تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 32

نام تاپيک: برنامه نویسی سیستمی با توابع API - مرجع توابع API

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

نه نمی دونم شما که استادین به ما هم بگین لول
    یه قسمت از کتاب همین جناب Programming Windows by Charles Petzold بعدش من نگفتم در مورد 16 بیته گفتم توی همونا می چرخه که نشونه قدیمی بودن و از دور افتادنشه

been abandoned.
    خوب چه ربطی داشت این که نگفته دیگه استفاده نمیشه خوب یه یکسری API از ویندوز های 16 بیتی مونده اونم فقط برای سازگاری با ویندوز های قدیمی این چیزی هست که این آقا گفته نه که بکل کنار گزاشته بشه

البته قبل اینکه بخوام جواب باقی پستتون رو بدم لازمه یکسری نکته رو بگم چون به نظر میاد شما هنوز فلسفه API رو نمیدونی . API یه رابط بین برنامه نویس و سیستم عامل تو هر سیستم عاملی هم وجود داره ویندوز ، لینوکس ، مک و ... که منحصر به همون سیستم عامل هست و تمام کاری که یه برنامه نویس میتونه انجام بده از طریق اون API ها قابل انجامه مثل کار با فایل، شبکه، سخت افزار و ... کار با API کمی مشکله، برای همین یکسری کتابخانه بوجود اومدن مثل MFC و Qt و ... خوب چیزی که هست اینه که این کتابخانه ها تمام امکانات سیستم عامل رو نمیتونن پوشش بدن، بیشتر قابلیت های عام تر پوشش داده میش خواستی مثال میزنم در این شرایط که امکانی در کتابخانه نباشه مجبورین از API استفاده کنین این تو تمام زبان های برنامه نویسی و کتابخانه های مرتبط البته در صورتی که کتابخانه ای برای اون امکان نباشه صدق میکنه #C و Delphi و VB و .... همه اینا این قاعده وجود داره

من و چند تا از دوستام؟! من که خودم از همین جناب Charles Petzold براتون نقل قول کردم و فورومهای خارجی و تخصصی رو هم خودتون برید سر بزنید.....اون برنامه ها هم لابد مال از عهد بوق نوشته شدن و الان تغییر دادنش برای شرکتها بیشتر خرج بر میداره آخه عزیز دلم اگه این تکنولوژی باطل نشده بود که یکم در موردش کتاب نوشته می شد اگه کتاب جناب Ivor Horton رو که یه مقدار خیلی کمی در مورد MFC توضیح داده رو در نظر نگیریم آخرین کتابی که در زمینه MFC نوشته شده - اتفاقا لینک هم براش هست کتاب Microsoft Visual C++ 2005 Express Edition Programming for the Absolute Beginner هست که می تونی بری توی آمازون ریویهاش و ببینی که چه چیزهای قشنگی در موردش نوشتن! خیلی جالبه که با اومدن ویندوز ویستا و سون هیچ کتابی برای این موضوعات بیرون نیومد چون MFC و توابع API اینقدر گله گشاد شده که سر و تهش معلوم نیست شاید با ویندوز 98 می شد یه جورایی این mess و جمع و جورش کرد ولی الان نه بخاطر همینه که من می گم الان غیر ممکنه باهاشون برنامه بنویسی!

کلا همه کتابهای زیر سال 2000 هستند یه کتاب دیگه ای هم که من اشتباه کردم و نصفش و خوندم Learn the MFC C++ Classes از خانم Shirley Wodtke بود که اتفاقا ریویوهای خوبی داشت ولی اینقدر توش اشتباه بود و برنامه هاش کامپایل نمی شد که مخمون به فاک رفت
    چیزی که نقل قول کردین ربطی به حرفتون نداشت، در مورد فروم های خارجی هم من 5% در فروم های ایرانی میام بقیه وقتم رو هم فروم های خارجی میرم میدونم اونجا تا حدودی چه خبره

برای نمونه میتونی این فرم معروف رو ببینی، تعداد Threads و Posts بخش Visual C++ Programming رو با بقیه قسمتا مقایسه کن:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    باز اینو بگم فلسفه کتابخانه MFC با API خیلی فرق داره اصلا ربطی ندارن به هم ولی در مورد MFC این مساله که MFC چقدر محبوبه یا چقدر رشد کرد و چرا کتاب براش کمه خیلی برای من جذاب نیست برای همین اطلاع دقیقی ازش ندارم ولی همین قدر میدونم که هنوز استفاده میشه نمونش محصولات ESET و ImTOO و نرم افزار Nero و ... کلا شرکتهایی که کارایی و سرعت براشون مهمه و با ++C کار می کنن و احتیاج به یه کتابخانه دارن یک انتخابشون MFC هست. که در این مورد خیلی فرقی نمیکنه چه کتابخانه ای استفاده میشه ولی مثلا همونطور که گفتی برخی شرکتها بخاطر اینکه از اول با مثلا MFC برنامشون رو توسعه دادن تغییر کتابخانه خیلی براشون به صرفه نیست

راحت طلبی من ریشه در اولین عنصر کلیدی مهندسی نرم افزار داره که می گه هر چی راحت تر بهتر - این همه به قول شما مهندس نما دارن در سراسر جهان خودشون پاره می کنن که همه چیز راحت تر بشه اونوقت شما جوری رفتار می کنید که انگار چیز سخت تر بهتره حالا فکرش و بکن وقتی CLR نسبت به MFC میاد دقیقا همون قدرت و بهمون میده (و حتی بیشتر) اونم بصورت خیلی ساده تر دیگه چرا باید از یه چیز خیلی سخت استفاده کنیم؟!
    لابد مهندسهای مایکروسافت هم مغز خر خوردن که تکنولوژی خودشون و که فقط هم بدردویندوز خودشون می خوره رو اینجوری گذاشتن کنار؟
    این تجربه ما بود صلاح ملک خویش خسروان دانند کسانی که من و می شناسند هم می دونند اصلا در زمینه برنامه نویسی آدم تنبلی نیستم و کتاب زیاد می خونم و اگه واقعا چیزی بدردم بخوره ادامش می دم.....
    ویرایش:
    دوست عزیز جناب god of war 2 برای من شکلک شر و ور نذار حرفی داری و خودت کتابی در این زمینه خوندی مثل جناب hoax3r بذار وگرنه که فاک اف
    کلا برای یک شرکت نرم افزاری کارایی و کیفیت نرم افزار باید اولویت داشته باشه به دیگر مسائل، بحث راحتی و سختی یا شدن و نشدن نیست بحث کارایی و performance هست یه شرکت با توجه به نیازش، مشتری هاش باید بهترین ابزار و تکنولوژی رو برای توسعه نرم افزار انتخاب کنه، فکر کن کدوم شرکت آنتی ویروس سازی بوده که از #C استفاده کنه. قصدم مقایسه زبانها نیست اصلا کاری ندارم به شدنش مشکل هزینه ای هست که بعدا گریبان شرکت رو میگیره

لابد مهندسهای مایکروسافت هم مغز خر خوردن که تکنولوژی خودشون و که فقط هم بدردویندوز خودشون می خوره رو اینجوری گذاشتن کنار؟
    نمیدونم ماکروسافت مغز چه جونوری خورده خر، الاغ، میمون، چیزی که هست MFC هنوز توسعه داده میشه و در کامپایلر جدید ماکروسافت هنوز وجود داره، البته این جمله که گفتم به این معنی نیست که من طرفتار MFC هستم محض اطلاع گفتم

2. این کاربر از hoax3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

خوب چه ربطی داشت این که نگفته دیگه استفاده نمیشه خوب یه یکسری API از ویندوز های 16 بیتی مونده اونم فقط برای سازگاری با ویندوز های قدیمی این چیزی هست که این آقا گفته نه که بکل کنار گزاشته بشه
    خوشگلم شما فرمودی که مطمئنی توابع API 16 بیتی وجود داره و اون کتاب در موردش حرف زده منم گفتم آره ممکنه و نمونش و آوردم بنده حرفی از استفاده شدنش زدم؟! من می گم بهترین کتاب در زمینه API داره برای خودش در مورد عهد بوقلمون حرف می زنه شما باز بگو بدوش
    البته قبل اینکه بخوام جواب باقی پستتون رو بدم لازمه یکسری نکته رو بگم چون به نظر میاد شما هنوز فلسفه API رو نمیدونی . API یه رابط بین برنامه نویس و سیستم عامل تو هر سیستم عاملی هم وجود داره ویندوز ، لینوکس ، مک و ... که منحصر به همون سیستم عامل هست و تمام کاری که یه برنامه نویس میتونه انجام بده از طریق اون API ها قابل انجامه مثل کار با فایل، شبکه، سخت افزار و ... کار با API کمی مشکله، برای همین یکسری کتابخانه بوجود اومدن مثل MFC و Qt و ... خوب چیزی که هست اینه که این کتابخانه ها تمام امکانات سیستم عامل رو نمیتونن پوشش بدن، بیشتر قابلیت های عام تر پوشش داده میش خواستی مثال میزنم در این شرایط که امکانی در کتابخانه نباشه مجبورین از API استفاده کنین این تو تمام زبان های برنامه نویسی و کتابخانه های مرتبط البته در صورتی که کتابخانه ای برای اون امکان نباشه صدق میکنه #C و Delphi و VB و .... همه اینا این قاعده وجود داره
    ممنون از یادآوری ولی خودم می دونستم این رو من بحثم اینه که نمی شه در سیستم عاملهای امروزی در عمل از API استفاده کرد و بقول شما باید از رابط استفاده کرده (دقیقا مثل اینه که بخوایم زبان C++ ANSI رو با اسمبلی مقایسه کنیم و برنامه هاش و با اون بنویسیم شما فکرش و بکن که چه فاجعه ای هست)حالا این رابط MFC قدیمی شده و بهتره که از رابط دات نت استفاده بشه مگر اینکه بقول شما بخوایم نرم افزار تحت دات نت نباشه که با قدرت کامپیوترهای امروز دلیلی نداره نباشه تازه از QT هم می شه استفاده کرد از اون گذشته حتی بازیها رو هم طرف داره تحت دات نت می نویسه!
    بنده رئیس برنامه نویسی اون شرکت که نیستم و از اهدافشون خبر ندارم ولی احتمالا طرف برنامه نویسهای قدیمی داره (در امریکا در دهه نود MFC در بعضی دانشگاهها اموزش داده می شد این هم یک نشانه دیگه از دموده بودنش هست)

در مورد فروم های خارجی هم من 5% در فروم های ایرانی میام بقیه وقتم رو هم فروم های خارجی میرم میدونم اونجا تا حدودی چه خبره

برای نمونه میتونی این فرم معروف رو ببینی، تعداد Threads و Posts بخش Visual C++ Programming رو با بقیه قسمتا مقایسه کن:
    این کاری شما می کنید خیلی خوبه فقط برای یاد آوری عرض می کنم کهVisual C++ Programming به Win32,MFC,C++.NET,C++ Console, C++ Kuft o .....گفته می شه!

کلا برای یک شرکت نرم افزاری کارایی و کیفیت نرم افزار باید اولویت داشته باشه به دیگر مسائل، بحث راحتی و سختی یا شدن و نشدن نیست بحث کارایی و performance هست یه شرکت با توجه به نیازش، مشتری هاش باید بهترین ابزار و تکنولوژی رو برای توسعه نرم افزار انتخاب کنه، فکر کن کدوم شرکت آنتی ویروس سازی بوده که از #C استفاده کنه. قصدم مقایسه زبانها نیست اصلا کاری ندارم به شدنش مشکل هزینه ای هست که بعدا گریبان شرکت رو میگیره
    این حرف شما اساسا اشتباه محض هستش شما یک کتاب مهندسی نرم افزار بخونید بد نیست

نمیدونم ماکروسافت مغز چه جونوری خورده خر، الاغ، میمون، چیزی که هست MFC هنوز توسعه داده میشه و در کامپایلر جدید ماکروسافت هنوز وجود داره، البته این جمله که گفتم به این معنی نیست که من طرفتار MFC هستم محض اطلاع گفتم
    من نگفتم توسعه داده نمی شه ولی برای همون شرکتها و برنامه نویسهای قدیمی هستشنه برای برنامه نویسهای نسل جدید!

بطور کلی الان بحثی که ما داریم انجام می دیم بی فایدست شما بفرمایید برید دنبال VB6 و MFC ما هم می ریم دنبال جاوا و دات نت خودمون والسلام
    Last edited by Mehran NZ; 04-09-2010 at 17:30.

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

خوشگلم شما فرمودی که مطمئنی توابع API 16 بیتی وجود داره و اون کتاب در موردش حرف زده منم گفتم آره ممکنه و نمونش و آوردم بنده حرفی از استفاده شدنش زدم؟! من می گم بهترین کتاب در زمینه API داره برای خودش در مورد عهد بوقلمون حرف می زنه شما باز بگو بدوش
    من حواسم به این مورد که یکسری API برای 16 بیتی وجود داره نبود ولی اشتباه تو هم اینه که فکر میکنی دیگه API الان استفاده نمیشه
    اکثر مطالب اون کتاب تو ویندوز های 32 بتی و 64 بیتی هم قابل استفاده هست، تنها چیز برای کسی که بخواد تو این زمینه فعال کنه داشتن یک آموزش ابتدایی هست بعد با وجود MSDN نوشتن کتاب که به صورت رفرنس بخواد تمام API ها رو توضیح بده کار اشتباهیه همون کتاب در این زمنیه کافیه به نظر من
    لازم بدونی تمام کتابخانه هایی که وجود داره حتی دات نت در نهایت نهش به API ختم میشه در نتیجه اگر یجا کاری بخوای بکنی که اون کتابخانه امکان رو نداشته باشه اون موقع هیچ کاری نمیتونی بکنی، ولی کسی که به API آشنا باشه میتونه خیلی راحت مستقیم ازش استفاده کنه

ممنون از یادآوری ولی خودم می دونستم این رو من بحثم اینه که نمی شه در سیستم عاملهای امروزی در عمل از API استفاده کرد و بقول شما باید از رابط استفاده کرده (دقیقا مثل اینه که بخوایم زبان C++ ANSI رو با اسمبلی مقایسه کنیم و برنامه هاش و با اون بنویسیم شما فکرش و بکن که چه فاجعه ای هست)حالا این رابط MFC قدیمی شده و بهتره که از رابط دات نت استفاده بشه مگر اینکه بقول شما بخوایم نرم افزار تحت دات نت نباشه که با قدرت کامپیوترهای امروز دلیلی نداره نباشه تازه از QT هم می شه استفاده کرد از اون گذشته حتی بازیها رو هم طرف داره تحت دات نت می نویسه!
    اصلا نباید قضیه ++C و اسمبلی رو وسط کشید چون قضیه رو مبهم میکنیه، اتفاقا من دارم میگم داشتن دانش از API یک امتیازه چون هم عملکرد سیستم عامل رو متوجه میشی و هر جا کتابخانه کم آورد میتونی از API استفاده کنی تو نمیتونی انتظار هر کاری رو از یه کتابخانه داشته باشه خصوصا در بحث های سطح پایین که وابستگی به سیستم عامل بیشتر میشه

تازه عزیز من MFC برای این به وجود آمده که کاره توی برنامه نویس راحت بشه مثل Qt که هر دوره ماکروسافت بروزش میکنه پس همچین هم از دور خارج نیست، چرا اینجوری فکر می کنی

در مورد بازی هم حالا حالا ها شرکت های بزرگ سمت دات نت نمیرن، همین الانشم فکر نمی کنم تعداد بازی های دات نت به 1% هم برسه

این حرف شما اساسا اشتباه محض هستش شما یک کتاب مهندسی نرم افزار بخونید بد نیست
    من در مورد مهندس نرم افزار چیزی نمیدونم درسته، ولی با توجه به چیزی که دیدم نظرمو دارم میگم مثال آنتی ویروس رو که گفتم بهش فکر کن ببین عاقلانه است برای یه همچین محصولی از زبانی مثل #C یا جاوا استفاده کنیم؟

بطور کلی الان بحثی که ما داریم انجام می دیم بی فایدست شما بفرمایید برید دنبال VB6 و MFC ما هم می ریم دنبال جاوا و دات نت خودمون والسلام
    تو حتی نمیدونی من از چه تکنولوژیهایی استفاده میکنم، با دید غلطت نسبت به من نظر میدی، من نه MFC بلدم و نه با VB6 در حال حاظر کار میکنم

این کاری شما می کنید خیلی خوبه فقط برای یاد آوری عرض می کنم کهVisual C++ Programming به Win32,MFC,C++.NET,C++ Console, C++ Kuft o .....گفته می شه!
    ++Visual C معنیه MFC رو هم میده تاپیکهای دیگه رو هم ببین برای همه اینایی که گفتی بخش جدا دارن،
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by hoax3r; 04-09-2010 at 17:59.

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

عزیز جان باور کن اصلا برای من کوچکترین اهمیتی نداره تو(توی نوعی) بیاین حرفای من و باور کنید یا نه
    اصلا لازم نیست که من حرفهای شمارو باور کنم(یعنی اصلا باور کردنی نیست)
    بنده فقط قصدم اینه که این بحث یکم روشن بشه که اگر شخص دیگری این تاپیکو دید دچار اشتباه و افکار غلط نشه.همین.

وقت این و و هم ندارم که بشینم برات منبع بزارم و بعد هی بحث کنم
    متاسفانه حرف هایی که هیچ سندیتی نداره هیچ ارزشی هم نداره.

شما هر وقت فقط یه کتاب در مورد MFC یا API خوندی -که من مطمئنم نخوندی
    آخه از زمانی که این اتفاقات عجیب افتاده:
    عمر خودت و تلف نکن الان دیگه برنامه نویسی با MFC غیر ممکنه و برنامه نویسی با API از محالات ناشدنیه کتاب هم اصلا گیر نمیاد همین چند تا هم پر از خطا و اشتباه هستن!
    من دیگه سراغ اینجور کتابا نمیرم.

یه کتاب هم در مورد .net بخونی به حرف من میرسی
    کدام زبان net. رو میفرمایید من تاحالا کتابهای زیادی مربوط به net. رو مطالعه کردم اما هنوز به حرف شما نرسیدم.

6. این کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

من حواسم به این مورد که یکسری API برای 16 بیتی وجود داره نبود ولی اشتباه تو هم اینه که فکر میکنی دیگه API الان استفاده نمیشه
    اکثر مطالب اون کتاب تو ویندوز های 32 بتی و 64 بیتی هم قابل استفاده هست، تنها چیز برای کسی که بخواد تو این زمینه فعال کنه داشتن یک آموزش ابتدایی هست بعد با وجود MSDN نوشتن کتاب که به صورت رفرنس بخواد تمام API ها رو توضیح بده کار اشتباهیه همون کتاب در این زمنیه کافیه به نظر من
    لازم بدونی تمام کتابخانه هایی که وجود داره حتی دات نت در نهایت نهش به API ختم میشه در نتیجه اگر یجا کاری بخوای بکنی که اون کتابخانه امکان رو نداشته باشه اون موقع هیچ کاری نمیتونی بکنی، ولی کسی که به API آشنا باشه میتونه خیلی راحت مستقیم ازش استفاده کنه
    خوب 100% اگه یه چیزی ازش بدونی بد نیست مهم اینه که باهاش برنامه develop نمی کنن!
    تازه عزیز من MFC برای این به وجود آمده که کاره توی برنامه نویس راحت بشه مثل Qt که هر دوره ماکروسافت بروزش میکنه پس همچین هم از دور خارج نیست، چرا اینجوری فکر می کنی
    برای این اینجوری فکر می کنم که تکنولوژی 20 سال پیشه خودم باهاش برنامه نوشتم و کل اینترنت و هم دنبال کتابهاش گشتم و به این نتایج رسیدم!مایکروسافت داره از مشتریهاش حمایت می کنه همونطور که با وجود ویندوز 7 و ویستا هنوز هم از XP پشتیبانی و مشکلاتش و برطرف کرده و می کنه حالا این ثابت می کنه که ما باید 7 رو بزاریم کنار و بریم سراغxp ؟
    بعدش شما می گی من نمی دونم چرا براش کتاب نمی نویسن خوب من بهت می گم چرا چون نابود شدست تمام!
    از سال 2000 به بعد دیگه خیلی کم براش کتاب اومد و از 2005 به بعد من می تونم بهت بگم که مرد تمام شد رفت پی کارش الان 2010 هستیم ببین 5 سال دیگه کارش به کجا می رسه!
    اون جناب Ivor Horton هم چون داره اگه اشتباه نکنم از سال 1996 کتابش و اپدیت می کنه بخاطر همین این مبحث توش هست
    من در مورد مهندس نرم افزار چیزی نمیدونم درسته، ولی با توجه به چیزی که دیدم نظرمو دارم میگم مثال آنتی ویروس رو که گفتم بهش فکر کن ببین عاقلانه است برای یه همچین محصولی از زبانی مثل #C یا جاوا استفاده کنیم؟
    در مهندسی نرم افزار زمان و سرمایه حرف اول و می زنن و شما باید ببینید که با این دو تا چقدر از خواسته های مشتری ها رو می تونید توی فاز اول پوشش بدین نه اینکه همین جوری بیای بگی اول پرفورمنس و بقیه هم پشم در مورد سوال دوم هم من مشکلی نمی بینم بعدش حالا چرا C# ؟ شما می تونی از C++.net استفاده کنی که مثلا فقط توابع گرافیکیش و از .net استفاده کنی و کاملا هم native برای c++ استفاده کنی و از رم حداکثر استفاده رو ببری یعنی هم تکنووؤی دات نت و هر وقت خواستی داشته باش و هم نیتیو رو(هر چند تا این حد وسواس واقعا نکنم لازم بشه) تازه برای در و پنجره از OpenGL یا دایرکت ایکس بصورت دو بعدی هم می شه استفاده کرد پس من واقعا هیچ دلیلی برای استفاده از MFC نمی بینم!
    در مورد بازی هم من حالا مثال زدم که بگم سرعتش اونطور که شما فکر می کنی بد نیست وگرنه بحثش بطور کامل با MFC,API , این حرفها جداست و به OpenGL , DirectX ربط داره و برای PS هم که تا جایی که می دونم خودش کتابخونه مخصوص به خودش و داره هر چند با دات نت می تونی برای XBox بازی درست کنی و فکر می کنم خیلی از شرکتهای این کار و می کنن بخاطر همینه که اگه تو بحثهای بازی بوده باشی همه می گن بازی درست کردن برای XBox خیلی راحته ولی PS .......!
    Last edited by Mehran NZ; 04-09-2010 at 18:44.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اخه جناب god of war 2 این ک* شرات چیه که هی پشت سر هم برای من ردیف می کنی برادر من؟!
    شما اصلا این وسط حرف حسابت چیه؟! شما می گی من شر و ور می گم و اینقدر واضحه که این حرفای من مسخرست که این جمله رو می گی
    صلا لازم نیست که من حرفهای شمارو باور کنم(یعنی اصلا باور کردنی نیست)
    پس دیگه دردت چیه؟! خوشبختانه بچه ها همشون باهوشن و اینقدر خر نیستن که بخوان حرفای احمقانه من و باور کنن پس let it go
    عجب گیری افتادیما لول

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

اخه جناب god of war 2 این ک* شرات چیه که هی پشت سر هم برای من ردیف می کنی برادر من؟!
    واقعا جای تاسف داره که هنوز رفتار تو یه محیط اجتماییو بلد نیستید.
    در ضمن اینا واقعیتن.

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

واقعا جای تاسف داره که هنوز رفتار تو یه محیط اجتماییو بلد نیستید.
    در ضمن اینا واقعیتن.
    خوب خدا رو شکر که بحث تموم شد لول
    شمام یادت باشه که هرگز با کسی که رفتار تو یه محیط اجتمایی؟! رو بلد نیست بحث نکنی [COLOR="Silver"]

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خوب خدا رو شکر که بحث تموم شد لول
    پس اشتباهاتتونو قبول کردین!
    شمام یادت باشه که هرگز با کسی که رفتار تو یه محیط اجتمایی؟! رو بلد نیست بحث نکنی

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

یعنی اشتباهاتتونو قبول کردین!
    با اجازه بزرگترها بعله
    الان دارم دوباره میرم کتابهام و میارم بیرون که بخونم واقعا نمی دونم چطور ازت تشکر کنم
    Last edited by Mehran NZ; 04-09-2010 at 20:00.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •