تبلیغات :
پرسانِش - نرم افزار جادویی آموزش زبان انگلیسی با فیلم های زبان اصلی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
خرید ویپ
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 34 از 148 اولاول ... 243031323334353637384484134 ... آخرآخر
نمايش نتايج 331 به 340 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

اگه نباشه جاش خالی می مونه saegheh67's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    استان اصفهان

پيش فرض

سلام صادق:
    اندازش به نظرم عالیه و خیلی توپ میشه،عرض رو اگه بیشتر کنی نسبت اندازه ها خوب نمیشه و همین اندازه ها عالیه.
    چرا این همه پل؟؟! 3 تا 20 سانتی بالا میزنی عالی میشه.داخل آکواریوم بزن ها...
    فیلتر،اگه پول داری(80-100 تومن) که اکسترنال بگیر،اگه هم نمیخوای زیاد هزینه کنی که تاپ فیلتر بگیر.مارک سوبو بگیر.
    پمپ هوا هم مارک هایلا بگیر،4 لول بگیر.بخاری 500 بگیر...
    اگه با تزیینات و میز و.. حدود 200-250 میشه!!(شاید کمتر!)
    سیفون کردن یه امر واجبه که باید هفتگی انجام بدی،زیاد سخت نیس داداش من!
    شاد باشی.
    ممنون دوست عزیز لطف کردی
    راستی اسمم فرزاد هست اون صاعقه هستش که صادق خوندی
    اره اندازش عالیه و شیک میشه البته یک مقدارر خانواده منو ترسوندن گفتند با اندازه کوچکتر شروع کن
    سلام
    دوستان گفتنی ها رو گفتن ولی با اجازه بزرگتر های تاپیک چند تا نکته هم من بگم.(اگه چیز تکراری گفتم به بزرگیتون ببخشید)
    در مورد سایز: حتی ماهی دار های کهنه کار هم کمتر یه همچین سایزی انتخاب میکنن. تو انتخاب سایز آخرین چیزی که اهمیت داره زیبایی و حجم آبه چون چیز هایی مهمتری هم هست مثلا این تانک رو شما باید تمیز کنید آبش رو عوض کنید بعضی وقتا تمام محتویاتش رو خالی کنید و بشورید. یک متر بردارید ببینید یک متر و نیم چقدر میشه؟ شاید بگید زیباست ولی من میگم کابوسه.
    مهم تر از طول ارتفاعش هست. از نوک انگشت تا زیر بغلتون چند سانته؟ نباید ارتفاع تانک از اون بیشتر بشه (دستتون حتما باید به کف تانک برسه) به نظر من 60 اندازه ایده عالی هست. 50 هم خوبه ولی کمتر نباید بشه.
    عرض انتخابی عالی هست. 40 سانت واقعا مناسبه
    فکر کنم شما تا حالا آکواریوم نداشتید پس بهتون قول میدم نمیدونید با چه چیزی سرو کار دارید. پس اول یه تانک با عرض 40 ارتفاع 50 و طول 60 با شیشه 6 میل بسازید که به قرار متری 10 تومن فقط 12400 تومن پول شیشه میشه.(برای تانک شما بیشتر از 50 تومن میشه) اینطوری یه فیلتر داخلی 15 تومنی و یه بخاری 200 وات لازم داره که اون هم نوع خوبش از فیلتر گرونتر نمیشه.بقیه چیز ها هم مثل شن و پوستر و نوار و پمپ هوا و... به مراتب ارزون تر میشه. البته ماهی ها هم کمتر میشه و هزینه هم همینطور.
    حالا چرا تانک به این کوچیکی؟ اولا خیلی کوچیک نیست و 120 لیتره دوما چون تا حالا آک نداشتین احتمالش هست که زده بشید اگه تانک بزرگ باشه این احتمال نزیک 100% میشه ولی اگه کوچیک تر باشه زحمتش ده ها برابر کمتر میشه پس احتمال زده شدن خیلی کمتر میشه. بیشترین زحمت برای عوض کردن آبه که هفته ای 20% حداقلشه که برای تانک شما میشه هفته ای 80 لیتر تقریبا که آماده کردن این آب درد سر خودش رو داره.
    بعد از چند ماه که علاقه اتون بیشتر میشه و با نگهداری ماهی آشنا میشید بهتر میتونید درمورد اندازه تانک تصمیم بگیرید. این تانک 120 لیتری هم که بهتون گفتم هم میتونید به عنوان قرنطینه استفاده کنید که یکی از تجهیزات بسیار مهم آکواریم هست. اهمیتش کمتر از فیلتر نیست که خیلی ها بهش توجه نمیکنن. شن و پمپ هوا و دما سنج و بخاری(که شاید لازم بشه یه بخاری دوم هم اضافه کنید) به تانک جدید منتقل میشه و فقط فیلتر مناسب باید بخرید که فیلتر قبلی برای قرنطینه باقی می مونه.
    در مورد تزیینات: قبل از سلیقه نوع ماهی های مورد علاقه اتون نوع تزئینات رو تعیین میکه اگه گیاه خوار دوست دارید بهتری نوع تزئینات گیاه طبیعی هست از سنگ و مخصوصا چوب هم میتونید استفاده کنید. ولی اگه گوشتخوار یعنی سیچلاید های افریقایی و امریکایی دوست دارید سنگ و مخفی گاه از واجبات تانک شما میشه میتونید cichlid aquarium رو سرچ کنید و ایده بگیرید.

در مورد استحکام تانک: اگه مثل من فکر میکنید پل جلوی دست و پا رو میگیره بهتره کاری که میگم رو انجام بدید: یه شیشه به طول آکواریوم و عرض 2-5 سانت بگیرد و به فاصله چند سانتیمتری از بالای تانک و عمود به شیشه اصلی تانک بچسبونید این کار باعثه میشه شیشه خم نشه و نشکنه. استحکام رو خیلی بالا میبره جلوی دست و پا رو هم نمیگیره. تانک رو زشت نمیکنه چون نوار روش کشیده میشه و دیده نمیشه.
    پر حرفی منو می بخشید بلد نیستم خلاصه نویسی کنم

-------------------------
    ویرایش:
    چیزی درباره سیکل ازت شنیدی؟
    ممنون از پاسخگویی شما
    همانطور که گفتم خانواده هم نظرشون روی تانک کوچکتره ولی دیدم چون میتونم تا 200 هزینه کنم وسوسه میشم تانک بزرگتر بگیرم چون میخوهم بگذارم روی اپن اشپزخانه وهر چی طولش بیشتر باشه خیلی شیک میشه
    ولی من هم میترسم زده بشم احتمال زیاد با تانکی که پیشنهاد دادید شروع کنم
    در مورد ماهی هم میخواهم سیچلاید افریقایی بریزم به نظرم رنگشون خیلی جلب توجه میکنه خوب برای این تانک کوچیک چند عدد سیچلاید میشه داخلش انداخت؟
    درباره سیکل ازت میدونم در این مورد خوب تحقیق کردم من تا در مورد چیزی به خوبی تحقیق نکنم طرفش نمیرم
    Last edited by saegheh67; 09-05-2011 at 20:56.

2. 2 کاربر از saegheh67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال boozzai's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

داداش شادومن،من اون پلت رو متوجه نشدم؟؟طولی!!!!؟؟؟این که شیشه های بغل رو به هم میگیره.
    راستی،اگه از آکواریوم عکس بزاری خیلی خوشحال میشیم...
    میلاد جان،من پستت رو نمیدونم چرا ندیدم!!
    عالیه پسر... من زیاد نمیدونم ولی میدونم که روی سطح عمودی تخم میزارم و بعدش باید اون رو داخل یه شیشه بزاری و یه شیلنگ اکسیژن بندازی واسش...(توی همون آکواریوم) و بعد هم تانک جدا... اون سیاهه نره!!اگه خراب شدن،نگران نباش و دوباره میزارن.بهترین چیز واسه تخم ریزی روی شیشه پاک کن هستش.

صادق...!!؟
    فرزاد جان فکر کنم منظورت مالاوی ها باشن.
    آره افریقایی ها ماهی های تقریبا آروم و زیبایی هستن... مخصوصا فرانتوزا که در به در دنبالشم!
    راستی،یکی از دوستام طول کل اپن رو آکواریوم زد،دو متر و نیم!!!

4. این کاربر از boozzai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال pouya_99999's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون. اینکه من ریختم آب رو هم رنگی نکرد
    سیکل که فکر کنم با همین دارو که ریختم هم بهم خورد. متاسفانه قرنطینه ندارم.
    ماهی های منم اینطوری بودن sera costapur گرفتم هم سفیدی و هم خارش خوب شد

دوتا اسکار و دو تا پرت و یه گرین ترور دارم . دیگه چی اضافه کنم .
    Last edited by pouya_99999; 09-05-2011 at 21:40.

6. 2 کاربر از pouya_99999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mesi_2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    ahwaz

پيش فرض

ممنون از داداش شادومن عزیز!توصیه های بسیار خوبی کردن...
    ولی من الان به خودم میگم که کاشکی بزرگتر گرفته بودم.البته هرکسی تا یه حدی میتونه وقت بزاره.

داش مسی،برو آکواریومی ها و مشکلت رو بگو و یه دارو با مارک خوب بگیر!تترا،سرا،..
    فکر کنم انگل باشه.ایراد حتما از خودته داداش من وگرنه خود به خود که انگل نمیگیرن؟!!
    مواد داخل فیلترت کاملا؟هفتگی سیفون میکنی؟بعدش نمک دریایی اضافه میکنی؟دما بخاریت؟
    بعد از استفاده از دارو و نمک،48 ساعت بعد دوباره سیفون 30 درصد و دوباره دارو و نمک،تا 2-3 بار این کارو بکن...
    (از کجا خرید میکنی؟)
    منم دلم آکواریوم بزرگتر میخواد( فعلا تو همینشم موندم)
    رفتم گفتن فلاورت با یه ماهی جفت شده!!!
    حالا دلقک هم خودش خوب میشه
    فیلتر هم: اسفنج. زيولیت. سرامیک. آره.آره. 29 الان هم که مریض هستن 32
    هرجا چیزی خوشم بیاد.

8. این کاربر از mesi_2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

ممنون دوست عزیز لطف کردی
    راستی اسمم فرزاد هست اون صاعقه هستش که صادق خوندی
    اره اندازش عالیه و شیک میشه البته یک مقدارر خانواده منو ترسوندن گفتند با اندازه کوچکتر شروع کن

ممنون از پاسخگویی شما
    همانطور که گفتم خانواده هم نظرشون روی تانک کوچکتره ولی دیدم چون میتونم تا 200 هزینه کنم وسوسه میشم تانک بزرگتر بگیرم چون میخوهم بگذارم روی اپن اشپزخانه وهر چی طولش بیشتر باشه خیلی شیک میشه
    ولی من هم میترسم زده بشم احتمال زیاد با تانکی که پیشنهاد دادید شروع کنم
    در مورد ماهی هم میخواهم سیچلاید افریقایی بریزم به نظرم رنگشون خیلی جلب توجه میکنه خوب برای این تانک کوچیک چند عدد سیچلاید میشه داخلش انداخت؟
    درباره سیکل ازت میدونم در این مورد خوب تحقیق کردم من تا در مورد چیزی به خوبی تحقیق نکنم طرفش نمیرم
    سلام
    من هم اسمتون رو صادق خوندم : دی
    نگران نباش همین اندازه ای که گفتم یا هر اندازه ای که از 40*50*60 بزرگتر نشه خوبه فقط عرض رو کمتر از 35 نگیر ارتفاع رو هم از 45 کمتر نگیر.
    تو این تانک میتونی نهایتا 6-7 تا آفریقایی کاملا بالغ (15 سانتی) نگه داره ولی توصیه میکنم کمتر نگه داری چون اگه کم باشن درگیر نمیشن ولی اگه زیاد بگیری درگیری بالا میره که اون موقع باید از یکی از ماهی هات دل بکنی
    مخفی گاه از جنس سنگ چوب یا کوزه رو فراموش نکن. در مورد سازگاریشون هم حتما تحقیق کن
    اگه می خوای رو اپن بذاری حتی با ارتفاع 60 هم باید بری رو اپن وایستی. داداشم رو اپن داشت دید سخته یه پایه براش درست کرد به ارتفاع 70. الان میگه کاش ارتفاع پایه رو کمتر میگرفتم

داداش شادومن،من اون پلت رو متوجه نشدم؟؟طولی!!!!؟؟؟این که شیشه های بغل رو به هم میگیره.
    راستی،اگه از آکواریوم عکس بزاری خیلی خوشحال میشیم...
    میلاد جان،من پستت رو نمیدونم چرا ندیدم!!
    عالیه پسر... من زیاد نمیدونم ولی میدونم که روی سطح عمودی تخم میزارم و بعدش باید اون رو داخل یه شیشه بزاری و یه شیلنگ اکسیژن بندازی واسش...(توی همون آکواریوم) و بعد هم تانک جدا... اون سیاهه نره!!اگه خراب شدن،نگران نباش و دوباره میزارن.بهترین چیز واسه تخم ریزی روی شیشه پاک کن هستش.

صادق...!!؟
    فرزاد جان فکر کنم منظورت مالاوی ها باشن.
    آره افریقایی ها ماهی های تقریبا آروم و زیبایی هستن... مخصوصا فرانتوزا که در به در دنبالشم!
    راستی،یکی از دوستام طول کل اپن رو آکواریوم زد،دو متر و نیم!!!

من سجاد هستم مخلص شما
    نه آک خودم نه آک داداشم همچین پلی نداره ولی اگه جایی دیدم حتما عکسش رو میذارم. عکس آکواریومم هم امروز یا فردا میذارم ولی چون دوربین گوشیم خوب نیست عکسای جالبی نمیشه

من هم پست میلاد رو ندیدم
    میلاد جان اگه میتونی تخم ها رو به تانک دیگه منتقل کن و داروی ضد قارچ و ضد انگل توش بریز (پدر بزرگ شدنت هم تبریک میگم) سعی میکنم تو این چند روزه یه مقاله در مورد تکثیر انجل پیدا کنم یه جا رو میشناختم باز نمیشد

منم دلم آکواریوم بزرگتر میخواد( فعلا تو همینشم موندم)
    رفتم گفتن فلاورت با یه ماهی جفت شده!!!
    حالا دلقک هم خودش خوب میشه
    فیلتر هم: اسفنج. زيولیت. سرامیک. آره.آره. 29 الان هم که مریض هستن 32
    هرجا چیزی خوشم بیاد.
    من هم دلم میخواد یه آکوارویم خیلی بزرگ داشته باشم که خودم هم بتونم برم توش و غواصی کنم. این فکر به این خاطره که وقتی می خوام به ماهی ها غذا بدم با حرص و ولع سعی در از بین شیشه شنا کنن و بیان طرف من. همیشه تو این فکر بودم که اگه شیشه بینمون نبود این ماهی ها تا چه حد بهم نزدیک میشن؟ اگه این کار رو بکنم بعد از یه مدت 100% ترسشون میریزه و اصلا فرار نمیکنن؟؟

ولی حیف که همه اش خیال خامه

10. 3 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

برگرفته از سایت پی هالز:

محتوای مخفی: تکثیر ساده ماهی آنجل ( هر یازده روز 300 بچه ماهی آنجل تکثیر می کنم ) 
    تکثیر ساده ماهی آنجل ( هر یازده روز 300 بچه ماهی آنجل تکثیر می کنم )
    محسن آسترکی جوانی 17 ساله است که در هر یازده روز 300 قطعه بچه ماهی آنجل تکثیر می کند.
    او 3 سال است که در زمینه نگهداری و پرورش ماهیان تزئینی کار کرده است. وی سال سوم دبیرستان و در رشته تجربی تحصیل می کند. او معتقد است پرداختن به فعالیت های تکثیر و نگهداری ماهیان تزئینی تأثیری در روند تحصیلات وی نداشته است.
    محسن آسترکی در زمینه فعالیت های خود می گوید:
    من تا کنون در خصوص تكثير و نگهداری ماهیان اسکار، گرین ترور، آنجل، گوارتمی، کت فیش و دلقک کار کرده ام.

در مورد ماهی آنجل من کار تکثیر را از بهمن 84 شروع کردم. بچه ماهی ها را از بازار تهیه می کنم. ماهی های جفت گیری شده را از بقیه جدا می کنیم بعد از آنکه لوله های جنسی آنها بیرون آمد می فهمیم 2 الي 3 روز تا تخم ریزی فاصله دارند. سپس گردش آب را متوقف می کنیم.
    سنگ مرمر سفید با طول 30 و عرض 15- 10 سانتی متر با زاویه 10 درجه در آکواریوم می گذاریم. دفعه اول که ماهي آنجل تخم ریزی می کند، اسپرم نر را نمی تواند بارور کند.
    دفعه دوم بعد یک ساعت از تخم ریزی سنگ را برداشته و در تانک دیگری که به اندازه 20- 15 سانتی متر آب داشته باشد از دارو ضد عفونی کنند. (متیلن بلو) به ازاری هر لیتر یک قطره به آب اضافه می کنیم.
    دمای تانکی که اصلی است با دمای تانکی که تخمها را در آن می ریزیم برابر باشد. یک سنگ هوا نزدیک تخم ها می گذاریم.
    از روزی که به لارو تبدیل شدند آب را به اندازه یک نوشابه خانواده یک لیتری سیفون می زنیم و آب را به همان اندازه (بدون کلر) اضافه می کنیم.
    بعد از اینکه کیسه های زرد غذایی آنها تمام شد از تخم میگو (آرتمیا) که در منزل درست کرده ایم، هر چهار ساعت یک بار به عنوان غذای زنده به آنها می دهیم.

توجه كنيد (آرتمیا را از مغازه با مارک سر گربه خریداری و بعد در همین شیشه های نوشابه خانواده که از سر 5 تا 6 سانتی متر خالی است، اندازه دو بند انگشت سنگ نمک می ریزیم. یک قاشق چایخوری آرتمیا به داخل آن می ریزیم- یک سنگ هوا هم می گذاریم ) بعد از 24 ساعت میگو ها از تخم در می آیند.
    پس از هر دفعه غذادهی تخم میگوهای مرده را سیفون می کنیم تا آمونیاک آب بالا نرود و ماهی ها نمیرند. تا 25 تا 30 روز اول از این غذا- آرتمیا- به آنها می دهیم.
    بعد از آن آرتمیا را از مغازه ها بخریم یا دل گاو چرخ کرده بسیار ریز، بعنوان غذا به ماهی های خود بدهیم.
    سپس کم کم آب را افزایش می دهیم. دما بايد در 28 درجه ثابت بماند.

محسن آستركي در مورد شيوه هاي تشویق آنجل به باروری مي گويد:
    -دادن غذای تترامینپرو
    -کرم منجمد (ارزش غذایی بالایی دارد)
    -بچه گوپی زنده
    -هر روز به اندازه یک شیشه نوشابه از آب آکواریوم خالی کنیم و به جای آن آب با 7 درجه کمتر از آب آکواریوم به آن اضافه می کنیم تا ماهی احساس کند بارندگی شده و تشویق شود به تخم ریزی (آنجلها را از یک جا تهیه نکنید و از چند جای مختلف تهیه کنید)
    -موقع تخم ریزی نباید به آکواریوم نزدیک شویم
    -اگر تخم ها را خودش بخورد از تخم ریزی خودداری خواهد کرد
    -کف آکواریوم فقط یک سنگ هوا باشد و شن نداشته باشد. برای تانک بچه ها خوب است.

محسن آستركي به جوانان علاقه مند به كار تكثير ونگهداري ماهي توصيه هايي دارد از جمله اينكه :
    در تانک اصلی هیچوقت دارو نزنند. حتی اگر ماهی مریض است آن را جدا کنند و در تانک دیگری دارو بزنند.
    هرزمان كه ماهی مي خرید مستقیما آن را داخل آکواریوم نیندازند. زيرا ممكن است باکتریهایش دیگرماهي ها را بکشد یا خودش را بکشد.
    لذا بهتر است سه تا چها روز در داروی ضد عفونی کننده نگهداريد. بعد از 3 تا چهار روز وارد آکواریوم کنيد.

با ماهی های گوشتخوار (اسکار) آغاز کنيد که مقاوم تر هستند
    آنجل و گوارمی هم برای شروع خوب هستند
    وي هزينه هاي تانک و لوازم جانبي آن را 30 تا 40 هزار تومان براورد مي كند

او در مورد وضعيت خودش مي گويد :
    درحال حاضر دو تانک دارم ودر آينده ابعاد آن را به20/1 سانتی متر خواهم رساند وهمچنين درنظر دارم تكثير ماهي دیسکاس را شروع کنم.

12. 2 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سجاد جان،منتظر عکسات هستیم...
    نئون هام یکی یکی دارن میمیرن.

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

آخییی...
    آنجل های خوشگلم ولی حیف که این پدر همه شون رو در آورد آخر همه رو رد کردم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این هم از معدود دفعاتی هست که یکی جلوش قد علم میکنه اون به خاطر اینکه چند روز تو یه تانک دیگه نگه ش داشتم البته این جبهه مقاومت تنها بعد از چند دقیقه در هم میشکنه و روز از نو روزی از نو
    کد:

این هم چهره تنها سرباز جبهه مقاومت خدا رحمتش کنه اینو که کشت همون شب بقیه رد کردم
    کد:

این پدر سوخته رو هم 4 تومن خریدم ولی خیر نکرد
    کد:

تو این عکس هم اون یکی آنجلم رو می بینید. این هم شنا گر ماهری بود ولی آب پیدا نمیکرد
    کد:

این هم فایتر بی بخارمه
    کد:

نمای کلی تانک در حال حاضر
    کد:

این هم دبوسی های من که الان دارم نگهشون میدارم ولی نمدونم چرا دو تاشون کمرنگن نمی دونم نژادشونه جنسیتشون چیه؟؟
    کد:
    البته چون کوچیکن و یه جا وای نمیستن نمیشه عکس درست و حسابی ازشون گرفت

این هم یکی دیگه
    کد:

این پرت کوچولوی نازم اندازه یه پشت ناخن بود آوردمش الان سه برابر شده (ولی خیلی شبیه سورومه) وقتی انجلا رو رد کردم سه تا ماکرو کوچیک دادشم برداشت آخرش هم اینو به عنوان غنیمت جنگی از یارو گرفتیم
    کد:

این هم نمای کلی تانک از زاویه دیگه
    کد:

آقای نظافت چی همیشه گشنه
    کد:

این هم دوبوسی دیگه ام
    کد:

من باب اختتامیه باز هم تمام نمایی از تانک کوچیکم
    کد:

منتظر اندرز ها راهنمایی های آقایون و ایضا خانم های اساتید هستم

15. 4 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام.
    ایووول آنجل!!منم عاشق آنجلم.
    تانک خیلی قشنگی داری.کیفیت آبت هم خیلی بالائه ها!!
    والا منم قضیه این دبوسی ها رو نفهمیدم!!چندتا مدلن؟اون خالخالیه هم دبوسیه؟پس اون راه راییا چین؟آبی کمرنگ هم من دیدم.
    اگه اشتباه نکنم،اون کتت هم پلنگیه!آره؟خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم.بهش باله بلند هم میگن.
    الان چندتا آکواریوم بودن اینا؟آنجل ها که توی یکی دیگن،کاشکی نمای کلی اون رو هم میزاشتی.
    علی بودن پسر.فقط به نظر میاد ماهیات کم بودن،یا چند تا ماهی دیگه اضافش کن و یا پس زمینه رو عوض کن تا ماهیا بهتر دیده بشن.(پیشنهاد)
    ممنون.

17. این کاربر از boozzai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

خیلی ممنون
    لطف داری قابلت رو نداره
    آنجل واقعا ماهی زیبایی هست ولی مشکلش اینجاست که صاحب اول و آخرش خودت هستی مفت هم بر نمی دارن با بدبختی ردشون کردم
    الان آنجل ندارم فقط یه تانک دارم که توش دوبوسی دارم
    این ماهی ها از خانواده تروفئوس هستن اسم درستش تروفئوس دوبوسی هست وقتی بچه این مشکی هستن با خال های سفید مثل اینهایی که من دارم. الان چهار تا دارم که دو تاشون سیاه نیستن تقریبا قهوه ای هستن. راه راه نیستن فقط خال هاشون نزدیکه هم هستن. وقتی بزرگ میشن سرمه ای میشن ولی آبی کمرنگ ندیدم ممکنه عکس بذاری
    خودم فکر میکنم از اعضای دیگه خوانواده تروفئوس باشن
    کیفیت بالا هم به خاطر استفاده از کربن اکتیو ایهایم هست 200 گرمش 11 چوق آب خورد
    فکر نکنم کت فیشم پلنگی باشه یه چیزی تو این مایه هاست

فکر کنم به این میگن پلنگی:

قبلا یه شکلاتی داشتم که با آنجل ها رد کردم

خودم عاشق این کتفیش هستم ولی تو ایران نیست تو یه سایت خارجی 200 دلار زده بود

تو شهرمون یه بار از این کت فیش ها آورده بود دو هزار تومن. اون موقع داداشم کتفیش می خواست هر چی گفتم این رو بخر گفت نه قشنگ نیست:

آخرین عکس نمای کلی تانک هست.
    آره الان خیلی خالیه ولی این دوبوسی ها بزرگ بشن باید یه تانک یه متری راه بندازم.
    الان 4 تا دوبوسی دارم یه کتفیش و یه پرت کوتوله
    یکی از دوبوسی ها گردن کلفتی میکرد فرستادمش پیش غول های تانک دادشم اونجا یکم به کارای بدش فکر کنه
    -----------------------
    راستی نئون هات برای چی میمیرن. ماهی دیگه ای نمی خورتشون؟ آب هم که حتما به موقع عوض میکنی...
    Last edited by Shadow-Man; 13-05-2011 at 16:33.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •