تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 104 از 148 اولاول ... 45494100101102103104105106107108114 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,031 به 1,040 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

1-خوب کاری کردی. مشکلی پیش نمیاد. فقط تخم حلزون در صورت وجود ممکنه سالم مونده بشه که اون هم با لوچ دلقک و بسیاری از ماهی افریقایی مشکلش حل میشه
    2-کربن آب رو شیشه ای میکنه طوری که بعدا نمی تونی بدون کربن زندگی کنی. سرامیک هم برای حفظ سیکل ازت لازمه
    کربن بوی اب رو هم میگیره
    3-برای سیکل ازت چی کار کردید؟ از این دارو های آماده استفاده کردید؟ پس فکر نکنم مشکلی پیش بیاد

احتمالا می دونید ولی محض یاد اوری به خودم میگم
    برای سیکل ازت یا باید نزدیک شش هفته فقط با زبرا سر کنید بدون تعویض آب و هر گونه دست کاری
    یا باید از دارو های شرکتی استفاده کنید که ادعا میکنن دو روزه سیکل رو برقرار میکنه. من استفاده نکردم ولی بعضی بچه های اینجا استفاده کردن مثل اینکه جواب داده. خودشون بگن بهتره
    یا باید شن، اسفنج فیلتر، سرامیک و... از یه تانک مورد اعتماد با سیکل کامل به تانکتون بیارید که اگه به اندازه کافی باکتری داشته باشه بعد از یه هفته میتونید با خیال راحت ماهی اضافه کنید.
    روش های دیگه ای هم هست که دردسرشون بیشتره
    برای سیکل ازت کاری نکرده ام خدا کنه این داروها گرون نباشه چون حسابی خرج روی دستم گذاشته . در ضمن چند تا سئوال دیگه این ماهی زبرا همون زبرا دانیو هستش ؟ میشه بعدا با ماهی های سورم - پرت - گرین ترور – پروکسموس نگه داریش کرد ؟ و در آخر لجن خوار فعلا نگیرم ؟
    ممنون .

آخر فروم باز alil1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

برای سیکل ازت کاری نکرده ام خدا کنه این داروها گرون نباشه چون حسابی خرج روی دستم گذاشته . در ضمن چند تا سئوال دیگه این ماهی زبرا همون زبرا دانیو هستش ؟ میشه بعدا با ماهی های سورم - پرت - گرین ترور – پروکسموس نگه داریش کرد ؟ و در آخر لجن خوار فعلا نگیرم ؟
    ممنون .
    اقا تانکت خیلی قشنگه ! خوشم اومد
    راستی تا الان چقدر خرج برات داشته ؟
    دارو هم زیاد گرون نیست ،از Aqua Safe هم استفاده کن برای ضد عفونی
    برای شفافیت هم از کربن و Aqua Crystal عالی جواب میده

3. 2 کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mjd323232's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ایران - اصفهان

پيش فرض

ممنون .

برای سیکل ازت از کپسول تترا باکتوزیم استفاده کن بازای هر 100لیتر دو عدد --- قیمت هر کدوم میشه 1500 تومان
    تا سه چهار روز آب کدر میشه ولی بعدازیه هفته دوباره آب شفاف میشه
    البته اگه از فیلتر اکسترنال استفاده میکردی بهتر بود ولی تاپ فیلتر هم خوبه فقط یادت باشه کپسول هارو داخل سرامیک های تاپ فیلتر بریزی یکی دوتا هم داخل آب پودر کن
    2روز بعدشم یه کت فیش اضافه کن و تمام
    راستی فیلترت هم بزار همیشه روشن باشه
    موفق باشی

5. 3 کاربر از mjd323232 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mohammad_77's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    کوچه بن بست

پيش فرض

اقا تانکت خیلی قشنگه ! خوشم اومد
    راستی تا الان چقدر خرج برات داشته ؟
    دارو هم زیاد گرون نیست ،از Aqua Safe هم استفاده کن برای ضد عفونی
    برای شفافیت هم از کربن و Aqua Crystal عالی جواب میده
    ممنون . میخواستم با ماهی ها در حدود 100 تومان بشه ولی بدون اونها تا به حال 130 تومان شده البته خرج اضافی زیاد کردم . اگر عجله نمیکردم 30 تومان کمتر می شد.

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

من یه اکواریوم 40*25*25 برای کنار تختم گرفتم 98 تومن دراومد !!!! بدون ماهی و گیاه !

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

من برای سیکل ازت اکواریوم کوچیکه از اب سیفون اون تانکم استفاده کردم خیلی هم تمیز و شفاف بود دیگه از شنبه ماهی اضافه میکنم الان از اون تانک یه کت انداختم تو این یکی

پروفشنال Shadow-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    سووه

پيش فرض

من یه اکواریوم 40*25*25 برای کنار تختم گرفتم 98 تومن دراومد !!!! بدون ماهی و گیاه !
    چرا این قدر گرون ممکه ریز مخارج رو بفرمایید؟
    برادرم یه تانک 130 سانتی داره درست میکنه با یه دونه سوراخ و کوره شیشه های عقب جلو (همین کوره متری حدود هفت تومن افتاد) هنوز صد تومن نشده؟

ممنون .
    ماهی نسبت به هر حیون دیگه ای پر خرج تره.
    بله همون زبرا دانیو هست. ماهی نبسبتا ارزونی هم هست
    نه دیگه غذای ماهی های شما میشه
    لجن خوار خوبه ولی هیچ ماهی قبل از کامل شدن سیکل (به هر روشی) نگیر

10. 3 کاربر از Shadow-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

چرا این قدر گرون ممکه ریز مخارج رو بفرمایید؟
    برادرم یه تانک 130 سانتی داره درست میکنه با یه دونه سوراخ و کوره شیشه های عقب جلو (همین کوره متری حدود هفت تومن افتاد) هنوز صد تومن نشده؟
    اکواریوم 40 سانت --- 30 تومن اکواریوم اماده ماهیران ،شیشه پشت مشکی و در شیشه ای
    لامپ رویال -- 12 تومن کلیپی به اکواریوم وصل میشه
    Aqua Safe 100 میل -- 5 تومن
    فیلتر اویز ( Hang On ) ــ 10 تومن
    بخاری -- 7 تومن
    شیلنگ -- 1 تومن
    پمپ هوا -- 13 تومن پمپ بی صدا و عالی خیلی هم فشارش خوبه (نسبت به 4 تا پمپ دیگم)
    سنگ هوا -- 3 تومن
    فیلتر اسفنجی -- 5 تومن فیلتر BIO
    شن - 3 تومن
    --------------------------------
    جمع کل : 89 تومن !!!

راستی این فیلتر اسفجی ها تاثیر داره ؟؟ همه اکواریومی ها تو تانکشون دارن ؟؟

12. 3 کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shahin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    البرز

پيش فرض

سلام
    میشه یه توضیح در مورد سامپ بدید
    کلا نیازی به لوله کشی داره؟!
    چقدر درد سر داره
    مزایا و معایبش رو هم بگید
    و این که اگر برق بره و سامپ داشته باشیم چقدر درد سر داره نسبت به این که برق بره و مثلا فیلتر سطلی داشته باشیم؟!!

14. این کاربر از shahin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mjd323232's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ایران - اصفهان

پيش فرض

سلام
    میشه یه توضیح در مورد سامپ بدید
    کلا نیازی به لوله کشی داره؟!
    چقدر درد سر داره
    مزایا و معایبش رو هم بگید
    و این که اگر برق بره و سامپ داشته باشیم چقدر درد سر داره نسبت به این که برق بره و مثلا فیلتر سطلی داشته باشیم؟!!
    دوست من سامپ مثل همون فیلتر اکسترنال یا سطلی عمل میکنه البته با ظرفیت بیشتر و فیلتراسیون قوی تر
    که از دوبخش فیلتر بیولوژیکی و مکانیکی تشکیل میشه
    در مورد لوله کشی باید ورودی و خروجی داشته باشه ، پس حتما لوله کشی میخواد --- بعضی افراد کف تانک رو سوراخ میکنن و از آورفلو استفاده میکنن بعضی ها هم دیواره پشتی رو سوراخ میکنن و آب رو به سامپ میدن
    اگه خودت بخوای انجام بدی دردسرش تهیه فیتینگ و لوله مناسب و سوراخ کردن شیشه و از همه مهمتر آّب بندی اونه
    مزایا زیاد داره تمامی مزایای فیلتر اکسترنال و چند برابر کن و لی معایب بنظر من فقط جاگیر بودنش هست و صدای شرشر آّب که اگه تانکت میز با کمد ام دی اف داشته باشه حله
    در مورد برق هم یه سری فوت کوزه گری داره که کسانی که سامپ دارن میان یه سوراخ روی لوله ورودی از داخل تانک اصلی میذارن تا زمان رفتن برق با پایین امدن سطح آب تا اون سوراخ هوا وارد لوله میشه و ورودی قطع میشه البته باید محاسبه شده باشه
    در آخر پیشنهاد من به شما بیشتر دوستانی که از آب شور استفاده میکنن از سامپ استفاده میکنن که براشون خیلی حیاطی هست در آب شیرین کسانی که تانک بزرگ دارن و حرفه ای کار میکنن استفاد میکنن پس میتونی یه اکسترنال خوب بخری و خودت رو راحت کنی ، البته اگه تانکت زیاد بزرگ نیست و نمیخوای حرفه ای کار کنی
    موفق باشی

16. 2 کاربر از mjd323232 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •