تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: روشن نشدن سیستم!

آخر فروم باز farhad_persona's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض روشن نشدن سیستم!

سلام دوستان من این سیستم رو گرفتم:

M.B :EP43-Ud3l 105
    CPU:E7500 122
    Ram :2*2 patriot 800 80t
    VGA:GTS 250 Giga 179
    Power:green535 52
    HDD:Samsung f2 88
    Case :green tolip 40
    DVD WR:HP 1270i 35

میخواستم ببینم این پاور برا این سیستم کافی هست؟ چون من قطعات رو کامل نصب کردم رو سیستم بعدش دکمه پاور رو میزدم که کامپیوتر اصلا روشن نمیشد! (اگر پاور کافی نباشه سیستم روشن نمیشه؟)
    بعدش سی پی یو و رم و گرافیک کارت رو برداشتم که سیستم روشن میشد و از اون چهار تا چراغ مادربرد سه تاش سبز و یکیش قرمز بود ...یه ترانزیستور مشکی هست بالای اونجایی که شما فن سی پی یو رو بهش میزنی ...یهو از اونجا دود بلند شد
    متاسفانه اون قطعه سوخت و من دادم گارانتی اون قطعه رو تعویض کنن...تعویض قطعه کارایی مادربرد رو پایین میاره؟
    حالا اگر اوردم دوباره روشن نشد چیکار کنم؟
    ضد حال بدی خوردم خدا نصیب هی کس نکنه سیستم نو بخره اینطوری بشه
    راستش قبلا هم کامپیوتر بستم و با چنین مشکلاتی روبرو نشدم...
    اصولا چرا سیستم روشن نمیشده؟

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

راستی اگر ممکنه راه های عیب یابی قطعات رو هم بگید...مثلا اگر مشکل از سی پی یو باشه چی میشه... اگر از رم و ...مادربردهای جدید بوق دارن؟

پروفشنال khark11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    برازجان

پيش فرض

پاورت بد نيست يعني متوسطه! ولي اينجوري نيست كه سيستم رو روشن نكنه! ايراد شما چيز ديگه اي بوده! يعني حتي فن هاي سيستم هم روشن نمي شد؟
    شما احتمالا اتصال كوتاه به بدنه داشتيد! يا اينكه مادربرد شما مشكل داشته!
    با تعويض اون قطعه مشكل خاصي پيش نمياد چون يه ترانزيستور معمولي بوده! ولي توصيه ميكنم اين دفعه بده يه اسمبل كار حرفه اي سيستم رو ببنده چون نمي ارزه به خاطر 20 تومن سيستمت از دستت بره، يعني به صرفه نيست و به خطرش هم نمي ارزه
    Last edited by khark11; 21-10-2009 at 18:39.

4. این کاربر از khark11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

ممنونم ...اتصال کوتاه یعنی چی؟ چی کار کنم که اتفاق نیفته؟ راستش من قبلا هم سیستم بستم...چه اشتباهی ممکنه سیستم رو به باد بده؟تنها چیزی که مطمئن نبودم اون سیم هایی که از کیس به مادربرد وصل میشن فکر میکردم سفید منفی و رنگی مثبت هست که درست هم بود...منتها تا وقتی قطعات رو سیستم بودن سیستم اصلا روشن نمیشد یعنی فن ها هم کار نمیکردن! قطعات رو که برداشتم مادربرد و پاور راه افتادن...ممکنه مشکل از پاور باشه؟حالا که مین برد گارانتی هست میتونم ازشون بخوام برام تستش کنن؟

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    برازجان

پيش فرض

اتصال يه بخشي از مادربرد يا هر جايي كه حاوي برق باشه به بدنه رو ميگن اتصال كوتاه( البته جاي بحث داره).

آره الان كه مادربردت رفته گارانتي بگو كامل تستش كنن

اين دفعه كه مادربرد رو آوردي بيرون كيس تستش كن اول!

راستي وقتي بار اول سيستم رو بستي و خواستي روشن كني دكمه پاور رو كه زدي فن ها حتي يه تكون كوچولو هم نخوردن؟

7. این کاربر از khark11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

نه تکون نخوردن! البته ممکنه اون موقع اون سیم کیس رو اشتباه به مادربرد زده باشم!حالا چیکار کنم که این اتصال کوتاه اتفاق نیفته؟
    مادربرد رو چه طوری بیرون کیس تست کنم؟راستی اگه هیچ قطعه ای به مادربرد وصل نباشه وضعیت اون چهار تا چراغ چه طوریه باید سبز باشن؟تو دفترچه مادربرد نوشته وضعیت این چراغ ها به وضعیت سی پی یو بستگی داره...
    Last edited by farhad_persona; 21-10-2009 at 19:05.

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

من پاور رو رو یک سیستم دیگه تست کردم سالم بود و سیستم رو بالا اورد!روشن نشدن که ربطی به سی پی یو و رم و کارت گرافیک نمیتونه داشته باشه!دوستان راهنمایی کنید...

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    برازجان

پيش فرض

مادربرد رو بيرون كيس بذار رو يه چيز عايق و كارت گرافيك و رم و سي پي يو و برق پاور رو بهش وصل كن و با احتياط كابل برق و مانيتور رو وصل كن و امتحان كن ببين مياد بالا؟

ميخوام مطمئن بشم كه اتصالي بين برد و كيس پيش نمياد، اگه تو اين حالت هم مشكلي داشتي ديگه از اتصالي نميتونه باشه!

وقتي پردازنده رو سر جاش وصل ميكني چون سيستم هوشمند ميشه همه مشكلات رو چك ميكنه و نميذاره سيستم روشن بشه وقتي درش بياري چون كنترلري نيست كه دستور بده به مادربرد كه خطر تهديدش ميكنه در نتيجه مادربرد روشن ميشه!

حالا بذار نتيجه تست گارانتي رو بگيري ببيني اونا چي ميگن، اگه گفتن سالمه كه نبايد مشكلي باشه! فقط وقتي خواستي دوباره سيستم رو ببندي هماهنگ كن باهام!

11. این کاربر از khark11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

مادربرد رو بيرون كيس بذار رو يه چيز عايق و كارت گرافيك و رم و سي پي يو و برق پاور رو بهش وصل كن و با احتياط كابل برق و مانيتور رو وصل كن و امتحان كن ببين مياد بالا؟

ميخوام مطمئن بشم كه اتصالي بين برد و كيس پيش نمياد، اگه تو اين حالت هم مشكلي داشتي ديگه از اتصالي نميتونه باشه!

وقتي پردازنده رو سر جاش وصل ميكني چون سيستم هوشمند ميشه همه مشكلات رو چك ميكنه و نميذاره سيستم روشن بشه وقتي درش بياري چون كنترلري نيست كه دستور بده به مادربرد كه خطر تهديدش ميكنه در نتيجه مادربرد روشن ميشه!

حالا بذار نتيجه تست گارانتي رو بگيري ببيني اونا چي ميگن، اگه گفتن سالمه كه نبايد مشكلي باشه! فقط وقتي خواستي دوباره سيستم رو ببندي هماهنگ كن باهام!
    چشم حتما باهاتون هماهنگ میکنم...واقعا ممنون!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

به نظر من: آسی رگلاتور(اسی مربوط به تنظیم برق سی پی یو )سوخته و به دلیل همین عیب , سی پی یو شما مانع از روشن شدن سیستم میشده که شما بدون سی پی یو سیستم خود را روشن کردید و باعث سوختن آن شدید.

14. این کاربر از amir_9317 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •