تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 48 از 148 اولاول ... 384445464748495051525898 ... آخرآخر
نمايش نتايج 471 به 480 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

پروفشنال boozzai's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    Senaps اون شرکتی که بهت گفتم همه جا میرن.. یه نگاه به این سایت بنداز:
    www . absokoun . com
    ارتفاع باید کمتر از 80 باشه،چون باید راحت بتونی سیفون کنی...
    تو که پول داری خوب یه زنگ بزن به این شرکته و آمار بگیر.نمونه هاش هم نگاه کن.
    این دقیقا میتونه مثل یه دیوار واست درست کنه آکواریوم.. فقط پووووول.

محمد،خوب ارزون در اومده.. مال من که 120*60*35 شد 80 تومن!!خوب تهرانه دیگه...
    خوبه،فقط امیدوارم همه چیز رو رعایت کرده باشی.. شن کف چه جوری ریختی؟چجوری شستی؟آب لوله؟ضدکلر زدی؟ ...
    اون تسریع کننده سیکل رو اضافه کن دیگه.مارکش چیه؟بعد 48 ساعت معمولا میشه ماهیا رو اضافه کرد...
    فکر نکنم که نیاز به در اوردن زغال باشه.. اون مال وقت استفاده از دارو!!
    نمک بدون ید که آکواریومی ها دارن... هر 8 لیتر یه قاشق چایخوری.
    پاور هد رو یه گوشه و تقریبا پایین بزار و مخزن تاپ رو طرف مخالف پاور هد و بخاری هم سمتی که پاور هد نیست و یه کناری..
    جلوشون هم از گیاه های مصنوعی(از اون قشنگاش ها) و چوب و سنگ و .. استفاده کن!!

2. 2 کاربر از boozzai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

من یه ثانیه دستمو کردم تو اب که اینو نازش کنم،این از اون پایین سریع خودشو رسوند،منم داشتم میدیدمش که داره به سرعت میاد،فک کردم عجب حیوون نجیبیه که سریع میاد تا نازش کنم!!(سگ رفیقم این کارو میکنه!!) ولی سریع انگشتمو گاز گرفت...اصلا بو نکرد شاید یه بمب بود!! همینجوری گاز گرفت...البته الان که عکس هاش رو می بینم،می فهمم که شانس اوردم که خودم رو کلا نخورده!!
    نگران نباش بقیه ماهی های آکواریومی اینجوری نیستن. البته ممکنه بسته به شرایط (مثلا تخم ریزی) وقتی دستتون رو تو تانک میکنید بهتون حمله کنه ولی نمی تونه کوچکترین صدمه ای به شما بزنه
    یه ماهی به اسم اسکات هست که باله های پشتش سمیه ممکن دستتون دو سه روز ورم کنه

الان صفحات قبل تر رو خوندم،دیدم باید دوتا اکواریوم داشت...یه دونه برا اینکه هر کی مریض شد یا حامله!(ماخ!!!) منتقلش کنیم اونجا،یه دونه هم برا کلی....
    این اکواریوم های اماده ی برقی اینا،اینا خوبه برا قرنطینه؟
    اگه من بخوام یه تیکه از خونم رو اکواریوم،کنم،سیستمی برای تمیز کردن خودکارش هست؟ ارتفاع و عرض بالا چیزیه که مد نظرمه که مثلا فاصله ی بین دو اتاق(حال و اتاق کار/خواب) رو پر کنه...
    بله باید تانک قرنطینه داشته باشید حتما هم باید داشته باشید گرچه اکثرا توجهی بهش نمی کنن. فقط هم برای ماهی ها مریض نیست وقتی ماهی جدیدی می خرید باید تا مطمئن شدن از سلامتش تو قرنطینه نگه دارین‌( فکر کنید یه ماهی میخرید و همه ماهی های عزیزتون رو مریض میکنه و به کشتن میده)
    با آکواریم های آماده کار نکردم ولی به نظرم مقرون به صرفه نیست بهتره همه وسایلش رو خودتون تهیه کنید. من که حتی تانک رو هم سفارش نمیدم خودم و با برادرم می سازیم.
    اگه سایز بالا می خواهید حتما طبق گفته محمدرضای عزیز حتما این کار رو به شرکت های مربوطه محول کنید حتما تمیز کردن سیفون کردن و...
    در غیر این صورت برای شروع به سایزی بزرگتر از طول یک متر و ارتفاع 60 سانت و عرض 40 سانت فکر نکنید
    این جا در موردش بیشتر توضیح دادم:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    چون شما بودجه کافی دارید تانک بزرگتر پیشنهاد دادم
    بعد از چند ماه خودتون بهتر می تونید تصمیم بیگیرید چه سایزی مناسبتون هست گرچه فکر نکنم بزرگت از سایزی که گفتم احتیاج بشه

جست و جو هام به سایت تخصصی اکواریوم رسید که راستش از این سایت بنابه دلایلی خشوم نیومد...اگه خواستم اکواریوم نصب کنم،میتونم رو کمک شما و سایر دوستان حساب کنم؟
    راستی چیزیکه فهمیدم ظاهرا یعنی اینکه یه کاری کنیم که این ابه،و برخی اجزای داخلش مثل شن و دار!! و درخت ها!!!!ش به محیطی قابل زندگی برای گیاه تبدیل بشن...که با کمک مواد شیمیایی مخصوص ویه نوع ماهی سگ جون انجام پذیره؟
    اگه این داستان هزینه های زیر 5-6 تومن و همچنین تمیز کردن این اکواریوم،درست بشه،حتمی یه دونه بزرگش رو میسازم....
    گرچه سایت های فارسی چندان هم تخصصی نیست ولی از همینی هم که هستن باید نهایت استفاده رو برد. پس بهتره چشمتون رو روی دلایلتون ببندین و از سایت های مربوط به آکواریوم استفاده کنید.
    روی کمک ما هم تا اون جایی سوادمون بکشه می تونی حاسب بکنید از این نظر نگرانی نیست.
    برای تمیز نگه داشتن تانکتون علاوه بر استفاده از لجن خوار که به نظرم خیلی هم تاثیر نداره چند مورد هست که اجتناب نا پذیره:
    اولیش سیفون به موقع هست یعنی باید هفت ای 20-30 درصد از آب تانک رو خارج کرده و آب بدون کلر جایگزین کنید. اگه این کار رو نکنید خطر جدی برای سلامت ماهی هاتون داره
    دومیش غذا دهی به موقع هست. باید روزی 2-3 بار غذایی که ماهی هاتون در عرض 2-3 دقیق همه اش رو می خورن به ماهی هاتون بدید اگه بعد از 2-3 دقیقه چیزی از غذا باقی موند باید از تانک خارج کنید
    مقدار و نوع غذا تاثیر مستقیم و زیاد روی تمیزی تانکتون داره

بعد از اینا کف کشی یا گراول کلینینگ یا تمیز کردن شن های تانک اهمیت زیادی داره. اگرچه ماهی ای به اسم کف خوار غذا های باقی مونده تو شن ها رو می خوره ولی باز هم مقداری غذا بعلاوه فضولات ماهی ها همیشه تو شنها باقی می مونن که باید حتما تمیز بشن.
    برای این وسیله هست که تو آکواریوم فروشی ها میشه تهیه کرد. اگه برای فروشنده توضیح بدید خودش می فهمه اینم عکسش:

طریقه استفاده اش رو از فروشنده بپرسید. این کار هم باید هفته ای یک بار انجام بشه
    شدیدا توصیه میکنم اگه سراغ این شرکتها نرفتید حتما حتما حتما یه فیلتر خارجی ایهام که سه برابر حجم آب تانکتون رو در ساعت از خودش عبور میده رو تهیه کنید. فوق العاده تو تمیزی تانکتون تاثیر گذاره

سوال اخر: ماهی ها به عمق حساسند؟یعنی نمیشه همینجوری ماهی بخرم و بریزم تو اکواریم بزرگ؟ مثلا بعضی هاشون تو نیم متر،بعضی ها روی اب،بعضی ها روی زمین و اینجوری زندگی میکنن؟چون اکواریوم بزرگ در نظر دارم،قاطی کردن هر دو حالت گوشت و گیاه خوار،بازم به همدیگه حمله میکنن؟(تاکید میکنم که اگه کل دنیا رو توی دست راستم بذارن و کل ماهی ها رو توی دست چپم،بازم با ماهی پیرانا سرو کار نخواهم داشت چون اعصابش رو ندارم!! یکی میزنه،یکی میزنم...ولی اون نامرده و میزنه منو زخمی میکنه....
    بله حساس هستن به این معنی که هر ماهی عمق مورد علاقه ای داره که بیشتر وقت خودش رو تو اون عمق می گذرنه مثلا آروانا تقریبا همیشه نزدیک به سطح آب شنا میکنه ولی انواع کت فیش ها کف تانک زندگی میکنن و غذا میخوردن. اگه تانک با ارتفاع زیاد مد نظرتون هست باید به این مسئله توجه کنید. وگرنه یه موقع به تانک نگاه میکنید و می بینید همه ماهی هاتون کف هستن و بالای تانک خالیه

من هم توصیه میکنم طرف پیرانا نرید

اتوماتیکش نیست؟ حالا اگه کار ساده ای هستش،چجوری باید دستمو بکنم تو و تمیزش کنم؟ خوب این گوشت خوارا که دستمو یه لقمه ی چپ میکنن؟
    بعدشم این لجن خوارا الزامیه نه؟نمیشه چند تا از اینها گرفت که دیر به دیر نیاز به سیفون باشه؟
    اتوماتیکش اینه که همه کار ها رو بسپارید دست شرکتهای مربوطه خودتون فقط لذت ببرید که البته اون هم هزینه خاص خودش رو داره (نمی دونم این شرکت ها سرویس هفتگی رو هم انجام میدن یا نه؟)
    در کل کار سختی نیست با یه شلنگ یه مقدار آب خالی میکنید (لازم نیست همه رو خالی کنید) و با یه دبه هم آب میریزید توش. یه شیشه پاک کن های مغنا طیس هم هستن که می تونی شیشه رو از داخل تمیز کنی بدون این که دست تو آب بکنی.
    در مورد گوشت خوار ها هم اول پست توضیح دادم جای نگرانی نیست.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    در کل چند نوع آکواریوم هست که می تونی یکیش رو انتخاب بکنی. هر کدومش هم زیبایی های خودش رو داره و بیشتر سلیقه ای هست. هیچ نوع ترکیبی از این آکواریوم ها هم نمیشه درست کرد.
    آکواریوم سیچلاید های آمریکایی
    آکواریوم سیچلاید های آٰفریقایی
    آکواریوم ماهی های گیاه خوار
    آکواریوم گیاهی
    سیچلاید های آمریکایی اکثرا گوشت خوار هستن و دل گاو از غذا های مهمشون به شمار میره. پیرانا هم از این دسته ماهی هاست ولی بین سیچلاید های آمریکایی فقط خانواده پیرانا خطرناک هست. بقیه هیچ خطری ندارن. چند نوع ماهی آمریکایی که تو ایران زیاد هستن توصیه میکنم عکسشون رو سرچ بکنی:
    arowan, discus, oscar, texas, sverum, parrot, green terror, Jack Dempsey, frontosa, ramirezi
    و خیلی های دیگه
    البته آروانا یه ماهی آسیایی هست ولی با ماهی های این دسته نگهداری میشه اینجا نوشتم.
    فرانتوزا هم آفریقایی هست ولی معمولا با آمریکایی ها نگهداری میشه.
    دیسکاس رو هم گرچه سیچلاید آمریکایی هست ولی به خاطر حساس بودن و خلقیات خاصش این ماهی تنها نگه داری میشه. البته این ماهی اینقدر زیبا و جذاب و متنوع هست که با داشتنش دیگه نیازی به ماهیه دیگه احساس نمیشه و به تنهایی تمام نیاز های تانکتون رو برآورده میکنه

سیچلاید های آفریقایی ماهی های کوچتر و رنگین تری نسبت به آمریکایی ها هستن گرچه تو دسته گوشت خوار ها به حساب میان ولی کاملا هم گوشتخوار نیستن. نباید دل گاو و کلا غذا با پروتین بالا به این ماهی ها داد حتی بعضی ها شون هم کاملا گیاه خوار هستن.
    macro, Peacock, Demasoni, Duboisi, auratus,
    و خیلی های دیگه

ماهی های گیاه خوار معمولا از آفریقایی ها هم کوچکتر هستن درگیری کمتری با هم دارن و راحت تر مریض میشن (معمولا)
    دم شمشیری. چشم چراغی. انواع بارب. انواع تترا. انواع زبرا. انواع شارک. گلیفش ها. تایگر آنجل و....
    انجل ها در واقع سیچلاید های آمریکایی هستن ولی این ها روبیشتر با گیاه خوار ها نگه میدارن

آکواریوم گیاهی هم پایه اش انواع گیاه های آبی هست تو این نوع تانک میشه بعضی از گیاه خوار ها دیسکاس آنجل و چند نوع ماهی دیگه نگه داری کرد.

در آخر یه نکته مهم هست اون هم اینکه تمام ماهی های یک گروه رو نمیشه با هم نگه داشت بلکه بیشتر ماهی های یک گروه رو میشه با هم نگه داشت. بعضی از آفریقایی ها رو میشه با بعضی از آمریکایی ها نگه داشته ولی به اعتقاد حرفه ای ها این کار درست نیست چون تو کلاس همدیگه نیستن به نظر من این اعتقاد درسته.
    هر نوع ماهی که می خوای نگه داری حتما قبلا از سازگار بودن اونها اطمینان حاصل کن. همه ماهی هایی که می خوای تو تانک نگه داری رو همین الان انتخاب کن. نگو از این خوشم اومده اینو می خرم بعدا ببینیم چه ماهی دگه ای میشه باهاش نگه داشت. این کار اشتباهه چون بعضی از ماهی ها مثل آروانا فقط میشه با تعداد محدودی ماهی دگه نگه داشت.

این پست رو چند روز پیش می خواستم بدم ولی وقتی کلی تایپ کردم و به آخرش رسیدم اشتباهی پنجره رو بستم همه اش به باد فنا رفت اعصابم خورد شد تا امروز دیگه نتونستم بنویسم
    دوستان اگه اشتباه تو صحبتای من می بینن حتما تذکر بدن.

4. 4 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mohamadfalah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام اینم 2تا عکس از آکم که تازه آبش کردم راستی فقط یه مشکلی دارم اونم اینه که بعد از ریختم مایع سریع تر کردن سیکل ازت آب آکم کدر شده (بعد از 24 ساعت یک سوم آب اکمو سیفون کردم) ولی هنوز کدره چیکار بکنم.

تو عکس بالایی کدر بودن آب مشخصه.

6. 2 کاربر از mohamadfalah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من امروز رفتم آروانا بخرم موقعه ای که فروشنده داشت ماهیرو مینداخت تو پلاستیک یهو ماهی از فاصله 1/5متری افتاد رو زمین
    حالا که ماهیرو انداختم تو آکم یه خرده ماهی کج شنا میکنه بنظر شما ماهی خوب میشه یا که دائم اینجوری شنا میکنه؟
    با احترام

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

وقتی ماهی افتاد چرا ازش قبول کردی؟ مگه تو انداختیش؟
    من که فکر نمیکنم مثل روز اولش بشه ولی باید صبر کرد و دید
    اگه می تونی برو پس بده

9. 2 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    اول ممنون از توضیح خوب سجاد عزیز..
    دوم اینکه آقا محمد،چرا آروانا رو قبول کردید؟؟عجیبه.. بهتره که برید پسش بدید!!چند سانته؟
    راستی،یکی از دبوسی هام رفت.
    اومدم دیدم فک آروانام کامل بازه و گیر کرده.. رفتم نزدیک و دیدم یه دم مشکی تو دهنش دیده میشه!!
    داشت خفه میشد!!(شوخی) بعدش زدم تو سرش .و اونو به زور انداخت بیرون!!مرده بود..
    یکی نیست به این احمقه بگه که حداقل سایز دهنت بردار!!!!!!
    پراکسیموس هم بالاخره گیرم اومد..

11. 3 کاربر از boozzai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    اول ممنون از توضیح خوب سجاد عزیز..
    دوم اینکه آقا محمد،چرا آروانا رو قبول کردید؟؟عجیبه.. بهتره که برید پسش بدید!!چند سانته؟
    راستی،یکی از دبوسی هام رفت.
    اومدم دیدم فک آروانام کامل بازه و گیر کرده.. رفتم نزدیک و دیدم یه دم مشکی تو دهنش دیده میشه!!
    داشت خفه میشد!!(شوخی) بعدش زدم تو سرش .و اونو به زور انداخت بیرون!!مرده بود..
    یکی نیست به این احمقه بگه که حداقل سایز دهنت بردار!!!!!!
    پراکسیموس هم بالاخره گیرم اومد..
    سلام حال آروانام بهتره .....حدودا 20 سانته
    راستی میشه 2تا آروانارو تو یه تانک نگه داشت؟
    با احترام

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان آیا میشه پوزه خرگوشی رو با اسکات گرین و آروانا نگه داشت؟
    با احترام

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

خرگوشی رو تا جایی که من میدونم با ماهی های حساس نگه میدارن.. مثل دیسکس و یا گیاهخوار ها.
    2 تا آروانا با هم دعوا میکنن.. چون همر دو تو یه سطح هستند و به زودی به مشکل بر میخوری..
    راستی،آکواریومت واقعا قشنگ شده.. خوش سلیقه ای.
    اون mdf ها رو خودت زدی؟با چسب؟

اینم پراکسیموس:(3 تا گرفتم)

به نظر من یکی از زیبا ترین ماهیای آب شیرینه.. واقعا هم به سختی گیر اوردم!!
    از نزدیک رنگ خیلی قشنگتری داره.. هر رنگ توش هست!
    Last edited by boozzai; 17-06-2011 at 10:08.

15. 2 کاربر از boozzai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

boozzaiجان ممنونم
    قاب ام دی افو خودم با چسب مخصوص ام دی اف زدم.

17. 2 کاربر از mohamadfalah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •