تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین ابزار برای نگهداری طولانی مدت و حجیم اطلاعات

راي دهنده
85. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • HDD via raids

33 38.82%
  • Blu-Ray

20 23.53%
  • SSD

20 23.53%
  • غیره (...-CD-DVD-Flash-Zip)

12 14.12%
صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 64

نام تاپيک: طول عمر دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوستانی که تو نظر سنجی شرکت میکنن دقت کنند : ما داریم روی ثبات داده حرف میزنیم/نه سرعت وکیفیت استفاده از داده ها

برام جای تعجب داره که چطور رید رو دوستان بهترین گزینه برای آرشیو فایل ها میدونند

اگه دوست دارید پست بدید وعلت انتخابتونو بگید-سپاس

داره خودمونی میشه atrociousman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من یاد اولین هارد کوانتومم افتادم
    30گیگا بایت!!!
    صدای فضا پیما میداد!
    رفقا جمع شده بودند خونه/یکیشون خیلی رسمی میگفت این هارد هرگز پر نمیشه !!!!
    راستی 2004 همون الکامپ خوبه بود؟
    بله! اولین و آخرین الکامپی که به خوبی برگذار شد!
    هر چی گذشت سیر نزولی گرفت.
    دولت سال 2004 سرمایه گذاری خوبی رو این قضیه کرده بود! ولی خب از سالهای بعد دولت بعدی حتی برنامه ریزیه خوبی واسه این قضیه نداشت، چه برسه به سرمایه گذاری!
    در کل ایران پتانسیل خوبی داره
    --------------------------------
    به نظر من پیشرفت تکنولوژیه استوریج از بقیه تکنولوژیهای کامپیوتر خیلی کمنر بوده! البته تا الان!
    ولی کلا ضریب پیشرفت صنعت کامپیتر سیر صعودی داره! یدفه دیدی دو ماه دیگه هارد 150 ترابایت اومد 100 تومان

3. 2 کاربر از atrociousman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

بله! اولین و آخرین الکامپی که به خوبی برگذار شد!
    هر چی گذشت سیر نزولی گرفت.
    دولت سال 2004 سرمایه گذاری خوبی رو این قضیه کرده بود! ولی خب از سالهای بعد دولت بعدی حتی برنامه ریزیه خوبی واسه این قضیه نداشت، چه برسه به سرمایه گذاری!
    در کل ایران پتانسیل خوبی داره
    --------------------------------
    به نظر من پیشرفت تکنولوژیه استوریج از بقیه تکنولوژیهای کامپیوتر خیلی کمنر بوده! البته تا الان!
    ولی کلا ضریب پیشرفت صنعت کامپیتر سیر صعودی داره! یدفه دیدی دو ماه دیگه هارد 150 ترابایت اومد 100 تومان

کاملن موافقم صنعت استورج شروع به تحول کرده/نقطه ضعف پی سی ها پیدا شده: اگر قراره پردازش 100 برابر سریعتر بشه اما بازخونی یه پرونده از روی هارد انقدر طول بکشه چه سود؟
    وبا این حجم عظیم داده های متحرک توی وب چه باید کرد؟ پس کی قراره این همه Data روی اینترنت INFOبشه؟
    وسوال همین تاپیک: چگونه باید اونا رو حفظ کرد؟ یک مثال:مردم با خاطرات دیجیتالشون چه میکنند؟

الکامپ83 رو که گفتی, خوب یادمه؛پر تبلیغات ماتریکس بود! انقدر راه رفتیم پامون تاول زد!!

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    یک زمانی فایل روی فلاپی میریختیم، جلوی خودمان از این رایانه به ان رایانه میبردیم، اطلاعات غیر قابل خواندن بود!!!
    CD امد گفتیم، الحمدا... مشکل حل شد این یکی تا خش نیافتد، اطلاعاتمان محکم سر جایش می ماند!!!
    ولی CD تمیز و بدون خش دارم، دیگر هیچ چیزی روی آن قابل بازیابی نیست!!!

Blu-Ray را هم نمیدانم واقعاً ماندگاری اش چقدر است.
    ولی به شخصه دیگر به این تجهیزات نوری اعتماد ندارم! و بجز برای انتقال فایل و اطلاعات به دوستان، خودم دیگر دیتای جدید روی CD و DVD آرشیو نمیکنم.

طبق تجربه خودم، هربار قبل از خرید هارد دیسک و حافظه های فلش روزها و هفته ها جستجو کردم و اطلاعات جمع کردم و خوشبختانه در طی سالها با وجود ذخیره سازی فایلهای زیاد و حجیم، تا این زمان (چشمش نزنیم! ) مشکلی با ذخیره اطلاعات روی هارد دیسک و حافظه های الکترونیکی نداشتم و تا حالا مشکل خرابی و عدم دسترسی و... نداشتم.

در این تاپیک رای ای ندادم ولی طبق تجربه ام اعتماد من فقط به هارد و حافظه های الکترونیک از شرکت های معتبر است.
    البته دیتاهای مهم را در دو مکان جداگانه نگاه میدارم.

مشخص است که هارد به دلیل ساختار مکانیکی-مغناطیسی معایبی دارد ولی اگر نوع مرقوبی باشد و در شرایط فیزیکی خوب نگاه داری شود میتواند وسیله مطمئنی باشد.

مخصوصاً در حال حاضر هارد دیسهای اکسترنال قیمت مناسبی دارند و به نوعی از DVD هم مقرون به صرفه تر است.
    به نظرم بهترین راه نگه داری اطلاعات حجیم و با دسترسی سریع (برای افراد عادی)، دو هارد مجزا و یا نگه داری در یک هارد و یک حافظه الکترونیک (فلش یا SD و...) است.
    (برای کسی که اطلاعاتش برایش مهم است، داشتن دو نسخه مهم است)

مزیت دیگر این منابع ذخیره سازی به DVD و Blu-Ray و... آن است که به سادگی میتوانم هر هفته یا هر ماه نسخه backup خودم را به روز کنم و به نوعی محل دوم کم استفاده تر را سینک کنم. (مثلاً روی پروژه های کاری و...)
    بحرحال شاید برای دیتاهای ثابت (فیلم و موسیقی و عکس و...) منابع دیگر بهتر باشند ولی بحرحال من که همچنان (با جمیع شرایط قیمت و پایداری و سرعت دسترسی و...) دو هارد مجزا را ترجیح میدهم.

(
    در مورد حافظه های خانواده SD هم نمیدانستم تا 2T هم ساخته شده است!!! به قول دوستان در آن فضا، مخم انسان به نوعی سوت میکشد!
    )

این هم یک تصویر جالب برای تاپیکتان !!!!! You've been waiting for !!!!!

6. 5 کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

مزیت دیگر این منابع ذخیره سازی به DVD و Blu-Ray و... آن است که به سادگی میتوانم هر هفته یا هر ماه نسخه backup خودم را به روز کنم و به نوعی محل دوم کم استفاده تر را سینک کنم. (مثلاً روی پروژه های کاری و...)
    دقیقن بزرگترین مشکل دیسک های نوری رو گفتی: سختی سینک کردن

بعد اینهمه انتظار!
    4صفحه /10مگ!/3400$
    Last edited by Arash4484; 27-10-2010 at 00:48.

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    اره آدم مخش سوت میکشه 2ترا توی 1در 1.5 سانت!
    تازه نه تو لابراتوار توی یازار!
    به نظر نمیرسد که هنوز اینطور باشد.
    (چند روز قبل نصفه شب بود و دقت زیادی نکردم ...)

ولی آن در سایت مذکور، چیزی در مورد وجود حافظه 2T گفته نشده.
    عددی که در بخش ظرفیت این نمودارها ذکر شده به نظر محدوده پشتیبانی پروتکلی آن حافظه است.

مثلاً من حدس میزنم در ارتباط با فلان حافظه SD بتوان از آدرس های 32 بیتی برای درخواست خواندن و نوشتن یک سکتور استفاده کرد و اگر هر سکتور را 512 بایت بگیریم در مجموع میتوانیم 2T را آدرس دهی کنیم.
    البته میدانیم که اندازه سکتور در زمان فرمت قابل تغییر است ولی در کل منظورم این است که به نظر میرسد این عدد به نوعی محدودیت استراکچری و پروتکلی را مشخص میکند.
    یعنی این حافظه ها از نظر زیرساختی و استاندارد تایین شده شان جای پیشرفت و رشدی تا حد 2T دارند.

مثل استاندارد FAT32 که نمیتواند فایل بزرگتر از 4G را در پارتیشن هایش ذخیره کند و...
    موفق باشید.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض عرضه SDXD - بحث FAT

سلام
    به نظر نمیرسد که هنوز اینطور باشد.
    (چند روز قبل نصفه شب بود و دقت زیادی نکردم ...)
    ولی آن در سایت مذکور، چیزی در مورد وجود حافظه 2T گفته نشده.
    عددی که در بخش ظرفیت این نمودارها ذکر شده به نظر محدوده پشتیبانی پروتکلی آن حافظه است.

مثلاً من حدس میزنم در ارتباط با فلان حافظه SD بتوان از آدرس های 32 بیتی برای درخواست خواندن و نوشتن یک سکتور استفاده کرد و اگر هر سکتور را 512 بایت بگیریم در مجموع میتوانیم 2T را آدرس دهی کنیم.
    البته میدانیم که اندازه سکتور در زمان فرمت قابل تغییر است ولی در کل منظورم این است که به نظر میرسد این عدد به نوعی محدودیت استراکچری و پروتکلی را مشخص میکند.
    یعنی این حافظه ها از نظر زیرساختی و استاندارد تایین شده شان جای پیشرفت و رشدی تا حد 2T دارند.
    مثل استاندارد FAT32 که نمیتواند فایل بزرگتر از 4G را در پارتیشن هایش ذخیره کند و...
    موفق باشید.

SDXC is an emerging technology. So cards with 1TB of storage are expected hit the markets during the end of 2011 and then 2TB cards will be released after a short time

به نقل از mahalo.com
    پس تنها چند ماه دیگه 1ترا و کمی بعدتر 2ترا در بازارجهانینند؛
    مدل موجود در بازار خودمون الان 64 گیگه.

دوست عزیز SDXCتنها از جدول‏‏‏فایل exFAT پشتیبانی میکنه واین فرمت‏فایل از بعضی جهات حتا ازNTFS هم قویتره ،ولی مختص دستگاه‏های portableعرضه شده(مثل هاردهای اکسترنال-رسیورها-کارت‏ها و....).
    محدودیت نر‏م‏‏‏ افزاری که شما اشاره کردید با کمک اون برداشته شده و ربطی به
    پیشرفت پلتفرم سخت‏‏‏ افزاری در SDXD نداره.

سپاس
    Last edited by Arash4484; 28-10-2010 at 16:34.

10. این کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه David Jones's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Corner of the room

پيش فرض

چقدر بی معنی !!! وقتی بمیری دیگه چه فرقی داره این مثلا خاطرات دیجیتالی ؟؟؟

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

چقدر بی معنی !!! وقتی بمیری دیگه چه فرقی داره این مثلا خاطرات دیجیتالی ؟؟؟
    نخست اینکه ما داریم صحبت از چند ماه تا 10-15سال را میکنیم. که معمولن یک عمر خیلی بیشتر از این حرفهاست.

دوم، اینکه طرف یک ساختمان میسازد تا 10 نسل توش زندگی میکنند. اینجا هم یک تاپیک فنی است. عینن مثل این میمونه که بری تو انجمن بچه های عمران بگی چرا دارید در مورد قویترین بتون موجود بحث میکنید، در صورتی که سرنوشت زمین در آخر نابودی است

سوم، از دید فلسفه انسانی هم نگاه کنی همه ما فکر تواتر پیدا کرده انسان در کل قرونیم/به همه ما دانش به ارث رسیده؛اکنون دانش بیشتر از آن است که با مغزها واوراق حمل شود(مغزها کارهای بزرگتری از حفظیات دارند!) انصاف حکم میکند دانش و زندگی به نسلهای بعد انتقال پیدا کند*
    دوست من شما آلبوم‏های عکست یا فیلمهای جشنهای خانوادگی را دور میریزی؟ اینجور طرز فکر سرد کننده و نابود گر تمام تلاشها وافسردگی آور است. همه میدانیم افسردگی دردناک است و درد هم به انسان خوش نمیاید . امام اول شیعیان گفته: جوری زندگی کن که انگار امروز میمیری و در عین حال انگار 100سال زنده ای. من که چنین میکنم .
    موفق باشی

13. 3 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض ذخیره سازی داده های دیجیتال برای یک عمر یا نه؟-ترجمه

یک مقاله بسیار جالب برای علاقه مندان به این مبحث:
    (ببخشید اگه یکم سرسری و فقط بخش های مهم رو ترجمه کردم-ضمنن توضیحات درون کروشه از منه ]

ذخیره سازی داده های دیجیتال برای یک عمر یا نه؟

1-با اینکه تولید کننده های CD و DVD ادعا حفظ اطلاعات تا100سال رو دارند،اما چه کسی تا حالا تونسته همیشه توی اتاق یا دفترش دمای ایده‏آل 25درجه سانتیگراد/و رطوبت مطلوب 50% رو فراهم کنه؟ زمان واقعیتر احتمالن 5 تا 10 ساله...
    بخصوص اگر روی دیسک برچسب-نوشته یا لیبل باشه....[نه روی لبه]

چه گزینه های دیگری وجود دارد؟

2-اگر هدف برای یک دوره کوتاه است ، بهترین وسریعترین گزینه هارد درایو هاست؛ولی اونها با اینکه برای یک دوره 10الا20ساله پیشبینی شدند، بعد 5 سال هیچ گارانتی برای برگردوندن اطلاعات وجود نداره..

3-حافظه های USBکه برخیشون حتا تا 30 سال هم وارانتی شدند....با قابلیت ارائه دراز مدّت و با ثبات داده‏ها. (همچنین با محافظت در برابر آذرخش و شوک برقی)

4- مموری کارت‏ها که بیشتر در دستگاه‏های قابل حملی چون دوربین‏ها استفاده میشند، از همون فناوری یواس‏بی ها استفاده میکنند.
    اما مطمئن بشیدکه برچسب“SLC "Single-Level-Cellروشون خورده باشه نه برچسب“MLC ”Multi-Level-Cell
    اس ال سی کارت‏ها میتونند تا 100,000بار خوندن ونوشتن اطلاعات رو ساپورت کنند.

5-نوارهای خوب قدیمی معمولن برای حدود 30 سال خوبند[فکرکنم منظورش تیپ های بک‏آپ گیریند که برای حجم های عظیم دیتای آرشیوی(مثلن در ثبت احوال) به کار میرفتند-سونی یه مدل مشهوری ازش داره..] اگر شما مقدار حجیمی از اطلاعات را در منزل یا محل کار ،برای مدت طولانی نیاز دارید[واگر تاخیر دسترسی براتون مهم نیست], هنوز هم نوار(تیپ) انتخاب خوبی است....

6-کاغذ و میکرو فیلم ها واقعن برای راه‏حل‏های طولانی مدت ساخته شده است، هرچند نمیتوانند برای ذخیره سازی فیلم و عکس بکار بروند.
    اگر در کاغذ ترکیبات اسیدی یا چوبی بکار نرود تا قرن‏ها میتواند عمرکند...

اصل مقاله:

Digital Data Storage for a Lifetime – or Not
    منبع:greenmachineshop.com
    Even so CD and DVD manufacturers claim that CDs and DVDs last for 100 years, but who has the ideal temperature of 74°F/25° C and 50% humidity in their office at all times. A more realistic number is probably 5 to 10 years, especially if the CD is being labeled or written on. The reflective surface of the disc is deteriorating and cannot be read by the laser in the drive.
    What other options are there?
    Hard drives are lasting longer now than they did 10 or 20 years ago. But after 5 years there is no guarantee that the data can still be retrieved. For short term data storage hard drives offer a fast and simple solution.
    USB Memory Sticks, some of them come with 30 year warranty, provide long term data stability and ease-of-use. They have to protected against power surges (lightning).
    Memory cards, as used in digital cameras, use the same technology to store data as the USB sticks. Make sure to use the ones labeled “SLC” (Single-Level-Cell) as opposed to “MLC” (Multi-Level-Cell). The SLC cards can handle up to 100,000 re-write cycles.
    The good old tape is usually good for about 30 years. If you have a lot of data you want to preserve for a long time, home or office. Tape is still a good choice.
    Paper and micro-film are made for real long term solutions, however doesn’t store movies and pictures. As long as the paper is free of wood and non-acidic, it can last for centuries
    .

15. 2 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •