تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 148 اولاول 123456781454104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

آخر فروم باز majid_sd2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    کارتشارژ.com

پيش فرض

من تا حالا دو بار آکواریوم راه انداختم. دفعه اول که شروع کردم راهنمایی بودم. یک آکواریوم داشتم از هر ماهی که بگی توش بود. اول هم از همین گپی و دم شمشیری و این چیزا شروع کردم. بعد از یک سال دیگه نمیشد بشماریشون! هر وقت بچه میاوردن سریع جداشون میکردم و میزاشتمشون تو یک آکواریوم کوچیک تا بزرگ بشن. بعد هم همشو بردم دم مغازه فروختم!
    دو سه سال پیش هم دوباره راش انداختم ایندفعه شلوغش نکردم. ابش رو هم عید به عید عوض میکردم. خیلی هم براش خرج کردم ولی تابستون نمیدونم امسال بود یا سال پیش دو سه روز خونه نبودیم وقتی اومدم دیدم همشون پخته شدن! دو سه روزی مشهد خیلی گرم شده بود و ما هم نبودیم کولر هم خاموش بوده دمای اب خیلی رفته بود بالا. قبلش هم خونه که بودیم یخ مینداختم توش.فعلا بیخیالش شدم.

یک ماهی هم بود که اوایل خریده بودم و به دلیل اینکه همه ماهی ها رو میخورد دادم به کسی. اون زمان دو تومن خریدمش، الان میگن 30 تومن میخرنش! اسمش رو نمیدونم.ولی خیلی جالب بود هر چی بزرگتر میشد پولک هاش خوشگلتر میشدن

آخر فروم باز lahij_web's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

سلام!
    من یه آکواریوم گرفتم به اندازه 60*35*120 با شیشه های 10mm
    یه مقدار اطلاعات اولیه میخوام!
    چه ماهی هایی بگیرم؟(گوشتخوار یا گیاه خوار یا هر دو با هم؟)
    چه دستگاهایی میخواد؟
    اتاق زایمان چیه؟
    به طور کلی هیچی نمیدوونم!
    مرسی از همه ی دوستان!
    سلام دوس جون
    سایزش خوبه ... مبارکه .
    حالا باید شروع کنی به تجربه کردن و شنیدن تجربیات بقیه دوستا . تا همه چیز دستت بیاد .
    اولین قدم اینه که بدونی گوشتخوار و گیاهخوار رو باید جدا نگه داری . مگر گونه های خاصی که بعد از مدتی خودت ترکیب مناسب رو به دست میاری.
    اما قبل از ماهی گرفتن باید یه سری چیزا رو بدونی ...
    زیاد حرفه ای و پیچیده ش اگر نکنیم باید بگم بعد از دکور و تنظیمات فیلتر و ... باید آکواریومت سیکل ازت رو بگذرونه ...
    سیکلی که باعث میشه آب شرایط ایده آل برای نگهداری ماهی ها رو فراهم کنه .
    برای شروع بعد از دکور و بقیه کارا از دوستات که آکورایوم دارن و آبش کهنه س کمی شن یا کمی آب یا کوزه یا ... بگیر و بریز تو آب تانک اصلیت تا زودتر باکتری های مفید رشد و نمو کنن .
    برای فیلترت هم نمیدونم از چه مدلی داری استفاده میکنی اما خودم Sump درست کردن برا خودم و رو آکواریومم گذاشتم و داخلش پشم شیشه و کربن اکتیو و رزین و سرامیک و زئولیت هست برای شفاف و زلال شدن و تنظیم سختی آب و ... ( البته برای شما نیاز نیست و فقط کربن اکتیو و پشم شیشه بزاری تو فیلترت کفایت میکنه )
    بعد از گذروندن سیکل ازت ( 2 تا ماهی زبرا هم بندازی به زودتر طی شدن این سیکل کمک میکنه ) نوبت به گزینش ماهی ها میرسه .
    پیشنهاد اکید میکنم از ماهی های بی دردسر شروع کنی تا برسی به اونایی که چشمتو میگیره و وسوسه ت میکنه برای اینکه ببریشون خونه !
    ترکیب ماهی ها بستگی به علاقه ت داره . راستش خیلی ها اعتقاد دارن گوشتخوار برای شروع خوبه چون سخت جون تر و سازگار تره ولی خب من راحتی نگهداری گیاهخوار ها رو بهتر میدونم برای تازه کار ها . چون قیمتشون چندان بالا نیست و در صورت اشتباهات کوچیک تلفاتش آدمو از ماهی بیزار نمیکنه ! ( جدای عاشقان ماهی ها ! )
    برای شروع میتونی این ترکیب رو بگیری : ( با توجه به اینکه اولین بارتونه ماهی نگه میدارین )
    ماهی گوپی 7 تا نر دونه ای 500 تا 1000 تومنه
    ماهی مولی 2 جفت دونه ای 1000 تومن حدودا
    پلاتی 2 جفت 1000 تومن حدودا
    آنجل 5 تا نر و ماده قاطی پاتی اگر بزرگ باشن 2000 تومن تا 3000 تومن هر کدوم
    کت فیش ( لجن خوار ) 2 تا 1000 تا 1500 تومن
    فعلا همین ها کافیه تا بعد خودت تشخیص بدی میتونی به مجموعه چیزی اضافه کنی و یا اصلا گونه ماهی هات رو تغییر بدی .
    سر جمع با 15 تومن ماهی میگیری . برای شروع همینقدر هزینه کنی عاقلانه تره .
    ...
    عکس بگیر بذار از دکورتو و فیلترتو و ماهی هاتو و کلا تانکت ما هم لذت ببریم ...

majid_sd2009
    یک ماهی هم بود که اوایل خریده بودم و به دلیل اینکه همه ماهی ها رو میخورد دادم به کسی. اون زمان دو تومن خریدمش، الان میگن 30 تومن میخرنش! اسمش رو نمیدونم.ولی خیلی جالب بود هر چی بزرگتر میشد پولک هاش خوشگلتر میشدن
    یه عکس ازش بزار کنجکاو شدیم ...

3. این کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    021

پيش فرض

اینم یه چند تا عکس از آکواریوم من:

خیلی زشته

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    کد:
    کد:
    کد:

5. 3 کاربر از Steps-Rap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

[QUOTE]
    اینم یه چند تا عکس از آکواریوم من:

خیلی زشته
    آخی ! بوفر دوس دارم ...
    کی گفته زشته بابا ! خودت زشتی ! به این خوشگلی !
    میدونی چیه Steps ؟ بهش نمیرسی شاید واسه همین برات یکم یجوریه .
    اولا مشکل نورشو باید حل کنی . یکم حس بزار بشین براشون رو 2 تا MDF 2 تا دونه لامپ کم مصرف سفید سوار کن بزار زندگی کنن واسه خودشون !
    تازه چندتا نکته کوچول :
    ترکیب ماهیها رو مشخص کن. اسکات داری با کوریدوراس ؟ اشکالی نداره ها ولی خب بعد نئون اون وسط چیکار میکنه ؟
    سرسوسماری و بوفرت که عشق منن ! دس بهشون نزن !
    اما جدای از این حرفا ... گیاهاتو درآر و سعی کن بلند ها رو عقب تانک بزنی ... زیاد جلو و وسط نباشه ...
    سنگ و شن کفت رو ( کاش سفید استفاده نمیکردی چون هم آب رو زود کثیف نشون میده و هم بازتاب نور یجورایی ماهی رو اذیت میکنه و از نما میندازه ) یکدست پخش نکن . کمی پستی و بلندی بده کمی تپه درست کن 2 تا مرجان یا اگه نداری 2 تا سنگ نسبتا بزرگ بردار و یه غار اون گوشه موشه ها یا حتی وسط درست کن واسه پناهگاه ، بازی کردن ماهی ها یا استراحتشون .
    اون بخاریه افقی گذاشتی اون تو ؟! اگه آره که ببرش نزدیکیای فیلتر بزار یه گوشه . چون آب رو میکشه فیلتر سمت خودش و همه آب یه دما میشه ( البته سایز تانک تو همینجوریش هم یه دما میمونه )
    بکگراندش رو هم همین الان ! همین الان برو بکن . مشکی ماهی رو داغون میکنه . خودم انواع تک رنگ ها را امتحان کردم . قرمز و مشکی و ... مشکی رو درآر دلشون پوسید ... بزا چند روز تا وقتی بکگراند مناسب پیدا کنی اصلا خالی بمونه و اونورش معلوم باشه
    فیلترت هم به نظرم برا تانکت خیلی قویه ... مدلش چیه ؟
    پیشنهاد میکنم لوله ش رو بزاری رو به شیشه . شکل زیبایی درست میشه . یه دایره از حباب ... ! آب رو هم گردبادی میکنه و فضولات راحت تر حرکت میکنن سمت فیلترت ...
    حالا فعلا ببینیم اینا رو گوش میدی ! تا برسیم به بقیه مشاورت ها !

7. این کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    021

پيش فرض

البته الان آکواریومم همونیه که توش سرسومارست ...
    اونی که اسکات و پوفر و .. داشت دیگه اون نیست..
    اسکاتام مردن..همچنین مای هایه دیگم.یا یه سری هاشونم رد کردم رفتن.پوفرمم واسه این که دهن سرسوماریو آسفالت میکرد دادم رفت...
    الان فقط 1 سرسوسماری دارم...زحمتم نداره...منم چئن الان مشغول درسم .زیاد وقت ندارم به آکواریوم برسم...
    گذاشتم تابستون 2 باره یه حال اساسی بدم بهش...

9. 2 کاربر از Steps-Rap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

البته الان آکواریومم همونیه که توش سرسومارست ...
    اونی که اسکات و پوفر و .. داشت دیگه اون نیست..
    اسکاتام مردن..همچنین مای هایه دیگم.یا یه سری هاشونم رد کردم رفتن.پوفرمم واسه این که دهن سرسوماریو آسفالت میکرد دادم رفت...
    الان فقط 1 سرسوسماری دارم...زحمتم نداره...منم چئن الان مشغول درسم .زیاد وقت ندارم به آکواریوم برسم...
    گذاشتم تابستون 2 باره یه حال اساسی بدم بهش...
    مردن ؟! چطوری مردن ؟ یهو ؟
    سرسوسماری استاد پرش و عملیات انتحاریه ها ! من خودم یدونه داشتم رو تانکم پوشیده ی پوشیده بود فقط اندازه یه سوراخ کوچیک اون گوشه جای سیم ها خالی بود که از همون سوراخ خودشو انداخت بیرون که البته زودی جمع و جورش کردم !

11. 2 کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال boozzai's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دوستان ممنون که جواب دادین!
    لهیج جان(اسمت چیه!؟) الان آکواریومم تو این حالته:

فعلا تو امتحاناتم!تو هفته ی دیگه میرم وسایل بگیرم!
    راستی باید با چی بشورمش؟چسباش برن!بعضی جاهاش چسبیه!
    آب تصفیه بریزم یا آب لوله؟(آب اهواز بسیار کثیفه!)
    به نظر شما از این فیلتر بیرونیا(اکسترنال)بگیرم یا از اینا که میچسبه به داخل مثل مال استپ جان!؟؟؟؟
    از این بخاریای اتاماتیک میخوام بگیرم!
    2 تا هم سنگ هوا!
    اگه هم چیز جالب دیگه هم هست بگید که واسه زیبایی آکواریوم بگیرم!
    استپ جان(اسم شما هم نمیدونم!) شما هم لطفا اسم ماهی هاتون رو که تو عکسه رو بگید و بگید که گیاه خوارن یا گوشتخوار؟مخصوصا اون تپله!گیاهات طبیعیا؟
    دوستان به طور کلی گیاه خوار ها خوشگل ترن با گوشتخوارا؟

چه خوب شد تاپیک دوباره جون گرفته!
    Last edited by boozzai; 18-01-2011 at 17:46.

13. 2 کاربر از boozzai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    021

پيش فرض

مردن ؟! چطوری مردن ؟ یهو ؟
    سرسوسماری استاد پرش و عملیات انتحاریه ها ! من خودم یدونه داشتم رو تانکم پوشیده ی پوشیده بود فقط اندازه یه سوراخ کوچیک اون گوشه جای سیم ها خالی بود که از همون سوراخ خودشو انداخت بیرون که البته زودی جمع و جورش کردم !
    تقریبا ...
    نمیدونم چی شد یهو یه بیماری پخش شد بین ماهیام که مردن...
    یکی از اسکاتام که مرد چند روز بعدش...دو تا سیلور اسکاتامم یه قلمبه ی سفید رو چشماشون درومده بود..هیچ جارو نمیدیدن... 2 ماه غذا نخورد..دقیقا بعدد دوما چشاش خوب شد و میدی همون روزش مردن...
    یه اسکاتم مونده بود اونم مرد....

15. این کاربر از Steps-Rap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

بچه ها اسم اون ماهی قرمز تپل ها چیه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    021

پيش فرض

استپ جان(اسم شما هم نمیدونم!) شما هم لطفا اسم ماهی هاتون رو که تو عکسه رو بگید و بگید که گیاه خوارن یا گوشتخوار؟مخصوصا اون تپله!گیاهات طبیعیا؟

اسم ماهیایی که تو عکسن اینان : اسکات (اون دو تا قهوه ای ها-گوشت خوار) - سیلور اسکات (نقره ایا-گوشتخوار) - کالر پنگوسی (همون دوتا درازا که آبی و بنفشن-گیاه خوار ) - پوفر(همون تپله که با هیکل کوچیکش واسه خودش غولیه ...گوشتخوار) - تایگر بارب ( همون سه تا کوچولو ها که خط های مشکی دارن و با هم هستن - گیاه خوار) - سرسوسماری (همون نقره ای درازه -گوشتخوار) - دیسکس هم بودش که نمیدونم تو این عکسا که گذاشتم بودن یا نه ...
    گیاهامم همشون مصنوعین.... مخوام تابستون که به آکواریوم رسیدم طبیعیش کنم...
    Last edited by Steps-Rap; 18-01-2011 at 21:14.

18. 3 کاربر از Steps-Rap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •