تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 39

نام تاپيک: دروازه بابل (شوش)

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    -^.

پيش فرض

همش 3D یا نه

2. این کاربر از Lord-Voldemort بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز RezaTayebiJ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

دوستان ممنون از اینکه نظر دادین

wow
    خیلی بهتر شد رضا..
    من با مایا آشنائی ندارم.. ولی همون طور که تو تاپیک مسابقه هم گفتم با تنظیمات گاما معمولا مشکل بور بودن تکسچر حل میشه.. (اگر خود تکسچر ذاتا بور نباشه!) دیگه اینکه تنظیمات رندر هم خیلی می تونه کمک کنه..
    فکر نمی کنم Resize کردن این مشکل رو به وجود بیاره..
    من اگه جات بود یه کم غلظت رنگ ها رو بیشتر می کردم.. (تو مکس تو Environment مقدار Saturation رو زیاد می کنیم.)

موفق باشی آق رضا...
    روی رنگ ها بیشتر کار خواهم کرد. این مشکل بور بودن تکسچرها برای این کار که گذشت ولی برای کارهای بعدی باید حواسم باشه دوباره تکرار نشه ممنون از پیشنهادهات

آفرین خیلی خوبه . فقط به نظر من اون دوتا مناره های وسط هنوز تو ذوق میزنه . دورش سفیده یجورایی انگار بریده شده .
    آخر رود هم که یهو قطع شده یجوریه
    فکر کنم اگر روی تکسچر مناره ها کارکنم مشکلش حل بشه. در مورد رودخونه هم موافقم.

ایول رضا
    ایول
    کارت خیلی خفن شده
    جزئیات عالیه
    فقط احساس میکنم یه افکت بلور حساب نشده رو کارت زدی
    افکت بلوری که گذاشته بودم رو تو این نسخه آخریه برداشته بودم منتها مثل اینکه هنوز کار بلوره. باید یه فکر اساسی براش کنم.

خيلی عالیه رضا جان...
    گل كاشتی...
    ميگم فقط اين آب اين جلو يه كم غير طبيعيه...
    موافقم. باید روی متریال آب تغییراتی بدم.

ایول کارت خیلی خوب شده
    دمت گرم
    فقط یه وایر هم بزار تا ببینم چون خیلی کنجکاوم بدونم چندتا ورتکس داره
    حتما. منتهی الان سیستم را گذاشتم صحنه تپه هه را رندر بگیره فعلا سیستم حسابی کُند شده. دو روزه اصلا مایا کار نکردم همینطور هی دارم فیلم می بینم . همش هم فیلم مستند سیاسی ایرانی. می خوام خودم را شست و شوی مغزی بدم

اکثر درخت ها و گیاه ها دو بعدی هستن. بقیش 3d هست.

4. 5 کاربر از RezaTayebiJ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2007

1

سلام

دیگه این آخراشه. باید بره رندر کم کم
    سعی کردم ایراداتی که دوستان گفته بودن را تا حدودی حل کنم... یه سری تغییرات کلی هم به کار دادم.

سایز بزرگتر
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وایرفریم (کاراکتر های سه بعدی و درخت و گیاه های دو بعدی برای جلوگیری از انفجار سیستم توی صحنه جدا رندر شدن )
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نورپردازی با mental ray physical sun and sky انجام شده. زمان رندر صحنه ی بدون کاراکترها و درخت ها در سایز ۲۱۶۰*۳۸۴۰ حدود ۱۴ دقیقه هست و زمان رندر صحنه کاراکترها و درخت ها حدود ۱۰ دقیقه.
    برای کامپوزیت از نرم افزار shake استفاده شده.

6. 4 کاربر از RezaTayebiJ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Dark000prince's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

مامان !!!!
    خیلی خفنه !!!!
    من تاحالا یه صحنه بزرگ نساختم.
    میشه یه خورده توضیح بدی ؟
    لطفا یه چند تا رندر ساده از جهت های دیگه برای دیدن مدل بزار.
    از نزدیک هم یه رندر بزن ببینم چه شکلیه . کیفیت مدل ها لازم نیست خیلی بالا باشه؟ نه ؟
    دستت درد نکنه .
    من برم فعلا از شوک در بیام و برگردم .

8. این کاربر از Dark000prince بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hrgh2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مرودشت

پيش فرض

آفرین رضا جون خیلی باحال شده
    اما ایرادات از نظر من :
    1- اون تکسچر روی دیوارها (سربازهای هخامنشی ) خیلی مقیاس و اندازشون بزرگه اینا معمولا به صورت افقی روی هم قرار میگیردند یعنی یه تعداد سرباز زیر و یه تعداد رو و به همین ترتیب . که اینم فلسفه خودش رو داره شاید جالب باشه بدونید اون موقع ها چون نمیتونستن روی صفحه دوبعدی پرسکتیو رو نشون بدن دسته های پشتی رو روی سر دسته های جلویی طراحی میکردند.

اینم یکی از عکسهایی که مدتی قبل خودم از تخت جمشید گرفتم:

2- این دروازه گلی که جلو هست وجودش غیر منطقیه و نیازی بهش نیست . ضمن اینکه این سر ستونهایی که این جلو گذاشتی جنسشون به نظر گلی میاد در حالی که جنسشون باید از نوعی سنگ براق باشه ( البته امروز اینجوری توی تخت جمشید به نظر میان ) و همینطور اینکه کاربرد این سرستونها فقط برای نگه داشتن سقف بوده نه اینجا که روی ستونها سقفی وجود نداره و اینکه زیر این ستونها هم طرح سربازهای هخامنشی کار نمیشده

خوب رضا جون این اشکلات از نظر فنی و هنری نبود چون از اون نظر کارت خیلی خفنه
    منتظر رندر نهاییت هستم
    دمت گرم

10. 2 کاربر از hrgh2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MB3d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عالی perfect

12. این کاربر از MB3d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mr_max's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خیلی عالیه
    دمت گرم

14. این کاربر از mr_max بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه zenoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    آمل

پيش فرض

wow ... عجب چيزي شده ....
    ميگم .. حاج رضا اين پروژه رو همينطوري ول نكن ... بگير بفروشش به يكي از اين شركتهاي انيميشن سازي ....

16. این کاربر از zenoos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

مامان !!!!
    خیلی خفنه !!!!
    من تاحالا یه صحنه بزرگ نساختم.
    میشه یه خورده توضیح بدی ؟
    لطفا یه چند تا رندر ساده از جهت های دیگه برای دیدن مدل بزار.
    از نزدیک هم یه رندر بزن ببینم چه شکلیه . کیفیت مدل ها لازم نیست خیلی بالا باشه؟ نه ؟
    دستت درد نکنه .
    من برم فعلا از شوک در بیام و برگردم .
    سلام
    چشم. حتما ببشتر توضیح می دم. از نمای نزدیک ساختمون ها هم رندر می گیرم (البته از نزدیک خیلی خیلی ضایعن ها ) .
    منتهی الان سیستم را دوباره گذاشتم رندر سرعتش ذغالی شده
    لازم نیست کیفیت مدل ها بالا باشه. مکعب ساده هم کافیه چون فاصله دوره اصلا جزئیات دیده نمی شن. تکسچرها هم سایز 512*512 کافیه ( به شرط اینکه سایز رندر خیلی بزرگ نباشه) . من چون سایز رندر را خیلی بزرگ گرفتم اکثر تکسچرها را 1024*1024 کار کردم. سایز تکسچر ساختمون های نزدیک و دروازه شهر و کلا آبجکت های نزدیک دوربین کمی بزرگترن.

آفرین رضا جون خیلی باحال شده
    اما ایرادات از نظر من :
    1- اون تکسچر روی دیوارها (سربازهای هخامنشی ) خیلی مقیاس و اندازشون بزرگه اینا معمولا به صورت افقی روی هم قرار میگیردند یعنی یه تعداد سرباز زیر و یه تعداد رو و به همین ترتیب . که اینم فلسفه خودش رو داره شاید جالب باشه بدونید اون موقع ها چون نمیتونستن روی صفحه دوبعدی پرسکتیو رو نشون بدن دسته های پشتی رو روی سر دسته های جلویی طراحی میکردند.

اینم یکی از عکسهایی که مدتی قبل خودم از تخت جمشید گرفتم:

2- این دروازه گلی که جلو هست وجودش غیر منطقیه و نیازی بهش نیست . ضمن اینکه این سر ستونهایی که این جلو گذاشتی جنسشون به نظر گلی میاد در حالی که جنسشون باید از نوعی سنگ براق باشه ( البته امروز اینجوری توی تخت جمشید به نظر میان ) و همینطور اینکه کاربرد این سرستونها فقط برای نگه داشتن سقف بوده نه اینجا که روی ستونها سقفی وجود نداره و اینکه زیر این ستونها هم طرح سربازهای هخامنشی کار نمیشده

خوب رضا جون این اشکلات از نظر فنی و هنری نبود چون از اون نظر کارت خیلی خفنه
    منتظر رندر نهاییت هستم
    دمت گرم
    اول از همه یه تشکر اساسی کنم ازت بخاطر اطلاعات بسیار مفیدی که در اختیار گذاشتی
    در مورد تکسچرهای روی دیوار کاملا موافقم و اصلاحشون خواهم کرد.
    در مورد غیر منطقی بودن سر ستونهای نزدیک دوربین کاملا موافقم اول تصمیم داشتم اطراف کادر را با درخت بپوشونم اما بعد گفتم شاید بهتر باشه از سر ستون های آپادانا استفاده کنم تا کار ایرانی تر به نظر برسه.
    برای تنوع رنگ، سر ستون ها را گلی کار کردم تا یه مقدار رنگ زرد و روشنی به کار اضافه شده. ایراد شما به متریال سر ستون ها منطقیه. اگر تونستم متریال سنگ براق خوش رنگ و مناسب درست کنم حتما متریال سر ستون ها را عوض می کنم. اما چون دروازه ورودوی شهر تیره رنگ هست فکر نکنم سنگ براق تیره به سر ستون ها بیاد.  

آقا بازم ممنون. بعد از این کار احتمالا برم سراغ آپادانا. این عکس سر ستون هایی که گذاشتی برام خیلی مفید بود. در کارهای بعدی حتما اصول معماری باستانی را بیشتر رعایت می کنم.

wow ... عجب چيزي شده ....
    ميگم .. حاج رضا اين پروژه رو همينطوري ول نكن ... بگير بفروشش به يكي از اين شركتهاي انيميشن سازي ....
    نمی دونم والله. اتفاقا اوضاع مالیم یه کم خیلی افتضاحه.

دوستان خیلی ممنون از اینکه نظر دادین

نمی دونستم سایز خروجی ۲۱۶۰*۳۸۴۰ توی پرینت چه اندازه می شه به همین خاطر رفتم پرینت گرفتم. متاسفانه توی چاپ بعضی از رنگ ها یه خورده بد شدن. هزینه چاپ ۱۲ هزار تومن شد.
    اگر کسی در مورد چاپ اطلاعات داره ممنون می شم راهنمایی کنه. آیا با هزینه بیشتر می شه چاپ با کیفیت تری گرفت؟ چه نوع کاغذی برای چاپ مناسب تره؟ ...

Last edited by RezaTayebiJ; 17-05-2010 at 01:40.

18. 6 کاربر از RezaTayebiJ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز i-like-ddd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Sari

پيش فرض

کارت خیلی قشنگ شده چقد جزئیات داره . راستی سیستمت اپله؟ از کجا خریدی ناقلا؟
    سایزه کاغذ چیه؟ جنسش چیه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •