تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 27

نام تاپيک: روشن نشدن سیستم!

آخر فروم باز farhad_persona's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

آخه برای چی باید بسوزه؟! سیستم نو هست! خب یعنی الان سی پی یو مشکل داره؟چیکار کنم سی پی یو رو ببرم همون آواژنگ برام تست کنن؟ اینجا دو تا سیستم دارم دو هسته ای ساپورت نمیکنن!یعنی الان اوضاع سی پی یو خطری هست؟

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

دوستان من الان سی پی یو رو رو یک مادربرد گیگا 949PL-S3 تست کردم...متاسفانه سیستم روشن میشد منتها بالا نمیومد یعنی اصلا تصویر رو مانیتور نمیومد...
    میتونه از پاور هم باشه؟ پاور پونصد الگانس هست ولی نمیدونم ریل هست یا نه...
    من الان اگر سی پی یو رو ببرم فروشنده عوض میکنه بعد از یک هفته؟
    جدا خدا نصیب هیچ کس نکنه!

پروفشنال khark11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    برازجان

پيش فرض

بعيد مي بينم سي پي يو مشكلي داشته باشه!!

شما اتصالات رو درست چك كردين؟ اون كابل چهار پين برق كنار سي پي رو وصل كرده بودين؟

بذار مادربردت دوباره بياد و با اون تست كن !

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

مشکل از سی پی یو نبود چون اصلا اون مادربرد این سی پی یو رو ساپورت نمیکنه...منتها همین سی پی یو و همین فن رو به یک سیستم دیگه زدم دود بلند نشد!امروز مادربرد رو از گارانتی گرفتم...دوباره اومدم سیستم رو راه بندازم که متاسفانه از همون قطعه دود بلند شد و دوبار سوخت!!!جدا نمیدونم مشکل از کجاست...همه اتصالها رو هم چک کردم...اون چهار پینی رو هم زدم...یه سیم سبز و سفید چهار پینی (مثل برق دی وی دی رام ها) از کیس به پاور هست اون رو هم زدم...ممکنه یه نوع اتصالی در همون نقطه بین مادربرد و کیس پیش بیاد؟اگر اتصالی هست چرا همون قطعه دوباره سوخت؟ممکنه مشکل از کیس باشه و یا از فن سی پی یو؟البته من مادربرد رو وقتی میگذارم روی کیس برای اینکه اون جای اسپیکر و موس و ...خوب جا بیفته یه خرده مادربرد رو باید از سطح کیس جدا کنم...ممکنه فاصله بین کیس و مادربرد باعث این مطلب بشه؟

آخر فروم باز babak_gww's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    U.Iran

پيش فرض

نه عزیز ربطی به فاصله نداره شما پاورتو چک کن... ببین خروجیش از حد استانداردش بیشتر نیست؟احتمال داره یک یا چند تا از خروجیهاش ولتاژش بالاتر باشه که با عث سوختن قطعت میشه
    Last edited by babak_gww; 24-10-2009 at 23:30.

6. این کاربر از babak_gww بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

خب من این پاور رو روی یک سیستم دیگه تست کردم و سیستم به خوبی بالا اومد...یعنی اون سیم چهار پینی هم فکر نکنم مشکلی داشته باشه...

پروفشنال khark11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    برازجان

پيش فرض

شما قرار بود مادربرد رو بيرون كيس تست كنيد كه متاسفانه اين كار رو نكرديد!

الان من چي بگم خوب!

9. این کاربر از khark11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

راستش تو ذهنم نبود شرمنده...ولی این کار خطرناک نیست؟ این دفعه این کار رو میکنم...اگر بیرون کیس مشکلی نبود یعنی مشکل از کیس هست؟

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

من امروز قطعه رو بردم گارانتی بهم گفتن که صد در صد مشکل از فن سی پی یو هست و با مادربردت اتصالی پیدا میکنه...تا اندازه ای حرفشون درست به نظر میرسه چون من این بار اول مادربرد رو بدون سی پی یو روشن کردم و دود بلند نشد...البته خیلی کوتاه یعنی سریع خاموش کردم و سی پی یو رو زدم که بعد از یه خرده دود بلند شد...از طرفی همین فن سی پی یو رو رو دو تا سیستم دیگه تست کردم که مشکلی ایجاد نشد...یعنی میشه فن سی پی یو فقط با این مادربرد اتصالی کنه؟!
    البته یکیشون بود میگفت ممکنه از پاور هم باشه ولی من با همین پاور یک سیستم دیگه رو بالا اوردم...البته این سیستم مادربردش ده پینی بود و مادربرد نو دوازده پینی هست!جدا نمیدونم الان باید کیس رو تست کنم ...مادربرد رو ...فن سی پی یو رو...پاور رو؟؟؟؟؟
    یه مطلب دیگه هم که به ذهنم میرسه اینه که مادربرد رو فقط دو تا از پیچهاش رو زدم چون فقط میخواستم تست کنم ...یعنی مادربرد کامل پیچ نبود...میتونه تاثیر بگذاره؟
    Last edited by farhad_persona; 25-10-2009 at 17:08.

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

سلام
    کیستونو کجا میزارین؟
    یعنی کیستون به زمین وصله؟
    اگه اینطوره باید کیستونو در یه جای عایق بزارین که احتمال اتصال کوتاه کم بشه
    شما که وارد نیستی چرا سیستم می بندی خوب؟ یبار که سوزوندیش میدادی دست یه وارد دیگه
    از پاور هم نمیتونه باشه
    من احتمال میدم مشکل از مین باشه اگه با یه مین دیگه ولی همون مدل چک کنید (بقیه چیزا یکسان) سریعتر به نتیجه میرسید

یه چیز دیگه: وقتی دستی نصب میکنید که اصلا بهتون گارانتی نمیدن شما چجوری گارانتی داری؟

13. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •