تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 141 از 148 اولاول ... 4191131137138139140141142143144145 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,401 به 1,410 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

من توی یک آکواریوم فروشی رفته بودم که خودش بچه کشیده بود . حدود 200 تا پرت 4 میلیمتری بود که با هم حرکت می کردند . گفتم مگه میشه بچه کشید گفت پس این ها چیه ؟! خواستم بیشتر بپرسم که گفت صاحب مغازه نیست و من هم اطلاع ندارم ( راست هم می گفت چون صاحبش رو می شناختم ).
    همینو میگم، حتمن یک راهی هست که از دیگران پنهانش میکنن.
    مخصوصن اینکه بعضی از پرت ها کاملن خصوصیات پرت رو دارن در حالی که اگر پیوندی بودن خصوصیات دو موجود رو به ارث میبردن!

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

تا اونجاییکه میدونم تو کشور های جنوب شرق آسیا مثل سنگاپور که محل اصلی صادرات پرت هست تعداد زیادی از ماهی های نر رو از لیزر رد میکنن و ماهی عقیم شده رو صادر میکنن تا بتونن میزان تقاضا برای ماهی رو از طرف کشورهای وارد کننده بالا نگه دارن.
    بعضی از ماهی ها هستن که یا عقیم نشدن یا در رفتن! به همین خاطر بعضی از دوستان تونستن پرت با پرت رو تکثیر کنن.
    یه درخواست: به هیچ وجه ماهی های که خالکوبی شدن رو که تو پرت خیلی زیاد هست خریداری نکنید، من شنیدم که برای سود بیشتر این حیونای زبون بسته چطور خالکوبی میکنن. واقعا دور از انسانیت هست.

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

خب چطور اینکار انجام میشه؟ و مناسبترین گونه برای اینکار کدام گزینه هست؟

راستی فایتر ماده رو از کجا میشه تهیه کرد؟
    این که از چه گونه ای به وجود میاد محرمانه است. مثل فلاور
    در مورد هر دو ماهی حدس هایی زده میشه ولی کو تا عمل...
    ماده فایتر رو باید دنبالش بگردی بسپری شاید برات اوردن.

من توی یک آکواریوم فروشی رفته بودم که خودش بچه کشیده بود . حدود 200 تا پرت 4 میلیمتری بود که با هم حرکت می کردند . گفتم مگه میشه بچه کشید گفت پس این ها چیه ؟! خواستم بیشتر بپرسم که گفت صاحب مغازه نیست و من هم اطلاع ندارم ( راست هم می گفت چون صاحبش رو می شناختم ).
    لطفا ازشون عکس بذارید.
    شما چطور فهمیدید اون ماهی های 4 میلی متری پرت بوده؟ تو این سایز چیزی معلوم نیست. پدر و مادر باهاشون بودن؟
    از این شایعات زیاده ولی عکسی موجود نیست.

همینو میگم، حتمن یک راهی هست که از دیگران پنهانش میکنن.
    مخصوصن اینکه بعضی از پرت ها کاملن خصوصیات پرت رو دارن در حالی که اگر پیوندی بودن خصوصیات دو موجود رو به ارث میبردن!
    نه برادر من هیچ راه پنهان شده ای وجود نداره نر این ماهی عقیم هست به خاطر همین تکثیر نمیشه.
    چرا نحوه تکثیر حیوانات گرون قیمت تر و پنهان نمیکنن. شما به یه سرچ ساده عکسهای مربوط به تکثیر اروانای طلایی و قرمز و حتی آبی رو پیدا میکنید. همین طور راهنمایی و باقی مسائل. دیسکاس هم که دیگه سرچ هم نمیخواد

خب همین الان هم خصوصیات ماهی های والد رو به ارث بردن دیگه
    خصوصیات کامل پرت یعنی چی؟

تا اونجاییکه میدونم تو کشور های جنوب شرق آسیا مثل سنگاپور که محل اصلی صادرات پرت هست تعداد زیادی از ماهی های نر رو از لیزر رد میکنن و ماهی عقیم شده رو صادر میکنن تا بتونن میزان تقاضا برای ماهی رو از طرف کشورهای وارد کننده بالا نگه دارن.
    بعضی از ماهی ها هستن که یا عقیم نشدن یا در رفتن! به همین خاطر بعضی از دوستان تونستن پرت با پرت رو تکثیر کنن.
    یه درخواست: به هیچ وجه ماهی های که خالکوبی شدن رو که تو پرت خیلی زیاد هست خریداری نکنید، من شنیدم که برای سود بیشتر این حیونای زبون بسته چطور خالکوبی میکنن. واقعا دور از انسانیت هست.
    کلا قضیه عقیم کردن به نظر من توهمی بیش نیست.
    اول اینکه چرا فقط همین یه حیون عقیم شده نه دیسکاس نه اروانا نه ماهی های گرون قیمت دیگه.
    دوم: اگه با لیزر و مواد شیمیایی و حتی لگد زدن () عقیم میشدن باید عوارضی به غیر از عقیم شدن هم مشاهده میشد در صورتی که تنها تفاوت ماهی های نر و ماده پرت همین عدم توانایی جنسی هست و از هر نظر دیگه ای سالم هستن.
    سوم: اگه به دست بشر عقیم میشدن حتما چند مورد هم از زیر دستشون در میرفت و بقیه می تونستن تکثیر کنن و الان دیگه پرت های مولد دنیا رو برداشته بود. در صورتی که این طور نیست صد در صد پرت های نر مو جود عقیم هستن.
    سوال دیگه ای که همیشه برای من مطرح بوده اینه که این بقیه دوستان که تونستن تکثیر کنن چرا همگی متفقا حاضر به عکس گذاشتن نیستن و چرا محصولشون رو نمی فروشن. چون بچه های تکثیری که دیگه از لیزر رد نشدن و همگی توانایی تولید مثل دارن. و اگه این بچه ها رو می فروختن الان قضیه نر های عقیم بکلی برطرف میشد.

به نظر من عقیم بودن پرت فقط و فقط از عوارض جفت زدن ماهی های مختلف هست. که این جفت زدن عوارض دیگه ای مثل عدم توانایی این ماهی در بستن دهان و همچین مشکلات ستون فقرات هست.
    Last edited by Shadow-Man; 23-05-2013 at 17:44.

4. این کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

کلا قضیه عقیم کردن به نظر من توهمی بیش نیست.
    اول اینکه چرا فقط همین یه حیون عقیم شده نه دیسکاس نه اروانا نه ماهی های گرون قیمت دیگه.
    دوم: اگه با لیزر و مواد شیمیایی و حتی لگد زدن () عقیم میشدن باید عوارضی به غیر از عقیم شدن هم مشاهده میشد در صورتی که تنها تفاوت ماهی های نر و ماده پرت همین عدم توانایی جنسی هست و از هر نظر دیگه ای سالم هستن.
    سوم: اگه به دست بشر عقیم میشدن حتما چند مورد هم از زیر دستشون در میرفت و بقیه می تونستن تکثیر کنن و الان دیگه پرت های مولد دنیا رو برداشته بود. در صورتی که این طور نیست صد در صد پرت های نر مو جود عقیم هستن.
    سوال دیگه ای که همیشه برای من مطرح بوده اینه که این بقیه دوستان که تونستن تکثیر کنن چرا همگی متفقا حاضر به عکس گذاشتن نیستن و چرا محصولشون رو نمی فروشن. چون بچه های تکثیری که دیگه از لیزر رد نشدن و همگی توانایی تولید مثل دارن. و اگه این بچه ها رو می فروختن الان قضیه نر های عقیم بکلی برطرف میشد.

به نظر من عقیم بودن پرت فقط و فقط از عوارض جفت زدن ماهی های مختلف هست. که این جفت زدن عوارض دیگه ای مثل عدم توانایی این ماهی در بستن دهان و همچین مشکلات ستون فقرات هست.
    همه ماهیها مگه برای جفت خوردن باید فکاشون رو ببندن؟ مشکل ستون فقرات چیه؟

100% نرهای پرت عقیم نیستن
    اینم سند
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. این کاربر از New Solid Snake بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

لطفا ازشون عکس بذارید.
    شما چطور فهمیدید اون ماهی های 4 میلی متری پرت بوده؟ تو این سایز چیزی معلوم نیست. پدر و مادر باهاشون بودن؟
    از این شایعات زیاده ولی عکسی موجود نیست.
    شايعه چيه برادر با چشمهاس خودم ديدم . چشم هام که دروغ نمي گند . آدرس هم مي دهم برويد ببينيد . يک ماه پيش داشت حتما الان هم داره چون کسي نميره همه رو يک جا بخره . سايزشون هم همين اندازه ها بود کوچکتر از پشت ناخن کوچيک .
    آدرس : تهران . تهران نو .خ دماوند . ايستگاه فتحنايي ( بقيه اش رو بلد نيستم ولي کمي پايين تر که بيايي يک مغازه طباخي سر نبش کوچه هست که معروفه و مغازه هم 10 قدم توي کوچه هست ) اسم طرف هم فکر کنم محمد يا مهدي بود چند باري که رفتم پيشش کلي با هم حرف زديم . قول هم نمي دهم اگر رفتم ژيشش که نه مسيرم مي افته و نه کاري دارم ممکنه ازش اجازه بگيرم که عکس بندازم .
    در مورد عقيم کردن اون ها هم خبر دارم ولي اين چيزي بود که ديدم و خودم هم يک عمر ( 9 ماه ) پرت داشته ام و مي دونم پرت چيه !
    راستي ننه بابا هم همراهشون نبود خيلي وارد ماجرا نشدم چون هوا باروني بود و از سر کار مي اومدم و خود طرف هم نبود .
    تازه طرف چند تا زبرا انداخته بود کنار چند تا پراکسيموس غول که برام جالب بود که بهشون نگاه هم نمي کردند ( داشت تست مي کرد )

8. این کاربر از mohammad_77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

همه ماهیها مگه برای جفت خوردن باید فکاشون رو ببندن؟ مشکل ستون فقرات چیه؟

100% نرهای پرت عقیم نیستن
    اینم سند
    جفت خوردن چه ربطی فک داره؟ منظورم این بود کی از عوارض دیگه این ماهی اینه که نمی تونه دهنش رو کامل ببنده. در مورد ستون فقرات هم اگه دقت کنی میبینی خیلی نمی تونه کمرش رو خم کنه
    اون فایل هم دانلود کردم خلی برام عجیب بود این بود که یه سرچ کوچیک کردم و چیزی خلاف اون چه که گفتم پیدا نکردم.
    البته این رو هم بگم. قبلا شنیده بودم که میگن بعضی هاش بچه میدن ولی بزرگ نمیشن.

چیزی که شکی توش نیست اینه که اگه میخواید ماهی تکثیر کنید بهتره برید سراغ بقیه ماهی ها. از پرت نونی در نمیاد.

شايعه چيه برادر با چشمهاس خودم ديدم . چشم هام که دروغ نمي گند . آدرس هم مي دهم برويد ببينيد . يک ماه پيش داشت حتما الان هم داره چون کسي نميره همه رو يک جا بخره . سايزشون هم همين اندازه ها بود کوچکتر از پشت ناخن کوچيک .
    آدرس : تهران . تهران نو .خ دماوند . ايستگاه فتحنايي ( بقيه اش رو بلد نيستم ولي کمي پايين تر که بيايي يک مغازه طباخي سر نبش کوچه هست که معروفه و مغازه هم 10 قدم توي کوچه هست ) اسم طرف هم فکر کنم محمد يا مهدي بود چند باري که رفتم پيشش کلي با هم حرف زديم . قول هم نمي دهم اگر رفتم ژيشش که نه مسيرم مي افته و نه کاري دارم ممکنه ازش اجازه بگيرم که عکس بندازم .
    در مورد عقيم کردن اون ها هم خبر دارم ولي اين چيزي بود که ديدم و خودم هم يک عمر ( 9 ماه ) پرت داشته ام و مي دونم پرت چيه !
    راستي ننه بابا هم همراهشون نبود خيلي وارد ماجرا نشدم چون هوا باروني بود و از سر کار مي اومدم و خود طرف هم نبود .
    تازه طرف چند تا زبرا انداخته بود کنار چند تا پراکسيموس غول که برام جالب بود که بهشون نگاه هم نمي کردند ( داشت تست مي کرد )
    من که نمیگم شما دروغ میگی. شاید اونی که پشت دخل وایستاده بود نمی دونسته اصلا پرت چیه. من هم تهران نیستم خودم برم ببینم.

10. این کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

جفت خوردن چه ربطی فک داره؟ منظورم این بود کی از عوارض دیگه این ماهی اینه که نمی تونه دهنش رو کامل ببنده. در مورد ستون فقرات هم اگه دقت کنی میبینی خیلی نمی تونه کمرش رو خم کنه
    اون فایل هم دانلود کردم خلی برام عجیب بود این بود که یه سرچ کوچیک کردم و چیزی خلاف اون چه که گفتم پیدا نکردم.
    البته این رو هم بگم. قبلا شنیده بودم که میگن بعضی هاش بچه میدن ولی بزرگ نمیشن.

چیزی که شکی توش نیست اینه که اگه میخواید ماهی تکثیر کنید بهتره برید سراغ بقیه ماهی ها. از پرت نونی در نمیاد.

من که نمیگم شما دروغ میگی. شاید اونی که پشت دخل وایستاده بود نمی دونسته اصلا پرت چیه. من هم تهران نیستم خودم برم ببینم.
    شما پرت رو بردار بکن 4 ميليمتر . دقيقا همون شکلي بود فقط دهنشون اون طوري شکل نگرفته بود . هرکي تا به حال پرت ديده باشه سريع تشخيص مي ده .
    پرورش ماهي براي خود آدم سود داره وگرنه براي فروش فکر نکنم نسبت به خرجش بيارزه . البته کساني که تجربه دارند بايد نظر بدهند . من خودم يک بار دست به تکثير شدم
    زبرا پرورش دادم . از کلي تخم فقط 5 تا بزرگ شدند و الان فقط يک دونه به بلوغ رسيد . اگر هم الان 100 تا داشتم کسي حاضر نبود بخره . پرت هم همين طوره . ماهي هاي گرون قيمت ارزش دارند مثل فلاور و ( اون درازه چي بود يادم رفت ) و ... . من پسر دايي ام فلاور پرورش مي داد و مي فروخت - البته به ماهي فروشي که رفيقش بود - ولي آخر هم خسته شد چون کلي خرج داشت . مي صرفيد ولي دردسر داشت .
    آخر کلام اينکه خيلي کيف داره . دوستان يکبار هم که شده تجربه کنند .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

دوستان من میخواهم یه آکواریوم خیلی کوچیک و جمع و جور توی اتاقم بزارم

هیچ اطلاعی در رابطه با ماهی ها و آکواریوم ندارم !

به چه مواردی به هنگام خرید باید توجه کنم ؟

چه ماهی هایی بخرم ؟

کلا هزینش چقدر میشه ؟

سپاس

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

والا با این قیمت های جدید نمی دونم چقدر بشه ولی فکر نمی کنم کمتر از 150-200 بشه
    بستگی داره چطوری بخوای راه بندازی. بعضیها دو برابر این رو میدن یه اکواریوم 50 لیتری اماده میگیرن بعضی ها با همین پول به اک 400 لیتری راه می ندازن.

اول از همه اطلاعاتت رو زیاد کن. همه چیز تو اینترنت هست فقط باید حوصله خوندنشون رو داشته باشی.
    موضوعات مهم ایناست:
    سیکل ازت
    تصفیه و سیفون
    سازگاری.
    غذا دهی.
    در مورد این موضوعات سرچ کن سوالی بود در خدمتیم.
    ماهی هم بستگی به بودجه و حجم اب و علاقه شما بستگی داره

قبل از خرید در مورد ماهی هایی که می خوای نگه داری تصمیم بگیر
    گرچه در صد در صد موارد ادم بعدا نظرش عوض میشه.

قبل از اینکه خواستی تانک رو سفارش بدی اندازه هاش رو اینجا بگو که اگه ایرادی داشت بگیم

14. این کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Amin-Nasim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Kerman

پيش فرض

قبل از اینکه خواستی تانک رو سفارش بدی اندازه هاش رو اینجا بگو که اگه ایرادی داشت بگیم
    اگه اکواریوم شیش متری هم سفارش بدی و بیای اینجا اعلام کنی
    دوستان میگن کوچیکه !!!!!!!!!!!
    اینو تجربه ثابت کرده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •