تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 39 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 390

نام تاپيک: بحث و بررسی شبکه های اینترنتی دوربرد

آخر فروم باز online_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض بحث و بررسی شبکه های اینترنتی دوربرد

سلام,

بذارید تو این تاپیک در مورد شبکه های اینترنتی دوربرد صحبت کنیم.

ویژه مدیران:

مدیران عزیز, از اونجایی که ممکنه از کلمات آنتن و شاید ماهواره در این تاپیک استفاده بشه, خواهش میکنم زود تصمیم گیری نکنید. این ماهواره و آنتن با اون چیزی که شما رو از اون منع کردن 180 درجه فرق داره و اون چیزی نیست که شما فکر میکنید.

اصلا سعی میکنیم از اون کلمات استفاده نکنیم.

خواهشا یه جایی مثل گروه های اجتماعی معرفی نکنید. اونجا نمیشه درست فعالیت کرد و از طرفی میگم این بحثی که ما اینجا داریم کلا فقط برای شبکه کردن استفاده میشه و خلاف قوانین نیست. مثل همون آنتن هایی که در بیمارستان ها و بانک ها و .... استفاده میشه. چون این وسیله ها برای شبکه کردن دو یا چند سیستم که با هم فاصله زیادی دارن استفاده میشه

دوستان خواهشا از کلماتی مثل: آنتــــــن, مــــاهواره و.... تا جای ممکن استفاده نکنید.

ویژه کاربران:

خوب همانطور که میدونید در پی محدودیت های شدید اعمالی از طرف شرکتی مثل شاتل و دروغ ها و اتهام های بزرگ این شرکت به سایت های غولی چون Rapidshare و کاربران, دیگه چاره ای نمونده که مشترکان این شرکت و سایر شرکت ها, به راه ها و روش های جدید اتصال به اینترنت روی بیارند (البته به جز صبانت که سرویس خوبی ارئه میده >>>> لطفا کسی در این مورد به هیچ عنوان صحبت نکنه و اگر کاری بود فقط پیغام خصوصی بدید).

یکی دیگه از روش های اتصال به شبکه اینترنت:

در این روش شما مستقیما از یه شرکت خارجی اکانت اینترنت دریافت میکنید و اینترنت بدون هیچ واسطه ای به دست شما میرسه.

مزیت این روش این هست که اینترنت شما دارای کیفیت مطلوب قیمت بسیار ارزان و پرسرعت خواهد بود.

روش کلی
    خرید یک اکانت 128 از مخابرات به قیمت ماهی 10 تومن
    اگر هم پورت مخابرات نباشه با وایمکس !یک 128 با 3 گیگ درماه کافیه که میشه 15 تومن اون هم برای ارسال هست و استفاده ای برای دریافت نداری.
    خرید یک اکانت از یه شرکت خارجی مثل آیزی اسکوی نامحدود 512 و استفاده از سرویسهای جهانی به قیمت 13 تومن برای دریافت از اینترنت به این روش

با استفاده از این روش, از دست موارد خلاص میشید:

اعصاب خوردی از قطعی سرویسها
    کل کل کردن با یه مشت دیپلم ردی که در حد شات داون کردن ویندوز مدرک گرفتند >> پشتیبانان بی سواد شرکتها
    هر روز قطعی به خاطر اعتصابات و جواب ندادن تلفنها (
    منتظر موندن و توی صف موندن برای گیر اوردن یه پورت اضافی
    پرداخت 10 تومن برای هر گیگ ! که واقعا سر گردنه است. اون هم برای این سرویس زپرتی.
    IP سیستم شما یه IP از قبرس و جای دیگه میتونه باشه
    امکان بازی انلاین رو داری
    امکان چک میل کردن رایگان ! بدون نیاز به اتصال به اینترنت.

خلاصه, برای توضیحات بیشتر, دوستمون King Designer عزیز (که دارای مدرک شبکه هستند) و سایر دوستان که از این روش استفاده میکنند,, تشریف میارن و بریزید سئوال بارونشون کنید.

مدیران عزیز, خواهش میکنم و خواهش میکنم اگر موردی بود, به جای پاک کردن و یا قفل کردن کل تاپیک, فقط تذکر بدید یا همون پست خاطی رو پاک کنید.

نکته مهم : از اونجایی که این کارتهای --- تیغ دولبه هستند و ما جنبه انتقال اطلاعات در حالت دیتا رو مورد بررسی میدهیم لطفا ار طرح کردن سوالاتی پیرامون کانالهای ماهواره ای و برنامه ها و.... خودداری کنید من معتقدم کسی که میخواد فیلم نگاه کنه بهتره بره یه DVD بخره که ارزونتر هم در میاد . و معرفی برنامه ها ساعت پخش فیلمها کمکی به رشد تاپیک نخواهد کرد .
    در ضمن از طرح سئوالاتی پیرامون اینترنت افلاین ، دو طرفه ، نحوه کار سویچ ، نحوه کار ----- ، آپگرید ----- ، داغ کردن دستگاه ، به این تاپیک مربوط نمیشه ( امین جان همین جمله رو لطف کن بزن توی پست اول تاپیک که مردم اشتباه نگیرن)
    در این تاپیک و در کلیه پستها فقط در مورد خرید سرویسهای اوپن اسکای و ... صحبت میکنیم کسی که میخواد مشاوره قطعات بگیره بهتره به تاپیک مناسبی مراجعه کنه.
    ما فقط استفاده میکنیم و حتی یه کارت ویژن پلاس دست دوم 20 تومنی هم کار ما رو راه میندازه اگر کسی میخواد تخصصی کار کنه بهتره به فروم مناسبش مراجعه کنه چون من از این ناراحت میشم که بی نظمی و بی قانونی بوجود میاد و 30 تا پست مزخرف میزنن و باید 30 تا پست در جوابش بنویسیم . اینجا که جای این صحبتها نیست.
    متشکرم از دوستانی که رعایت میکنند..
    Last edited by online_amin; 04-04-2010 at 21:00.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

خوب فکر میکنم اولین سئوالی که شاید ذهن همه ما رو به خودش معطوف کرده باشه, این باشه:

1: اگر میشه بگید هزینه کل برای یه سرویس 512 نامحدود یا محدود, یک ماهه چقدر میشه. این خیلی مهمه شاید خیلی ها نتونن استفاده کنند. با احتساب اینترنت وایمکس ایرانسل یا یه اینترنت داخلی برای دریافت. کلا باید در یه ماه چقدر بپردازیم.

چون من 60 تومان هم شنیدم 100 تومان هم شنیدم و اینطور که از حرفهای دوست عزیز King Designer برمیاد کمتر از 30 تومان میشه. آیا این حقیقت داره که کمتر از 30 میشه؟
    Last edited by online_amin; 14-02-2010 at 09:34.

مشاور خدمت سربازی mani6606's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

برای استفاده از اکانت های خارجی احتیلج به تجهیزلت خاصی است؟؟(همون تجهیزاتی که نمیشه اسمش رو توی فروم اورد)

آخر فروم باز mehrdad38's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

من از اين سرويس ها استفاده كردم. بهترين مزيت اين گونه سرويس ها تغيير IP كاربر و متصل شدن به سرور يه كشور اروپايي و يا آمريكاست كه واضحا داراي اينترنت تمام و كمال ( بدون محدوديت و ف ي ل ت ر ي ن گ ) هستند.

مزيت ديگه اين سرويس ها سرعت بالاي اونهاست.

مزيت جالب ديگه سرويس آفلاين اينگونه اشتراكهاست كه كاملا رايگان هست. من الان اكانت آنلاينم تموم شده ولي دارم از آفلاين سرويس استفاده مي كنم در عرض 3 روز بالاي 6 گيگ فيلم آفلاين گرفتم اونهم تنها با چند ساعت روشن كردن كامپيوتر در روز ( سرعت آفلاين 2.80 مگابيت بر ثانيه )

اما يكي از معايب بزرگ اين سرويس ها پينگ بالاست ( بالاي 600 ميلي ثانيه و گاها تا 1000 ميلي ثانيه ) دومين عيب حجم كم گارانتي براي سرعت هست. بعنوان مثال يه سرويس 2 مگابيتي با حجم 2 گيگ تنها تا 200 مگابايت گارانتي سرعت داره كه خيلي كم هست.

هزينه بالاي اشتراك اين سرويس ها هم زياد هست.

نقل قول نوشته شده توسط mani6606
    برای استفاده از اکانت های خارجی احتیلج به تجهیزلت خاصی است؟؟(همون تجهیزاتی که نمیشه اسمش رو توی فروم اورد)

دقيقا ...............

Last edited by mehrdad38; 14-02-2010 at 10:03.

5. 2 کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مشاور خدمت سربازی mani6606's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

یک سرویس معمولی 3 ماه چقدر هزینه اکانت داره؟ در حالت افلاین دیگران هرچه دانلود می کنند شما همون ها رو دانلود میکنید؟ چرا پینگ این شرکتها بالاست؟
    شما برای وبگردی از همین اکانت استفاده می کنین یا ازاکانت Adsl استفاده میکنید؟
    ببخشین دیگه خیلی سوال پرسیدم.
    Last edited by mani6606; 14-02-2010 at 10:54.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

چه تضمینی هست که این سرویسها با پارازیت هایی که برای مختل کردن کانالهای تلویزیونی بکار میرن مختل نشن؟
    آقا مهراد یه لطفی کن تعرفه های اینترنت دوربرد(!) رو بنویس

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نه, اینطور که فهمیدم این آفلاین با اون چیزی که شما میگید فرق داره.

فکر کنم منظور از آفلاین این هست که شرکت ها بعد از اینکه محدودیت اینترنت شما تموم بشه, اینترنت شما رو به طور کلی قطع نمیکنن بلکه یه سرعت پایین تر از اون چیزی که شما گرفتید به طور مجانی میدن تا دوباره بیاین شارژ کنید. مثلا اگر 1024 گرفته باشید احتمالا بعد از اتمام مهلت یه 512 مجانی به شما میده.

بعنوان مثال يه سرويس 2 مگابيتي با حجم 2 گيگ تنها تا 200 مگابايت گارانتي سرعت داره كه خيلي كم هست.
    یعنی چی؟ یعنی شما سرویس 2 مگابیتی گرفتی و محدودیت 2 گیگابایتی داره؟ اینکه خیلی کمه. شبانه رایگان هم دارن یا نه؟

هزينه بالاي اشتراك اين سرويس ها هم زياد هست.
    هزینه چند تا از سرویس های پایین اش رو میگی؟ هزینه بالاهاش رو هم بگو. محدودیت ها و .... هم اگر دارن بگو.

9. این کاربر از online_amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehrdad38's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

سرويس هاي اينترنت دوربرد بسيار بسيار متنوع هستن و انواع و اقسام دارن. شركت هاي بسياري اين سرويس ها رو ارائه مي ده كه معروف ترين اونها 2 شركت OpenSky و PlanetSky هست كه سرويس هايي با شرايط مختلف ارائه مي دن. از جمله سرويس هاي معروف PayGo , Flat ,Flat Pro ( از شركت Opensky ) و Sky Easy, Velocity Corporate, Sky Demand Home ( از شركت PlanetSky ) رو نام برد كه هركدوم شرايط و قيمت هاي متفاوتي دارن.

كلا سرويس ها داراي دانلود آفلاين رو آنلاين هستن. آنلاين كه از اسمش معلوم هست بايد به اينترنت متصل بشين تا بتونين ازش استفاده كنيد. وجود Send‌ به هر طريقي حتما لازم هست چون اينترنت به هر دو ( Send و Receive ) احتياج داره حتي در حالت دانلود Send براي رد و بدل كردن اطلاعات كاملا لازم و ضروري هست.
    Send مي تونه با Dial UP يا ADSL و يا Wireless انجام بشه. كه من Dial UP رو پيشنهاد نمي كنم ( قبض تلفن من اين ماه 55 هزار تومن خواهد آمد ).

اينترنت آفلاين احتياجي به كانكت شدن به اينترنت نداره و شما اختيار و انتخابي براي دانلود نداريد و نمي تونيد وبگردي بكنيد. فقط به اين منظور هست افرادي كه از طريق آنلاين در حال دانلود فايل ( هر نوع از فيلم و موزيك گرفته تا Text , Document و... ) براي شما هم نسخه اي در نرم افزار مخصوص ( بهترين اونها SkyGrabber ) ظاهر بشه و دانلود آفلاين صورت بگيره. براي دانلود آفلاين مسلما تجهيزات اوليه لازم هست و بايد فضاي كافي روي هارد شما باشه چون حجم فايل ها زياد هستن. اين برنامه كه نام برده شده دست شما رو براي تنظيم آفلاين باز كرده و شما مي تونيد نوع فايل مورد نظر و حجم رو تعيين كنيد.

اين تصوير دانلود آفلاين من هست كه سرعت خيلي خوبي داره ( 2.5 مگابيت بر ثانيه )

در ايران متاسفانه به دليل ممنوع بودن اين سرويس ها ( البته به ظاهر ) شركت ها علني نمي تونن فعاليتي داشته باشن و شما اگر يه سرچ كنين متوجه مي شين كه هر شخصي با درست كردن يه وبلاگ و تنها با دادن يه شماره موبايل كه اونهم اغلب اعتباري هست اقدام به فروش اين اكانت ها مي كنه ( دلال ها = افزايش قيمت سرويس ).

براي خريد ارزان و مستقيم اين سرويس ها از خود شركت خارجي بايد يا ويزا كارت يا مستر كارت داشته باشين كه كارت هاي اعتباري بين المللي هستن.

علت بالا بودن پينگ اين گونه سرويس ها ( اينترنت نوع يكطرفه ):

اینترنت ماهواره‏ای دقیقاً مثل تلویزیون‏های ماهواره‏ای است: ماهواره‏ای مدام به دور مدار زمین می‏گردد و در همین حال امواج داده‏ای را به سمت یک آنتن بشقابی که بالای پشتِ‏بام‏تان قرار دارد، ارسال می‏کند. آنتن بشقابی هم داده‏ها را با سرعت ۴۰۰ کیلو‏بیت در ثانیه یا بیش‏‏تر به یک مودم مخصوص ماهواره‏ای که به کامپیوترتان وصل است، مخابره می‏نماید.

حتماً دقت کرده‏اید که حرفی در مورد سرعت ارسال به میان نیاوردیم. درحال حاضر، سرویس‏های ماهواره‏‏ای برای دریافت داده از سمتِ شما به یک مودم آنالوگ احتیاج دارند. وقتی تقاضای بازدید از یک سایت را می‏دهید، سرعت انتقال این درخواست به سرعت مودمِ فعلی شما بستگی خواهد داشت.

طراحی این سرویس به خاطرآن بوده که هزینه‏هایش سر به فلک نزنند!
    وقتی همه‏ی این‏ها تکه‏ها را کنار هم بگذارید، طرز کارش به این ترتیب خواهد بود: با استفاده از مودم، شماره تلفن کارگزار اینترنت خود را می‏گیرید و به او وصل می‏شوید. برای بازدید از یک سایت، روی یک لینک کلیک می‏کنید تا یک سایت دیگر را ببینید. نرم‏افزاری که در کامپیوترتان دارید، یک کپه‏ی داده‏ای را به تقاضای‏تان ضمیمه می‏کند. در عوض درخواست کردن مستقیم فایل از میزبانِ وِب، درخواست‏تان به مرکز عملیاتِ شبکه‏ی سرویس ماهواره‏ای می‏رود که در روی زمین قرار دارد.
    سپس این مرکز، آن صفحه‏ی وب را درخواست می‏کند. میزبانِ وب نیز صفحه‏ی درخواستی را به مرکز عملیات شبکه‏ی ماهواره‏ای ارسال می‏کند، و سپس آن صفحه را به ماهواره مخابره می‏نماید تا آن را به سمت آنتن بشقابی شما بفرستد. آنتن بشقابی، صفحه‏ی وب را از طریق مودم ماهواره‏ای به کامیوترتان می‏رساند، و همه‏ی این ماجرا در عرض کم‏تر از یک ثانیه.

تمام این مراحل به تعلّل ختم می‏شوند، یعنی یک تاخیر قابل توجه، بین زمانی که کلیک می‏کنید تا زمانی که داده را دریافت می‏نمایید.
    این تاخیر ناشی از آن است که تقاضای‏تان از جانب کامپیوترتان و از طریق مودم ابتدا به مرکز شبکه‏ی ماهواره‏ای فرستاده می‏شود، و از آن‏جا به میزبان وب می‏رسد. سپس به مرکز شبکه‏ی ماهواره‏ای باز می‏گردد، و آن‏وقت ۲۵۰۰۰ کیلومتر مسافت را تا ماهواره طی می‏کند و مجدداً به جانبِ آنتن بشقابی فرود می‏آید.
    به همین جهت، نباید زیاد این تأخیرات را به دل بگیرید!اما اگر کاربران دیگری نیز مثل شما به همین سرویس ماهواره‏ای روی آورند، میزانِ تداخل‏تان کاهش خواهد یافت، زیرا پهنای باند ماهواره بین همه سَرشکن می‏شود.

ماهواره فقط یک مقدار مشخص پهنای باند دارد که می‏تواند آن را بین متقاضیان تقسیم نماید.

به نقل از سايت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما نوع دوطرفه داراي پينگ خيلي پاييني خواهد بود :

منتها، سیستم‏های ماهواره‏ای دوسَره، که نیاز به مودم آنالوگ برای مخابره‏ی زمین به هوا ندارند، پهنای باند بسیار عریض‏تری دارند- پهنایی به وسعت ۵/۱ مگابیت در ثانیه از هوا به زمین، و ۲۰۰ کیلوبیت در ثانیه از زمین به هوا.

در ضمن اين نوع اينترنت ( يكطرفه و دو طرفه ) توسط ماهواره هايي ارائه مي شه كه مخصوص ديتا هستند يعني اون فركانس و سيمبول ريت مخصوص ديتا هست و پارازيت روي اون تاثير نداره.

براي اطلاع بيشتر از اين سرويس ها مي تونين به سايت جامع ويكي پديا مراجعه كنيد:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لوگوي 2 شركت معروف :

Last edited by mehrdad38; 14-02-2010 at 13:59.

11. 16 کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    TEHRAN

پيش فرض

سلام موضوع خاصی نیست ولی میخواستم صمیمانه از همکاری مدیران تشکر کنم
    چه بسا هزاران بار در این مورد توضیح دادم و گفتم بهترین روش اینه و نباید دست روی دست گذاشت تا مخابرات !!!! پورت واگذار کنه خود من به خاطر مشکلات خط پی سی ام 1 سال از بقیه دور موندم با توجه به این که رشته ام هم فناوری اطلاعاته و تخصصم در این زمینه است و نیاز مبرمی به اینترنت دارم
    و به خاطر استفاده از دایال آپ زپرتی مجبور شدم 500 تومن وجه نقد تقدیم مخابرات کنم گرچه که در این روش بازم به یه خط برای ارسال نیاز هست ولی الان به لطف وایمکس ایرانسل از این روش میشه استفاده کرد. و به دوستان هم توصیه میکنند به حرف مهرداد گوش بدهند مهرداد خیلی روی این زمینه تحقیق کرده و تجربیاتش رو مفت به دست نیاورده
    چون این روش مستلزم هزینه بسیار زیادی هست فلذا باید اول از همه خارج از هرگونه خریدی و عجله ای باید عاقلانه تصمیم گرفت و به معایب و مزایای این روش به دقت نگاه کرد چرا که قیمت نسبتا زیاد تجهیزات کاربردی ( حدود 150 تا 200 تومان فقط برای دریافت و 150 تومن برای ارسال توسط مودم وایمکس ) حقیقتیه که هرکسی از پش بر نمیاد
    و امیدوارم که این تاپیک مورد استقبال هموطنانم قرار بگیره .
    سئوالی بود در خدمتم.

13. 5 کاربر از KING_DESIGNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

پس این قیمتی که تو پست اول زدم اشتباهه یا نه؟

حدود 150 تا 200 تومان فقط برای دریافت و 150 تومن برای ارسال توسط مودم وایمکس
    اینا سالی هستن یا ماهی؟

صفحه 1 از 39 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •