تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 25

نام تاپيک: درخواست مشاوره برای خرید Cpu, MotherBoard, Ram

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

ببین این خوبه
    MAIN: P6T DELUXE V2 410T
    CPU: I7 965 640T
    RAM: مال آقای آلترا بلک خوبه
    ALL: 1410000T

خواستی هم از USB 3 استفاده کنی کارتشو بخر
    Last edited by TREASURES; 21-04-2010 at 18:24.

حـــــرفـه ای Ultra_Black's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

ببین این خوبه
    MAIN: P6T DELUXE V2 410T
    CPU: I7 965 640T
    RAM: مال آقای آلترا بلک خوبه
    ALL: 1410000T
    دوست من 965 بالای 1 میلیون قیمت داره
    فکر کنم منظورتون 960 هست
    در ضمن این مین با این قیمت اصلا ارزش خرید نداره و با این قیمت میشه مین های خیلی بهتری از گیگابایت گرفت!

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

حرف شما تایید میشه ولی این مینم بد نیست ها

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

حرف شما تایید میشه ولی این مینم بد نیست ها
    بنده اصلا نگفتم مین بدیه!
    فقط گفتم به قیمت نمی ارزه
    زمانی که قیمتش حدود 300-320 بود زیاد این مینو پیشنهاد میدادم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

AMD System و Ultra_Black عزیز از راهنماییهاتون خیلی استفاده کردم ممنونم.

تصمیم گرفتم CPU : Core i7 930 بگیرم با توجه به پیشنهاد دوستان.

برای خرید مادربرد هم با توجه به راهنمایی های شما بدنبال Asus p6x58D Premium هستم که کم یاب است و اگر پیدا نکردم Giga : X58a-UD7 و یا Asus P6T Delux V2 خواهم گرفت که البته با توجه به توضیحات اساتید مادربرد گیگابایت در بین 2 گزینه ی آخر انتخاب بهتری است. از طرفی سلیقه ی شخصی من بسیار بیشتر با Asus همسو است به همین دلیل در صورت پیدا نشدن مادربرد اول احتمالا P6T رو انتخاب میکنم و اگر احیانا مدل بهتری در بین مادربردهای Asus میشناسید و راهنمایی کنید کمک بسیار بزرگی خواهد بود.

فقط الان من 12 گیگابایت هم رم نیاز دارم که هنوز به نتیجه ی خوبی نرسیدم ، راستش تا بحال اسم Team Group Xtreem رو نشنیده بودم ، در حقیقت نمیدونم که چقدر خوشنام است و یا کارایی آن در چه سطحی است ، البته الان مقداری در اینترنت در موردش تحقیق کردم ولی نیاز به تجربیات شما هم دارم.

Corsair هم مقداری گرون هست ، راستش 600 هزارتومن برای CPU بیشتر راغب بودم پرداخت کنم اما برای 12GB Ram مقداری تمایلم کمتر است ، در هر صورت اگر به نظر شما من انتخاب دیگری نخواهم داشت بنابراین همین گزینه رو انتخاب خواهم کرد.

و سوال دیگر اینکه آیا سیستم واتر کولینگ خاصی مد نظر دارید برای خنک کردن این قطعات ؟ من قصد اورکلاک کردن ندارم فقط تمایل دارم که این صدای طوفان فن ها که هر شب خواب رو بر چشمانم تنگ میکنه قطع و یا کاهش پیدا کنه.
    البته اگر سیستم خنک کننده ی کم صدایی برای CPU وجد داشته باشه فکر میکنم مقرون به صرفه تر از واتر کولینگ باشه که در این صورت چه بهتر.

به عنوان مثال احسان عزیز این خنک کننده رو پیشنهاد دادن که من از مقدار صدایی که داره اطلاعاتی ندارم : CPU COOLER : TOWER 120 EXTREME

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

TONIQ TOWER 120-LFB 50T

رو اين مين هم فكر كن احتمالا تو بازار هست
    RAMPAGE II GENE 260T

CPUIntel® Socket 1366 Core™ i7 Processor Extreme Edition/Core™ i7 Processor Supports Intel® Dynamic Speed Technology
    * Refer to
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    for Intel CPU support list
    ChipsetIntel® X58 /ICH10R System BusUp to 6400 MT/s with QuickPath Interconnection Memory6 x DIMM, Max. 24 GB, DDR3 2000(O.C.)/1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 Non-ECC,Un-buffered Memory
    Triple channel memory architecture
    * Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
    **Due to Intel spec definition, DIMMs of DDR3-1333 or above are out of spec. Please refer to
    کد:
    or user manual for the Memory QVL(Qualified Vendors List). Expansion Slots2 x PCIe 2.0 x16 support at dual x16 speed
    1 x PCIe 2.0 x4
    1 x PCI 2.2
    Multi-GPU SupportSupport NVIDIA SLI™ / ATI CrossFireX™ TechnologyStorageIntel ICH10R controller
    6 xSATA 3 Gb/s ports
    Intel Matrix Storage Technology Support RAID 0,1,5,10
    JMicron® JMB363 PATA and SATA controller
    1 xUltraDMA 133/100/66/33 for up to 2 PATA devices
    1 xInternal SATA 3.0 Gb/s port
    1 xExternal SATA 3.0 Gb/s port (SATA On-the-Go)

*Due to the Windows XP/ Vista limitation, the RAID array with the total capacity over 2TB cannot be set as a boot disk. A RAID array over 2TB can only be set as a data disk only. For more information, please refer to [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] LANRealtek® 8111C PCIe Gigabit LAN controller featuring AI NET2
    AudioSupremeFX X-Fi built-in 8-Channel High Definition Audio CODEC
    EAX® Advanced™ HD 4.0
    X-Fi CMSS®-3D
    X-Fi Crystalizer™
    Creative ALchemy
    Supports Optical S/PDIF out ports on rear IEEE 13942 x 1394a port(s) (1 port at back I/O, 1 port onboard) USB12 USB 2.0/1.1 ports (6 ports at mid-board, 6 ports at back panel) Peripheral SupportROG OC Station ASUS Unique FeaturesPower Design
    - 8-phase CPU power
    - 2-phase QPI/DRAM power
    - 2-phase NB power
    - 2-phase Memory power
    CPU Level Up
    Keyboard-TweakIt
    Memory Level Up
    iROG
    Extreme Tweaker
    Loadline Calibration
    Intelligent overclocking tools:
    - ASUS AI Booster Utility
    - O.C. Profile
    Overclocking Protection:
    - COP EX (Component Overheat Protection - EX)
    - Voltiminder LED
    - ASUS C.P.R.(CPU Parameter Recall)
    Special FeaturesMemOK!
    External LCD Poster
    Q-Fan Plus
    ASUS EPU-6 Engine
    ASUS Q-Connector
    ASUS Fan Xpert
    ASUS EZ Flash 2
    ASUS CrashFree BIOS 3
    ASUS MyLogo3 Back Panel I/O Ports1 x External SATA
    1 x IEEE 1394a
    1 x LAN(RJ45) port
    6 x USB 2.0/1.1
    8 -Channel Audio I/O
    1 x PS/2 Keyboard port(purple)
    1 x S/PDIF (Optical)
    1 x Clr CMOS switch Internal I/O Connectors3 x USB connectors supports additional 6 USB 2.0 ports
    1 x IDE connector for two devices
    7 x SATA connectors
    5 x Fan connectors: 1 x CPU / 2 x Chassis / 2 x Optional
    2 x thermal sensor connectors
    1 x IEEE1394a connector
    1 x LCD Poster connector
    1 x Chassis Intrusion connector
    24-pin ATX Power connector
    8-pin ATX 12V Power connector
    1 x En/Dis-able Clr CMOS header
    1 x Front panel audio connector
    1 x CD audio in
    System panel connector
    BIOS16 Mb Flash ROM AMI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.4, ACPI2.0a Multi-Language BIOS
    ManageabilityWOL by PME,WOR by PME,Chasis Intrusion,PXE Accessories1 x SLI Cable
    1 x External LCD Poster
    1 x 2-in-1 ASUS Q-Connector Kit
    1 x UltraDMA 133/100/66 cable
    2 x SATA cables
    1 x I/O Shield
    1 x Cable Ties
    1 x ROG theme label
    1 x User's manual Support DiscSupport DVD:
    - Drivers and applications
    Sound Blaster X-Fi Utility
    Futuremark® 3DMark®06 Advanced Edition
    Kaspersky® Anti-Virus
    ASUS TurboV utility
    ASUS PC Probe II
    ASUS Update
    ASUS AI Suite
    Form FactoruATX Form Factor
    9.6 inch x 9.6 inch ( 24.4 cm x 24.4 cm )
    Last edited by TREASURES; 22-04-2010 at 07:52.

7. این کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

AMD System و Ultra_Black عزیز از راهنماییهاتون خیلی استفاده کردم ممنونم.
    خواهش می کنم دوست من
    برای خرید مادربرد هم با توجه به راهنمایی های شما بدنبال Asus p6x58D Premium هستم که کم یاب است و اگر پیدا نکردم Giga : X58a-UD7 و یا Asus P6T Delux V2 خواهم گرفت که البته با توجه به توضیحات اساتید مادربرد گیگابایت در بین 2 گزینه ی آخر انتخاب بهتری است. از طرفی سلیقه ی شخصی من بسیار بیشتر با Asus همسو است به همین دلیل در صورت پیدا نشدن مادربرد اول احتمالا P6T رو انتخاب میکنم و اگر احیانا مدل بهتری در بین مادربردهای Asus میشناسید و راهنمایی کنید کمک بسیار بزرگی خواهد بود.
    احتمال خیلی زیاد P6X58D Premium رو نتونید پیدا کنید
    مدل دیگه ای هم از Asus که از USB.3.0 و SATA3 پشتیبانی کنه فعلا به بازار نیومده
    پیشنهاد میکنم از مدلهای Gigabyte:
    Gigabyte X58A-UD7 حدود 450 تومن
    Gigabyte X58A-UD5 حدود 380 تومن
    و یا Gigabyte X58A-UD3R حدود 330 تومن
    خیلی حیفه که فقط به خاطر اسم Asus این امکانات رو از دست بدید
    قط الان من 12 گیگابایت هم رم نیاز دارم که هنوز به نتیجه ی خوبی نرسیدم ، راستش تا بحال اسم Team Group Xtreem رو نشنیده بودم ، در حقیقت نمیدونم که چقدر خوشنام است و یا کارایی آن در چه سطحی است ، البته الان مقداری در اینترنت در موردش تحقیق کردم ولی نیاز به تجربیات شما هم دارم.
    Team Group برند خوب و خیلی خوشنامی هست و گارانتی خیلی خوبی هم داره
    و قیمت مناسبی هم داره و به شخصه توصیه میکنم

به عنوان مثال احسان عزیز این خنک کننده رو پیشنهاد دادن که من از مقدار صدایی که داره اطلاعاتی ندارم : CPU COOLER : TOWER 120 EXTREME
    همین پیشنهاد احسان جان عالی و بسیار کم صداست

بازم سوالی بود در خدمتم
    موفق باشید

9. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

خارج از موضوع:

با توجه به اینکه با فایل های حجیم کار می کنید و مصرف رمتون بالاست، این فایل ها باید از روی هارد خوانده بشن و بعدا هم روی هارد ذخیره بشن... خود فتوشاپ و نرم افزارهای گرافیکی دیگه هم هنگام کار فایل های TEMP بسیار بزرگی (در حد چند گیگابایت) روی هارد می سازن... ضمنا سیستم هر وقت با کمبود رم مواجه می شه، از هارد به عنوان رم کمکی استفاده می کنه (PageFile) و شما هم که گفتید رم فعلی براتون کمه، پس با این مورد زیاد برخورد دارید. و با توجه به اینکه کندترین قطعه سیستم هارد هست، و این کندی کارایی همه قطعات دیگر رو تحت تاثیر خودش قرار می ده، (مثلا هرقدر هم پردازنده قوی ای داشت باشید، وقتی سرعت نوشتن هارد 30 مگابایت بر ثانیه باشه، برای ذخیره یک فایل 2 گیگابایتی باید 70 ثانیه صبر کنید. ضمنا ذخیره کردن کار هم فقط مربوط به پایان کار نیست، برای احتیاط معمولا آدم هر 20-30 دقیقه یک بار کار رو ذخیره می کنه.)
    با توجه به همه این مسائل: بهتره برای هارد هم از یک هارد پرسرعت و بسیار مطمئن (= SSD) استفاده کنید. البته لازم نیست هارد خیلی حجیمی بگیرید (چون با افزایش حجم قیمت ها نجومی می شه) می تونید مثلا فقط یک هارد 32 گیگ SSD بگیرید با قیمت تقریبی 150-200 تومان. این می شه درایو C شما. در کنارش می تونید یه هارد معمولی 1TB هم داشته باشید... اگر سرعت/فضای بیشتری خواستید می تونید 2 تا هارد 32 گیگ رو به صورت RAID 0 ببندید تا سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات هم دو برابر بشه. سرعت خواندن اطلاعات در هارد های معمولی حدود 90 مگابایت بر ثانیه هست، ولی در هاردهای SSD حدود 230 مگابایت بر ثانیه. (اگر RAID 0 کنید این سرعت می شه 460 مگابایت بر ثانیه!) ضمن اینکه عمر هاردهای SSD بسیار بسیار بیشتر هست و قابلیت اعتماد خیلی بالاتری هم دارند. علاوه بر سرعت Read / Write، زمان تاخیر برای دسترسی به اطلاعات در این هارد ها در حد یک دهم میلی ثانیه هست ولی در هارد های معمولی عددی در محدوده 10 میلی ثانیه می باشد (یعنی 100 برابر سریعتر).

ویندوز، و نرم افزارهایی که باهاشون کار می کنید و PageFile رو می تونید روی هارد SSD بگذارید، به این ترتیب وقتی سیستم خواست به دلیل کمبود رم، اطلاعات رم رو موقتا به هارد منتقل کنه، این کار رو با سرعت بسیار بالاتری انجام می ده.

این هم یک نمونه:
    کد:

11. 3 کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

حرفهای دوستمون 3jokes_x کاملا تائید میشه
    در ضمن علاوه بر SSD بستن هاردها به طریق RAID هم باعث افزایش پرفمنس هارد میشه (ولی اصلا نباید در حد SSD ازش انتظار داشت)

13. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

@AMD_SYSTEM ممنونم از معرفی ، یه مقداری در مورد اون مادر برد که پیشنهاد دادین تحقیق کردم دیدم بسیار عالی است مخصوصا برای اورکلاک ، البته برای من که قصد اورکلاک کردن ندارم انتخاب خوبی نیست چون برای چیزی پول میدم که هیچوقت استفاده نمیکنم ازش.
    در رابطه با معرفی خنک کننده هم بسیار ممنونم کمک بزرگی بود.

@Ultra_black همونطور که پیش بینی میکردید اون مادربرد ASUS رو نتونستم گیر بیارم ، در نهایت یا همین مدل UD7 از گیگا رو انتحاب میکنم یا P6T از Asus. که البته در جریان هستم گیگا بسیار بهتر است.
    Ram هم دنبال Corsair هستم و یا Team Group که گفتین و از همه ی راهنمایی هایی که کردین صمیمانه تشکر میکنم.

@3jokes_x خیلی خیلی ممنونم که وقت میذارید و برای راهنمایی بنده چندین خط تایپ میکنید.
    حقیقتش حرف شما رو کاملا قبول دارم ، در حال حاضر در یک کامپیوتر هارد اس اس دی دارم و در کامپیوتر فعلی ۴ تا هارد به صورت Raid 0 دارم ، از نظر سرعت هارد مشکلی ندارم.
    در مقایسه ی هاردهای معمولی در مقابل SSD در بخش Access Time که اصلا این دو با هم قابل مقایسه نیستند و اس اس دی پیروز مطلق است.
    اما در زمینه ی خواندن و نوشتن سرعت ۴ تا هارد من در حالت Raid 0 تقریبا ۲ برابر یک هارد SSD است (اندکی کمتر از ۲ برابر).
    الان تصمیم ندارم وضعیت هاردها رو عوض کنم اما در برنامه ی کوتاه مدت در نظر دارم که ۴ تا هارد اس اس دی تهیه کنم و Raid 0 کنم تا سرعت بسیار خوبی داشته باشم.
    در مورد PageFile هم کاملا حق با شماست ، اما من مدت ها پیش این مشکل رو حل کردم ، در واقع PageFile را غیر فعال کردم و سیستم فقط از Ram استفاده میکنه که سرعت بسیار بسیار بالاتری نسبت به استفاده از SSD برای PageFile دارم اما مشکلاتی هم وجود داره که البته برای کار من محاسنش بسیار بیشتر از معایبش است. در مواردی که سیستم احتیاج به حافظه ی بیشتری داره پیغام میده که به دلیل کمبود حافظه نمیتونه مثلا فلان برنامه رو باز کنه که در این حالت من باید یک برنامه ای که در حال اجرا است رو ببندم تا مقداری از رم خالی بشه. (کم پیش میاد اما در هر صوت این مشکل وجود داره).
    و دقیقا به همین دلیل است که من به دنبال خرید ۲۴ گیگابایت رم هستم که البته الان باید به ۱۲ گیگابایت بسنده کنم.

و سوالی از اساتید داشتم : آیا باس رم به جز خود رم و مادربرد نیازمند چیز دیگه ای هست ؟ میخوام بدونم به CPUای که من انتخاب کردم هم مرتبط است ؟ Cpu : Core i7 930
    مثلا اگر باس رم 2000 باشه و مادر برد هم 2000 ساپورت بکنه آیا من به این باس دست پیدا میکنم و یا اینکه CPU هم باید ساپورت بکنه ؟
    اگر به CPU مرتبط نیست که هیچ ، اما اگر به CPU هم مرتبط است میخوام بدونم این مدل CPUای که من انتخاب کردم تا چه باسی رو برای رم ساپورت میکنه ؟ البته در حالت نرمال ، و نه اورکلاک شده. (چون قصد اورکلاک کردن ندارم).

15. این کاربر از farzadim بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •