تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 30 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 291

نام تاپيک: Tennis News : اخبار و تحولات ورزش تنیس

l i T e R a t U r E Ahmad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

اين لحظه جالب بود.

فقط پول نقد : 2.4 ميليون دلار جايزه گرفت. بقيه‌اش بماند. البته براش ديگه اينا پولي نيست.

ممنون مهدي

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    Ceaf.ir

1 باز هم فدرر مغلوب نادال شد!

تنها نتيجه يي که مي شود از تحليل هاي قبل از آغاز رولان گاروس امسال گرفت، اين است؛ رافا نادال براي چهارمين بار پياپي اين تورنمنت را فتح خواهد کرد. تنيسور اسپانيايي از 110 بازي گذشته اش روي زمين خاکي 108 بازي را با پيروزي پشت سر گذاشته و تا به حال در رولان گاروس شکست نخورده است. اين آمار اعجاب آور يک بار ديگر او را شانس اول قهرماني در دومين گرنداسلم سال مي کند. در دو سال گذشته راجر فدرر اين فرصت را داشت تا با غلبه بر رافا در فينال رولان گاروس براي هميشه در تاريخ تنيس جاودانه شود. تا به حال تنها 5 تنيسور موفق شده اند هر چهار گرنداسلم را فتح کنند و فدرر تنها يک مسابقه تا پيوستن به جمع آنها فاصله داشت.

اما نادال هر دو بار رنک شماره يک دنيا را با شکست بدرقه کرد تا سريال ناکامي هاي فدرر در رولان گاروس به پايان نرسد. تنيسور سوئيسي که 12 عنوان قهرماني گرنداسلم را در ويترين افتخاراتش دارد تا به حال تنها يک بار موفق شده است رافا نادال را روي زمين خاکي شکست دهد و اين در حالي است که در اين دوئل جلوي نام نادال عدد هشت ثبت شده است. رافا امسال هم در تورنمنت هاي هامبورگ و مونت کارلو حريف قدرتمندش را شکست داد تا همچنان اقتدارش را حفظ کند. رافا تازه امسال 22 ساله مي شود و جشن تولدش هم در هفته دوم رولان گاروس 2008 است که امروز آغاز مي شود. واقعاً تصور اينکه سن رافا بالا مي رود و او ديگر اين چهره و رفتار پرشور و هيجان کودکانه را ندارد سخت است ولي به هر رو او حالا باتجربه تر هم شده است و اين کار را براي فدرر سخت تر هم مي کند. موهاي بلند، پيراهن رکابي و فريادهايي که به زبان اسپانيايي مي زند همه و همه در کنار يکديگر استيل و مد جديدي را به تنيس جهان عرضه کرد و باعث شد نوجوانان بسياري علاقه شديدي به او پيدا کنند. در مقايسه با فدرر نادال شکل و شمايلي وحشي تر دارد و حتي مي توان او را به نوعي يک «بربر» دانست. اين تفاوت در فينال مونت کارلو امسال به خوبي آشکار بود. وقتي فدرر پاي به زمين گذاشت همه او را تشويق مي کردند و او هم با متانت هميشگي اش پاسخ اين تشويق ها را مي داد. اما وقتي نادال باز هم فدرر را شکست داد فريادهاي او بود که آسمان مديترانه را پر کرده بود و اين بار ديگر تماشاگران همه براي او به پا خاستند. همين استيل خاص رافا در جريان بازي هم حريفان را با مشکل مواجه مي کند.

قدرت بدني استثنايي او هم در کنار اين ضربات غريزي قرار مي گيرد تا حالا او را در آستانه فتح چهارمين رولان گاروسش ببينيم. اندي موراي اميد اول يا بهتر بگوييم تنها اميد انگلستان در اين تورنمنت هم بخت نادال را از ديگران بيشتر مي داند؛«مسلماً او شانس اول است. خب ژوکوويچ و فدرر خيلي سرسختانه در تورنمنت هامبورگ مقابل او ايستادند ولي انگار نادال روي خاک شکست ناپذير است. نکته جالب اينجا است که وقتي به تماشاي بازي مي نشينيد تاکتيک هايش خيلي ساده به نظر مي رسد. با خودتان مي گوييد خيلي راحت مي شود جلوي اين تاکتيک ها بازي کرد و پيروز شد. اما وقتي وارد زمين مي شويد و بازي آغاز مي شود تازه مي فهميد قضيه خيلي پيچيده تر از اين حرف ها است. همه کارهايي که پيش از اين به آساني انجام مي داديد مقابل او به مشکل مي خورد و هيچ ضربه يي آسان نيست.» موراي هم جزء قربانيان رافا در هامبورگ بود و احتمال اينکه در رولان گاروس هم با او برخورد کند زياد است.

موراي سال گذشته ويمبلدون و رولان گاروس را به علت مصدوميت از ناحيه مچ دست از دست داد و امسال اميدوار است ديگر بدشانسي سال گذشته برايش تکرار نشود. تنيسور شماره يک انگلستان پس از شکست در دو ست متوالي مقابل رافا در دور سوم هامبورگ به نکته جالبي درباره نحوه بازي او اشاره مي کند؛ نادال وقتي در منتهي اليه زمين قرار دارد ضربات چرخشي (spin) به توپ مي زند که مثل يک مار کبري حرکت مي کند و به گوشه زمين حريف مي رسد. برگشت هاي نادال هم فوق العاده است. اصولاً در شرايطي که ضربات ديگر تنيسورها فقط توپ را رد مي کند و فرصت مناسبي در اختيار حريف قرار مي دهد تا امتياز بگيرد نادال طوري توپ را برمي گرداند که حتي درصد امتيازآوري اش براي خودش هم بالاتر مي رود. رافا نادال امسال فقط يک بار روي خاک شکست خورد و آن هم در تورنمنت رم مقابل هموطنش خوان کارلوس فررو بود. فررو که سابقه قهرماني در رولان گاروس را هم دارد موفق شد نادال را شکست دهد و اين در حالي بود که به نظر مي رسد پاهاي رافا مثل هميشه تکان نمي خورد و مصدوم است. امسال هم نادال با باندي روي زانوهايش بازي مي کند و هنوز خاطره تلخ اوپن امريکاي سال گذشته را با خود دارد.

ہکارشناس تنيس روزنامه گاردين

داره خودمونی میشه vampire3250's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خیلی دوست داشتم فدرر ببره ...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    Ceaf.ir

پيش فرض

خیلی دوست داشتم فدرر ببره ...
    من که خودم بیشتر با نادال حال میکنم هر وقت به فدرر میخوره میبره!!!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    دیار یارا

پيش فرض

فدرر در حد رافا نادال نیست

فدرر با قهرمانی خداحافظی کن!

آخر فروم باز vorojax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    آنجا که دل خوشست....

پيش فرض

خیلی دوست داشتم فدرر ببره ..
    منم همینطور .......
    حیف.....................

آخر فروم باز MoJtaBa.R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض رده بندی برترین تنیسور های جهان

رفائل نادال به عنوان بهترین تنیسور سال 2008 جهان انتخاب شد.

در تازه ترین رده بندی اعلام شده اتحادیه تنیس بازان حرفه ای جهان ، رافائل نادال اسپانیایی با کسب 7100 امتیاز ضمن قرار گرفتن در رده نخست ، عنوان قهرمان سال 2008 را به خود اختصاص داد.

پس از نادال ، راجر فدرر سوئیسی با 5805 امتیاز در رده دوم قرار دارد و نواک جوکویچ از صربستان با 4575 امتیاز جایگاه سوم را کسب کرده است

پروفشنال Damian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

واقعا حقش بود او در مسابقات ویمبلدون کولاک کرد
    هنوز اول راهشه و جای پیشرفت زیادی داره.

پروفشنال tina salehe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Meshad

پيش فرض

آره واقعا که حقش هست ولی من نمیدونم چرا از فدرر بیشتر خوشم میاد اما بازم چون طرفدار real madrid هست دوستش دارم

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

من که فدرر رو خیلیی دوست دارم
    نادال مغروره....البته در این که تنیسور خوبیه شکی نیست
    ولی من فدرر رو خیلی دوست دارم....واقعا شخصیت داره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •