین .
    .
    5- بنده هیچ جا و هیچوقت نگفته ام و ننوشته ام که معتقد به مذهبی از مذاهبِ دینِ اسلام هستم . بلکه بارها و بارها گفته ام و نوشته ام که همه ی مذاهبِ دین اسلام بدون استثناء , انحراف از دین اسلام هست و از روزی که مذاهبِ دین اسلام رو اختراع کردند و دادند به خوردِ مسلمانان , مسلمانانِ جهان سال به سال متفرق تر شدند و از همدیگه متنفرتر شدند و بیشتر و بیشتر به خاکِ سیاه نشستند که اوجش همین سالهاست که کشورهای مسلمان و میلونها نفر از مردم مسلمان و ثروتهاشون و درآمدهاشون به دست خود مسلمانان ویران و نابود شد و پشیمان هم نشدند از این همه ظلم !!!! چون ملتهای مسلمان مخ زده شده اند و در خوابِ غفلتند و هر مذهب خودش رو حق میدونه و برتر از دیگران درحالیکه همگی منحرف شده از دین اسلامی هستند . دینی که خدای متعال بر آخرین مسنجرش محمد ص نازل فرمود .
    گفتنی ها در این مورد بسیاره اما متاسفانه وقتش نیست . این سایت هم جاش نیست
    اما مطرح کردن این موضوع ها ربط داره به ریشه های دزدی و سرقت و کلاهبرداری و شیادی . برای همین امیدوارم مدیران محترم سایت اجازه بدند این مطالب بمونه برای علاقمندان و هدایت شده ها و هدایت شدنیها .

.
    کار خوب هم فقط یک معیار داره و اون رضای خداست و بس
    6- الکل خوری بسیار ضرر و خطر داره و لذتِ اندک و گذرایی هم داره اما ضررهاش و خطرهاش و آسیبهاش بسیار بسیار بیشتر از لذتِ اندک و گذراش هست
    .

بسیار خوب هست که سوال میپرسید . سوالاتی که منطقی هست و حق شماست که بپرسید و براشون جواب بخواید.
    جواب سوال 1 :
    مگر این نیست که در دنیا یک خلافِ چند ثانیه ای ماهها یا سالها زندان داره ؟
    مگر این نیست که یک نفر تا آخر عمر از آزادی محروم میشه و زندانی میشه (حبس ابد) و یا حتی از زندگی کردن محروم میشه و اعدام میشه فقط به خاطر یک لحظه خطا و کشتن یک انسان بیگناه به صورت عمدی و با نقشه ی قبلی ؟ (قتل عمدِ درج یک ))
    یک لحظه خطا و گناه , ولی مجازاتش بسیار سنگین و بسیار طولانی
    .
    کسی هم که سالهای سال همه ی پیامهای واضحِ هشدار دهنده و بشارت دهنده و هدایت کننده ی مستقیم و غیرمستقیمِ خدای رو نادیده گرفته و همه ی علامتها و نشانه ها و مدرکها رو هم نادیده گرفته و سالهای سال ظلم و ستم و فساد و إفساد و حق کُشی کرده مجازاتِ بسیار سنگینی داره اما توجه کنین که در قیامت , مجازاتِ همه ی خطاکاران ابدی نیست
    عده ای از اونها شاید فقط چند ثانیه یا چند دقیقه مجازات میشند و سپس پاداش اعمالِ خیرشون رو خواهند گرفت که ابدی هست اما مقدار و نوع این پاداشها و نعمتها فرق داره برای افراد مختلف
    .
    درست مثل اینکه در دنیا به یک نفر یک 20 سال حقوق ماهانه ی 100 میلیون تومانی پاداش بدند و سالی یک پژو صفر و یک خانه ویلایی 500 متری پاداش بدند و به فردِ دیگری که خدمات و کارهای خیر و مخلصانه ی بیشتری داشته ماهانه 100 میلیارد تومن و 3 بنز و ب ام و و 4 خانه ی ویلایی 10,000 متری پاداش بدند و به دیگری باغها و ویلاهایی به اندازه ی یک شهر بزرگ رو پاداش بدند
    پس مدت پاداش ابدی هست اما مقدار و تنوّع پاداشها بستگی به میزان فرمانبرداریشون و رعایت حد و مرزها و همچنین تلاش و سعیشون در کار خیر داره در مدتِ امتحانشون در زندگیِ دنیا .
    و توجه کنید معیار سنجش اعمال خیرِ هر انسان , درصدی هست نه مبلغی و مقداری
    .
    مثال :
    کسی که 10,000 تومن دارایی داره و داوطلبانه و برای رضای خدا و حتی الامکان مخفیانه , 5000 تومنش رو انفاق میکنه خیلی خیلی پاداش بیشتری میگره ار کسی که 100 میلیون دارایی داره و 10 میلیون انفاق میکنه
    چون اولی 50% از داراییش رو در راه خدا خرج کرده و دومی 10%

.
    جواب سوال دوم :
    این که میگین تا حالا کسی از مرگ برنگشته حاکی از کمبودِ علم دانش هست که ایرادی هم نداره اصلاً . بنده و دیگران هم در خیلی زمینه اطلاعاتمون کمه .
    مهم تلاش برای افزایش علم و دانش هست . حتی دانشمندترینها هم کلی کمبود علم و دانش دارند . دکتر دانشگاه هست که دکمه ی پیرهنش رو بلد نیست بدوزه و یا املت بلد نیست درست کنه
    .
    خود بازنگشتن از مرگ یک مدرک و نشانه هست برای وجود قیامت که بنده الان از مطلبِ شما بهش پی بردم . با تشکر از شما
    .
    بنده میگفتم:
    وجود مرگ یک علامت و مدرک هست
    نبودنِ راهِ فرار از مرگ هم یک علامت و مدرکِ دیگه هست
    حالا به لطف خدا و چیزی که از مطلب شما دوست بزرگوار یاد گرفتم میدونم که بازنگشتن از مرگ هم یک علامت و نشانه و مدرکِ غیر قابلِ انکار دیگه هست
    اونهایی هم که میگن عده ای مُردند و ساعتها و یا چند روز بعد از مرگشون زنده شدند , در اشتباهند . حقیقت اینه که اون افراد نمرده بودند و جایی در اعماق مغزشون هنوز زنده و فعال بوده و با فراهم شدنِ شرایطِ بیولوژیکی , دوباره فعالیتِ بیولوژیک اندامهای بدنشون شروع شده و به اصطلاح زنده شدند در حالیکه فقط یک بیهوشی و خوابِ بسیار بسیار عمیق بوده
    برنگشتن از مرگ یعنی مهر خاتمه ی امنحانِ دنیویِ هر انسان که در حدِ اختیاراتش و داشته هاش و نداشته ها و وُسع و تواناییهاش امتحان شد و رفت . پیامهای مستقیم و غیر مستقیم زیادی در طول زندگیش دریافت کرد تا ایمان بیاره به وجود خالق و یگانه بودنش و علم و قدرت و عدالتِ مطلقش و امتحان بودنِ زندگیِ دنیوی و وجود روز قیامت و حسابرسی
    ======================================
    اصلاً عاقلانه و خردمندانه و هوشمندانه نیست که با این احتمال زندگی کنیم که قیامتی رخ نخواهد داد چون نشانه ها غیرقابل انکار بسیار هست (برای عاقلان و خردمندانِ منافع طلب که منافع بلندمدتشون براشون خیلی خیلی ارزشمندتر از منافع کوتاه مدتشون هست)
    .
    وقتی انسانی تلاش کنه و خباثت و پلیدی رو در وجود خودش به غُل و زنجیر بکشه (زدودن و پاک کردنش محاله) و خوب و صالح بشه , اونوقت دوری کردنِ از لذتهای مُضر و انجام کارهای خیر و خور براش لذتبخش میشه
    .
    قبلاً در تاپیک تراوشات فلسفی نوشته ام که :
    کسی که دانسته و آگاهانه از انجام کارهای شر و خلاف و گناه و ظلم لذت میبره پس ذاتاً آدم خبیث و پلیدی هست
    البته این انسان قابل تغییر و خوب و صالح شدن هست به شرطی که پیامهای هشدار دهنده و بشارت دهنده و هدایت کننده رو جدی بگیره و قبل از پایانِ امتحانش به خود بیاد و خطاها رو متوقف کنه و خطاهای گذشته رو در حد توانش جبران کنه و دیگه هم به خطاکاری برنگرده و در حد توانش کارهای خیر و خوب انجام بده . اونوقت تبدیل میشه به یکی از عزیزترین انسانها نرد خدا که بهشون میگن (توّابین ) یعنی توبه کنندگانِ واقعی
    .
    عده ی دیگری از انسانهای عزیز نزد خدای متعال :
    نماز خوانها , روزه دارها , مهاجران فی سبیل الله , مجاهدان فی سبیل الله , آمرانِ به معروف , ناهیانِ از مُنکر , تلاشگران برای کیبِ روزیِ حلال , مدافعان از حق , نیکوکاران , صابران , شرم و حیا داران , مهربانان , امانتداران , قرص الحسنه دهندگان , یاوران فردِ مظلوم , پناه دهندگان به بی پناهان و در راه ماندگان , صدقه دهندگان , رازداران , پاکیزگان , وفادارانِ له عهد و پیمانِ خداپسندانه , دستگیرانِ از فقرا , کنترل (کاضمان )کنندگانِ خشم و غضب و غیره

در تاپیک دیگری هم مقایسه کردم سرنوشت 2 نفر رو با همدیگه

اولی باهوش و زیرک و منافع طلب و خوب و صالح هست و با این عقیده زندگی میکنه که قیامت و حسابرسی رخ خواهد داد
    به خداب یکتا و صفاتش و قیامت ایمان داره , از کارهای شر و ظلم و فساد و فحشا دوری میکنه برای خدا و تا میتونه کار خیر انجام میده برای خدا حتی اگر برداشتن یک تکه سنگ از راهِ مردم باشه
    .
    دومی متاسفانه اسیر شده در شهوت و حُبّ دنیا , طمع , غرور و تکبر , حسادت , بخل و کینه و خشم و غضب شده و فساد و ظلم . دنیاپرستی و لذت طلبی وجودش رو تسخیر کرده و منافع کوتاه مدت براش مهمتر از منافع بلندمدت هست و اصلاً منافع احتمالیِ بعد از مرگ رو قبول نداره و جدی نمیگیره
    غرق در گناه و ظلم و فساد و فحشا هست
    اولی از روی دلسوزی و احساس مسئولیت و وظیفه گاهی بهش میگه :
    عاقل باش علامتها و مدرکها و نشانه ها رو جدی بگیر و بی تفاوت از کنارشون رد نشو . دوری کن از خباثت و پلیدی و ظلم و فساد . کار خیر و خوب انجام بده . اگر قیامت بشه بدجوری ضرر میکنی . بیدار شو قبل از اینکه دیر بشه و مهلتت در دنیا تمام بشه و بمیری .
    دومی بهش میخنده و میگه برو کشکت رو بساب بیچاره . چه قیامتی ؟ احمق برو تا میتونی لذت ببر از زندگیت چون بعداً میگی ای کاش فرصتهای لذت دار رو از دست نمیدادم
    .
    بعد از سالها زندگی , هر دوتاشون بی تردید میمیرند و بدنشون میپوسه و خاک میشه
    .
    .
    حالا بعد از مرگشون 2 احتمال داریم و احتمال سومی وجود نداره :
    یا حرف فردِ اول و نشانه و ها و مدرکها و علامتها درست از آب درمیاد و راستی راستی قیامت میشه . یا همه چیز با مرگ تمام میشه و قیامتی هم رخ نمیده هرگز
    .
    اگر قیامتی رخ نداد پس هرگز دومی دیدار نمیکنه با اولی تا بهش بگه دیدی گفتم قیامتی وجود نداره . فقط همین و هیچ اتفاقی هم نمی افته
    .
    ولی اگر راستی راستی قیامت بشه اونوقت قیامتی میشه که بیا و ببین و فرد دوم که منکر قیامت بود روزگارش سیاهه
    اولی هم باهاش دیدار میکنه و میگه :
    دیدی قیامت شد ؟ دیدی وعده های خدا و مسنجرهای خدا (پبامبران ع )و علامتها و نشانه ها درست از آب دراومد ؟
    .
    به یاد بیار که چقدر بهت گفتم عاقل و زیرک باش و مسیر اعتقادیت رو درست انتخاب کن
    چقدر پیام دریافت کردی در زندگیت ؟ ملیونها نشانه و علامت و مدرک دیدی اما جدی نگرفتی و بی تفاوت از کنارشون گذشتی . اگر عاقلانه تصمیم گرفته بودی , حداقل 1 در میلیون احتمال میدادی که قیامت راشتی راستی رخ بده با اون همه نشانه و مدرک و دلیل علمیِ انکار ناپذیر
    حالا چه خاکی مبخوای بر سرت بریزی . اینجا دیگه نه میشه فرار کرد نه میشه دروغ گفت نه میشه انکار کرد نه پولی و مال و مَنالی داری که امنیت بخری نه کسی به دادت میرسه در دادگاه رب العالمین . دیگه هر چی به سرت بیاد حق هست چون یک عمر منکرِ حق و امنحانِ دنیا و قیامت بودی
    کار خیری هم انجام ندادی "برای خدا" تا حالا به دادت برسه . کارهای خوبت هم فقط برای دلِ خودت و یا خونمایی و پول و جایزه و شهرت بود نه برای خدا
    کارت تمامه و خودت هم باعثش شدی . حالا فقط خدا بهت رحم کنه وگرنه مجازاتهای سنگین و طولانی و شاید هم ابدی در انتظارته

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    1- کسی که اعتقاد نداره به وجودِ خدای یکتا و صفاتش و امتحان بودنِ زندگیِ دنیا و آخرت و دوری نمیکنه از شرّ و خباثت و ظلم گناهان کبیره و تلاش نمیکنه برای انجام کارهای خیر و خداپسندانه در حد توانش , پایانِ خوشی نداره پس از مرگ اگر که قیامتی در کار باشه . دوستِ دانای شما اینها رو بهتون گوشزد میکنه مثل دوست دانایی که بهتون میگه بازیگوشی رو بذار کنار درس بخون , امتحانات نزدیکه , رفوضه میشی ها .
    اما دوست نادان شما و دشمن دانای شما چیزی نمیگن بهتون و یا میگن همه اش افسانه و خزعبلات و حرف باد هواست . برو لذت ببر از هر فرصتی و هر لحظه و هر جا و با هر کسی , بی حد و مرز قبل از اینکه بمیری

.
    2- پذیرفتنِ وجود خالق فقط و فقط اولین قدم هست و بارها در مطالبم نوشته ام که قدمهای بعدی چیست .
    درست مثلِ ثبت نام در مدرسه هم فقط اولین قدم برای قبولی با معدل خوب هست و راه و فاصله ی دراز و طولانی ای هست بین ثبت نام در مدرسه و قبولی با معدل خوب و کارهای بسباری باید انجام بشه
    .
    3- اعتقاد , دست آوردِ تجزیه و تحلیلِ دانسته هاست و اگر دانسته ها خطا و یا ناقص و یا گمراه کننده باشه و فرد هم در تجزیه و تحلیل دانسته ها دچار اشتباه بشه پس استنتاجش هم اشتباه درمیاد پس عقیده و باور هم خطا و اشتباه از آب درمیاد و درنتیجه ارزشها و اولویتها و بایدها و نبایدها وحد و مرزها و خوب و بدهای این فرد هم همگی دچار اشتباه و به هم ریختگی میشه و چه بسا پایانِ و سرنوشت و عاقبتِ این فرد بسیار وخیم باشه که این بستگی به میزانِ انحرافش از مسیر صحیح و میزان ظلم و خطاهاش و میزان اعمال خیر و خوبش و صد البته بستگی به نیت و هدفش از اون اعمال داره .

4- این عقیده اشتباه هست که همه ی مجازاتها در همین دنیاست . بسیاری مردند درحالیکه که جنایتهای بسیار مرتکب شدند اما کسی پی نبرد بهشون و یا کسی حریفشون نمیشد چون ظالمانِ قدرتمند بودند

کسی که ظلمی مرتکب شد و مجاراتش رو کامل در همین دنیا متقبل شد پس بسیار انسان خوشبختی هست چون پرونده اش در دنیا مختومه میشه و نمیره دادگاهِ رب العالمین .
    .
    5- بنده هیچ جا و هیچوقت نگفته ام و ننوشته ام که معتقد به مذهبی از مذاهبِ دینِ اسلام هستم . بلکه بارها و بارها گفته ام و نوشته ام که همه ی مذاهبِ دین اسلام بدون استثناء , انحراف از دین اسلام هست و از روزی که مذاهبِ دین اسلام رو اختراع کردند و دادند به خوردِ مسلمانان , مسلمانانِ جهان سال به سال متفرق تر شدند و از همدیگه متنفرتر شدند و بیشتر و بیشتر به خاکِ سیاه نشستند که اوجش همین سالهاست که کشورهای مسلمان و میلونها نفر از مردم مسلمان و ثروتهاشون و درآمدهاشون به دست خود مسلمانان ویران و نابود شد و پشیمان هم نشدند از این همه ظلم !!!! چون ملتهای مسلمان مخ زده شده اند و در خوابِ غفلتند و هر مذهب خودش رو حق میدونه و برتر از دیگران درحالیکه همگی منحرف شده از دین اسلامی هستند . دینی که خدای متعال بر آخرین مسنجرش محمد ص نازل فرمود .
    گفتنی ها در این مورد بسیاره اما متاسفانه وقتش نیست . این سایت هم جاش نیست
    اما مطرح کردن این موضوع ها ربط داره به ریشه های دزدی و سرقت و کلاهبرداری و شیادی . برای همین امیدوارم مدیران محترم سایت اجازه بدند این مطالب بمونه برای علاقمندان و هدایت شده ها و هدایت شدنیها .

.
    کار خوب هم فقط یک معیار داره و اون رضای خداست و بس
    6- الکل خوری بسیار ضرر و خطر داره و لذتِ اندک و گذرایی هم داره اما ضررهاش و خطرهاش و آسیبهاش بسیار بسیار بیشتر از لذتِ اندک و گذراش هست
    .

بسیار خوب هست که سوال میپرسید . سوالاتی که منطقی هست و حق شماست که بپرسید و براشون جواب بخواید.
    جواب سوال 1 :
    مگر این نیست که در دنیا یک خلافِ چند ثانیه ای ماهها یا سالها زندان داره ؟
    مگر این نیست که یک نفر تا آخر عمر از آزادی محروم میشه و زندانی میشه (حبس ابد) و یا حتی از زندگی کردن محروم میشه و اعدام میشه فقط به خاطر یک لحظه خطا و کشتن یک انسان بیگناه به صورت عمدی و با نقشه ی قبلی ؟ (قتل عمدِ درج یک ))
    یک لحظه خطا و گناه , ولی مجازاتش بسیار سنگین و بسیار طولانی
    .
    کسی هم که سالهای سال همه ی پیامهای واضحِ هشدار دهنده و بشارت دهنده و هدایت کننده ی مستقیم و غیرمستقیمِ خدای رو نادیده گرفته و همه ی علامتها و نشانه ها و مدرکها رو هم نادیده گرفته و سالهای سال ظلم و ستم و فساد و إفساد و حق کُشی کرده مجازاتِ بسیار سنگینی داره اما توجه کنین که در قیامت , مجازاتِ همه ی خطاکاران ابدی نیست
    عده ای از اونها شاید فقط چند ثانیه یا چند دقیقه مجازات میشند و سپس پاداش اعمالِ خیرشون رو خواهند گرفت که ابدی هست اما مقدار و نوع این پاداشها و نعمتها فرق داره برای افراد مختلف
    .
    درست مثل اینکه در دنیا به یک نفر یک 20 سال حقوق ماهانه ی 100 میلیون تومانی پاداش بدند و سالی یک پژو صفر و یک خانه ویلایی 500 متری پاداش بدند و به فردِ دیگری که خدمات و کارهای خیر و مخلصانه ی بیشتری داشته ماهانه 100 میلیارد تومن و 3 بنز و ب ام و و 4 خانه ی ویلایی 10,000 متری پاداش بدند و به دیگری باغها و ویلاهایی به اندازه ی یک شهر بزرگ رو پاداش بدند
    پس مدت پاداش ابدی هست اما مقدار و تنوّع پاداشها بستگی به میزان فرمانبرداریشون و رعایت حد و مرزها و همچنین تلاش و سعیشون در کار خیر داره در مدتِ امتحانشون در زندگیِ دنیا .
    و توجه کنید معیار سنجش اعمال خیرِ هر انسان , درصدی هست نه مبلغی و مقداری
    .
    مثال :
    کسی که 10,000 تومن دارایی داره و داوطلبانه و برای رضای خدا و حتی الامکان مخفیانه , 5000 تومنش رو انفاق میکنه خیلی خیلی پاداش بیشتری میگره ار کسی که 100 میلیون دارایی داره و 10 میلیون انفاق میکنه
    چون اولی 50% از داراییش رو در راه خدا خرج کرده و دومی 10%

.
    جواب سوال دوم :
    این که میگین تا حالا کسی از مرگ برنگشته حاکی از کمبودِ علم دانش هست که ایرادی هم نداره اصلاً . بنده و دیگران هم در خیلی زمینه اطلاعاتمون کمه .
    مهم تلاش برای افزایش علم و دانش هست . حتی دانشمندترینها هم کلی کمبود علم و دانش دارند . دکتر دانشگاه هست که دکمه ی پیرهنش رو بلد نیست بدوزه و یا املت بلد نیست درست کنه
    .
    خود بازنگشتن از مرگ یک مدرک و نشانه هست برای وجود قیامت که بنده الان از مطلبِ شما بهش پی بردم . با تشکر از شما
    .
    بنده میگفتم:
    وجود مرگ یک علامت و مدرک هست
    نبودنِ راهِ فرار از مرگ هم یک علامت و مدرکِ دیگه هست
    حالا به لطف خدا و چیزی که از مطلب شما دوست بزرگوار یاد گرفتم میدونم که بازنگشتن از مرگ هم یک علامت و نشانه و مدرکِ غیر قابلِ انکار دیگه هست
    اونهایی هم که میگن عده ای مُردند و ساعتها و یا چند روز بعد از مرگشون زنده شدند , در اشتباهند . حقیقت اینه که اون افراد نمرده بودند و جایی در اعماق مغزشون هنوز زنده و فعال بوده و با فراهم شدنِ شرایطِ بیولوژیکی , دوباره فعالیتِ بیولوژیک اندامهای بدنشون شروع شده و به اصطلاح زنده شدند در حالیکه فقط یک بیهوشی و خوابِ بسیار بسیار عمیق بوده
    برنگشتن از مرگ یعنی مهر خاتمه ی امنحانِ دنیویِ هر انسان که در حدِ اختیاراتش و داشته هاش و نداشته ها و وُسع و تواناییهاش امتحان شد و رفت . پیامهای مستقیم و غیر مستقیم زیادی در طول زندگیش دریافت کرد تا ایمان بیاره به وجود خالق و یگانه بودنش و علم و قدرت و عدالتِ مطلقش و امتحان بودنِ زندگیِ دنیوی و وجود روز قیامت و حسابرسی
    ======================================
    اصلاً عاقلانه و خردمندانه و هوشمندانه نیست که با این احتمال زندگی کنیم که قیامتی رخ نخواهد داد چون نشانه ها غیرقابل انکار بسیار هست (برای عاقلان و خردمندانِ منافع طلب که منافع بلندمدتشون براشون خیلی خیلی ارزشمندتر از منافع کوتاه مدتشون هست)
    .
    وقتی انسانی تلاش کنه و خباثت و پلیدی رو در وجود خودش به غُل و زنجیر بکشه (زدودن و پاک کردنش محاله) و خوب و صالح بشه , اونوقت دوری کردنِ از لذتهای مُضر و انجام کارهای خیر و خور براش لذتبخش میشه
    .
    قبلاً در تاپیک تراوشات فلسفی نوشته ام که :
    کسی که دانسته و آگاهانه از انجام کارهای شر و خلاف و گناه و ظلم لذت میبره پس ذاتاً آدم خبیث و پلیدی هست
    البته این انسان قابل تغییر و خوب و صالح شدن هست به شرطی که پیامهای هشدار دهنده و بشارت دهنده و هدایت کننده رو جدی بگیره و قبل از پایانِ امتحانش به خود بیاد و خطاها رو متوقف کنه و خطاهای گذشته رو در حد توانش جبران کنه و دیگه هم به خطاکاری برنگرده و در حد توانش کارهای خیر و خوب انجام بده . اونوقت تبدیل میشه به یکی از عزیزترین انسانها نرد خدا که بهشون میگن (توّابین ) یعنی توبه کنندگانِ واقعی
    .
    عده ی دیگری از انسانهای عزیز نزد خدای متعال :
    نماز خوانها , روزه دارها , مهاجران فی سبیل الله , مجاهدان فی سبیل الله , آمرانِ به معروف , ناهیانِ از مُنکر , تلاشگران برای کیبِ روزیِ حلال , مدافعان از حق , نیکوکاران , صابران , شرم و حیا داران , مهربانان , امانتداران , قرص الحسنه دهندگان , یاوران فردِ مظلوم , پناه دهندگان به بی پناهان و در راه ماندگان , صدقه دهندگان , رازداران , پاکیزگان , وفادارانِ له عهد و پیمانِ خداپسندانه , دستگیرانِ از فقرا , کنترل (کاضمان )کنندگانِ خشم و غضب و غیره

در تاپیک دیگری هم مقایسه کردم سرنوشت 2 نفر رو با همدیگه

اولی باهوش و زیرک و منافع طلب و خوب و صالح هست و با این عقیده زندگی میکنه که قیامت و حسابرسی رخ خواهد داد
    به خداب یکتا و صفاتش و قیامت ایمان داره , از کارهای شر و ظلم و فساد و فحشا دوری میکنه برای خدا و تا میتونه کار خیر انجام میده برای خدا حتی اگر برداشتن یک تکه سنگ از راهِ مردم باشه
    .
    دومی متاسفانه اسیر شده در شهوت و حُبّ دنیا , طمع , غرور و تکبر , حسادت , بخل و کینه و خشم و غضب شده و فساد و ظلم . دنیاپرستی و لذت طلبی وجودش رو تسخیر کرده و منافع کوتاه مدت براش مهمتر از منافع بلندمدت هست و اصلاً منافع احتمالیِ بعد از مرگ رو قبول نداره و جدی نمیگیره
    غرق در گناه و ظلم و فساد و فحشا هست
    اولی از روی دلسوزی و احساس مسئولیت و وظیفه گاهی بهش میگه :
    عاقل باش علامتها و مدرکها و نشانه ها رو جدی بگیر و بی تفاوت از کنارشون رد نشو . دوری کن از خباثت و پلیدی و ظلم و فساد . کار خیر و خوب انجام بده . اگر قیامت بشه بدجوری ضرر میکنی . بیدار شو قبل از اینکه دیر بشه و مهلتت در دنیا تمام بشه و بمیری .
    دومی بهش میخنده و میگه برو کشکت رو بساب بیچاره . چه قیامتی ؟ احمق برو تا میتونی لذت ببر از زندگیت چون بعداً میگی ای کاش فرصتهای لذت دار رو از دست نمیدادم
    .
    بعد از سالها زندگی , هر دوتاشون بی تردید میمیرند و بدنشون میپوسه و خاک میشه
    .
    .
    حالا بعد از مرگشون 2 احتمال داریم و احتمال سومی وجود نداره :
    یا حرف فردِ اول و نشانه و ها و مدرکها و علامتها درست از آب درمیاد و راستی راستی قیامت میشه . یا همه چیز با مرگ تمام میشه و قیامتی هم رخ نمیده هرگز
    .
    اگر قیامتی رخ نداد پس هرگز دومی دیدار نمیکنه با اولی تا بهش بگه دیدی گفتم قیامتی وجود نداره . فقط همین و هیچ اتفاقی هم نمی افته
    .
    ولی اگر راستی راستی قیامت بشه اونوقت قیامتی میشه که بیا و ببین و فرد دوم که منکر قیامت بود روزگارش سیاهه
    اولی هم باهاش دیدار میکنه و میگه :
    دیدی قیامت شد ؟ دیدی وعده های خدا و مسنجرهای خدا (پبامبران ع )و علامتها و نشانه ها درست از آب دراومد ؟
    .
    به یاد بیار که چقدر بهت گفتم عاقل و زیرک باش و مسیر اعتقادیت رو درست انتخاب کن
    چقدر پیام دریافت کردی در زندگیت ؟ ملیونها نشانه و علامت و مدرک دیدی اما جدی نگرفتی و بی تفاوت از کنارشون گذشتی . اگر عاقلانه تصمیم گرفته بودی , حداقل 1 در میلیون احتمال میدادی که قیامت راشتی راستی رخ بده با اون همه نشانه و مدرک و دلیل علمیِ انکار ناپذیر
    حالا چه خاکی مبخوای بر سرت بریزی . اینجا دیگه نه میشه فرار کرد نه میشه دروغ گفت نه میشه انکار کرد نه پولی و مال و مَنالی داری که امنیت بخری نه کسی به دادت میرسه در دادگاه رب العالمین . دیگه هر چی به سرت بیاد حق هست چون یک عمر منکرِ حق و امنحانِ دنیا و قیامت بودی
    کار خیری هم انجام ندادی "برای خدا" تا حالا به دادت برسه . کارهای خوبت هم فقط برای دلِ خودت و یا خونمایی و پول و جایزه و شهرت بود نه برای خدا
    کارت تمامه و خودت هم باعثش شدی . حالا فقط خدا بهت رحم کنه وگرنه مجازاتهای سنگین و طولانی و شاید هم ابدی در انتظارته

با تشکر از شما که اینقدر طولانی جواب دادید پیشنهاد من اینه در صورت ادامه دادن بریم خصوصی,بازم میگم وجود خدا هیچ ربطی به آخرت نداره شما میگید امکان نداره هیچ ظالمی مجازاتشو کامل در دنیا ببینه اولا که ما در زندگی همه نیستیم ,مجازات رو میشه دید و میشه پنهان هم باشه مثلا آدم خلافکار و ظالم هیچ موقع آرامش نداره همیشه منتظره یه اتفاق براش بیفته یا پلیس دستگیرش کنه این مجازات کمیه؟شما متونید آرامش نداشتن کسیو ببینید؟برعکس آدم خوب که همیشه زندگیش بدون استرسه داره زندگیش رو میکنه,ظالمان مشهور رو هم ببینید از هیتلر که هم خودشو کشت هم زنشو از موسولینی که برعکس آویزونش کردن از قذافی که اون بلا سرش اومد از فرعون که پشه در مغزش رفت تا الی ماشالله پس از نظر من دنیا دار مکافاته برای خود من هم پیش اومده بارها شده کمک کردم و به من کمک شده و کار ناشایستی کردم و مثل همون سرم اومده.
    در مورد الکل دانش شما از اروپاییها یا آمریکای ها بیشتر نیست ,اولا که افراط در مورد هرچیزی آسیب میزنه حتی آب ,نوشیدن الکل هم به اندازه کافی هیچ مشکلی نداره و از بچگی تا پیری خوردن و هیچیشون هم نشده برعکس خوردن آبجوی کم الکل مفید هم هست,بخاطر همین شما بخاطر ننوشیدن الکل به بهشت میری و مسیحیون به جهنم میرند در حالی که هدف همه ادیان یکیه واگه به یک مسیحی بگی که بخاطر الکل خوردن میبرنت جهنم و مثل حبس ابد تا همیشه باید بسوزی و شما رو میبرن که شراب بهشتی بخوری به نظر من که در حقیقت باطل بودن فرضیه جهان آخرته ,همین بهشت هم هرچی در اون وجود داره ما خودمون در دنیا بهترشو داریم هم حوریش هست هم بهترین مرکب ها هست بهترین خونه ها و قصرها هست بهترین خوراکی ها هست تازه ما چیزهایی داریم که در بهشت هم نیست تلویزیون اینترنت ماهواره گوشی های هوشمند حالا با وجود اینکه خدا قادر مطلقه نمیتونست وعده بده در بهشت به شما پرسرعت ترین وای فای اونم رایگان میدیدم
    ؟
    پس یا خدا قادر متعال نیست یا اونهایی که به شما وعده بهشت دادن تکنولوژی شون در حد همون شتره
    سوال دوم من رو هم جواب ندادی تا حالا چیزی زنده شده که انسان بخواد زنده بشه و همچنین اگه قیامت دروغ باشه این وسط کی ضرر میکنه؟جوابش رو خودم میدم بودن قیامت به نفع کسایی که از دین پول در میارن ,با وجود ثیامت و ترس از عذاب شما سر جات میشینی هیچ اعتراضی نمیکنی و این وسط اونایی که حکومت میکنن کیف میکنن و شما اونا رو به قیامت حواله میدید در حالی که در کشورهای پیشرفته تر مردم اجازه اینکار رو به کسی نمیدن چون اعتقادی به قیامت ندارن ,در کل قیامت یعنی سختی کشیدن ومحروم کردن انسان از همه چی به نفع یه عده دیگر

14. این کاربر از aryamehr1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

والا بحث جالب شد اما حقیقت و تجربه و تاریخ رو که نمیشه کتمان کرد.
    آدم‌های موفق در طول تاریخ که خدمات دستاورد و اکتشافات بسیاری برای همنوعان خود به ارمغان اوردند اکثریت تا ۹۰ درصد غیر مذهبی ، عدم اعتقاد به آخرت و حتی عدم اعتقاد به خدا را داشتند و سبب نعمت میان جوامع انسانی شدند و همین الان هم داریم با نعمت و دستاوردهای آنان زندگی میکنیم.
    و برعکس آدم‌های مذهبی و اعتقاد به آخرت و ترویج آن همواره جزو ظالمترین بی فایده ترین و بدرد نخور ترین آدم‌های جوامع بشری بودند.

خیلی خلاصه گفتم گذشته حال و اینده نداره و این مذهب و اون مذهب نداره

تصمیم و گرایش کاملا شخصی حقوق اولیه هر انسانی هست.

16. این کاربر از italodance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •