تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: Windows 98! برای موتورولا zn5,u9,e8

آخر فروم باز johnypersian1656's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض Windows 98! برای موتورولا zn5,u9,e8

با سلام. شاید کم و بیش همه شنیده بودیم که windows 3.1 رو میشه روی گوشی هایی مثل a1200 وجدیدا e8 نصب کرد. چند وقتی هست که این امکان برای موتورولا zn5 و u9 هم فراهم شده. اما windows 3.1 علاوه بر محدودیت هایی که داره مشکلاتی هم از قبیل کار نکردن ماوس و یا صفحه کلید(در بعضی محیط ها) در گوشی رو هم داشت . در این مطلب سعی میکنم توضیح کاملی رو درباره ی نصب نسخه های مختلف windows که شامل windows 3.1 ,windows 95 ,windows 98 هست رو ارائه کنم( کلیه ی مراحل با موفقیت روی گوشی های u9 وzn5 و e8 تست شده که البته برای e8 باید از .mgx های مخصوص خودش استفاده کنین)
    در شروع کار شما نیاز به نصب برنامه ی dosbox دارین. Dosbox یک emulator برای اجرای ms-dos بر روی تلفن است. با کمک این برنامه شما میتوانین برنامه ها و بازیهای توسعه داده شده برای این os رو به راحتی روی گوشی خودتون اجرا کنین. برای نصب dosbox مانند نصب بقیه ی برنامه ها میتونین از mgxbox یا mpkgbox (بسته به فیرمویرتون ) استفاده کنین. همچنین میتونین این برنامه رو با script هم اجرا کنین. بعد از اجرا شما کنسول اجرای دستورات رو مشاهده میکنین. نصب برنامه ی Norton commander برای اجرای برنامه ها نیاز هست. این برنامه رو دانلود کنین و داخل فولدری با نام DOSx’a بریزین تا dosbox.conf هم با این عمل جایگزین بشه.
    (نکته : داخل فولدر برنامه در mgxbox این موارد رو اضافه میکنیم:
    c: /mmc/mmca1/mpkgbox/dosbox and mount c: /mmc/mmca1/mgxbox/dosbox)
    به این صورت Norton commander به طور اتوماتیک شروع به کار میکنه)
    نصب ویندوز 3.1:
    1-ویندوز 3.1 را دانلود کنین
    2-در داخل فولدر DOSbox’a بریزین
    3-DOSbox رو اجرا میکنیم. در داخل پوشه ی Norton’e windows رو انتخاب میکنیم.
    نصب برنامه ها و بازی ها :
    1-بعد از دانلود برنامه یا بازی مورد نظر محتویات را در فولدر DOSbox’a میریزیم.
    2-برنامه ی Norton commander رو اجرا میکنیم
    (نکته : در داخل فایل dosbox.conf بهتره که memsize=8 قرار بگیره )
    کلید ها :

7-alt

Left soft key-Esc

Center key-Enter
    برای خروج از برنامه کلید دوربین را فشار دهید.
    (نکته: حتما قبل از اجرای برنامه screensaver رو غیر فعال کنین)
    بنده خودم شخصا در اجرای ویندوز مشکل کمی ram رو نداشتم اما میتونین برای احتیاط swap رو هم فعال کنین.
    برای اجرای ویندوزهای 95 و 98 فایل .img مورد نظر تون رو در داخل فولدر dosbox بریزین و این خطوط رو در فایل dosbox.conf اضافه کنین :
    For windows 95:

[autoexec]

mount c: /mmc/mmca1/mgxbox/dosbox

imgmount c /mmc/mmca1/mgxbox/dosbox/w95rus.img -size 512,63,16,142 -t hdd -fs fat

boot -l c

for windows 98:
    [autoexec] mount c: /mmc/mmca1/mgxbox/dosboximgmount c /mmc/mmca1/mgxbox/dosbox/w98lite.img -size 512,63,16,142 -t hdd -fs fat boot -l c
    سعی کردم کلیه ی مراحل رو به ساده ترین شکل ممکن توضیح بدم. در ابتدا انجام این مراحل سخت به نظر میرسه اما با رعایت ترتیب مطمئن باشین کار راحتیه (این آموزش برای کلیه ی motomagx ها قابل استفاده هست)
    snap shot هایی از windows اجرا شده :

Last edited by johnypersian1656; 06-12-2009 at 23:34.

2. 7 کاربر از johnypersian1656 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

این هم لینک دانلود dosbox برای zn5 ,u9.(اگر دوستان خواستن بفرمایند تا برای بقیه ی گوشی ها هم بذارم):

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4. 5 کاربر از johnypersian1656 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز perjixen's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    آتلانتیس .!

پيش فرض

آخه مگه تو كنكور نداري...!؟؟!؟‌ برو تو اتاقققققققققققق
    اينجوري نميشه ، بايد در و قفل كرد ؛ اون گوشي رو هم ازت گرفت.

حيف كه من ئي8 م نيست ... وگرنه تست ميكردم، ولي يه چيزي جاني .... من چون از ويندوز بيزارم به سمته موتو اومدم ... حالا مگه خنگم كه برگردم سمتش ... ليمو رو حذف كنم ويندوز روش نصب كنم.
    ولي خودمونيم ها ... اين موتو يه پلتفرم به آدم تحويل ميده ... هر سيستم عاملي كه دوست داري ميتوني روش نصب كني
    Last edited by perjixen; 25-11-2009 at 10:17.

6. 2 کاربر از perjixen بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

آخه مگه تو كنكور نداري...!؟؟!؟‌ برو تو اتاقققققققققققق
    اينجوري نميشه ، بايد در و قفل كرد ؛ اون گوشي رو هم ازت گرفت.

حيف كه من ئي8 م نيست ... وگرنه تست ميكردم، ولي يه چيزي جاني .... من چون از ويندوز بيزارم به سمته موتو اومدم ... حالا مگه خنگم كه برگردم سمتش ... ليمو رو حذف كنم ويندوز روش نصب كنم.
    ولي خودمونيم ها ... اين موتو يه پلتفرم به آدم تحويل ميده ... هر سيستم عاملي كه دوست داري ميتوني روش نصب كني
    خیلی باحال بود رضا
    من که میگم پستات نظیر نداره.

آخه همونی که میگه برو تو اتاق میاد توی یه تاپیک دیگه سوال میکنه میگه جانی e8 میخوام
    ولی واقعا فقط میام به همین فروم سر میزنم میرم فعلا هم نمیشه پست آموزشی داد(البته چیزیم بلد نیستما الکی!!)
    در مورد ویندوز هم این ویندوز آخه با وین موبایل فرق میکنه(هرچند که وین موبایل از نوع موتویی هم چیز دیگس) بعد الان کلی برنامه و بازی هم واسش پورت شده که اجرا میشه روی این وین. اما من خودم کلا به شکل یه تم نگاش میکنم یعنی دیدی آدم حوصلش سر میره از تم گوشی یه تم دیگه میذاره. حالا از برنامه های motomagx خسته میشی یه سر میری این ویندوزه

8. 3 کاربر از johnypersian1656 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Apachi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Neverland

پيش فرض

آقا حسابی سورپراز که نه اوور دوز شدم

من با A1200 کلی تلاش کردم 3.1 ران کردم 95 و 98 هم که نمیشد گوشی نمیتونست شبیه سازی کنه ولی خوب داستان ZN5 و امثالش فرق داره تنها ایراد اینه که Display این گوشی ها کوچیک هستش
    باهاش بازی های PC هم ران کردید ؟
    مثل Duke nukem , doom
    اقا وقت آزاد شد یه بنچمارک هم بگیر بزار
    اگه من خودم این پلت فورم رو داشتم یه تستی هم رو Win2000 میزدم

ممنون از مطلب جالبت......

10. 2 کاربر از Apachi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

در مورد بازی های pc اینایی که پورت شدن تا الان این بازی ها هستن :

doom(1,2,evolution,freedom,plutonia,ultimate
    duke atomic 3d
    duke 3d
    frontier
    hexen2
    kobodl
    ibreakout
    openjazz
    quake
    quake2
    supertux
    heart of the alien
    wolfensteind 3d
    از هر کدوم خواستین بفرمایین تا snapshot بگذارم .

در مورد win2000 بعید میدونم ( من اوایل که zn5 اومده بود به ali_best عزیز میگفتم winxp هم فکر کنم با این mip روش اجرا بشه ) حتما تست میکنم اما فعلا باید منتظر باشم تا اینترنتم درست بشه و بتونم دانلودش کنم.
    benchmark رو آپاچی جان چند تا نرم افزار جاوا هست مثل jbenchmark ,matraxbench,,.... اما من جایی خوندم و الان هم مطمئن شدم که این نرم افزارهای جاوا نمیتونه نتایجش در مورد motomagx که یک سیستم عامل limo foundation هست درست باشه. حالا بازم شما اگه چیزی مد نظرتون هست بگین.
    Last edited by johnypersian1656; 06-12-2009 at 23:56. دليل: قرار دادن snapshot

12. 3 کاربر از johnypersian1656 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Apachi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Neverland

10

در مورد بازی های pc اینایی که پورت شدن تا الان این بازی ها هستن :

doom(1,2,evolution,freedom,plutonia,ultimate
    duke atomic 3d
    duke 3d
    frontier
    hexen2
    kobodl
    ibreakout
    openjazz
    quake
    quake2
    supertux
    heart of the alien
    wolfensteind 3d
    از هر کدوم خواستین بفرمایین تا snapshot بگذارم .

در مورد win2000 بعید میدونم ( من اوایل که zn5 اومده بود به ali_best عزیز میگفتم winxp هم فکر کنم با این mip روش اجرا بشه ) حتما تست میکنم اما فعلا باید منتظر باشم تا اینترنتم درست بشه و بتونم دانلودش کنم.
    benchmark رو آپاچی جان چند تا نرم افزار جاوا هست مثل jbenchmark ,matraxbench,,.... اما من جایی خوندم و الان هم مطمئن شدم که این نرم افزارهای جاوا نمیتونه نتایجش در مورد motomagx که یک سیستم عامل limo foundation هست درست باشه. حالا بازم شما اگه چیزی مد نظرتون هست بگین.
    OMG !!!!!!!!!!
    با این شرایط Win xp home لابد ران میشه خیلی حرفه چون وقتی یک سیستم عامل شبیه سازی میشه باید دستگاهی که شبیه سازی می کنه چند برابر قوی تر باشه
    اقا منظورم بنچمارک تو محیط شبیه سازی شده Win بود
    حالا اینترنتون درستت شد براتون چند تا برنامه بنچمارک قدیمی آپلود می کنم
    باور کنید اگه این پردازنده ها رو روی گوشی های برند دیگه می دید همه دنیا رو تبلیغ پر کرد و لی موتو کاری به تبلیغ نداره ومیدونه طرفدارش چی می خواهن
    بیخود نیست که با دو چیز تمو آمریکا نمیشه شوخی کرد یکی کادیلاک هستش اون یکی هم موتو
    Last edited by Apachi; 08-12-2009 at 03:08.

14. 4 کاربر از Apachi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

مسئله ی جالب اینه که با اینکه cpu zn5 یا e8 یا u9و.... 532mhz هست توی فیرمویرهای unmodded از 399mhz بیشتر نمیشه!!

حالا من وقتی بازی quake در حال اجرا بود دیدم cpu 399mhz و میزان استفاده از cpu بین 70 تا 100 درصد در حال تغییر بود. همین جالبه که نیازی به تغییر cpu speed به 532 برای اجرای این بازیها نداره. اما مشکل رم پایین وجود داره و نیاز به swap هست!!!! چیزی که من ازش متنفرم.
    Last edited by johnypersian1656; 09-12-2009 at 13:24.

16. 2 کاربر از johnypersian1656 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه TATU_TATY's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    ويرونه خونه

پيش فرض

سلام از بندست ...
    ارباب خودت اين رو تست کردي...ويندوز 98 رو e8 ..ميشه ايکس پي رو هم روش پياده کرد...پناه بر خدا مگه اين گوشي هاي موترولا چه جور گوشي هايي هستن..خودم يه e8 دارم روش فريمور zmod 2.4.5 رو فلش زدم روش....
    ميخوام اين رو روي گوشيم پياده کنم ميشه منو راهنمايي کنيد لطفا

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •