تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 90 از 90 اولاول ... 40808687888990
نمايش نتايج 891 به 894 از 894

نام تاپيک: انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

درود بر دوستان عزیز

از آنجا که علاقه به مباحث فنی دارم و دوست دارم مقداری در این زمینه اطلاعاتم بیشتر بشه... سوالی در ذهنم بود که وقتی سازنده خودرو توصیه میکنه ما باید از روغن موتور با سطح کیفی SJ استفاده کنیم، آیا این حداقل سطح کیفی توصیه شده هست یا خیر؟؟ ما میتونیم سطوح بالاتر رو بریزیم؟
    در اینترنت به زبان فارسی جستجو کردم و نظرات متناقض بود..
    به شرکت ایرانول، بهران ، پارس و سپاهان ایمیل زدم و هیچ کدام پاسخی ندادند و اصلا هم تعجبی نبود. چون ما در ایران چیزی به عنوان "حق و حقوق مشتری" و "احترام به مشتری" نداریم.

لذا تصمیم گرفتم به شرکت های خارجی ایمیل بزنم. به شرکت "لیکو مولی" و "ادینول" "کاسترول" ایمیل زدم. در کمتر از 24 ساعت پاسخ کامل دادند.

نتیجه این شد:

در موتور خودرو های بنزینی، شما به راحتی میتونید از سطوح روغن موتور بالاتر از توصیه کارخانه برای خودرو استفاده کنید. یعنی اگر کارخانه به شما SJ توصیه کرده شما میتونید SM ، SL یا SN بریزید..
    اما (و اما) برای موتور خودورهای خیلی قدیمی چنین کاری توصیه نمیشه... برای مثال برای خودروهای دهه 50 تا 80 میلادی، شما نباید روغن موتور سطوحی مثل SM یا SN رو بریزی.. برای این خودروها عموما کارخانه سطوح SG رو توصیه کرده که میتونید SJ بریزید.. اما نه بالاتر...

2. این کاربر از Shervan360 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2022

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    حق با شماست. معمولا در شرکتهای داخلی کلا واحد ارتباط با مشتری یا روابط عمومی یک مترسک بیشتر نیستند و فقط حقوق میگیرند بدون اینکه کار خاصی انجام بدهند.
    راستی همیشه علاوه بر توجه به سطح کیفی مشخصه گرانروی رو هم مد نظر داشته باشید. ضمنا تعویض برند روغن خیلی هم توصیه نمیشه و اغلب پیشنهاد میشه که ترجیحا از یک برند روغن استفاده بشه.

داره خودمونی میشه alivolvo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

راستی دوستان عزیز

روغن موتور سرکان !

شرکت سرکان که تا الان فیلتر خودرو تولید میکرد روغن هم تولید میکنه. البته زمینه اش کمه توی بازار. روغن فروشها دارند. ممکنه تعویض روغنیها نداشته باشند. اگر روغنهاش مثل فیلترهاش باشه احتمالا کیفیتشون خوبه. اگر تست کردید نتیجه رو همینجا اعلام کنید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    برای 206 تیپ 5 چه روغن موتوری پیشنهاد میدید؟ مدل 90 هست، قدیم توتال میریختیم و بعد از اون مگناتک، ی مقدار روغن کم میکنه میخوام مدل روغن رو عوضش کنم ببینم چه تاثیری داره، ی مقدار تحقیق کردم روغن های فلومکس با توجه به اینکه ساخت نفت پارس هم هست دیدم نظرات خوبی در موردش نوشته شده
    به نطرتون میتونه انتخاب ایده آلی باشه یا گزینه بهتری هم هست؟ مدل high tech که sm و تمام سنتتیک هست رو مدنظر داشتم، با توجه به اینکه تمام سنتتیک هست قیمتش ی مقدار کمتر از مگناتکه
    با سپاس

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •