تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 8 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 73

نام تاپيک: دانستنی‌هایی برای شروع دیجیتال پینتینگ | بحث و تبادل نظر

آخر فروم باز SIMON137's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    خدا مي دونــــــه...!

پيش فرض

سلام دوستان

با تشكر از همگي خصوصاً آقا هومن...
    يه سؤال برام پيش اومد: توي اين كار ها(Digital Painting) بيس و زمينه ي كار چيه؟؟ يعني اون زمينه ايي كه بايد روش كار كرد. آيا ميشه بدون هيچ زمينه ايي كار كرد.

مثلا Lover Football طرحي رو كه كار كرد روي يك طراحي با مداد بود اما طرح دومي كه دوستان گذاشتند زمينه اي توش ديده نميشه. البته يك سري خطوط هست(خطوط ابتدايي مو، دست، گردن و...) كه اينها هم به نظر مياد توي خود نرم افزار كار شده و از طراحي معمولي براي زمينه توي اين كار استفاده نشده...
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد.../
    شما باید ابتدا یک اتود بزنی ، بعد شروع به طراحی و کامل کردن کار کنی

2. 4 کاربر از SIMON137 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ehsan_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

ببینید ، جدید وقدیمی بودن مهم نیست ...
    شما به نسبت کاری که می کنی میخری.
    حساسیت قلم برات چقدر مهمه ؟ داشتن زاویه و ...
    امکانات جانبی همه روی قیمت موثر هست.
    اینم کار یکی از رفقا در همین زمینه :

و wip این کار :

ایول
    من درست متوجه نشدم این طراحی در چه برنامه ای صئرت گرفته
    میشه اسم برنامش رو بگین ؟

آخر فروم باز SIMON137's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    خدا مي دونــــــه...!

پيش فرض

ایول
    من درست متوجه نشدم این طراحی در چه برنامه ای صئرت گرفته
    میشه اسم برنامش رو بگین ؟
    در برنامه های متفاوتی صورت میگیره ... شما اول مبانی اولیش رو یاد بگیر ، بعد با فتوشاپ شروع کن تا به بقیش برسی

در آغاز فعالیت Black.Dragon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام، من توی قلمی که برای مو و مژه و ... استفاده میشه مشکل دارم میخواستم خواهش کنم اگه میشه تنظیمات brush ی که برای مو و مژه رو استفاده میکنی رو نشون بده اگه هم شد برای دانلود بزار
    TanX

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ░░░░░░

پيش فرض

سلام، من توی قلمی که برای مو و مژه و ... استفاده میشه مشکل دارم میخواستم خواهش کنم اگه میشه تنظیمات brush ی که برای مو و مژه رو استفاده میکنی رو نشون بده اگه هم شد برای دانلود بزار
    TanX
    من به شخصه مو و مژه رو عموما با براش چمن می‌کشم، که جزو براش‌های Nature هست و با زاویه دادن و چند رنگه کردنش البته

7. این کاربر از huti_421 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ░░░░░░

پيش فرض در دیجیتال پینتینگ از چه قلمی و به چه منظور استفاده کنیم

شاید برای شما پیش آمده باشد که بعد از اتود زدن یا به قولی طراحی اسکچ، در این ابهام باشید که کدام قسمت از طرح را با چه براش یا قلمی رنگ کنید که هم نتیجه واقعی‌تر باشد و هم دردسر کم‌تری داشته باشد.

حال در این مقاله قصد داریم چند نکته در این مورد برای شما توضیح داده، تا با بهره‌گیری از این توضیحات نتیجه‌ی کار شما زیبا‌تر و بدیع‌تر جلوه کند.

در ابتدا باید خاطر نشان کرد که انتخاب قلم مناسب، به ابزار Brush محدود نشده و شامل ابزارهای Clone Stamp، Eraser و History Brush نیز می‌شود. پس در انتخاب قلم باید نهایت دقت را به خرج داد.

براش‌هایی که بیشتر برای رنگ‌آمیزی اندام، چهره و اجسام بی‌جان کاربرد دارند

برای رنگ‌آمیزی آناتومی و چهره، بد نیست که از براش‌های موجود در خود نرم‌افزار فتوشاپ استفاده کنید و شیوه‌ی درست استفاده که شامل سایز مناسب، نحوه‌ی کلیک کردن ( رنگ کردن ) و غیره می‌باشد را فراموش نکنید.

بدیهی‌ست که انتخاب براش‌های نرم ( در ردیف دوم و سوم ) در هنگام ترکیب کردن چند رنگ با هم بسیار مناسب‌تر بوده و باعث ادغام هر چه بهتر رنگ‌ها با هم می‌شوند.

کاربرد قلم‌های خشک ( ردیف اول ) بیشتر در دورگیری، ایجاد تیرگی یا روشنی مطلق و پاک کردن کامل یک قسمت که در مرز قرار دارد، می‌باشد. پس فراموش نکنید برای ایجاد مرز در کار خود، از این براش‌ها استفاده می‌شود.
    هنگام سایه زنی که با ابزارهای Dodge و Burn صورت می‌گیرد نیز براش‌های نوع نرم توصیه می‌شوند.

براش‌هایی که بیشتر برای ایجاد مو، مژه و ابرو کارایی دارند

شاید تصور کنید برای ایجاد مژه و ابرو هم باید از براش‌هایی که بالا معرفی شد استفاده کنید، اما این‌گونه نیست. در صورت طراحی مژه و موهای نازک و کوتاه با قلم‌های بالا، حاصل موهایی کلفت، بدشکل و غیر طبیعی خواهند بود که زیبایی را از کار شما صلب خواهند کرد.

براش‌های زیادی در سطح اینترنت برای این منظور وجود دارد اما روش بهتری نیز وجود دارد. کافیست از بخش براش‌ها، براش مربوط به ایجاد چمن را انتخاب کنید و با تعریف زاویه‌ای مناسب، به صورت مرتب یا نامرتب و تراکم مورد نیاز طراحی را انجام دهید.

در بالا گفتیم "تعریف زاویه‌ی مناسب" و "به صورت مرتب و نامرتب" و "تراکم مورد نیاز" حال ببینیم این الفاظ چه معنی دارند و چه وقت باید از آن‌ها استفاده کرد.

قسمت تنظیمات Brush شامل گزینه‌های زیادی‌ست که هر کدام نتیجه‌ی خاصی را در بردارند. اما به صورت ساده، در تصویر زیر برای تعریف زاویه‌ی مناسب، از قسمت (1)، برای تعیین تراکم، از قسمت (2) و برای انتخاب ترتیب اعمال قلم، از قسمت (3) استفاده نمایید.

البته این دو قلم، کمتر برای طراحی موهای بلند استفاده می‌شوند. پس برای طراحی این‌گونه بخش‌ها، بالاجبار باید از براش‌های بسیار کوچک و ترجیحاً نرم استفاده نمود. و در آخر کمی آن‌ها را با Blur محو نمود تا رشته‌ها با هم مخلوط شده و کار طبیعی‌تر جلوه کند.

براش‌هایی که بیشتر برای ایجاد شکستگی، کهنگی و جنس جسم کارایی دارند

برای طراحی بهتر، افزودن جلوه‌های بصری مثل ایجاد شکستگی، کهنگی یا حتی چین و چروک روی صورت و بدن، باعث زیبا‌تر شدن طرح شما و جذابیت آن است.

در ایجاد این افکت‌ها، می‌توان از انواع براش‌ها بر حسب سلیقه یا تجربه استفاده نمود و با کمی چاشنی خلاقیت، مثل استفاده از فیلـترها، یا سایه زدن می‌توان نتیجه را از خوب به بی‌نظیر تغییر داد.

قلم‌های نرم ، قلم‌های شکسته یا پودری ( که در خود نرم‌افزار فتوشاپ وجود دارند ) و یا قلم‌هایی از این قبیل که از سطح اینترنت دانلود یا خریداری می‌کنید، بهترین گزینه برای ایجاد اشکال این‌چنینی هستند.

براش‌هایی که بیشتر برای ایجاد نور و روشنایی و چشم کاربرد دارند

علاوه بر براش‌های عمومی و پرکاربرد فتوشاپ، برای ایجاد روشنایی و نور، بهترین گزینه‌ استفاده از براش‌های اینترنتی‌ست. با وجود فراوانی و تنوع آن‌ها شاید بهتر باشد کمتر خود را به زحمت داده و قلم‌های جدیدی تجربه کنید.

نمونه‌ای از این قلم‌ها:

کلام آخر

1- خلاقیت را فراموش نکنید.

2- اگر از تبلت و قلم نوری استفاده می‌کنید، حتماً قابلیت تشخیص فشار دست در فتوشاپ را فعال کنید.

3- نیازی نیست که با یک بار کلیک کردن، تمام محوطه رنگ‌آمیزی شود. از کلیک‌های متمادی استفاده کنید.

4- ترکیب کردن رنگ‌ها، جادوییست که طرح شما را فرا خواهد گرفت.

5- سعی کنید تا جایی که در توان دارید، قلم‌های مفید و پرکاربرد را از سطح اینترنت دریافت یا خریداری کنید.

6- خودتان براش بسازید.

7- ترکیب‌های Gradient + Brush ، Brush + Layer Mask و غیره را مد نظر داشته باشید.

8- قلم‌ها به ابزار Brush معطوف نمی‌شوند و ابزارهای دیگری نیز در فتوشاپ وجود دارند.

9- استفاده از چند قلم در یک قسمت، می‌تواند طرح را زیبا‌تر کند.

10- کار با براش‌ها، مستلزم آگاهی از تنظیمات این ابزار و گزینه‌های موجود در آن است.

نوشته شده توسط : هومن هاتفی

9. 4 کاربر از huti_421 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hossein.d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خوزستان - ماهشهر

پيش فرض

سلام.
    واقعا مبحت خوبی هستش دوست عزیز.
    دوستان من کار اصلیم 3بعدی سازی هست.
    با مایا و زیبراش کار میکنم.
    من طرح های خیلی زیادی تو ذهنم هست که میخوام اجرا کنم.
    ولی خوب تا این طرح ها جلو چشم مدل ساز نیاد به این راحتیا نمیشه مدل کرد.
    طراحی من هم خیلی ضعییه.
    نمیتونم طرح رو روی کاغذ بیارم.
    میخواستم ببینم کسی از 2بعدی کارای عزیز هست که بگه چطور میشه طراحی رو قوی کرد؟؟؟
    میدونم که با نمرین و پشتکار و دقت میشه.
    ولی 100% طراحی 2بعدی هم مثل 3بعدی اصولی داره.
    من میخوام این اصول رو یاد بگیرم.
    مثلا من نمیدونم واسه اینکه طرح رو روی کاغذ بیارم اول باید از کجا شروع کنم.
    به نظر من هر 3بعدی کاری باید 2بعدی رو هم بلد باشه که مثل من به مشکل بر نخوره.
    راستی من میخوام بیشتر کاراکتر طراحی کنم.
    ساختمان و این چیزا فکر نکنم سخت باشه.
    لطف میکنید که جوابم رو بدید.
    ممنونم دوستان.

11. این کاربر از hossein.d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ░░░░░░

پيش فرض

دوست عزیز قواعد خیلی خیلی زیاده، مثل قواعد طراحی آناتومی، چهره، اجسام بیجان، سایه زنی و غیره

بهتر نیست شما یه کتاب در رابطه با اصول طراحی تهیه و مطالعه کنید؟

اگه نظرتون با من موافقه، بفرمایید که کتاب بهتون معرفی کنم

13. این کاربر از huti_421 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hossein.d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خوزستان - ماهشهر

پيش فرض

راستش چند تا کتاب دارم.
    ولی خیلی سطح بالا توضیح داده.
    اصلا چیزی نگفته که واسه شروع باید چه کرد.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ░░░░░░

پيش فرض

یه سری مقاله درباره‌ی مبانی طراحی و اتودزنی می‌نویسم و همینجا می‌ذارم، امیدوارم مفید باشه

16. 3 کاربر از huti_421 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •