تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 105 از 148 اولاول ... 55595101102103104105106107108109115 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,041 به 1,050 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

سلام
    دوستان یه مشاوره بدید برای درامد زایی باید چی کار کنم. داره بهم فشار میاد از نظر مالی
    فعلا که نمیتونم تکثیر کنم چون جاشو ندارم
    دارم به سایز کردن فکر میکنم. چه ماهی ای برای این کار مناسبه
    اولا بزرگش رو بخرن. دوما دو سه ماه بیشتر لازم نباشه نگهش دارم. وقتی هم فروختمشون و ماهی های جدید برای بزرگ کردن خریدم تهش یه 20-30 تومنی بمونه حداقل غذای این مدت ماهی هام در بیاد (غذای خارجی منظورمه)

لزومی نداره تو دو سه ماه به بزرگترین اندازه اش برسه فقط کافیه اون قدر بزرگ بشه که یه ارزش افزوده معقولی پیدا کنه

من خودم به دیسکاس فکر میکنم. کوچکترین انداه ممکنش رو بخرم (اصلا کوچکترین سایز موجود در بازار چقدره؟) بعد 6-7 سانت شد بفروشم

2. این کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

سلام.
    پس از راه اندازی آکواریم امروز رفتم سه تا زبرا و یک عدد کت فیش خریدم . تصمیم دارم پس از طی شدن سیکل ازت این ماهی ها رو بخرم : سورم - پرت - گرین ترور . یک بسته پولکی دارم البته نمی دونم مواد داخلش چیه جعبه گرد و کتاه و زردی داره و نوشته (کامل ) . چون روی رنگ و رشد ماهی هایی که می خواهم بخرم اصراری ندارم پیشنهاد می کنید چه غذایی بدهم که کم خرج باشه ؟ دست ساز یا آماده فرقی نداره .

4. این کاربر از mohammad_77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

کت فیشی که تازه گرفته بودم مرد دمای آب 27 درجه بود و آب آکواریوم هم دو روزی بود گذاشته بودم بمونه . البته رنگ آب کمی شیری به نظر میرسید . حیف شد تازه داشتیم با هم انس میگرفتیم . ممکنه به خاطر طی نشدن سیکل ازت باشه ؟

6. این کاربر از mohammad_77 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

ممکن بود از قبل مریض بوده باشه
    ولی چون میگید رنگ آب شیری شده احتمالا به خاطر سیکل بوده
    صب کنید تا این دوره تکمیل بشه بعد ماهی خرید کنید. منظورم هر ماهی ای به چز زبراست

8. 2 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mesi_2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    ahwaz

پيش فرض

سلام
    دوستان یه مشاوره بدید برای درامد زایی باید چی کار کنم. داره بهم فشار میاد از نظر مالی
    فعلا که نمیتونم تکثیر کنم چون جاشو ندارم
    دارم به سایز کردن فکر میکنم. چه ماهی ای برای این کار مناسبه
    اولا بزرگش رو بخرن. دوما دو سه ماه بیشتر لازم نباشه نگهش دارم. وقتی هم فروختمشون و ماهی های جدید برای بزرگ کردن خریدم تهش یه 20-30 تومنی بمونه حداقل غذای این مدت ماهی هام در بیاد (غذای خارجی منظورمه)

لزومی نداره تو دو سه ماه به بزرگترین اندازه اش برسه فقط کافیه اون قدر بزرگ بشه که یه ارزش افزوده معقولی پیدا کنه

من خودم به دیسکاس فکر میکنم. کوچکترین انداه ممکنش رو بخرم (اصلا کوچکترین سایز موجود در بازار چقدره؟) بعد 6-7 سانت شد بفروشم

من یه جا دیدم برای سایز کردن آنجل داشتن. حالا شما یه تحقیق کن ببین چطوره. ولی از همه مهم تر اینه که هر ماهی میگیری بتونی ارزون ترین قیمت مکن رو پیدا کنی

10. 2 کاربر از mesi_2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

یه نیمچه تحقیق که کردم. ولی گفتم ببینم نظر بچه های اینجا چیه شاید کسی تجربه داشته باشه تو این زمینه
    یهم دیکساس رو پیشنهاد دادن آنجل هم مثل اینه به خاظر کند رشد بودن و ارزون بودنش نمی صرفه
    تو شهر ماکه ارزون پیدا نمیشه ولی تو تهران شنیدم پک های چند صد تایی دیسکاس میدن که دونه ای 2500-4000 میوفته
    باید ما ماهی فروش های شهرم صحبت کنم ببینم اونا چی میگن به هر حال اونا میخوان بخرن باید ببینم چی ماهی رو همیشه میخرن

12. 3 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mjd323232's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ایران - اصفهان

پيش فرض

دوستان کسی اینجا به ماهیهاش قارچ داده
    میخواستم ببینم کسی تجربش رو داشته آخه تو سایتهای دیگه گفته بودن میشه داد ولی کسی نظر نداده بود
    ممنون

آخر فروم باز shahin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    البرز

پيش فرض

دوست من سامپ مثل همون فیلتر اکسترنال یا سطلی عمل میکنه البته با ظرفیت بیشتر و فیلتراسیون قوی تر
    که از دوبخش فیلتر بیولوژیکی و مکانیکی تشکیل میشه
    در مورد لوله کشی باید ورودی و خروجی داشته باشه ، پس حتما لوله کشی میخواد --- بعضی افراد کف تانک رو سوراخ میکنن و از آورفلو استفاده میکنن بعضی ها هم دیواره پشتی رو سوراخ میکنن و آب رو به سامپ میدن
    اگه خودت بخوای انجام بدی دردسرش تهیه فیتینگ و لوله مناسب و سوراخ کردن شیشه و از همه مهمتر آّب بندی اونه
    مزایا زیاد داره تمامی مزایای فیلتر اکسترنال و چند برابر کن و لی معایب بنظر من فقط جاگیر بودنش هست و صدای شرشر آّب که اگه تانکت میز با کمد ام دی اف داشته باشه حله
    در مورد برق هم یه سری فوت کوزه گری داره که کسانی که سامپ دارن میان یه سوراخ روی لوله ورودی از داخل تانک اصلی میذارن تا زمان رفتن برق با پایین امدن سطح آب تا اون سوراخ هوا وارد لوله میشه و ورودی قطع میشه البته باید محاسبه شده باشه
    در آخر پیشنهاد من به شما بیشتر دوستانی که از آب شور استفاده میکنن از سامپ استفاده میکنن که براشون خیلی حیاطی هست در آب شیرین کسانی که تانک بزرگ دارن و حرفه ای کار میکنن استفاد میکنن پس میتونی یه اکسترنال خوب بخری و خودت رو راحت کنی ، البته اگه تانکت زیاد بزرگ نیست و نمیخوای حرفه ای کار کنی
    موفق باشی
    ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی تون
    اول این که میگن اگر سامپ داشته باشم دیگه نیازی به سیفون کردن آب ندارم که این کار توسط سامپ انجام میشه
    که فکر میکنم این خودش یه حسن بزرگی هست

البته منظورم از لوله کشی اون لوله ای که تو خود تانک هست و به قسمت زیر تانک یعنی سامپ میره نیست
    منظورم اینه که باید مثلا به لوله آبی چیزی وصل بشه چون من میخوام تو اتاقم بذارم تانک رو و این کار تو اتاق خیلی درد سر داره

البته من میخوام آکواریوم آماده بگیرم و همه اینا روی خودش هست یعنی همه کار سامپ انجام شده
    من اول میخواستم ماهیران بگیرم که فقط فیلتر داخلی دارن و یه لامپ
    ولی مدل های آکواریوم های SunSun رو دیدم که با تجهیزات هست و از نظر بدنه و شیشه خیلی بهتر از ماهیران

طرف هم کلی باهم حرف زد و این جوری که خودم هم حساب کردم دیدم آکواریوم با سامپ بگیرم انگار بهتر هست
    ولی گفتم چون میخوام تو اتاقم بذارم و کنار تخت تردمیل فرش از این حرفا یکم بابت سامپ میترسم که برام درد سر ساز بشه !!!!

15. این کاربر از shahin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

شما اگه خودتون رو هم بکشید باز هم باید سیفون کنید این که دیگه یه سامپ چینیه (به دل نگیری ها )

17. 3 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز alil1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

توجه کنید سیفون کردن الزامی هست با هر نوع فیلتراسیونی !!
    اب بعد از چند وقت به علت ورود مدفوع ماهی ها و غذا و فعالیت های شیمیایی سنگین میشه و باعث تغیرات PH / KH و سایر مواد میشه که این برای ماهی ها زیاد خود نیست و کشنده هست
    بهترین روش برای داشتن بهترین محیط اکواریومی برای ماهی ها و بهترین و شفاف ترین اب تعویض 15 تا 30 درصد از اب با اب بدون کلر هست همچنین غذا دهی صحیح و اندازه و نور دهی مناسب هم باعث داشتن بهرین کیفیت اب میشه
    استفاده از محصولات BioCoryn ,Easy Balance هم خیلی کمک میکنه که مدت زمان نیاز به سیفون کردن کمتر بشه و کیفیت اب ثابت بمونه
    ولی جدا از این ها اگه بتونید بهترین حالت سیکل رو بدست بیارید و نگهش دارید نیاز به این چیزا نیست ( فقط زمان و تجربه لازم هست )

19. 2 کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •