تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 12 اولاول ... 456789101112 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 117

نام تاپيک: شیمی و سوالات آن

در آغاز فعالیت g.gh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

شما که آلمان تحصیل کردید ، اون جمله اول چی میگه :

While hydrochloric acid can dissolve it
    بنده هم نگفتم هیدروفلوریک اسید خیلی قویه. میگم این که شما میگی چون سولفوریک اسید نمیتونه اکسید آهن رو حل کنه پس اکسید آهن خیلی پایداره. میگم اسید سولفوریک نمیتونه سیلیس هم حل کنه اما یه ترکیب به سادگی هیدروفلوریک اسید میتونه ! پس استدلال شما واسه قدرت یه اسید غلطه. اون جمله اول هم به هر زبانی (المانی / انگلیسی / روسی / بلغاری و ....) ترجمه کن ما بفهمیم

داره خودمونی میشه hector2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    پرشین کیمیست

پيش فرض

بنده گفتم اکسید اهن سه ظرفیتی خیلی ترکیب پایداریه و با اسید سولفوریک و نیتریک نمی تونی کاریش کنی کجا گفتم اسید هیدروکلریک نمی تونه کاریش کنه؟(پایدار بودن چیزی نسبی است و ممکنه یک ترکیب نسبت به خیلی عوامل پایدار بشه ولی در مورد بعضی عوامل پایدار نباشه.معمولا جمع بندی می کنند و می گویند در کل فلان ترکیب نسبت به این عوامل پایدار است.بنده هم گفتم اکسید اهن سه ظرفیتی علاوه بر پایدار بودن نسبت به اسید نیتریک و سولفوریک هم پایدار است)

اما واقعا چرا اکسید اهن سه ظرفیتی پایدار است؟چون انتالپی تشکیل این ترکیب یونی بسیار بالا است(826- kJ/mol) و چنانچه از واکنش بین فلز اهن و اکسیژن تهیه شود وقتی که شبکه یونی تشکیل می شود انرژی بسیار زیادی ازاد می شود دلیل ازاد شدن این انرژی زیاد جاذبه بین یونهای + Fe 3 و + 2 O است که باعث ایجاد مقدار زیادی انرژی coulombic می شود.این دلیلی است که اکسید اهن را ترکیبی پایدار میسازد

بنده با سند و منبع به شما نشان دادم که این ترکیب ساختار بسیار پایداری داره.شما اون مقاله را مطاله کن که دقیقا پایداری اکسید اهن توش بیان شده بعد اگر نکته ای بود اینجا بیان کن.
    در شناسایی ترکیبات به جهت پایداری عوامل زیادی دخیل هستند مانند:تاثیر عوامل اکسنده،دما،نور،اسیدها و... که اکسید اهن سه ظرفیتی جزو یکی از ترکیبات پایداره.
    جالب است بدانید که اکثر الیاژها و استیلهای مقاوم به خوردگی اسید در برابر اسید هیدروکلریک کم می اورند و اسید هیدروکلریک تمامی انها را نابود می کند و تنها دو تا سه الیاژ بصورت مشروط در برابر اسید هیدروکلریک مقاومت می کنند
    برای مشاهده قدرت اسید هیدروکلریک بر روی فلزات لینک زیر را ببینید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نکته: ترکیب اسید هیدروکلریک و اسید نیتریک(که یک اسید معدنی و همچنین یک اکسنده توانمند است) می تواند طلا را هم در خود حل کند( تیزاب سلطانی )
    کد:
    من با دلیل و سند + نتایج ازمایشات خودم اعلام کردم که اکسید اهن سه ظرفیتی یک ترکیب بسیار پایداره اگر شما غیر از این را باور دارید لطفا با سند علمی و مدرک بیان کنید و روی هوا حرف نزنید
    وقتی یک ترکیبی پایداره که در مقابل اکثر(نه همه) عوامل از جمله واکنش با اسیدها و اکسنده ها و.. تقریبا پایدار باشه و هنوز ترکیب پایدار صد درد صد پیدا نشده پس می بینید که هیچ چیز در شیمی صددر صد نیست
    برای مثال فلز روتنیوم در مواجه با اسید نیتریک و سولفوریک و کلریک و سایر اسیدها هیچ واکنش نشان نمی دهد ولی هیپوکلریت سدیم و یا همان وایتکس خانگی با ان وارد واکنش می شود پس باید بگوییم روتنیم ترکیب ناپایداری است؟
    این ویدئو زیر در این زمینه است و بسیار جالب است
    کد:
    در ضمن اگر یک مقدار ادب و احترام پیشه کنی فکر نمی کنم به جای بر بخورد
    Last edited by hector2000; 28-12-2011 at 22:40.

3. این کاربر از hector2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

درمورد کشش در سیکلو الکانها کشش سطحی و زاویه ای کسی چیزی میدونه (توضیح کامل)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

دوست عزیزsaeed-d
    سلام خوب چند تا مقاله یا سایت بدین که سطح علمی کاربران شیمی بالا بره خصوصا اگه واسه 90%زدن کنکور کمکمون کنه تشکر

6. این کاربر از siavash.0902 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehran_286's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام دوستان

یک سوال دارم

چرا آب در اثر یخ زدگی افزایش حجم پیدا می کند ؟؟

با تشکر

در آغاز فعالیت Fr.Chemi3t's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام دوستان

یک سوال دارم

چرا آب در اثر یخ زدگی افزایش حجم پیدا می کند ؟؟

هنگام انجماد آب ، مولکولهای H2O در یک شش ضلعی باز قرار می‌گیرند. هر اتم اکسیژن در بلور یخ به 4 هیدروژن وصل می‌شود که با 2 اتم هیدروژن پیوند کووالانسی معمولی و با دو تای دیگر پیوند هیدروژنی تشکیل می‌دهد. بالا بودن نسبت فضای خالی در ساختمان یخ ، باعث کمتر شدن تراکم آن نسبت به آب می‌شود. افزایش حجم ، باعث کاهش چگالی آب می‌شود. سرد شدن آب تا زیر 4 درجه باعث کاهش تدریجی چگالی آب می‌شود و این نشان می‌دهد که در نقطه انجماد آب انتقال از یک ساختمان مولکولی فشرده و بسته به یک ساختمان باز به‌طور ناگهانی صورت نمی‌گیرد، بلکه به‌تدریج و در گستره دما انجام می‌شود.

با کاهش دما مولکولهای بیشتری به شکل ساختمان یخ می‌پیوندند و در دمای زیر 4 درجه تبدیل به ساختمان باز بر انقباض حاصل از سرد کردن غلبه کرده ، با پایین آمدن دما به سمت 0 درجه آب منبسط می‌شود. انبساط آب به هنگام انجماد هم اثرات مفید و هم اثرات مضری دارد. انجماد آب در بافتهای گیاهی و جانوری باعث تخریب دیواره سلولی در اثر انبساط می‌شود. اما همین فرایند انبساط در اثر یخ زدن آب در حفره‌های سنگها و صخره‌ها باعث شکستن سنگها شده و ایجاد خاکهای حاصلخیز می‌کند.

9. 2 کاربر از Fr.Chemi3t بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال saeed-d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    TABRIZ

پيش فرض

دوست عزیزsaeed-d
    سلام خوب چند تا مقاله یا سایت بدین که سطح علمی کاربران شیمی بالا بره خصوصا اگه واسه 90%زدن کنکور کمکمون کنه تشکر
    با تشکر از محبتتون ، من سعی میکنم مقاله وغیره بزارم ولی برای کنکور به هیچ وجه به درد نمیخورن
    چون در چند سال اخیر کنکور بیشتر (بیشتر نه همش) به مطالب حفظی و خط به خط کتاب کشیده شده.
    برای 90% ویا 100% زدن باید یکم تمرین ، دقت و از همه مهمتر علاقه داشته باشین
    ممنون

11. این کاربر از saeed-d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

دوست عزیز
    میشه آی دی چیزی بدین چون انشالله قصد دارم برم رشته مهندسی شیمی یا استخراج نفت هر سوالی داشتم ازتون کمک بگیرم من دبیرستانم شیمی علاقه دارم ولی متاسفانه دبیر خوبی نداشتم که خوب درس بده میشه کمکم کنید بازم ممنون از راهنماییتون

13. این کاربر از siavash.0902 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mohammad_re's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

سلام به همه
    دوتا سوال داشتم:
    1- چرا حجم جامد گالیوم و بیسموت از مایع آنهابیشتره؟ میدونیم که توی آب پیوندهیدروژنی باعث افزایش حجم بلور یخ هنگام انجماد میشه واین افزایش حجم چگالی یخ رو کم میکنه. حالا چرا اون دوتا هم اینجورینمثل آب؟

2- چرا عدد کئوردیناسیون ساختارهای هگزا گوناد ها 12 تاست؟ اصلا این عدد کئوردیناسیون 12 چجوری بدست میاد؟ توی چه بلور هایی دیده میشه؟

دست همتون درد نکنه عزیزان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

C20H14O4 فرمول فنول فتاییلین اینه!!!!!!!!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •