تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: شما از نظر اجتماعی در چه حالتی هستید؟

راي دهنده
160. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • هیچ مشکلی ندارم

27 16.88%
  • کمی خجالتی هستم

60 37.50%
  • اجتماع هراسی دارم

68 42.50%
  • مشکل اجتماعی داشتم ولی خوب شد

5 3.13%
صفحه 2 از 25 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 241

نام تاپيک: اجتماع هراسی ، جمع هراسی ، سرخی هراسی یا فوبیا ( از منظر روانشناسی )

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تقریبا آخرای جاده زندگی... یه تیغ تیز تو دستم تو وان حموم

پيش فرض

ssri
    ولي من از موقعي كه ضد افسردگي از اين خانواده مصرف ميكنم خيلي پررو شدم مني كه روم نميشد برم از سوپرماركت يه جنس ساده رو عوض كنم العان به حدي پررو شدم كه وقتي ميخوام سيگار بكشم ميدم بابام برام فندك بزنه خلاصه خيلي بهم ساخت والعان از مصرفش خيلي راضيم
    بهترين اثري كه رو من داره لذت بردن بيشتر از موسيقي هست كه خيلي بهم حال ميده

2. 2 کاربر از Old_Chater بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mortal kombat 2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    فعلا که تو ایران

پيش فرض

اینم دو تا مقاله در مورد نوشابه های انژی زا که بی اطلاع نباشید :

1.نوشابه های انرژی زا اعتیادآورند؟

نوشابه های انرژی زا در واقع نوشیدنی هایی هستند که افزودنی هایی از قبیل محرک های مجاز، ویتامین ها (خصوصا ویتامین های گروه B) و مواد معدنی که تولید انرژی می کنند، در آنها به کار رفته است. دیگر مواد متشکله ی این نوشیدنی ها اغلب کافئین، گیاه گوآرانا(GUARANA)، دانه قهوه، ساخارین(قند مصنوعی) و کراتین هستند.

در برخی از آنها ممکن است مقدار زیادی گلوکز یا شکر نیز به کار رفته باشد. طرفدار این نوع نوشیدنی ها بیشتر جوانان، دانش آموزان، افراد پر تحرک و ورزشکاران هستند. برای اینکه این نوشیدنی ها هر چه بیشتر به نوشابه های عادی شبیه شوند، به اغلب آنها اسانس و رنگ اضافه می کنند.

تاریخچه :
    JOLT COLA ( نوشابه ای با میزان کافئین بسیار زیاد) به عنوان اولین نوشابه ی انرژی زا، از سال 1980 در آمریکای شمالی به بازار آمد. در این نوشابه درصد کافئین و شکر بیشتر از حد معمول بود و خریداران آن اغلب جوانان، افراد پر تحرک و متخصصین بودند.

هر چند خریداران می دانستند این نوشابه صد در صد سالم نیست، اما همین که به آنان امکان می داد ساعات بیشتری از روز را کار کنند برایشان کافی بود. بعدها این نوشابه درمیان افرادی که کارهای فنی انجام می دادند رایج شد.

امروزه در بین متخصصین کامپیوتر، هکرها و به طور کلی افرادی که ساعت ها مقابل کامپیوتر می نشینند و کمتر می خوابند، بیشترین مصرف را دارد. JOLT COLA هنوز به عنوان یک نوشابه انرژی زای شناخته شده در سراسر دنیا به فروش می رسد. در حال حاضر RED BULL هفتاد درصد از بازار فروش این نوع نوشابه ها را در دست دارد.

در کشور ژاپن قدمت این نوشابه ها به سال 1960 برمی گردد. در آن زمان این نوشیدنی در بطری های دارو به فروش می رسید و آن دسته از کارگران ژاپنی که مجبور بودند شب ها بیدار بمانند از آن استفاده می کردند.

مواد اعتیاد آوری که در این نوشابه های انرژی زا وجود دارند، کافئین و گیاه گوآرانا (GUARANA) است که مصرف زیاد و طولانی مدتشان باعث می شود به آنها عادت کنیم. البتهاز آنجایی که ترک این مواد کار سختی نیست و سردرد از اصلی ترین عواقب آن است، اعتیاد به نوشابه های انرژی زا معمولا جنبه روانی دارد.

متفاوت با نوشابه های ورزشی :
    نوشابه های انرژی زا با نوشابه های ورزشی (SPORTS DRINKS) متفاوت هستند. اکثر نوشابه های انرژی زا شکر و کافئین فراوانی دارند، در حالیکه نوشابه های ورزشی برای متعادل کردن میزان مواد قندی، آب و مواد مغذی مصرف می شوند و درصد این مواد در آنها معادل مقداری است که در بدن موجود است.
    آیا این نوشابه ها اعتیاد آور است؟
    مواد اعتیاد آوری که در این نوشابه ها وجود دارند، کافئین و گیاه گوآرانا (GUARANA) است که مصرف زیاد و طولانی مدتشان باعث می شود به آنها عادت کنیم (درصد این مواد در نوشابه های انرژی زا تقریبا با مقدار آنها در قهوه برابر است ، البته میزان کافئین در انواع مختلف قهوه ها بسته به میزان برشته شدن دانه هایش، متفاوت است).
    از آنجایی که ترک این مواد کار سختی نیست و سردرد از اصلی ترین عواقب آن است، اعتیاد به نوشابه های انرژی زا معمولا جنبه روانی دارد.
    منبع : تبیان
    -------------------------

2.عوارض نوشابه انرژي ‌زا
    كارشناس مواد خوردني و آشاميدني معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي يزد گفت: با توجه به اينكه مصرف زياد نوشابه‌هاي انرژي‌زا عوارض بسياري را براي فرد به دنبال خواهد داشت، مبتلايان به بيماري‌‌هاي قلبي، كودكان كم سن و زنان باردار بايد از مصرف اين نوشابه‌‌ها جدا پرهيز كنند.

به نوشته «تهران امروز»، اين كارشناس افزود: در مصرف اين نوشابه‌‌ها، كبد مقدار بيشتري قند به جريان خون مي‌‌فرستد تا انرژي بيشتري توليد شود و اين اتفاقات ناخوشايند باعث مي‌شوند كه فرد احساس انرژي بيشتري كند.

گرچه اين نوع نوشابه‌‌ها در مقدار متعادل براي مصرف عمومي بي‌‌خطر هستند اما كودكان و نوجواناني كه دو قوطي يا مقدار بيشتر از اين نوشابه‌‌ها را مصرف مي‌كنند ممكن است دچار تحريك پذيري يا اضطراب شوند. همچنين زنان باردار نبايد اين نوشابه‌‌ها را مصرف كنند؛ چرا كه اثرات كافئين روي جنين نامعلوم است. مشخص شده است اگر تا مدت 30دقيقه پس از مصرف اين نوشابه‌‌ها، مسواك زده نشود مواد موجود روي دندان‌ها سخت‌‌تر شده است.
    منبع : تابناک

اگه نباشه جاش خالی می مونه mortal kombat 2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    فعلا که تو ایران

پيش فرض

اینجا مقاله کامل تری در مورد نوشابه های انژی زا هست:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز dsa dsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    زعفرانیه

پيش فرض

منم کمی در مقابل دافی ها خجالتیم کسی راهی می تونه بگه به ما ؟

6. 2 کاربر از dsa dsa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه fight club's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    WILD LAND

پيش فرض

من در گذشته انسان منزوی و خحالتی بودم ! هم اکنون خیر ! آنچنان اجتماعی هم نیستم ، اما شغل جدید ایجاب میکند با انسانهای زیادی برخورد کنم و در جمع های 30 40 نفره صحبت کنم ! اما در همیچین موردی احساس حمله عصبی بهم دست میده ! تنگی نفس ، عرق و از بین رفتن رشته کلام ! من چون گیتار هم میزنم توانایی اجرا بر روی سن را تابه حال نداشتم و راستیتش جرات همچین کاری هم ندارم ! راهکار بدون پزشک چیست ؟ !!!

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام
    بحث خجالت کشیدن و هراس داشتن از جمع، شاید مبتلا به اکثر آدم ها باشه.
    من هم وقتی کوچیک بودم همینجوری بودم. یادمه عمه ام اینها اومده بودم خونمون چون من همون لحظه ورود با اونها سلام علیک نکرده بودم دیگه روم نشد با اونها برخورد کنم. فکرش رو بکنید چند ساعت به همین منوال گذشت.
    وقتی یکی می اومد و من اون لحظه نمی تونستم سلام علیک کنم دیگه روم نمی شد در جمعشون حاضر باشم ولی تصمیم گرفتم هر جوری شده بر این اوضاع غلبه کنم و این کار رو کردم و نتیجه اش رو هم گرفتم. دیگه از جمع خجالت نمی کشم.
    یه خاطره هم بگم از دوره راهنمایی. قرار شد یکی از بچه ها در برنامه صبحگاهی قرآن بخونه و من هم ترجمه اش رو بخونم. صدام از اولش تا آخرش لرزید. همه فهمیدن که من از جمع ترسیده بودم. دفعه بعد صدام کمتر لرزید و دفعه سوم کاملاً صدام صاف و یکنواخت بود.
    لُب کلام اینکه، خودتون رو با جمع رو به رو کنید. سخته، می دونم. برای خود من هم آسون نبود. کلی با خودم حرف می زدم و کلنجار می رفتم تا بالاخره خودم رو قانع کردم تا خجالت نکشم.
    باور کنید اطرافیان شما هم مثل شما هستند، با همون خصوصیات و رفتار ولی با غلظت کمتر و بیشتر.
    خودتون رو با جمع رو به رو کنید و دائم به خودتون نگویید می ترسید، خجالت می کشید، نمی تونید. ببینید من تونستم، شما هم می تونید.

9. 5 کاربر از قله بلند بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه alan wake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    S|H

پيش فرض

من تاپیک رو تقریبآ مطالعه کردم و بعضی از دوستان رو دیدم که پیشنهاد استفاده از دارو رو میکنن حالا من یه سوالی دارم و اونم اینکه تا کی میخوان دارو بخورن؟ یعنی شما هر وقت میخوای ریلکس بشی و تو جمع راحت باشی باید دارو مصرف کنی؟ پس شما با یه معتاد چه فرقی داری؟

اما موضوع جمع هراسی و ترس اضطراب از پیوستن به یک جمع, ارتباط کمی هم با خانواده نداره و اگه افرادی که این مشکل رو دارند دربارشون تحقیق کنیم می بینید که قبلآ خانواده لطف نموده زمانی که فرزندش خودش باید کار خودش رو انجام میداده پدر یا مادر براش واسطه شده و کارهاش رو انجام میدادن که نمیدونستن چه اشتباه بزرگی رو انجام میدن.

در کل کسانی که این مشکل رو دارند حتمآ پیگیری کنن و راه چاره ای براش پیدا کنن چون فردی که الان تو دوره ی تحصیلی که با همجنس های خودش مشکل داره و به قول خودتون اضطراب همراه با سرخی صورت بهش دست میده فردا که میخواد بره دانشگاه و با دختر ها تو یه کلاس بشینه میخواد چیکار کنه؟!

11. 3 کاربر از alan wake بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    S|H

پيش فرض

يعني تا وقتي مصرف ميكنين خوب هستين و وقتي مصرف رو قطع كنين بدتر نميشين بلكه همون آدم قبلي ميشين
    اهان چه قشنگ خودت جواب خودت رو دادی!

شما میگی وقتی مصرفش رو قطع میکنی بدتر نمیشی بلکه همون ادم قبلی میشی!

خوب پسر خوب تو برای چی اون دارو ها رو مصرف میکنی؟ برای اینکه همون ادم قبلی نشی و کمی ریلکس تر و اکتیو تر از قبل شی حالا میگی وقتی طول درمان رو قطع کنی همون ادم قبلی میشی,بگو ببینم چه فایده ای داره پس؟ (مثلآ شخصی که شراب میخوره مدتی سر خوش میشه (ریلکس) بعدش همون ادم قبلی میشه چون اثرش از بین میره)

کل منظورم از حرفهایی که زدم اینه که خودتون رو به دارو درمانی عادت ندید انسان بعضی موقع ها کارهایی رو میتونه بکنه که هیچ دارویی توان انجام دادن اون رو نداره!

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    S|H

پيش فرض

چندتا مثال ميشه بزنين؟شايد ما هم دارو درماني رو رها كرديم
    منظور من از خود درمانی بیشتر مربوط به همین نوع بیماری ها مانند افسردگی,اضطراب و ... هستش که فرد میتونه خودش در بهبود حالش نقش داشته باشه و همیشه استفاده از دارو راه اول و اخر نیست.

اما اگه شما بر این باور نیستید میتونید به همون دارو خوردنتون ادامه بدید.

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن خجالت افزایش اعتماد به نفسه

در کل خجالت یعنی ترس
    ترس یعنی نداشتن شناخت نسبت به خود و افراد پیرامون
    پس با افزایش اعتماد به نفس خجالت هم خود به خود بر طرف میشه

15. 4 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •