تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 16 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 152

نام تاپيک: عمران - نقشه برداری

اگه نباشه جاش خالی می مونه 4umbaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

من اومدم در حین امنحانای ترم 5 هستم... ای خدا کی تموم میشه این درس و مشق دهنم اسفالته الان...
    5 ترم گذشته من هیچی از این رشته سر در نیوردم.. بچه ها دعا کنید سرشکنی نیوفتم

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

آموزش توتال لایکا

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

نرم افزار های نقشه برداری

LAND CAD(LAND DESKTOP)
    ARC GIS
    DELTA GIS
    DIDGER
    GRAPHER
    SUFER
    VOXLER

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

کتاب آموزش نرم افزار Arc GIS به زبان فارسی

یک راهنمای خوب و فارسی برای دوستداران و علاقه مندان به یادگیری نرم افزار Arc GIS آماده دانلود شده است که این راهنمای 110 صفحه ای بیشتر به درد دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته نقشه برداری میخورد.

دانلود کتاب آموزش نرم افزار ARC GIS

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه 4umbaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

من اومدم در حین امنحانای ترم 5 هستم... ای خدا کی تموم میشه این درس و مشق دهنم اسفالته الان...
    5 ترم گذشته من هیچی از این رشته سر در نیوردم.. بچه ها دعا کنید سرشکنی نیوفتم
    دیگه نمیخاد دعا کنید..
    سرشکنی افتادم...

داره خودمونی میشه superaryan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان
    یه مشکل دارم که امیدوارم با کمک شما حل بشه!
    نرم افزار یا روشی سراغ دارید که بیاد با استفاده مختصات یه توپوگرفی (نقاط با x و y ‌و z) ارتفاع (z) یه سری نقاط دیگه تو همون محوطه رو بدست بیاره؟ مثلا تو یه محوطه ۱۰۰ تا نقطه داریم که طول و عرض و ارتفاع دارند و همچنین ۶۰ تا نقطه دیگه داریم که بین اون ۱۰۰ نقطه قرار میگیرن ولی ارتفاعشون رو نداریم. خب ارتفاع اون ۶۰ نقطه رو چطور بدست بیاریم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

4

تعیین موقعیت نسبی نقاط واقع در سطح زمین و یا نزدیک به آن هدف اصلی نقشه‌برداری است. از این تعریف ساده چنین استنتاج می‌شود که هدف، تعیین مختصات نقاط در سه بعد است. در بعضی موارد، برای تعیین موقعیت، بعد زمان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد (سنجش های نجومی و نقشه برداری ماهواره ای).
    مختصات مطلوب می‌تواند مختصات دکارتی z,y,x و یا مختصات عرض و طول جغرافیایی باشد.
    معمولاً عملیات نقشه‌برداری شامل دو مرحله برداشت (یا اندازه‌گیری) و محاسبه و ارائه نتایج کار است. در مرحله اندازه گیری، از وسایل و دستگاه‌ها و نیز روش های مختلفی استفاده می‌شود تا داده‌های لازم برای مرحله دوم بدست آید. نتایج کار به صورتهای آنالوگ (نقشه، مقاطع طولی و عرضی و ...) و یا ارقامی ( مانند جدول‌ها، مدل‌های رقمی زمین) ارائه می‌گردد.
    در نقشه برداری از مناطق کوچک اثر کرویت زمین تقریباً ناچیز است و می‌توان زمین را در منطقه کوچکی مسطح در نظر گرفت. در مواقعی که زمین را مسطح فرض کنیم روش نقشه‌برداری مسطحه نامیده می‌شود این فرضیه مادامیکه سطح منطقه مورد نظر از چند صد کیلومتر مربع تجاوز نکند قابل قبول است. نقشه‌برداری مسطح برای کارهای مهندسی، معماری، شهرسازی، باستانشناسی، کارهای ثبت و املاکی، تجاری، اکتشافی بکار می‌رود. براي نمايش اطلاعات جمع‌اوري شده در نقشه‌برداري از سيستم تصوير استفاده مي‌گردد.

آموزش نقشه برداری

نقشه‌برداری در سطوح گوناگون آموزش داده می‌شود. داوطلبان ورود به این رشته باید در ریاضیات (هندسه، مثلثات) و فیزیک دوره دبیرستان قوی باشند و نیز علاقه‌مندی و آمادگی جسمی لازم برای کارهای صحرایی را دارا باشند.
    بعضی دروس تخصصی این رشته عبارت‌اند از: راه سازی، تئوری خطاها، نقشه‌برداری، ژئودزی (جهت تعیین شکل زمین)، فتوگرامتری، کارتوگرافی، هیدروگرافی (نقشه‌برداری از بستر دریا)، پروژه و کارآموزی می‌باشند.
    امکان ادامه تحصیل در این رشته تا حد دکتری در ایران موجود است. سازمان نقشه‌برداری كشور ،سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، وزارت راه و ترابری،‌ وزارت نفت، سازمان آب، سازمان بنادر و کشتیرانی،‌ اداره جغرافیایی ارتش و سپاه و بخش خصوصی از جمله محلهای جذب فارغ‌التحصیلان این رشته است.

شاخه‌ها

به علت وسعت زیاد نقشه‌برداری تقسیمات مختلفی برای آن در نظر گرفته اند:
    1- ژئودزی: برای تعیین و بررسی شکل و ابعاد زمین
    2- توپوگرافی: برداشت و نمایش شکل زمین و محاسبه مساحت وارتفاع هدف اصلی آن تهیهٔ نقشه‌های ارتفاعی است
    3- فتوگرامتری: تهیهٔ نقشه با عکس برداری زمینی ،هوایی یا ماهواره ای
    4- کارتوگرافی: مراحل ترسیم نقشه را گویند تنها بخش نقشه برداری است که هنر در آن دخیل است
    5- سیستم اطلاعات جغرافیایی (gis): در این سیستم همه اطلاعات به صورت مکان مرجع دسته بندی می‌شوند و کاربردهای فراوانی دارد از جمله ذخیره، بازیابی، به هنگام سازی و پردازش داده‌های مکانی به منظور اتخاذ یا پشتیبانی یک تصمیم برای حل یک مسئله به بهترین روش و کمترین هزینهرا ممکن می سازد.
    6- سنجش از دور (rs): جمع‌آوری اطلاعات از عوارض سطح زمین، بدون تماس فیزیکی بیشترین اتکای آن به تصاویر ماهواره‌ای است
    7- كاداستر: نقشه برداری ثبتي و يا نقشه برداري كه ارزش حقوقی داشته باشد
    8- آب‌نگاري:یا همان هیدروگرافی تهیه نقشه و دادهای مکانی از ژرفای آبها

رشته‌های مختلف نقشه برداری

-نقشه برداری مسیر: برای طرح و پیاده کردن مسیرها از قبیل راه و راه آهن و کانال کشی و غیره استفاده می‌گردد.
    2-نقشه برداری زیرزمینی: موضوع آن برداشت یا پیاده کردن نقشه‌های تونل و معادن و غیره است.
    3-نقشه برداری هیدروگرافی: به منظور داشتن موقعیت عمق دریاها و رودخانه‌ها جهت عبور و مرور کشتی ها استفاده می‌شود.
    4-نقشه برداری نظامی: برای تهیه نقشه‌های نظامی و تعیین نقاط استراتژیکی و دفاعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
    5-نقشه برداری ثبتی: که هدف آن تعیین حدود اراضی و مساحت قطعات ملکی است.
    6-نقشه برداری شهری:برای تهیه و اجرای طرحهای جامع و تفصیلی و هادی شهرها به کار می‌رود.

زمینه کاری این رشته :

دانش آموختگان رشته نقشه بردای در هر مقطعی اعم از دیپلم به بالا به سرعت جذب بازار کار می‌شوند . به دلیل اهمیت این رشته در کارهای عمرانی و محاسبات سنگین ریاضی و تئوری خطاها کسب مدرک در این رشته کار آسانی نیست . از این رو دانشجویان این رشته حتی در هنگام تحصیل نیز با پیشنهادات کار فراوانی روبرو می‌شوند
    کارتوگرافی چیه
    یه متن کامل از معرفی کارتوگرافی نیاز دارم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

میشه بگید فرق DSS با GIS چی هست؟اگه میشه زودتر جواب بدید باید در موردش ارائه بدم مرسی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوستام کسی این کتاب رو داره واسه دانلود بزاره ممنون میشم
    نقشه برداری کارگاهی و زیرزمینی
    سیدقاسم رستمی

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

دوستام کسی این کتاب رو داره واسه دانلود بزاره ممنون میشم
    نقشه برداری کارگاهی و زیرزمینی
    سیدقاسم رستمی

این کتاب نسخه PDF اش پیدا نمیشه چون کتاب قطوری هست.نسخه چاپیش هم به راحتی پیدا نمیشه .
    من نسخه چاپیش رو دارم کتاب بدی نیستش اما مطالبش تا حدودی قدیمی هست.

صفحه 6 از 16 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •