تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 51

نام تاپيک: شبي که فردوسي‌پور باخت

داره خودمونی میشه goldenm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض شبي که فردوسي‌پور باخت

الف- شب گذشته عادل فردوسی‌پور مجری استثنایی سیما در نبرد لفظی و استدلالی در برابر شریفی (رییس‌کمیته انضباطي فدراسیون فوتبال) نه فقط کم‌آورد، بلکه برای اولین بار در تاریخ ده‌ساله این برنامه، کاملاً مچاله شد.

در این برنامه که به موضوع عملکرد کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اختصاص داشت، عادل‌فردوسی‌پور همه هنر و توانش در لفاظی و هوچی‌گری و مغالطه را بکار بست اما حریف استدلال محکم و مبتنی بر مقررات شریفی نشد.

دست آخر هم برای اینکه باخت فاحش خود را توجیه کند، حریف را به مغالطه و لفاظی متهم کرد، حال آنکه آنچه باعث پیروزی بلامنازع شریفی شد، نه قدرت بیان وی، بلکه تسلط وی بر قانون و مقررات و بیان براساس منطق و استدلال بود.

در واقع شب گذشته تیغ برنده و نقطه قوت همیشگی فردوسی‌پور یعنی لفاظی و مچ‌گیری، برایش کارساز و کارآمد نبود چرا که حریفش در لفاظی کم نمی‌آورد و اعتماد به‌‌نفس‌اش بیشتر از آن بود که مچش خوابانده شود. در عوض آقای شریفی نقطه قوتی داشت که نقطه ضعف فردوسی‌پور بود یعنی تسلط بر علم حقوق و قوانین و مقررات انضباطی فوتبال. در اینکه برنامه90، جذاب‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه سیماست کسی تردید ندارد. همچنین تسلط، قدرت بیان و تیزهوشی آقای فردوسی‌پور هم غیر قابل انکار است.

جذابیت‌های بصری، نوآوری‌های استثنایی 90، استفاده بجا از چاشنی‌های با مزه و مناسب بصری ـ کلامی و بکارگیری هوشمندانه ابزارهای تعاملی (مانند مسابقه پیامک و تصویر ارسالی بینندگان)، موفقیتی رویایی نصیب این برنامه تلویزیونی کرده است.

با این حال، تهیه کننده مجری دوست داشتی 90 و مدیران محترم مربوط در شبکه 3 و معاونت سیما یک نکته را نباید فراموش کنند که جایگاه و هدف یک برنامه تلویزیونی، بر خلاف آنچه نود اخیراً بسوی آن رفته، «قضاوت» نیست.

آقای فردوسی‌پور مکرراً در طول برنامه‌های اخیر می‌گویند: «من قانع نشدم» جمله‌ای که علاوه بر رگه‌های تکبر بی‌جا، مناسب جایگاه مجری یک برنامه تلویزیونی نیست. آقای فردوسی‌پور اخیراً به اشتباه، هدف خود را «شکست‌دادن» طرف مصاحبه‌اش قرار داده و برای غلبه بر حریفانش، انواع تصاویر و بریده جراید قدیمی و جدید را ردیف می‌کند. این کار خوب، بلکه عالی است اما اگر با هدف «شکست دادن» مصاحبه شونده انجام شود، حتماً برای یک برنامه تلویزیونی، اشتباه است و نتیجه آن می‌شود که مانند برنامه دیشب یک نفر با دست پرتر از نظر تخصص و استدلال می‌آید و مجری محبوب برنامه را شكست ميدهد. البته آقای شریفی اخلاقی رفتار کرد و قصد له کردن عادل را نداشت اما فردوسی‌پور با وجود دست‌خالی‌اش از استدلال و تخصص، مدام حمله می‌کرد و هر بار شکست می خورد.

تهیه‌کننده محترم و محبوب 90 و مدیران مربوطه‌اش باید بدانند که وظیفه و هنر مجری برنامه 90، درست و به جا و منطقی سوال کردن است. کاری که آقای فردوسی‌پور در آن استاد است. تبدیل برنامه نود به دادگاهی که در آن مجری برنامه هم دادستان است، هم قاضی، ضربه‌ای سخت به این برنامه محبوب جذاب وارد می‌کند.

بهتر است آقای فردوسی‌پور مانند گذشته، مقام قضاوت را به بینندگان بسپارد و خود به ردای دادستانی بسنده کند و هنر خوب سوال کردنش را بکار گیرد. ضمناً در سوال کردن هم، هدف را شفاف‌سازی و ابهام زدایی قرار دهد نه مچ‌گیری و محکوم کردن حریف.

نکته پایانی درباره 90 اینکه اخیراً چاشنی حاشیه‌سازی و اغراق و هوچی‌گری در این برنامه محبوب زیاد شده است. کارشناس فوتبال، حاشیه‌سازی و بزرگنمایی حاشیه‌ها را برای فوتبال و تیم‌ها سم کشنده می‌دانند. حاشیه پردازی برای یک کار رسانه‌ای البته سم نیست، بلکه برعکس باعث جذب بیشتر مخاطب می‌شود اما افراط در هوچی‌گری و بزرگنمایی حاشیه‌ها نه زیبنده متانت رسانه‌ملی است و نه برای فرهنگ عمومی ما مفید است.

برنامه 90 آنقدر جذاب و پربیننده هست که برای جذب بیننده بیشتر نه نیازی به محکمه‌سازی دارد و نه حاشیه‌سازی.

پروفشنال Alamate Soal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

اين متن عجيب و غريب رو كي از برنامه ديشب استدلال كرده ؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Inter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    برزخ بین بهشت و جهنم

پيش فرض

خیلی هم خوب نوشته

تازگیا این عادل (ناعادل!) رو هم جو گرفته، فکر می کنه هرچی بگه و پخش کنه همه باور می کنن

چند برنامه قبل رفته با دوتا از طرفدارای ساده تراکتور مصاحبه گرفته اونا هم جوگیر بودن یه حرفایی زدن(مثل اینکه پرطرفدارترین تیم جهانه و بغل دستی میگه نه بعد از منچستر بیشترین طرفدار رو داره ) حالا این یعنی چی به نظرتون؟ من جز تحقیر چیز دیگری برداشت نمیکنم

چرا با دو سه تا از اونایی که حالیشون میشه مصاحبه نکرده؟ (شایدم کرده و پخش نمیکنه)

وقتی هم که کم میاره میگه شما خیلی خوب صحبت می کنین، همین حرف رو دیشب به شریفی زد و قبلاً هم به فراز کمالوند زده بود

با شریفی که عمراً نمیتونه دربیافته چون دکترای فلسفه است طرف

حـــــرفـه ای satttanism's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    In your Mind

پيش فرض

عجب تحلیل افتضاح و جهت داری!
    به نظر من دیشب عادل خوب حالش رو گرفت و دیگه تیکه ای نمونده بود که بهش ننداخته باشه

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

بعضی وقتا واقعا فردوسی پور حال به هم زن میشه ! یکی نیست بهش بگه آخه مرتیکه چرا اینقدر گیر دادی به حقیقی (و کریمی) !

به خدا اگه جای حقیقی بودم یه روز اینو هم مثه مامور حراست حالشو جا میاوردم! حیف که دستم بهش نمیرسه ...

آخر فروم باز sasan816's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

به نظر من که مساوی شدن چون فردوسی هم یک چیزایی از فلسفه میدونست. یک مثلا جالبی هم برای شریفی زد (در بازه . باز یک پرندست پس در پرندست )

به نظر من دیشب عادل خوب حالش رو گرفت و دیگه تیکه ای نمونده بود که بهش ننداخته باشه
    موافقم

آخر فروم باز ali_agha1981's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    بهشتی که جهنمش کردن..

پيش فرض

عجب تحلیل افتضاح و جهت داری!
    تایید میشه
    دوستان هم خواهشا طبق قوانین از منابع معتبر و موثق خبر بذارن ..نه اینجوری جهت دار و تخریبی

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

حیف شد دیشب نود ندیدم
    ولی حق با عادل

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

به نظر من هم که عادل غیر از چند مورد کاملا کم آورد... البته اگر از لحاظ لفظی حساب نکنیم، از لحاظ پیش بردن برنامه هم به چالش کشیده شد.
    چند برنامه قبل رفته با دوتا از طرفدارای ساده تراکتور مصاحبه گرفته اونا هم جوگیر بودن یه حرفایی زدن(مثل اینکه پرطرفدارترین تیم جهانه و بغل دستی میگه نه بعد از منچستر بیشترین طرفدار رو داره ) حالا این یعنی چی به نظرتون؟ من جز تحقیر چیز دیگری برداشت نمیکنم

چرا با دو سه تا از اونایی که حالیشون میشه مصاحبه نکرده؟ (شایدم کرده و پخش نمیکنه)

وقتی هم که کم میاره میگه شما خیلی خوب صحبت می کنین، همین حرف رو دیشب به شریفی زد و قبلاً هم به فراز کمالوند زده بود
    بیش از 90% تایید میشه!
    من خودم مدت ها بود که آره‏ی (مفهم نه) فردوسی پور اعصابم رو خورد کرده بود یا مقایسه های بیش از حد فوتبال زغالی ما با فوتبال اروپا واقعا واسم کسل کننده شده بود که شریفی به خوبی تونست اونا رو شرح بده... دیشب در مثال های فلسفی و دینی شریفی راجع به فرد دروغگو و سحر و جادو! خیلی جالب بود... مثال عادل هم در و باز و پرنده خیلی باحال بود... اما وقتی سه چهار بار در طی صحبتش با شریفی تکرارش کرد مشخص شد کم آورده!
    راستی یه سوال: منبع این مقاله از کجا بید؟!!!
    یاعلی

آخر فروم باز Dj_aghamajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    RaShT

پيش فرض

فردوسی پور کلا بعضی موقع ها الکی گیر میده یا کلید میکنه! وحال آدمو بهم میزنه!
    ولی این نظر دوستمون هم که تاپیک رو ایجاد کردن با کینه و ... همراه!
    آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند!

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •