تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 56

نام تاپيک: مشکلات متعدد با سیستم جدید

پروفشنال Andaron's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

آره سیستم من و شما یکی هستش ولی این شانس ما بوده
    چطور باید اون ولتاژ رو تغییر بدم

---------- Post added at 07:47 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

راستی شما تو بازی ها مشکل نداری یا اینکه سیستم شما بی خود هنگ نمی کنه

---------- Post added at 07:48 PM ---------- Previous post was at 07:47 PM ----------

یه شات از موریت برام میزاری

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

من نمیفهمم چرا شات CPU ایشون اینجوری هست ..اگه CORE I7 860 هست چرا CPU Z یه قسمت زده I5 بعد پایین تر زده I7
    بخاطر اینه که ورژن cpu-z ایشون قدیمیه

---------- Post added at 09:06 PM ---------- Previous post was at 09:03 PM ----------

من زیاد سر از سیستم intel در نمیارم ولی فکر کنم یه چیزی تو مایه های cooln quiet amd براش فعال شده

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

من چیز هایی که شما گفتید رواجرا کردم ولی نمی دونم همونها بودند یا نه ولی دفعه اول اینکارو کردم که دقیقا او رو گزاشتم روی 6 و فرکانس تو بایوس شد 800 ولی وقتی تو ویندوزو cpu z نگاه کردم این شد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی خود رفتم و تعدادی تنظیمات انجام دادم مانن اینکه همون 6 رو کردم 12 که فرکانس تو بایوس نوشته بود 1594 که فکر کردم شاید درست باشه همچنین همون جا که من اون عدد رو کردم 12 نوشته دقیقا 1600 یعنی دیگه رم من در فرکانس 1600 کار می کنه ولی وقتی اومدم تو ویندوز هیچ تغییری ملاحظه نکردم و همون مشکلات و رو داشتم مثل کندی بیش از حد بالا اومدن ویندوز
    اینم عکس ها از cpu z به نظر شما الان تنظیمات درسته

اینم بگم وقتی با یه قسمتی با نام فرکانس پی سی ای اکسپرس ور می رفتم دیگه ویندوز بالا نیومد یعنی گذاشتمش رو توربو نمی دونم چی که اول کامپیوتر روشن میشد ولی ویندوز بالا نیومد که اومدم تغیرات همون pci اکسپرس رو اوردم سر جاش

---------- Post added at 06:08 PM ---------- Previous post was at 06:04 PM ----------

حالا دوستان من چیز هایی که شما گفتید رو انجام دادم ولی درست نشد خواهشا کمک کنید خیلی ضروری هستش آخه من این سیستمو 1800 آوردم و آدم دلش نمی خواد با همچین پولی حتی ویندوز 7 رو به راحتی بالا نیاره

دیگه مردم از بس پرسیدم ..

چرا اول ویندوز 7 که می خواد بیاد بالا چند تا صفحه کوچیک تقریبا سیاه باز می شن
    چرا موقعی که ویندوز بالا می یاد یه دفعه تصویر میره و بعد میا مانند موقعی که تازه کارت گرافیک نصب می کنی
    چرا سیستم هنگ می کنه
    چرا..................
    چرا ..............
    و هزار تا چرای دیگه با این مشکل دوستان کمک کنید

خوب اولی را که اشتباه انجام دادی و فرکانسش اومده پایین روی 800 یعنی شما بجای اینکه ضریب را بذاری روی 6 گذاشتی روی 3

ولی در شات دوم شما دقیقا زدی به هدف و اون ضریب را گذاشتی روی 6 و فرکانس رمت هم طبق شاتی که گذاشتی الان داره روی 1600 کار می کنه پس دیگه مشکلی از این لحاظ نداری

شما اون پارامتر PCI-E را نباید دست بزنی و به حالت پیشفرض در بیار

در مورد فرکانس پردازنده شما هم دو حالت وجود داره بدین شرح :

1-گزینه ای با نام TURBO BOOST در بایاس فعال هست که در حالتی که پردازنده بار پردازشی نداره فرکانس را کاهش میده تا مصرفش بیاد پایین و در لود فرکانس بصورت خودکار میره روی 2.9
    برای اینکه مطمئن بشی شما یک نرم افزار سنگین مثل همین PRIME95 که لینکش را هم برات می ذاریم وقتی CPU-Z باز هست را اجرا کن تا ببینی فرکانس بالا میره یا نه

اینم لینکش برای نسخه 64 بیت :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اینم برای 32 بیت

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    2-شما اشتباها ضریب پردازنده را دست زدی و کمش کردی که باعث شده فرکانسش پایین بیاد

برای حلش هم کار راحتی دارید

میرید در بایاس و در همون صفحه که ضریب رم را اصلاح کردین و ا.لین گزینه صفحه فکر می کنم CPU MULTIPLIER یا CPU CLOCK RATIO هست که مقدارش را از 9X می ذارید روی 22X به همین راحتی

آقایان شما یه نگاهی به شات اول سی پی یو زد ایشون بندازید 860 باید رو فرکانس 2800 کار کنه ولی مال ایشون الان داره تقریبا 1200 کار میکنه میتونه مال این مسئله باشه؟؟؟؟؟؟ سی پی یو داره کم کاری میکنه به احتمال زیاد مشکل از اونه صد در صد تنظیمات سی پی یو بهم خورده نه؟؟
    اینو توضیح دادم خیلی هم مشکل حادی نیست یعنی اصلا مشکلی نیست

من نمیفهمم چرا شات CPU ایشون اینجوری هست ..اگه CORE I7 860 هست چرا CPU Z یه قسمت زده I5 بعد پایین تر زده I7

من خودم تقریبا همین سیستمو دارم که تو امضام هست و سرعت بالا اومدن ویندوز 7 برای من چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه
    به نظر من هم مشکل از CPU هست شما به شات CPU من نگاه کنید بعد با مال ایشون مقایسه کنید

به نظرم Core Voltage باید از 0.912 ولت به 1.12 ولت تغییر کنه

بله بخاطر همون قابلیت توربو بوست باید باشه که احتمالا چون شما قصد اورکلاک را داشتید بطور خودکار غیر فعال شده

---------- Post added at 07:47 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

---------- Post added at 07:48 PM ---------- Previous post was at 07:47 PM ----------

شما این کارایی را که گفتم امجام بده مشکلت حل میشه زیاد هم نگران سیستم نباش چون مشکلی نداره

4. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Andaron's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

""""""شما این کارایی را که گفتم امجام بده مشکلت حل میشه زیاد هم نگران سیستم نباش چون مشکلی نداره""""""
    ممنون از توجه شما ولی نفهمیدم الان کدوم کار رو باید انجام بدم؟ چون تقریبا همین کار ها رو انجام دادم و همون چیزی که شما گفتید رو انجام داده ام ولی هیچتغییری داده نشده

من الان سیستم رو کامل نصب ویندوز کردم و تمیز هستش ولیوقتی ویندوز بالا میاد ( ویندوز 7 ) اون دایره موس هستش حداقل 15 بار دور خودش می چرخه و بلخره ویندوز میاد بالا و حتی در تکان دادن پنجره ها نیز کند عمل می کند
    به نظر شما ایراد از گرافیک نیست منظورم درایور های اون

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

شما اول PRIME95 را ضمن اجرای CPU-Z اجرا کن ببین فرکانس تغییری می کنه یا نه ؟

اگر تغییر نکرد برو در بایاس و مقدار CPU CLOCK RATIO یا همون CPU MULTIPLIER را از 9X بذار روی 22X

بعد هم برای اطمینان دوباره همون تست را انجام بده ولی اینبار در حین اجرای PRIME95 دمای پردازنده را هم چک کنید که از 75-76 درجه بیشتر نشه

ربطی هم به کارت گرافیک شما نداره

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

""""""شما این کارایی را که گفتم امجام بده مشکلت حل میشه زیاد هم نگران سیستم نباش چون مشکلی نداره""""""
    ممنون از توجه شما ولی نفهمیدم الان کدوم کار رو باید انجام بدم؟ چون تقریبا همین کار ها رو انجام دادم و همون چیزی که شما گفتید رو انجام داده ام ولی هیچتغییری داده نشده

من الان سیستم رو کامل نصب ویندوز کردم و تمیز هستش ولیوقتی ویندوز بالا میاد ( ویندوز 7 ) اون دایره موس هستش حداقل 15 بار دور خودش می چرخه و بلخره ویندوز میاد بالا و حتی در تکان دادن پنجره ها نیز کند عمل می کند
    به نظر شما ایراد از گرافیک نیست منظورم درایور های اون
    شما فقط کافیه به قول دوستمون TURBO BOOST رو بگذاری رو حالت DISABLED دیگه کار دیگه ای لازم نیست انجام بدی مشگل همونه فقط یعنی 100 درصد

9. این کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

اینو توضیح دادم خیلی هم مشکل حادی نیست یعنی اصلا مشکلی نیست
    مگه من گفتم مشگل حادیه

11. این کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه AMIRICE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

نه دوست عزیز من تا حالا تو بازی ها به مشکل بر نخوردم

شات spd با memory

ولتاژ هم که جناب احسان کامل توضیح دادن چطور باید تغییر بدید
    CPU Clock Ratio رو باید بکنید 22x
    البته ماله من روی 21x هست و حتی Turbo Boost هم فعاله با cpu z هم که تست میکنم فرکانس 2.9 هست
    پس فکر میکنم شما نیازی نیست Turbo Boost رو غیر فعال کنی همین که ولتاژ cpu رو تغییر بدی درست میشه
    چون turbo boost من فعاله و مشکلی نداره

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

شات spd با memory

البته ماله من روی 21x هست و حتی Turbo Boost هم فعاله با cpu z هم که تست میکنم فرکانس 2.9 هست
    پس فکر میکنم شما نیازی نیست Turbo Boost رو غیر فعال کنی همین که ولتاژ cpu رو تغییر بدی درست میشه

ولتاژ نه!!!!!!!!

فقط CPU CLOCK RATIO!!!!!!!!!

14. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

شات spd با memory

بابا چرا اشتباهی راهنمایی میکنی میخوای بزنی پدر سی پی یو رو دربیاری ولتاژو تغییر بدی که فرکانس بالا نمیره

16. این کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •