تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 135 از 148 اولاول ... 3585125131132133134135136137138139145 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,341 به 1,350 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

اتفاقا من هم دو تا سوروم داشتم ولي بزرگه خيلي اذيت مي کرد و حال همه ماهي ها رو گرفته بود که ردش کردم و کوچيکه که حالا اون اندازه اي شده خيلي بچه مثبته . با اينکه رنگ هم بهش مي دهم فقط باله هاي پايينش رنگي شدند - نارنجي - . خوبيش هم اينه که يه مدت بگذره باهات رفيق مي شه و از جلوي آکواريوم فرار نمي کنه و صاحابش رو ميناشه و ميزاره بهش دست بزني . من خودم باورم نمي شد ولي الان که آب رو سيفون مي کنم بعضي وقتها بهش دست مي زنم زياد واکنش منفي نشون مي ده . راستي يک سوروم ديگه هم هست به نام کله قرمز که روي بدنش خال سياه داره . يه سه سانتيش 10 تومان بود اين ماهي که گفتي سر و بدنش هم خال نارنجي داره يا نه ؟ قيمت ؟

2. این کاربر از mohammad_77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

همه سورم ها وارداتی هستن بومی ایران که نیستن
    و شک نکن که وارد کننده های نسبتا محترم در راستای حفظ شان ایرانی آشغال بازار جهانی رو وارد میکنن. ارزون ترین ماهی رو میخرن و به بالاترین قیمت میفروشن.
    بله سوروم خوب و بد هست. یارو یه خوب و یه بدش رو نشونت داده گفته این رو از سفید رود ارودن این رو از خارج این هم مارک دی اند جی اصل
    اصلا به حرف فروشنده توجه نکن چون من تا حالا جز زر مفت ازشون هیجی نشنیدم.[
    یعنی از این فروشنده ها یه تعریف نشنیدم
    تجربه من تو نگه داری سوروم اینه که با پرت و اسکار و اسکات هیچ مشکلی نداره
    دو تا اسکار باله بلند هم باهاشون گرفتم تقریبا دو بند انگشت، خوبه که سازگاری دارن، از وقتی که اسکار قبلیمو که مثل شیر بود و از دستم غذا رو میگرفت از دست دادم( جیگر مرغ دادم یه هفته بعد جسدشو گرفتم) بایستی دوباره میگرفتم
    ماهی بسیار متین و البته تنبلیه. تحرک زیادی نداره ولی عاشقش میشی
    خیلی ناز داره خیلی با ناز و ادا غذا میخورهپس بگو همینطوریه
    حساس به شرایط آب هست. پس آبت رو همیشه تمیز نگه دار وگرنه اگه نمیره پولکاش میریزه و تا در بیاد پدر صاب بچه در میاد
    فروشنده بهم گفت به آب حساس نیست مقاومه، از دست این فروشنده ها
    ای کاش باله بلندش رو میگرفتی. بعضی هاشون نوک باله های بالایی و پائینیشون بلند تر از دموشون هست که خیلی خیلی زیباترشون میکنه
    باله بلندن هورااااااا
    چند خریدی؟
    چه اندازه ای هستن؟
    حدود 10 یا 11 سانتین، قیمتشون رو هر کدوم 20 تومن نوشته بود، 130 تا سیچلاید گورخری 1 بندی و 2 بندیمو حدود 34 تومن ازم خرید تقریبا میشه گفت تعویض کردم
    یه تاپ فیلتر ATMAN HF-750 هم به قیمت 25 تومن ازش گرفتم دقیقا نمیدونم چی تو مخزنش بذارم!
    فیلتر هود، پشم شیشه، زغال اکتیو، نخودی (خرده مرجان)!
    خودتون با چه چیزایی خوب جواب گرفتین؟
    Last edited by New Solid Snake; 16-10-2012 at 20:15.

4. این کاربر از New Solid Snake بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

اتفاقا من هم دو تا سوروم داشتم ولي بزرگه خيلي اذيت مي کرد و حال همه ماهي ها رو گرفته بود که ردش کردم و کوچيکه که حالا اون اندازه اي شده خيلي بچه مثبته . با اينکه رنگ هم بهش مي دهم فقط باله هاي پايينش رنگي شدند - نارنجي - . خوبيش هم اينه که يه مدت بگذره باهات رفيق مي شه و از جلوي آکواريوم فرار نمي کنه و صاحابش رو ميناشه و ميزاره بهش دست بزني . من خودم باورم نمي شد ولي الان که آب رو سيفون مي کنم بعضي وقتها بهش دست مي زنم زياد واکنش منفي نشون مي ده . راستي يک سوروم ديگه هم هست به نام کله قرمز که روي بدنش خال سياه داره . يه سه سانتيش 10 تومان بود اين ماهي که گفتي سر و بدنش هم خال نارنجي داره يا نه ؟ قيمت ؟
    رنگ میدادی؟ رنگ دادن دیگه چطوریه؟
    آره خط های نارنجی داره کاملا شبیه عکس ها هستن

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

اونقدر ها هم حساس نیستن ولی اگه تو کیفیت آب سهل انگاری کنی زیاد مهمونت نیتسن مخصوص حالا که خیلی بزرگ نیستن
    بهتره تا بزرگ میشن غذای رنگی بهشون بدی تا چشاشون قرمز بشه
    الان چشاشون سفیده یا قرمز؟
    شاید باورت نیشه ولی من از غذای red parrot ماهی ران خوب نتیجه گرفتم

7. این کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

رنگ تترا بهش دادم ولي خوب غذايي هم که مي دادم رنگ داشت و رنگش خيلي عوض نشد اين هم عکسش هست . فقط باله پايينش رنگ گرفته . زياد ديگه رنگش برام مهم نيست چون توي خونش نيست که رنگ بگيره . در ضمن من دو تا سوروم ازم مردند . متاسفانه بايد آبت نمک داشته باشه - من توي 70 ليتر 4 تا قاشق غذا خوري مي ريزم ( مقدارش علمي نيست ) که فکر مي کنم براي ميريضي هاي اکواريوم هم خوبه و از شما چه پنهون بزنم به تخته 4 ماهي هست که مريضي نگرفتند با اينکه کلي بهشون ور مي روم - و دماش هم بين 27 تا 30 باشه . بيشتر مريضي سفيدک و دم خوره و ... مي گيرند . بال هاش رو نگاه کن اگر ديدي داره خورده ميشه نمک و دما رو براش انجام بده .
    راستي اگر از تهران خريدي يک آدرس هم بده .

9. این کاربر از mohammad_77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

اونقدر ها هم حساس نیستن ولی اگه تو کیفیت آب سهل انگاری کنی زیاد مهمونت نیتسن مخصوص حالا که خیلی بزرگ نیستن
    بهتره تا بزرگ میشن غذای رنگی بهشون بدی تا چشاشون قرمز بشه
    الان چشاشون سفیده یا قرمز؟
    شاید باورت نیشه ولی من از غذای red parrot ماهی ران خوب نتیجه گرفتم
    چشاشون قرمزه، یه تحقیق هم برای مقدار دل گوساله میکنم ببینم چه جوریاست. راستی ازتون پرسیدم "خودتون با چه چیزایی خوب جواب گرفتین؟" منظورم تاپ فیلتر بود که چه چیزایی تو مخزنش خوب جوواب می ده.
    رنگ تترا بهش دادم ولي خوب غذايي هم که مي دادم رنگ داشت و رنگش خيلي عوض نشد اين هم عکسش هست . فقط باله پايينش رنگ گرفته . زياد ديگه رنگش برام مهم نيست چون توي خونش نيست که رنگ بگيره . در ضمن من دو تا سوروم ازم مردند . متاسفانه بايد آبت نمک داشته باشه - من توي 70 ليتر 4 تا قاشق غذا خوري مي ريزم ( مقدارش علمي نيست ) که فکر مي کنم براي ميريضي هاي اکواريوم هم خوبه و از شما چه پنهون بزنم به تخته 4 ماهي هست که مريضي نگرفتند با اينکه کلي بهشون ور مي روم - و دماش هم بين 27 تا 30 باشه . بيشتر مريضي سفيدک و دم خوره و ... مي گيرند . بال هاش رو نگاه کن اگر ديدي داره خورده ميشه نمک و دما رو براش انجام بده .
    راستي اگر از تهران خريدي يک آدرس هم بده .
    از راهنمایی هاتون ممنونم، متاسفانه تهران خرید نکردم، شمال زندگی می کنم، راستی دوستی بهم می گفت تو استفاده از میزان نمک زیاد حساس نباشین میتونینن مقدار زیاد استفاده کنین البته اگه خیلی زود سیفون کنین چون اینطوری زود جواب میگیرین.

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

منظورتون رو فهمیدم. ولی کلا به اون سوال جواب ندادم اصلا چون تا حالا نه تاپ فیلتر داشتم نه فیلتر اکسترنال نه سامپ
    ولی یه مدت کربن اکتیو آلمانی داشتم خیلی خوب بود. خیلی تو شفافیت و کریستالی بودن آب تاثیر داشت

اگه لجن خوار داری باید هواست به نمک باشه چون اگه یه ذره زیاد باشه سریع میمیره

12. 2 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

منظورتون رو فهمیدم. ولی کلا به اون سوال جواب ندادم اصلا چون تا حالا نه تاپ فیلتر داشتم نه فیلتر اکسترنال نه سامپ
    ولی یه مدت کربن اکتیو آلمانی داشتم خیلی خوب بود. خیلی تو شفافیت و کریستالی بودن آب تاثیر داشت

آره میدونم من چون برای پیشگیری از بیماری ها دلم به نمک خوشه لجن خوار نمیگیرم. ممنون که یادآوری کردی همیشه این نکته رویادم میره بگم، برای کسی که پست هارو مرور میکنه خوبه که بدونه.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

در مورد لجن خوار حق با ايشان هست . توي تاپ في لتر هم بهتره اول يک پد درشت بگذاري که آشغال ها رو بگيره و بعد هم پشم شيشه - از اين سفيد ها که توي دشک ها مي گذارند - بهد هم کربن براي گرفتن بو و بعد هم سراميک براي توليد باکتري مفيد و آخر هم بيوبال براي نگهداري و محيط تکثير . لبته اگر بتوني همشون رو جا بکني . من که بهش اضافه کردم . پشم شيشه حتما بگذار که شفاف تر بشه .

15. این کاربر از mohammad_77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

ممنون از خرده مرجان هم استفاده میکنین؟ بیوبالی که تو تاپ فیلتر میذارن چطوریه؟ تو نت عکس هست؟
    Last edited by New Solid Snake; 17-10-2012 at 00:29.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •