تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 12 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 117

نام تاپيک: شیمی و سوالات آن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

اگر 2 مول HCl داشته باشیم و ph آنرا حساب کنیم می شود
    H2O + HCL >H3O + CL
    یعنی به ازای هر مول هیدروکلریک اسید یک مول یون هیدرونیم ساخته می شود.
    پس غلظت یون هیدرونیم برابر 2 مول می شود
    با توجه به اینکه PH برابر منفی لگاریتم غلظت هیدرونیم است
    بنابراین PH ؛ 2مول هیدروکلریک اسید برابر 0/3010-
    با توجه به اینکه PH منفی وجود نداردچرا PH هیدروکلریک اسید منفی شد(متاسفانه امکان نوشتن علائم ریاضی در این سایت فراهم نیست)
    2-چرا PH بین 0 تا 14 است؟
    توی اسی و باز هیچ وقت به غلظت 1 مولار و بیشتر نمی رسیم به خاطر ثابت تعادل. به همین دلیل pH صفر و منفی نداریم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

1

با سلام و عرض ادب درخواستی از شما دوستان و اساتید محترم دارم، لطفا جواب این سوال را با تشریح (ویا مقاله ایی که جواب من در اون باشه) مرحمت بفرمایید , میدانم تولید زحمت میکنم ولی روز شنبه باید سر کلاس این رو کنفرانس بدم وهیچ کجا جوابی نتوانستم پیدا کنم
    شما را به اون کسی که آفریده قسم میدم زحمت من رو ندیده بگیرید و این محبت رو در حق من کنید. سئوال مورد نظر اینه:
    چرا دمای درون دریاچه هایی که سطح شان منجمد و پوشیده از یخ است از4 درجه سانتی گراد پایین تر نمیرود
    سلام
    امیدوارم جوابم به دردت بخوره
    آب در 4 درجه سانتی گراد شروع به منبسط شدن می کنه یعنی چگالیش مدام کمتر میشه. از اونجایی که هر چی چگالی کمتر بشه در قسمت بالاتری از آب قرار می گیره ÷س روی آب میاد و یخ میزنه!
    برای خوندن یه متن کامل میتونی به آدرس زیر بری:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

ph منفی بر خلاف تصور ما وجود داره یا حتی ph بالای 14 پساب های معدنی خارج 0-14 ph دارند.
    در شرایط خاص که محیط های آبی قوی(مثل آب یونیزه شده) استفاده بشه kw تغییر میکنه! الان هر چی میگردم مقاله ای که خونده بودم رو پیدا نمیکنم!پیداش کردم میذارم تا شما هم بخونین!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

14 سوال شیمی فیزیک؟!

سلام
    یه سوال شیمی فیزیکی دارم:
    چطور پارامترهای بحرانی از معادله دیترسی اثبات میشه؟
    تو کتاب شیمی فیزیک اتکینز جلد 1 تو یه جدول روابط رو نوشته، ولی اثات رواط از راه مشتق جزئی گرفتن خیلیییییی طولانیه!
    اگه کسی میتونه اثبات کنه لطفا راهنماییم کنه!
    اگه تو سایت هم دیدین آدرس سایت رو بذارین کافیه!
    مرسی

پروفشنال soroshea's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    A Living Hell

پيش فرض

سلام ، من میخواستم بدونم معادله ی زیر درسته یا نه؟ یعنی همچین چیزی اتفاق می افته؟
    Fe2O3 + 3 H2O ==> 2 Fe(OH)3

داره خودمونی میشه KINGHMA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    مهد تمدن

پيش فرض

یک سوال فوری و فوتی....هر کی جواب بده خیلی دعا میکنمش
    1.آب(h2o) فیزیکی و شیمیایی چیست؟و عوامل موثر در میزان جذب آن در تر کیب
    1.علت اینکه اب در دمای شیمیایی بالاتر از اب فیزیکی خارج میشود چیست؟چرا ترکیبات آب شیمیایی خود را در دمای های مختلف از دست می دهند.
    +++++++++++
    در ضمن سوال قبلی منو کسی جواب نداد

داره خودمونی میشه hector2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    پرشین کیمیست

پيش فرض

سلام ، من میخواستم بدونم معادله ی زیر درسته یا نه؟ یعنی همچین چیزی اتفاق می افته؟
    Fe2O3 + 3 H2O ==> 2 Fe(OH)3
    نه نمی افته
    اکسید اهن خیلی پایداره و حتی با اسید سولفوریک و نیتریک 65 درصد هم نمی تونی کاریش کنی
    من این ازمایش را قبلا انجام دادم

ایا بنزوئیک اسید یک مولکول قطبی میباشد؟
    بله قطبی است و براحتی در اب داغ حل میشود

---------- Post added at 04:25 PM ---------- Previous post was at 04:21 PM ----------

سلام
    بنزین سفید چیه؟
    پمپ بنزینا دارن؟
    همون نفت سفیده که تو بخاری ها میریزن

8. این کاربر از hector2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال saeed-d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    TABRIZ

پيش فرض

با سلام من دانش آموز سوم ریاضی هستم و با اجازه تون یه سوال فوری داشتم
    معلم ما سر کلاس یه تحقیق داده گفته اگه در nh4cl,nh3 و cl رو در دو ظرف جداگانه بذاریم و این دو را با یه لوله به هم مربوط کنیم دود سفید رنگی که تشکیل می شه در کدام قسمت لوله قابل مشاهده خواهد بودو چرا؟ خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز
    به نظرم منظورتون واکنش NH3 با HCl هست!!!
    در گاز ها سرعت پخش مولکول های گازی متناسب با چگالی اون هاست که چگالی هم در دما و فشار ثابت متناسب با جرم مولی اون گازه

چون سرعت و چگالی هر گاز معکوس همه پس هر کدوم چگالیش یا جرم مولیش بیشتر باشه سرعت کمتری داره

حل این کسر نشون میده که اگر آمونیاک در مدت زمان مشخص 1 متر حرکت کنه هیدروژن کلرید 0.682 متر حرکت میکنه پس آمونیاک فاصله بیشتری طی میکنه و آمونیوم کلرید نزدیک هیدروژن کلرید تشکیل میشه

در آغاز فعالیت g.gh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

بگذریم از اون بحث
    البته اگه جوابو پیدا کردین حتماً اینجا بگذارین
    تا همینجای بحث خوبه
    معلممون یه سوال طرح کرده که اگه جواب بدین ممنون میشم
    صورت سوال اینه:
    در طبیعت 91 عنصر طبیعی یافت مو شود.(این عدد در برخی کتابها 90 اعلام شده(چرا))
    این در حالی است که اورانیم که آخرین عنصر طبیعی است عدد اتمی 92 دارد.
    چرا
    لطفاًًً پاسخ کامل بدهید
    دوست عزیز چون عنصر شماره 42 یعنی تکنسیم نیز یه عنصر سنتزی هست و هنوز تو طبیعت نتونستن ردگیریش کنن ! واسه همین یکی ازش کم میشه

---------- Post added at 09:40 AM ---------- Previous post was at 09:36 AM ----------

نه نمی افته
    اکسید اهن خیلی پایداره و حتی با اسید سولفوریک و نیتریک 65 درصد هم نمی تونی کاریش کنی
    من این ازمایش را قبلا انجام دادم[COLOR=Silver]
    دوست عزیز آخه چرا اطلاعات غلط میدی ؟ کی گفته سولفوریک نمیتونه کاریش بکنه ؟ در ضمن این که دلیل نشد ! یه چیزی مثه اسید سولفوریک نمیتونه شیشه رو تجزیه کنه ولی یه اسید زپرتی مثه HF میاد و شیشه رو تجزیه میکنه ! اصلا این دلیل شما درست نیست که چون اسید سولفوریک روش تاثیر نمیذاره پس خیلی پایداره.

داره خودمونی میشه hector2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    پرشین کیمیست

پيش فرض

بله.اسید سولفوریک در دمای معمولی و حتی یک مقدار بالاتر نمی تونه کاریش بکنه من انجام دادم و بهتره شما هم انجام بدی(تقصیر من نیست تو دانشگاههای ایران نمیذارن دانشجوهای شیمی دست به سیاه و سفید تو ازمایشگاه بزنن ولی مطمئن باش این ازمایشات را من در دوره کارشناسیم در المان انجام دادم و نتایجش را براتون می گم)
    بخوان تا معلوماتت زیاد بشه:
    اکسید اهن(III) بسیار ترکیب پایداریه و ان هم دقیقا بخاطر ساختارش است

Magnetite (Fe3O4) forms an extremely stable crystal structure, which is surprisingly chemically resistant.
    While hydrochloric acid can dissolve it, nitric acid barely seems to attack it. The reaction rate is greatly increased at 35degC, but even at this temperature, it still takes a long time for the nitric acid to dissolve it
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینکه سیلیس را نمی تونه اسید سولفوریک حل کنه ولی اسید هیدروفلوریک حل می کنه اصلا دلیل بر قوی بودن هیدرفلوریک اسید نیست.اتفاقا سیلیس یکی از پایدارترین ترکیبات است(اگر نبود در بسته بندی مواد شیمیایی و ظروف ازمایشگاهی استفاده نمی شد)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •