تبلیغات :
پرسانِش - نرم افزار جادویی آموزش زبان انگلیسی با فیلم های زبان اصلی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
خرید ویپ
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 132 از 148 اولاول ... 3282122128129130131132133134135136142 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,311 به 1,320 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

ممنون... قیافه هاشون با مزس

اسکارها دقیقا نمیدونم ، دو نوع هستند، یکی که تایوانی میگن بهش ، یکی هم خارجی

غذا هم میگو و دونه های ریز تقویتی
    تایوانی همون خارجیه، مگه نیست؟
    اسکار میگو رو خیلی دوست داره ولی پوستشو میریزه بیرون که باعث میشه آب کثیف شه زیاد بهشون نده مثل فیل غذا میخورن به ماکرو هم میتونی میگو بدی، باید میگو رو تیکه تیکه کنی البته اگه اسکار بذاره بقیه هم غذا بخورن
    یه غذای دیگه ای که اسکارها عاشقشونن کرم خاکی هست واقعا تو رشدشون و رنگ پوستشون تاثیر داره، تهیش سخته ولی به نظر من یه بار امتحان کن میبینی برای خوردنش خودکشی میکنن!

2. این کاربر از New Solid Snake بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

تایوانی همون خارجیه، مگه نیست؟

اسکار میگو رو خیلی دوست داره ولی پوستشو میریزه بیرون که باعث میشه آب کثیف شه زیاد بهشون نده مثل فیل غذا میخورن به ماکرو هم میتونی میگو بدی، باید میگو رو تیکه تیکه کنی البته اگه اسکار بذاره بقیه هم غذا بخورن
    آقا خیلی بد غذا میخورن ، من نمیدونم بین این همه ماهی که داشتم اسکار وقتی غذا میخوره آبو از همه بیشتر کثیف میکنه، کلا طریقه ی غذا خوردنش درست نیست، یبار میبره داخل دهانش دوباره میریزه بیرون :((( دوباره میخوره

یه غذای دیگه ای که اسکارها عاشقشونن کرم خاکی هست واقعا تو رشدشون و رنگ پوستشون تاثیر داره، تهیش سخته ولی به نظر من یه بار امتحان کن میبینی برای خوردنش خودکشی میکنن!
    اتفاقا قبلا پودرشو داشتم ! ولی واقعا باید یجوری ازین ماهی " روح سیاه " یا همون Black ghost بگیرم ، خیلی خوشم اومده ازشون....

یه سوال... برای تعیین جنسیت ماکرو ها هم میتونم از هورمون رنگ استفاده کنم ؟

4. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه koroz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام به همه
    اقا من یه تنگ برای ماهی های گیاه خوار درست کردم حدودا ی 9 ماه پیش.
    که ماهی هایی از قبیل ستا گلفیش.دو تایگر و رزی بارب. دوتا گربه.چنتا گپی.مولی بالون.دوتا پلاتی داشتم که گربه ها مولی ها وپلاتی ها مردن الانم چند روزیه که تمام گپی هم با یکی از گلفیشام(بجز باربا) بیحال شدن و یه جا گوشه یا کف اکواریم ثابت میمونن...
    به نظر شما مشکل از کجاست...
    (وعدهای غذایی ماهی 6 ساعتیه هوا شونم خوبه غذاهایی مثل مخلوط دل مرغ هم بهشون میدم)
    Last edited by koroz; 22-08-2012 at 17:17.

اگه نباشه جاش خالی می مونه T_rex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

سلام به همه
    اقا من یه تنگ برای ماهی های گیاه خوار درست کردم حدودا ی 9 ماه پیش.
    که ماهی هایی از قبیل ستا گلفیش.دو تایگر و رزی بارب. دوتا گربه.چنتا گپی.مولی بالون.دوتا پلاتی داشتم که گربه ها مولی ها وپلاتی ها مردن الانم چند روزیه که تمام گپی هم با یکی از گلفیشام(بجز باربا) بیحال شدن و یه جا گوشه یا کف اکواریم ثابت میمونن...
    به نظر شما مشکل از کجاست...
    (وعدهای غذایی ماهی 6 ساعتیه هوا شونم خوبه غذاهایی مثل مخلوط دل مرغ هم بهشون میدم)
    من ندید میگم ابت مشکل داره ولی سوال های منو جواب بده تا بهتر بتونم راهنماییت کنم

اول بگو بگو ببینم اندازه اکواریومت چنده ؟ طول عرض ارتفاع
    دوم تعویض اب داری یا فقط اب کم شده رو اضاف میکنی ؟
    سوم وضعیت کف اکواریومت چطوره ؟ زیاد اشغال جمع شده یا تمیزه ؟
    چهارم فیلتر زیر شنی داری ؟
    اکواریومت هم که گفتی 9 ماه از شروعش میگذره درسته ؟

7. 2 کاربر از T_rex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

آقا خیلی بد غذا میخورن ، من نمیدونم بین این همه ماهی که داشتم اسکار وقتی غذا میخوره آبو از همه بیشتر کثیف میکنه، کلا طریقه ی غذا خوردنش درست نیست، یبار میبره داخل دهانش دوباره میریزه بیرون :((( دوباره میخوره
    آره غذا خوردنشون اینطوریه و اگه زیاد بهشون غذا بدی این حالتشون بیشتر هم میشه، باید به اندازه غذا بدی، در کل ماهی باهوشی هستش و میدونن چیکار میکنن

اتفاقا قبلا پودرشو داشتم ! ولی واقعا باید یجوری ازین ماهی " روح سیاه " یا همون Black ghost بگیرم ، خیلی خوشم اومده ازشون....
    به نظرم پودرش با خودش خیلی فرق داره، Black Ghost رو میخوای با اسکار نگه داری؟ تجربه این ماهی رو ندارم و میدونم که از خانواده Knife Fish هستش غذا دادن به این ماهی ها خیلی سخته و کلا استرس زیادی دارن و خیلی صلح طلب هستن و کلا تو دید نیستن و به مخفیگاه احتیاج دارن این به ضررشون تموم شده قبل خریدن ماهی تو نت در موردش بگرد صرفا وقتی از یه ماهی خوشت میاد نرو نخرش چون ماهی فروش اصولی راهنمایی نمیکنه و شرایط نگه داری ماهی ها با هم فرق میکنه
    یه سوال... برای تعیین جنسیت ماکرو ها هم میتونم از هورمون رنگ استفاده کنم ؟
    تجربه هورمون رنگ رو ندارم و همونطور که از اسمش بر میاد نبایدم جنسیت ماهی رو مشخص کنه!
    تشخیص جنسیت ماکرو زیاد سخت نیست از رو خطوط مشکی باله ها نمیتونی تشخیص بدی؟

9. این کاربر از New Solid Snake بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من ندید میگم ابت مشکل داره ولی سوال های منو جواب بده تا بهتر بتونم راهنماییت کنم

اول بگو بگو ببینم اندازه اکواریومت چنده ؟ طول عرض ارتفاع
    دوم تعویض اب داری یا فقط اب کم شده رو اضاف میکنی ؟
    سوم وضعیت کف اکواریومت چطوره ؟ زیاد اشغال جمع شده یا تمیزه ؟
    چهارم فیلتر زیر شنی داری ؟
    اکواریومت هم که گفتی 9 ماه از شروعش میگذره درسته ؟
    اندازه اکواریوم 110*30*50
    چون چندتا از گربها مردن اکواریوم زود جبک میگیره و برای همین 2/3 اب کم میکنم وبا یک اسکاج دیواره اکواریوم میکشم
    حدودا 5 سانت شن با سنگ هست که چند روز پیش تمیز شده ولی یه طرف کف طرف دیواره خیلی جلبک گرفته البته یسری از فضولات بزرگ ماهی همون ته میمونن که میره زیر شنا چون فیلتر نمیتونه
    فیلتر زیر شنی ندارم
    درسته فک کنم همین 8 یا 9 ماهی میشه
    یهچیز دیگه من در حال خدمتم و نمیتونم اینجا باشم و هر وقت خونواده اکواریم تمیز کردن رفتار بعضی از ماهی ها یه طوری میشه
    در مورد اب اکواریم هم خودم خیلی مشکوکم ولی نمیدونم چطوری بفهمم بعد این اشکالی که اکواریوم فروشیا دارن مشکل نداره و حدودا یه هفته ای میشه که چنتا سنگ از دریا اوردن
    Last edited by koroz; 23-08-2012 at 07:45.

اگه نباشه جاش خالی می مونه T_rex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

اندازه اکواریوم 110*30*50 چون چندتا از گربها مردن اکواریوم زود جبک میگیره و برای همین 2/3 اب کم میکنم وبا یک اسکاج دیواره اکواریوم میکشم حدودا 5 سانت شن با سنگ هست که چند روز پیش تمیز شده ولی یه طرف کف طرف دیواره خیلی جلبک گرفته البته یسری از فضولات بزرگ ماهی همون ته میمونن که میره زیر شنا چون فیلتر نمیتونه فیلتر زیر شنی ندارم درسته فک کنم همین 8 یا 9 ماهی میشه یهچیز دیگه من در حال خدمتم و نمیتونم اینجا باشم و هر وقت خونواده اکواریم تمیز کردن رفتار بعضی از ماهی ها یه طوری میشه در مورد اب اکواریم هم خودم خیلی مشکوکم ولی نمیدونم چطوری بفهمم بعد این اشکالی که اکواریوم فروشیا دارن مشکل نداره و حدودا یه هفته ای میشه که چنتا سنگ از دریا اوردن
    من بازم بهت میگم ابت مشکل داره و منشاء مشکل اب از درست غذا ندادن به ماهیها شروع میشه بنظر من:

غذاهایی مثل دل مرغ رو حذف کن چون همون قدر که خیلی مقوی هستن خیلی هم اب اکواریوم رو الوده میکنن رو به غذاهای اماده و البته متنوع بیار

غذا دادن صحیح و به اندازه شرط اصلی سالم موندن آب اکواریومت هست روزی یک بار یا نهایت 2 بار به ماهیات غذا بده و نه بیشتر و هر بار سعی کن طوری غذا بدی که هیچ غذای اضافی بعد 5 دقیقه نمونه اینو موقعی که خونه نیستی هم به اطرافیانت بسپار واینو بخاطر داشته باش مضرات زیاد غذا دادن به ماهی خیلی بیشتر از کم غذا دادن به ماهیه

ماهی مثل گلد فیش و کمی رزی بارب حجم بالایی از فضولات رو تولید میکنن که باعث الودگی اب میشه الاخصوص گلدفیش

سعی کن برا ضعف های اکواریومت از راههای بیولژیک وارد بشی برای خزه نبستن دیواره اکواریومت حتما یه کت فیش بخر (همونهایی که به شیشه میچسبن) و برای نظافت کف اکواریومت و ته مونده غذاها حتما ماهی لوچ یا گربه ماهیهای کفخوار (کوریدوراس) داشته باش

فیلتر زیر شنی هم نمیخواد چون منشاء فساد اب اکواریومه

اما راه اورژانسی برا اکواریومت : اگه مطمئنی سنگریزه های کف اکواریوم تمیزه نصف اب اکواریوم رو با اب هم دما و دو روز مونده تعویض کن و هفته دیگه یک سوم ( 3\1) اب رو تعویض کن
    اما اگه مطمئن نیستی سنگریزه های کف تمیزن باید سیفون کنی ابو تا اشغالهارو از اکواریومت بکشی بیرون اگه سیفون کردی هم مثل همون روش بالا عمل کن
    سوال دیگه ایی بود در خدمتم
    Last edited by T_rex; 23-08-2012 at 12:14.

12. 2 کاربر از T_rex بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

اندازه اکواریوم 110*30*50
    چون چندتا از گربها مردن اکواریوم زود جبک میگیره و برای همین 2/3 اب کم میکنم وبا یک اسکاج دیواره اکواریوم میکشم
    حدودا 5 سانت شن با سنگ هست که چند روز پیش تمیز شده ولی یه طرف کف طرف دیواره خیلی جلبک گرفته البته یسری از فضولات بزرگ ماهی همون ته میمونن که میره زیر شنا چون فیلتر نمیتونه
    فیلتر زیر شنی ندارم
    درسته فک کنم همین 8 یا 9 ماهی میشه
    یهچیز دیگه من در حال خدمتم و نمیتونم اینجا باشم و هر وقت خونواده اکواریم تمیز کردن رفتار بعضی از ماهی ها یه طوری میشه
    در مورد اب اکواریم هم خودم خیلی مشکوکم ولی نمیدونم چطوری بفهمم بعد این اشکالی که اکواریوم فروشیا دارن مشکل نداره و حدودا یه هفته ای میشه که چنتا سنگ از دریا اوردن
    احتمال داره به خاطر غذا دادن نا درست یا تعویض بی رویه اب یا نداشتن سیفون سیکل ازت اکواریوم بهم خورده باشه
    1جلبک های اکواریومت چه رنگیه
    2ایا اب اکواریوم بوی خاصی میده (بوی سیر ،سیمیت یا گل باغچه)
    3ماهی هایی که میمیرند علائم ظاهری خاصی ندارند

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

غذا دادن صحیح و به اندازه شرط اصلی سالم موندن آب اکواریومت هست روزی یک بار یا نهایت 2 بار به ماهیات غذا بده و نه بیشتر و هر بار سعی کن طوری غذا بدی که هیچ غذای اضافی بعد 5 دقیقه نمونه اینو موقعی که خونه نیستی هم به اطرافیانت بسپار واینو بخاطر داشته باش مضرات زیاد غذا دادن به ماهی خیلی بیشتر از کم غذا دادن به ماهیه
    در مورد غذا باید بگم تا موقعی که هستم خودم بهشون غذا میدم اما اگر نباشم هر کسی رد میشه براشون یه مشت غذا میریزه اما بیشتر موقع تمیز کردن این مشکلات دیدم.
    احتمال داره به خاطر غذا دادن نا درست یا تعویض بی رویه اب یا نداشتن سیفون سیکل ازت اکواریوم بهم خورده باشه
    1جلبک های اکواریومت چه رنگیه
    2ایا اب اکواریوم بوی خاصی میده (بوی سیر ،سیمیت یا گل باغچه)
    3ماهی هایی که میمیرند علائم ظاهری خاصی ندارند
    تعویض اب معمولا هر یه هفته یا دو هفته و معمولا 1/3 اب رو خالی میکنم و گاهی وقتا 2/3 اب
    جلبک های کف رنگ سیاه ولی دیواره سبز
    یه بوی میده فک میکنم بوی جلبک باشه که وقتی یکم بگذره کثیفتر بشه خیلی بیشتر میشه(یکم حالت کندگی داره)بازم مطمئن نیستم
    بیشتر ماهی ها که مردن نبودم ولی یکی از گربه هام بشدت لاغر شد در صورتی که او یکی دیگه شکمش پر وسر حال بود
    یکی از دوتا مولی رو نبودم ببینم ولی برای یکی دیگه امدم خونه دیدم وحشتناک لاغر شوده و غذا هم نمیخوره که بعدشم مرد
    اون گربه دیگه هم اخراش میامد روی سطح اب غذای روی سطح ابو میخورد یه بار دیدن خشک شده
    یکی از پلاتی ها هم نمیدونم ولی یکی دیگش دیده بودم لاغر شوده بود و بعدش گفتن مرده
    بهترین راه تمیز کردن اکواریوم باید چهجوری باشه چیز خاصی لازم داره؟
    من اوایل شاید باورتون نشه به ماهی ها روزی 8 بار غذا میدادم که خیلی سریع بزرگ شدن و هیچ مشکلی پیش نیومد اب اکواریوم هم بدلیل گلدفیشا تمیز بود چون اونا کف اکواریوم وغذاها ی باقیمونده رو بدقت میخوردند
    یه گربه خوب چه نشونه هایی داره وچه نوعی بخرم...

پروفشنال boozzai's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام به رفقا قدیمی،
    بعد 3-4 ماه اومدم اینجا

16. 7 کاربر از boozzai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •