تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: انارهای درختم خیلی زود خندیدن؟

پروفشنال greena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر نور زیبای خدا

1 انارهای درختم خیلی زود خندیدن؟

سلام ودرود به همه دوستان گل و سر سبز

من درخت انار شیرین دارم تو خونه مون که که سومین ساله داره میوه میده ولی امسال فکر کنم کمی زودتر میوه داده و قبل از رسیدن میوه هاش ترک خوردن لطفا کمک کنید ؟
    در ضمن موقع حرص و چگونگی حرصش رو هم بهم بگید
    .....
    ممنون

Last edited by greena; 26-07-2010 at 15:49.

2. این کاربر از greena بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن کشاورزی باغبون's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام ودرود به همه دوستان گل و سر سبز

من درخت انار شیرین دارم تو خونه مون که که سومین ساله داره میوه میده ولی امسال فکر کنم کمی زودتر میوه داده و قبل از رسیدن میوه هاش ترک خوردن لطفا کمک کنید ؟
    در ضمن موقع حرص و چگونگی حرصش رو هم بهم بگید
    .....
    ممنون

سلام دوست من یکی از مشکلات پرورش انار ترک خوردن میوه شه که دلایل مختلفی میتونه داشته باشه : 1. ممکنه صفت ژنتیکی برخی ارقام باشه 2. یا بدلیل آبیاری نامنظم ،پوست خشک میشه و ترک بر میداره 3. بارندگی بی موقع و یا سرد شدن ناگهانی دما در حین رسیدن موجب بهم خوردن تعادل پوست و گوشت میوه و ترک خوردن آن میشه البته این حالت بیشتر در پاییز رخ میده 4. گرمای بیش از حد موجب زود رسیدن میوه اما کوچک ماندن آن میشه و در پوست میوه نیز لکه های آفتاب سوختگی ایجاد میشه 5. کمبود بر و روی هم از عوامل دیگه ترک خوردن میوه اناره حالا شما فکر میکنین دلیل ترک خوردن میوه تان کدوم مورده؟
    در مورد انار من نشنیدم هرسش کننن فکر نکنم لازمه باشه البته اینو میدونم که انار پاجوش زیاد میده و بعضها بصورت چند تنه پرورشش میدن یعنی به پاجوش اجازه رشد میدن ولی بعضیها دوس ندارن چند تنه باشه بهمین دلیل پاجوشها رو حذف میکنن بازم اگه چیز جدیدی یاد گرفتم بهتون میگم

4. 2 کاربر از باغبون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن کشاورزی ali shah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    WORLD WIDE WEB

پيش فرض

علاوه بر عواملی که دوست عزیز گفتند کمبود کلسیم هم میتونه یکی از همینا باشه.
    شما باید یکسری اطلاعات درمورد منطقه خودتون,میزان کودهی ونوع کود ودوره ابیاری بدید تا بهتر راهنمایی بشید.

6. 2 کاربر از ali shah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال greena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر نور زیبای خدا

پيش فرض

سلام ودرود
    از دوستهای گل ممنون
    سلام دوست من یکی از مشکلات پرورش انار ترک خوردن میوه شه که دلایل مختلفی میتونه داشته باشه : 1. ممکنه صفت ژنتیکی برخی ارقام باشه 2. یا بدلیل آبیاری نامنظم ،پوست خشک میشه و ترک بر میداره 3. بارندگی بی موقع و یا سرد شدن ناگهانی دما در حین رسیدن موجب بهم خوردن تعادل پوست و گوشت میوه و ترک خوردن آن میشه البته این حالت بیشتر در پاییز رخ میده 4. گرمای بیش از حد موجب زود رسیدن میوه اما کوچک ماندن آن میشه و در پوست میوه نیز لکه های آفتاب سوختگی ایجاد میشه 5. کمبود بر و روی هم از عوامل دیگه ترک خوردن میوه اناره حالا شما فکر میکنین دلیل ترک خوردن میوه تان کدوم مورده؟
    در مورد انار من نشنیدم هرسش کننن فکر نکنم لازمه باشه البته اینو میدونم که انار پاجوش زیاد میده و بعضها بصورت چند تنه پرورشش میدن یعنی به پاجوش اجازه رشد میدن ولی بعضیها دوس ندارن چند تنه باشه بهمین دلیل پاجوشها رو حذف میکنن بازم اگه چیز جدیدی یاد گرفتم بهتون میگم
    علاوه بر عواملی که دوست عزیز گفتند کمبود کلسیم هم میتونه یکی از همینا باشه.
    شما باید یکسری اطلاعات درمورد منطقه خودتون,میزان کودهی ونوع کود ودوره ابیاری بدید تا بهتر راهنمایی بشید.
    خدا قوت راستش اینقدر دیگه من دقیق باغبونی نمیکنم و اطلاعاتم خیلی کمه ،
    خودم فکر میکنم از آبیاری و گرمای شدید هستش ...
    در مورد پاجوش هم چیزی نمیدونم ..اگه بفرمایید ممنون میشم
    حالا اگه مشکل احتمالی همین کمبود آب و گرما باشه با آبیاری مناسب میتونم حلش کنم ودیگه اینکه چه موقعی زمان درست آبیاری در طول روزه؟

8. 2 کاربر از greena بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام ودرود
    از دوستهای گل ممنون

خدا قوت راستش اینقدر دیگه من دقیق باغبونی نمیکنم و اطلاعاتم خیلی کمه ،
    خودم فکر میکنم از آبیاری و گرمای شدید هستش ...
    در مورد پاجوش هم چیزی نمیدونم ..اگه بفرمایید ممنون میشم
    حالا اگه مشکل احتمالی همین کمبود آب و گرما باشه با آبیاری مناسب میتونم حلش کنم ودیگه اینکه چه موقعی زمان درست آبیاری در طول روزه؟
    سلاماگه واقعا مشکل از کم ابی و ابیاری نامنظم باشه باید با آبیاری منظم مشکلش حل بشه، بهترین زمان ابیاری برای اکثر گیاهان صبح زود و نوبت دوم ابیاری عصر (حوالیه غروبه خورشیده) هست.از ابیاری وسط گرمای شدید صبح یا ظهر برای هر گیاهی خودداری کنید
    پاجوش همون شاخه های اطراف بوته اصلیه که یه مقدار ریشه داره

10. 2 کاربر از باغبون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    WORLD WIDE WEB

پيش فرض

دوست عزیز شما میتونید علاوه بر رعایت دوروزمان ابیاری از کود مایع کلسیم چه به صورت محلول پاشی ویا همراه اب ابیاری استفاده کنی تا واکوئلهای سلول های پوست بتونند اب بیشتری رو ذخیره کنند وپوست تقویت بشه تا از ترکیدگی جلوگیری بشه.
    در مورد حرس باید بدونید که انار پاجوشهای فراوانی در طول فصل رشد داره این پاجوش ها هم با محصول شما رقابت داره وهم از رشد درخت جلوگیری میکنه.همون طوری که از اسمش پیداست اکثرا از پای درخت رشدمیکنندو بر روی تنه هم دیده میشند که شاخه هایی هستند شاداب.حذف این پاجوشها دراین فصل کفایت میکنه ودرپپائیز باید شاخه های الوده شکسته واسیب دیده خذف بشند ودر اوایل بهار اقدام به حذف شاخه های سرمازده وخشک شده وشاخه ها وتنه هایی که نزدیک به هم هستند واحتمال اسیب به محصول رو دربادهای شدید دارن وهمچنین شاخه هایی که زاویه مناسبی باتنه ندارند وبا افزایش وزن میوه احتمال شکستن رو داره باید خذف بشه.باید به این نکته هم توجه کنید که هرس شما به صورتی نباشه که باعث افتاب سوختگی تنه ومیوه بشه باتوجه به زاویه خورشید ومیزان شاخساره میتونید این مورد روهم اجرا کنید.این نکته رو هم بگم که درخت انار شیرین به صورت زنتیکی پوست نازکی داره که همین مهم باعث افزایش ترکیدگی در این رقم هستش.

12. 2 کاربر از ali shah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال greena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر نور زیبای خدا

پيش فرض

فراوان سپاس
    راستش اطلاعات خوبی بهم دادید مخصوصا در مورد هرس وآبیاری بسار ممنون این کارها رو میکنم و بعد بهتون میگم نتیجه رو ...
    بعدش این مایع کلسیم تو داروخونه گیاهی یا دامداری پیدا میشه یا فقط باغبونی...؟

14. این کاربر از greena بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

دوست عزیز شما میتونید علاوه بر رعایت دوروزمان ابیاری از کود مایع کلسیم چه به صورت محلول پاشی ویا همراه اب ابیاری استفاده کنی تا واکوئلهای سلول های پوست بتونند اب بیشتری رو ذخیره کنند وپوست تقویت بشه تا از ترکیدگی جلوگیری بشه.
    در مورد حرس باید بدونید که انار پاجوشهای فراوانی در طول فصل رشد داره این پاجوش ها هم با محصول شما رقابت داره وهم از رشد درخت جلوگیری میکنه.همون طوری که از اسمش پیداست اکثرا از پای درخت رشدمیکنندو بر روی تنه هم دیده میشند که شاخه هایی هستند شاداب.حذف این پاجوشها دراین فصل کفایت میکنه ودرپپائیز باید شاخه های الوده شکسته واسیب دیده خذف بشند ودر اوایل بهار اقدام به حذف شاخه های سرمازده وخشک شده وشاخه ها وتنه هایی که نزدیک به هم هستند واحتمال اسیب به محصول رو دربادهای شدید دارن وهمچنین شاخه هایی که زاویه مناسبی باتنه ندارند وبا افزایش وزن میوه احتمال شکستن رو داره باید خذف بشه.باید به این نکته هم توجه کنید که هرس شما به صورتی نباشه که باعث افتاب سوختگی تنه ومیوه بشه باتوجه به زاویه خورشید ومیزان شاخساره میتونید این مورد روهم اجرا کنید.این نکته رو هم بگم که درخت انار شیرین به صورت زنتیکی پوست نازکی داره که همین مهم باعث افزایش ترکیدگی در این رقم هستش.
    سلام چه زمانی بایذ محلول پاشی با کلسیم انجام بدیم؟

16. این کاربر از باغبون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    WORLD WIDE WEB

پيش فرض

ازعلائم کمبود کلسیم زرد شدن برگ ها حتی برگ های جوان وترک خوردگی میوه.کمبود کلسیم اکثرا درمناطقق پر باران ودر باغاتی که از کود اوره,سولفات امونیوم,گوگرد وهمه کودهایه شیمیایی بابنیان اسیدی که بیش از مقدار مورد نیاز استفاده میشند پیش میاد.میتونید کلسیم رو از فروشگاههای باغبانی وجاهایی که سمموم کشاورزی دارند تهیه کنیدوبا مشاوره درمورد تعداد درخت ومیزان نیاز مورد استفاده قرار بدید.

18. 2 کاربر از ali shah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال greena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر نور زیبای خدا

پيش فرض

سلام ودرود دوباره
    با آبیاری تقریبا منظم تونستم از ترک جلوگیری کنم و انارها یکسان دارن رشد میکنن
    ممنون از همه دوستان

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •