تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: مشکل در نصب ویندوز xp

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض مشکل در نصب ویندوز xp

سلام.
    من یه مشکل خیلی بدی دارم... نمیدونم باید چیکارش کنم.
    من یه هارد 160 داشتم. همین 1 ماه پیش یه هارد 1 ترابایت خریدم.
    هارد 1 ترابایت رو پارتیشن بندی کردم. هارد 160 رو تبدیل به 2 درایو کردم. یکی واسه درایور ویندوز xp و اون یکی ویندوز 7.
    همه چیز خوب بود تا اینکه هر دو هارد رو برای نصب ویندوز وصل کرده بودم... توی نصب ویندوز ، الویت نصب با هارد 1 ترابایت بود بعد هارد 160. یعنی اینکه اسم درایو ویندوز نصبیم میشد درایو d.... بعد از نصب هم همین شد. یکی از درایو های هارد 1 ترابایتم شده درایو c. درایو ویندوزم شده ، درایو D..
    یه چند وقتی هست که در حال کار کردن با کامپیوتر ، یه دفعه ای سیستم هنگ میکرد. و صفحه کلا سفید میشد.. البته هر دفعه به یک رنگ.. یه بار مشکی یه بار آبی.....
    وقتی هارد 1 ترابایت رو از برق میکشیدم ، ویندوز نمیتونست بالا بیاد. همش خطای NTLDR IS Missing رو میداد...
    تا اینکه فهمیدم این فایل ها به طور پیش فرض رفته توی درایو c... درایو c من هم درایو بازی و این جور چیزاست..
    فایل های سیستمی رو از حالت پنهان در آوردم و فایل های NTLDR و NTDETECT.COM رو کپی کردم توی درایو ویندوزم. یعنی درایو D. این مشکل برام رفع شد و دیگه این پیغام واسم نمیاد و سیستمم هنگ نمیکنه و اون صفحه های رنگی نمیاد... ولی مشکل اصلی من توی اینه که فایل Boot.ini رو پیدا نمیکنه. با اینکه از همون درایو بازی فایل boot.ini رو کپی کردم توی درایو ویندوزم ، ولی وقتی میخوام ویندوز نصب کنم یا اینکه ویندوز بالا بیاد.. میگه که فایل boot.ini رو از مسیر c:\windows پیدا نمیکنه یا آدرس اشتباست...
    حالا میخوام بدونم راه حلی هست که بتونم بهش بفهمونم که درایو پیش فرض d هست ، نه درایو c
    البته الان مشکل ندارم. ولی فردا روز که بخوام ویندوز نصب کنم به مشکل بر میخورم...
    اگه میشه راهنماییم کنید.. ممنون

کاربر فعال ویندوز milad.xp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

با سلام
    دکمه های win+R رو باهم فشار بدین تا run اجرا بشه.
    حالا توی Run عبارت diskmgmt.msc رو تایپ کنید. تو پنجره ی جدید از قسمت Status (به طور کامل) عکس بگیرین و بفرستین. ان شاءالله که بتونم کمکتون کنم.
    (برای اینکه از محیط ویندوز عکس بگیرین بعد از بازشدن پنجره ی مورد نظر دکمه ی Print Screen -که معمولا بغل F12 هست- رو فشار بدین، بعد Paint رو باز کنید و دکمه های Ctrl+V رو فشار بدین تا paste بشه. حالا عکس رو ذخیره کنید.)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

با سلام
    دکمه های win+R رو باهم فشار بدین تا run اجرا بشه.
    حالا توی Run عبارت diskmgmt.msc رو تایپ کنید. تو پنجره ی جدید از قسمت Status (به طور کامل) عکس بگیرین و بفرستین. ان شاءالله که بتونم کمکتون کنم.
    (برای اینکه از محیط ویندوز عکس بگیرین بعد از بازشدن پنجره ی مورد نظر دکمه ی Print Screen -که معمولا بغل F12 هست- رو فشار بدین، بعد Paint رو باز کنید و دکمه های Ctrl+V رو فشار بدین تا paste بشه. حالا عکس رو ذخیره کنید.)
    سلام. اینم از عکس

Last edited by imimarg; 23-08-2015 at 20:06.

4. این کاربر از imimarg بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال ویندوز milad.xp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    I.R.IRAN

پيش فرض

سلام مجدد
    ببینین درایو C (یعنی games تو دیسک 1 ترابایتی) درایو System هست. درایو D تو دیسک 160 گیگی درایو boot.
    درایو System درایوی هست که فایلهای مربوط به سخت افزار و نیز NTLDR رو شامل میشه.
    درایو Boot شامل فایل های ویندوز میشه.
    مشکلی که برای شما پیش اومده بوده این بوده که درایو Boot و System شما تو دو تا دیسک مختلف بوده و وقتی هارد 1 ترایی وصل نبوده خطای NTLDR is missing رو میداده.
    البته من چون خودم دو تا هارد ندارم نمیتونم دقیقا بگم باید چکار کنید، ولی حدس میزنم اگه یه زمان بخواین فقط از دیسک 1 ترایی استفاده کنید باید دیسک 160 گیگ رو جدا کنید و روی هارد 1 ترایی دوباره ویندوز بریزین. در این صورت به طور اتوماتیک درایو Boot تو دیسک 1 ترابایتی قرار میگیره.
    مرجع:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. این کاربر از milad.xp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •