تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 34

نام تاپيک: دمای بالای چیپست مادربورد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

شما در کیس را باز کن و بترتیب پل شمالی و جنوبی و خنک کننده رگلاتور پردازنده را با دست (انگشت ) چک کن

دمای 80 درجه اصلا چیزی نیست که قابل تشخیص نباشه و اصلا هم با انگشت قابل تحمل نیست

با این روش حتما قطعه مربوطه را پیدا می کنید هر چند بعید می دونم که پیداش کنید چون در این دما چیپست به راحتی از کار می افته
    این فرمایش شما رو هم انجام دادم ...در تصدیق حرف شما دمای آنچنانی نبود .."اندازه چایی ولرم " اما دمای چیپ ها به مراتب بالاتر از CPU هست ..شاید بشه نتیجه گرفت همون 60-70 درجه !

اینم یک شات از CPUID HWM
    - در مورد ولتاژها سررشته ای ندارم ..دوستان نظرتون رو اعلام کنید ممنون میشم:

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

ببین این نرم افزار هم فایده نداره اصلا

اون دما ها هم که نوشته بجز پردازنده و کارت گرافیک بقیه اش چرته و الکی نوشته

شما با دست باید چک کنی چون نرم افزاری برای تعیین دمای چیپست وجود نداره

انگشت مبارک را ببر داخل کیس و پل شمالی و پل جنوبی و همینطور مدار رگلاتور را هم چک کن

دماش باید گرم باشه ولی کاملا قابل تحمل

مثلا شما می تونی حدود 30 ثانیه دستت را روی قطعه مربوطه نگه داری درحالیکه احساس اذیت شدن از گرمای زیاد را نداشته باشی

این دمای 60-70 درجه یعنی اینکه حتی 10 ثانیه هم برای شما تحملش ممکن نیست

اون ریست شدن ها هم علت دیگه ای داره و اصلا ربطی به اینکه مادربرد شما سوکت AM2+ هست نداره چون همین الان هم شرکتهای معتبر هنوز دارند مادربردهای سوکت AM2+ و حتی AM2 را برای کار با پردازنده های سوکت AM3 تولید و عرضه می کنند

شما فعلا این مشکل حرارت را مطئن بشید که اصلا وجود نداره بعد اون مشکل ریست شدن را حل می کنیم

آخر فروم باز mojtabaalemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دقیقا درسته !

پروفشنال abbas_p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

مین قبلی من dfi am2+ بودش ..تا وقتی که سی پیوم رو عوض نکرده بودم خیلی خوب کار میکرد(سی پی یو من amd athlon x2 4200 ) بودش..تصمیم گرفتم سی پی رو عوض کردم phenom 2 x4 955 گرفتم..چون مادربورد am2+ بود بایوس رو اپدیت کردم و سی پی یو جدید رو بستم روش ..باید بگم کم کم متوجه شدم دمای چیپست مادر بورد زیاد شده 60 یا 70 میشد..1 ماه نشد مادربوردم سوخت ..شانس اوردم گارانتیش تموم نشده بود دادم گارانتی گفتن باید تعویض بشه 30 تومن روش دادم یکدونه dfi m3h5 am3 گرفتم..حالا دیگه همه چیز اوکی هست.

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببین مشکلی از لحاظ ساپورت نداره

سوکت شما هم AM2+ هست حالا چطور دوستان میگن AM2 هست و چه استدلالی دارند من متوجه نمیشم پون مااصلا برای چیپ 790 سوکت AM2 نداریم

این مادربورد AM2 هم هست AM2+ هم هست که من لینک مشخصات دقیقشهم گذاشتم
    اما AM3 نیست ولی روش سوار می شه و مشکل ایشون هم همینه که CPU قوی تری نسبت به
    مینش داره
    سیستم هم بعد از ساعاتی ریست میشه "احتمالا بخاطر همین دمای بالای چیپ هستش"
    این دوستمون داره میگه سیستمش ریست میشه و باید دید چه ناهماهنگی توی قطعات سیستمش وجود داره
    به هر حال امیدوارم مشکل سیستم شما برطرف بشه من پیشنهاد می کنم از یه CPU AM2 استفاده کن
    ببین مشکلت برطرف میشه

این عکس رو هم میذارم تا ببینی AM2 هم ساپرت می کنه اما AM3 ساپرت نمی کنه

اینم لینکش
    http://waycoolmodz.com/dfi-lan-party-dk-790gx-m2rs/

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

مین قبلی من dfi am2+ بودش ..تا وقتی که سی پیوم رو عوض نکرده بودم خیلی خوب کار میکرد(سی پی یو من amd athlon x2 4200 ) بودش..تصمیم گرفتم سی پی رو عوض کردم phenom 2 x4 955 گرفتم..چون مادربورد am2+ بود بایوس رو اپدیت کردم و سی پی یو جدید رو بستم روش ..باید بگم کم کم متوجه شدم دمای چیپست مادر بورد زیاد شده 60 یا 70 میشد..1 ماه نشد مادربوردم سوخت ..شانس اوردم گارانتیش تموم نشده بود دادم گارانتی گفتن باید تعویض بشه 30 تومن روش دادم یکدونه dfi m3h5 am3 گرفتم..حالا دیگه همه چیز اوکی هست.
    حالا بازم شما بگو با چه نرم افزاری نگاه می کنی حرارتو
    اینو برای بقیه بچه های سایت می گم من خودم بیشتر از 50 تا نظریه کارشناسی نشده از این آقایون دیدم
    اما بدون توجه فقط برای رفع مشکل دوستامون نظر خودمو دادم و کاری به کار آقایون نداشتم حالا دیدید چه ایرادی بی موردی گرفتن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

ببین این نرم افزار هم فایده نداره اصلا

شما با دست باید چک کنی چون نرم افزاری برای تعیین دمای چیپست وجود نداره

انگشت مبارک را ببر داخل کیس و پل شمالی و پل جنوبی و همینطور مدار رگلاتور را هم چک کن

دماش باید گرم باشه ولی کاملا قابل تحمل

مثلا شما می تونی حدود 30 ثانیه دستت را روی قطعه مربوطه نگه داری درحالیکه احساس اذیت شدن از گرمای زیاد را نداشته باشی

این دمای 60-70 درجه یعنی اینکه حتی 10 ثانیه هم برای شما تحملش ممکن نیست

اون ریست شدن ها هم علت دیگه ای داره و اصلا ربطی به اینکه مادربرد شما سوکت AM2+ هست نداره چون همین الان هم شرکتهای معتبر هنوز دارند مادربردهای سوکت AM2+ و حتی AM2 را برای کار با پردازنده های سوکت AM3 تولید و عرضه می کنند

شما فعلا این مشکل حرارت را مطئن بشید که اصلا وجود نداره بعد اون مشکل ریست شدن را حل می کنیم
    برادر در پست قبلی نوشتم که با دست هم چک کردم ..و حرف شما درسته درحد 70-60 داغ نیست
    - شما سئوال منو جواب ندادین ..دمایی که داخل Setup سیستم هم نشون میده درست نیست ؟

پروفشنال abbas_p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

برادر در پست قبلی نوشتم که با دست هم چک کردم ..و حرف شما درسته درحد 70-60 داغ نیست
    - شما سئوال منو جواب ندادین ..دمایی که داخل Setup سیستم هم نشون میده درست نیست ؟
    با برنامه Smart Guardian که در سی دیهای مادربورد DFI هست تست کن.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

ببینید ما در مادربرد سنسوری برای تعیین دمای چیپست نداریم پس اون دمایی هم که در SETUP می نویسه هم یا اصلا دمای چیپست نیست یا داره اشتباه نشون میده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام و درود...
    بعد از نصب فن روی چیپ:

قبلش همین نرم افزار بالای 60 نشون میداد/.

- کماکان مشکل ریشت شدن ادامه داره ..

امشب انشالله یک CPU AM2+ روش نصب میکنم ببینم چی میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •