تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 112

نام تاپيک: مقایسه جذاب بین دو کارت عالی : GTX 460 1GB Vs HD5850

اگه نباشه جاش خالی می مونه Download Master's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    مسکن

پيش فرض مقایسه جذاب بین دو کارت عالی : GTX 460 1GB Vs HD5850

سلام به دوستان عزیز

فکر کنم شمام با من موافق باشید که این تاپیک فوق العاده لازمه.هر دو کارت شاید پرفروشترین و بهینه ترین کارت های دو غول کارت گرافیک دنیا یعنی ATI و Nvidia هستند.با توجه به قیمتشون انتخاب اکثر سیستم های Gaming از 700 - 800 تومن تا 1200-1400 هستن.

واسه همین از مدیران این بخش تقاضا دازم این تاپیک رو مهم کنن.

اول از همه بگم دوستان لطفا هیچگونه تعصبی نسبت به چیزی که خریدید نداشته باشید.حالا یعنی چی ؟ یعنی اگه الان این گرافیکو بتونید بدید و پولشو پس بگیرید حالا دوباره چه گرافیکی میخرید؟

خوب باید این مقایسه رو در چند بخش بررسی کنیم.
    چون دوستان اکثرا از اطلاعات دو کارت با خبرند واسه اینکه پست طولانی نشه بررسی نکنیم
    فقط مدل دو کارت رو بنویسیم:
    GTX 460 1GB Refrence
    HD 5850 1GB Refrence

اینم دو تا عکس :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    دوستان لطف کنن هر اشتباهی میبنن بگن تا درست کنیم

بخش هایی رو که من بررسی میکنم ایناس:

1- Feature های کارت
    2- مقایسه بین رفرنس هر دو کارت در بازی های مختلف
    3- مقایسه قدرت اورکلاک و مقایسه بین دو کارت در حالت OverClock
    4-مقایسه بین دو کارت در حالت SLIو Cross Fire

بسم ا...

1:Features
    GTX 460 1GB
    1-Nvidia PhysiX*
    2-Nvidia CUDA Proccessors Programming*
    3-Nvidia 3D Gaming*
    4-Nvidia Surround*
    5-DUAL DVI - HDMI
    6-Max Res = 2560 * 1600
    7-Power Counsume = 150 W
    8-Temperature = 40 - 70 C

HD 5850 1GB
    1-ATI EyeInfinity
    2-DUAL DVI - DUAL HDMI
    3-Max Res = 2560 * 1600
    4- Power Consume = 164 W
    5 -Temperature = 50-75 C

خوب حالا موارد ستاره دار رو توضیح مختصری بدیم:

1-PhysiX :
    این قابلیت که انجصاری شرکت انویدیا هست ابتدا توسط شرکت Aegia ساخته شد. این قابلیت توسط این شرکت روی کارتهایی که در شکاف PCI مادربورد نصب میشدند عرضه کرد.این کارت ها کارشان این بود که محاسبات فیزیکی مربوط به بازیها را به صورت بهتری (طبیعی تری) انجام دهند و همچنین انجام این کار نسبتا سنگین (محاسبات فیزیکی مربوط به یک صحته مثلا برخورد یک توب الاسستیکی به یک شیشه در یک بازی) را از گردن CPU بردارند را CPU بتواند کارایی بالاتری داشته باشد و صحنه هم طبیعی تر شود.البته این قابلیت بیشتر در بازی هایی مشهود است که حالت Simulation دارند تا Fantasy

2-CUDA PROCCESSERS PROGRAMMING :
    این ایده حدود 4 سال پیش (شاید هم قدیمی تر) و در زمانی که کارتهای گرافیک نسبتا قوی تری وارد بازار شدند به ذهن برنامه نویسان رسید.ایده این بود که با توجه به قدرت کارتهای گرافیک در انجام بعضی از کارها که بعضی از موارد از CPU معادلش بالاتر بود را برای انجام بعضی از برنامه هایی که CPU را برای مدت زیادی با محاسبات زیادی به اصطلاح لود میکندد (مثل ویروس کش ها - Password Recovery - Encode & Decode , ...) به کار گیرند.در ابندا این کار با توجه به ساختار کارتهای گرافیک به سختی انجام میشد تا وقتی که NVIDA از سری 8 خود (8800 به بعد) پردازنده های CUDA را وارد کارت هایش کرد که علاوه بر انجام محسبات مربوط به PhisX قابل برنامه نویسی باشند که در سال اخیر و با عرضه هسته های Fermi این توانایی به حدی رسید که میتوان با استفاده از بعضی Compiler های ++C برنامه های نوشت که به جای CPU از GPU استفاده کند !!!. Nvidia برای اولین قدم برنامه ای به نام Badaboom رو به بازار عرضه کرده (قابل دانلود به صورت Trial در لینک زیر برای Nvida 400 Series) که با استفاده از GPU فرمت های مختلف ویدئوئی را به هم تبدیل میکند ( Video Converter به تمام معنا)

کد:
    3-Nvidia 3D Gaming:
    تکنولوژی جدید Nvidia است که توسط آن میتوانید تصاویر را در مانیتور خود بصورت کاملا 3D و برجسته ببینید.
    این تکنولوژی نیاز به یک مانیتور LCD یاLED با فرکانس 120HZ و یک عینک مخصوص Nvidia هست. البته با توجه به اینکه گفته شد بدون تعصب بحث کنیم واقعا این تکنولوژی یک شکست برای Nvidia محسوب میشه چرا که تاثیر این عینک بسیار ناچیز است (حد اقل فعلا) و مانیتور و عینکی که لازم هست تو ایران پیدا نیمشه و قیمتشم حدود 500$ تخمین زده شده.

4-Nvidia Surround Gaming - ATI EyeFinity :
    این دو تکنولوژی در اصل یکی هستند و تفاوت چندانی با هم ندارند. هر دو تکنولوژی عبارتند از اینکه تصویر مربوط به بازی را داخل 3 مانیتور به صورت همزمان ببینیم به صورتی که دامنه ی دید ما در بازی وسیع تر میشه (مثلا در یک بازی ماشین سواری یک مانیتور نقش پنجره راست یک پی نقش پنجره چپ و دیگری هم نقش شیشه اصلی را بازی میکند این تکنولوژی بیشتر در بازیهایی که نیاز به دید وسیع تر هست بدرد میخورد و معمولا نیاز بخاطر پردازش 3 تصویر دو کارت همزمان کار کنند (این تکنولوژی هم بدرد نمیخوره چون باید 3 تا مانیوتور داشته باشید و 2 تا کارت که قیمتش میزنه بالا)

همانطور که میبینیم هم از لحاظ دما ، دمای GTX 460 1GB کمتره و هم مصرف پایینتری داره

پس در قسمت Features همه قبول دارید که GTX 460 بالاتر از 5850 قرار داره!

پس فعلا 0.5-0 به نفع Nvidia

Last edited by Download Master; 21-08-2010 at 14:56.

2. 4 کاربر از Download Master بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Ultra_Black's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

-PhysiX :
    این قابلیت که انجصاری شرکت انویدیا هست ابتدا توسط شرکت Aegia ساخته شد. این قابلیت توسط این شرکت روی کارتهایی که در شکاف PCI مادربورد نصب میشدند عرضه کرد.این کارت ها کارشان این بود که محاسبات فیزیکی مربوط به بازیها را به صورت بهتری (طبیعی تری) انجام دهند و همچنین انجام این کار نسبتا سنگین (محاسبات فیزیکی مربوط به یک صحته مثلا برخورد یک توب الاسستیکی به یک شیشه در یک بازی) را از گردن CPU بردارند را CPU بتواند کارایی بالاتری داشته باشد و صحنه هم طبیعی تر شود.البته این قابلیت بیشتر در بازی هایی مشهود است که حالت Simulation دارند تا Fantasy
    طبق لینک زیر فقط 6 بازی قابلیت استفاده از PhysX رو دارند
    کد:
    در کل امکان خوبی هست ولی دلیل خیلی خوبی برای خرید محصولات Nvidia و رد ATI نیست
    و برگ برنده محسوب نمیشه
    2-CUDA PROCCESSERS PROGRAMMING :
    این ایده حدود 4 سال پیش (شاید هم قدیمی تر) و در زمانی که کارتهای گرافیک نسبتا قوی تری وارد بازار شدند به ذهن برنامه نویسان رسید.ایده این بود که با توجه به قدرت کارتهای گرافیک در انجام بعضی از کارها که بعضی از موارد از CPU معادلش بالاتر بود را برای انجام بعضی از برنامه هایی که CPU را برای مدت زیادی با محاسبات زیادی به اصطلاح لود میکندد (مثل ویروس کش ها - Password Recovery - Encode & Decode , ...) به کار گیرند.در ابندا این کار با توجه به ساختار کارتهای گرافیک به سختی انجام میشد تا وقتی که NVIDA از سری 8 خود (8800 به بعد) پردازنده های CUDA را وارد کارت هایش کرد که علاوه بر انجام محسبات مربوط به PhisX قابل برنامه نویسی باشند که در سال اخیر و با عرضه هسته های Fermi این توانایی به حدی رسید که میتوان با استفاده از بعضی Compiler های ++C برنامه های نوشت که به جای CPU از GPU استفاده کند !!!. Nvidia برای اولین قدم برنامه ای به نام Badaboom رو به بازار عرضه کرده (قابل دانلود به صورت Trial در لینک زیر برای Nvida 400 Series) که با استفاده از GPU فرمت های مختلف ویدئوئی را به هم تبدیل میکند ( Video Converter به تمام معنا)
    در مقابل این تکنولوژی هم ATI، تکنولوزی مشابهی بنام ATI Stream داره:
    کد:
    اینم لینک توضیحات این تکنولوژی توسط بچه های سایت خودمون:
    کد:
    همانطور که میبینیم هم از لحاظ دما ، دمای GTX 460 1GB کمتره و هم مصرف پایینتری داره
    از لحاظ دما و مصرف تفاوت چندانی ندارند:

و همونطور که می بینید تفاوت ها اونقدر نیست که بشه به خاطر مصرف و دما،یکی رو به یکی دیگه ارجحیت بدیم!

پ.ن:
    مهمترین برتری یک کارت به کارت دیگه Price/Performance یا کارایی به قیمت هست که منتظر بررسی بیشتر شما راجع به این قضیه هستیم
    Last edited by Ultra_Black; 21-08-2010 at 13:29. دليل: غلط املایی

4. 11 کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Dark.Life's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ها؟!

پيش فرض

اینم مقایسه این دو از دو سایت معتبر :

6. 4 کاربر از Dark.Life بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.لطفا به این تایپ بیاد و به من کمک کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ها؟!

پيش فرض

اورکلاک :

میبینید که با یه اور نچندان زیاد کل 5870 رو میخابونه
    البته هنوزم جا داره اور کنی

آخر فروم باز sasan816's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

میبینید که با یه اور نچندان زیاد کل 5870 رو میخابونه
    البته هنوزم جا داره اور کنی
    من که اینجا gtx 460 نمیبینم
    کدوم کارت کل 5870 رو می خوابونه

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ها؟!

پيش فرض

من که اینجا gtx 460 نمیبینم
    کدوم کارت کل 5870 رو می خوابونه
    5850 منظورمه نه 460

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    مسکن

پيش فرض مقایسه دو کارت در حالت رفرنس

سلام دوباره به دوستان عزیز
    واقعا از آقای Ultra-Black تشکر میکنم بخاطر اینکه نظر دادن و باعث دلگرمی من واسه ادامه کار شدن

خوب برسیم با بحث مهم خودمون:
    قراره که دو کارت را در حالت Refrence بدون هیچ اور کلاکی بررسی کنیم

فقط من باز این نکته مهم رو بگم که GTX 460 از نوع 768 مگ اصلا مورد نظر ما نیست این کارت برای رقابت با 5830 عرضه شده که به نظرم موفق بوده ولی بحث ما GTX 460 از نوع 1 گیگ هست واسه همین گفتم تو بنچ ها اشتباه نکنید.

خوب بریم سر اصل مطلب:
    واسه بنچ ها بهتره چند تا مشخصه بزاریم چون تعدادشون تو نت زیاده و اگه بخوایم همرو بیاریم طول میکشه

1-واسه اینکه ممکنه یه کارت تو Res پایین بهتر کار کنه یکی تو Res بالا ما Res متوسط و متعارف 1200*1900 رو انتخاب میکنیم

2-واسه اینکه یه کارت تو Direct X بالا و یکی تو پایین قوی تره از هر سه DX میزاریم

3-من به شخصه ترجیح میدم بازیهایی رو که بیشتر تو ایران بازی میشن مورد نظر قرار بدم تا بازیی که بیشتر یه بنچ مارکر هستش (منظورم دقیقا Allien Vs Predetor بود و امثال اینها)

4-در مورد تنظیمات همانطور که اکثر سایت ها خودشون رو حداکثرن ما هم حداکثر تنظیمات رو بررسی میکنیم با AA

5-لطفا نگید فلان بازی با ATI حال میکنه فلان با Nvidia چون مثلا تو یه سایت معروف نوشته بود Dirt2 با ATI بهتر اجرا میشه تو یکی دیگه نوشته بود با Nvidia بهتره!

من در این قسمت از بنچمارکهای سایتای معتبر استفاده میکنم و فکر میکنم قبول دارید که بی طرفن

خوب بریم سراغ اولین بازی محبوب تو ایران
    1-Call Of Duty MW2
    DirectX9

1-Toms Hardware :

تو این بازی فقط این سایت معتبر بنچ داشت که گذاشتم

2-Dirt 2
    DX11

1- Toms Hardware :

2- Anand Tech :

3-hardwarecanucks :

4-bit-tech :

5- tech - power up :

6- techreport :

3-BattleField BadCompany 2 :
    DX 11

1- TomsHardware :

2- Anand Tech :

3- hardwarecanucks :

4- Bit-Tech :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5- Tech-Report :

4-Crysis :
    DX10

1-Toms Hardware :

2- Anand Tech :

3- Bit-Tech :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4-Tech-PowerUp :

5-Just Cause :
    DX11

1-Toms Hardware :

2- .hardwarecanucks :

6-Resident Evil 5 :

1-Legit Review :

7-Mass Effect 2 :

1-Anand Tech :

8-Stalker :COP

1-Anand Tech :

9-Metro 2033 :

1-hardwarecanucks :

2-Tech-PowerUP :

خوب اینا واسه بنچ دو کارت در حالت رفرنس در بازیهای محبوب

Last edited by Download Master; 21-08-2010 at 14:47.

12. 4 کاربر از Download Master بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sasan816's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

5850 منظورمه نه 460
    خوب قیمتش چقدره؟

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    مسکن

9 مقایسه دو کارت در حالت رفرنس

خوب من تمام بازیهایی رو که به نظرم میرسید کسی اینجا بازی میکنه و تو بنچ ها هم بودن رو بدون هیچ تعصبی (انتخاب از همه سایت ها بدون کوچکترین قصد و غرضی) اینجا تو این فروم عرضه کردم و این پست میتونه یه پست مرجع برای خیلی از پست ها باشه

حالا وقت مقایسه از روی بنچ هایی که گذاشتم.
    در حالت رفرنس بدون هیچ تعصبی اینجا میگم 460 در کل از 5850 کمی ضعیف تره
    ولی فقط کمی . اینجوری بگم بهتره در 20 % موارد GTX 460 1GB قوی تره . در 30 % موارد تقریبا مساویند(اختلاف در حد 2-3) و در 50 % موارد 5850 قوی تره (اختلاف معمولا کمتر ازز 10 FPS بود)

پس فعلا نتیجه 1-0.5 به نفع ATI
    Last edited by Download Master; 21-08-2010 at 14:57.

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •