تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: جی پی اس G.P.S

حـــــرفـه ای piremard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

1 جی پی اس G.P.S

جی.پی.اس استاندارد سیستم موقعیت یاب ایالات متحده امریکاست . این سیستم با کمک از 24 ماهواره که هر یک دو بار در 24 ساعت گرد زمین می گردند ، اطلاعات مختصاتی هر فرستنده روی زمین را مخابره می کند .
    بدنی معنا که ما اگر یه وسیله جی.پی.اس در اختیار داشته باشیم می توانیم طول و عرض جغرافیایی خودمان رو پیدا کنیم . از این طول و عرض جغرافیایی می توان برای مقاصد بسیاری استفاده کرد .

مثلا می تونیم از اون برای پیدا کردن جهت قبله یا ساعت شرعی استفاده کنیم .
    یا با برنامه نویسی از پیش انجام شده ، روی نقشه ی محلی ، موقعیت مون رو ببینیم و نزدی ترین رستوران ، پمپ بنزین یا بیمارستان رو پیدا کنیم .
    با متصل بودن وسیله جی.پی.اس به مرز ترافی شهر می تونیم با برنامه ی از پیش داده شده ، کوتاهترین و کم ترافیک ترین مسیر رو برای رسیدن به مقصد بیابیم .
    و ...

منبع : پیرمرد

امروز در اکثر کشورهای حتی فقیر دنیا ، داشتن یک جی.پی.اس در داخل اتومبیل ، روی پنل موتور سیلت و دوچرخه چیز عجیب و استثنایی بشمار نمی ره . در ایران هم با توجه به اقبال عمومی ، نقشه های شهری و استانی در وسیله های گیرنده امواج جی.پی.اس وارد شده اند و شما می تونید با خرید یک وسیله جی.پی.اس یا تنها با وارد کردن نقشه ی محل سکونت خود در آن ، در وقت و هزینه تان صرفه جویی نید و با داشتن موقعیت و مختصات و کلیه امکانات مسیر یابی روی زمین ، استرس خودتون و مسافران احتمالیتون رو به حداقل کاهش بدید . و از سفر در مسیر های ناشناخته نهراسید !

دستگاههای قابل حمل جی.پی.اس تقریبا همانند اکثر وسایل الکترونیکی پر طرفدار مثل پخش کننده های موسیقی ، تنوع بسیار و کاربرد های زیادی دارند . در این تاپیک قصد داریم با هم پیرامون انواع قابل استفاده در ایران بحث کنیم .

2. 9 کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

شرکت گارمین از تولید کننده گان مهم کشور آلمان هست که انواع بسیار متنوعی از جی.پی.اس های مخصوص اتومبیل شخصی را تولید می کند . در ایران شرکت هایی هستند که گیرنده های آن را با ثبت نقشه های محلی بفروش می رسانند .

این وسیله که "NUVI 200" نام دارد بهمراه نقشه ی شهر تهران بقیمت تقریبی 230 هزار تومان و در امریکا هم 90 هزار تومان با امکانات زیر عرضه می شود :

نمایشگر 3.5 اینچ رنگی ، رزولوشن 320 در 240 با تکنیک تی.اف.تی تاچ اسکرین
    موقعیت یاب لحظه به لحظه مسیر شما و جهت حر کت را نشان می دهد .
    نمایش سه بعدی نقشه
    توان افزودن میلیون ها نقشه محلی
    شارژ از طریق خشاب فندک اتومبیل و یو.اس.بی کامپیوتر
    سخنگو
    قابل ضبط کردن چندین مسیر خاص و 500 مکان مورد علاقه با حافظه اصلی 24 مگابایتی و توان افزودن کارت حافظه جانبی
    قابلیت دریافت اخبار ترافیک مسیر
    دیکشنری ، ساعت ، نمایش عکس و ...

4. 9 کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال MP3 Player osmaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    همینجا

پيش فرض

چه اختلاف قیمتی!

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

عمده دلیل اختلاف قیمت بر سر وارد کردن نقشه ی ایران داخل دستگاه هست . در غیر اینصورت شما می تونید نسخه های مختلف بدون گارانتی رو تهیه کنید و خودتون نقشه شهر یا محل رو وارد کنید . از طرفی چون تنها چند شرکت کوچک در ایران این وسیله رو عرضه می کنند ، طبق یک قانون نانوشته تا جایی که بتونند سعی می کنند قیمت رو بالا نگه دارند ، حتی اگر در آنگولا هم این محصول رایگان باشه !

7. 5 کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

بازم نبايد خيلي اختلاف قيمت داشته باشه

نقشه ايران 63000 تومان است

در ضمن گارانتي روي خود جي پي اس است و لازم نيست بخاطر گارانتي پول بيشتري به جيب بزنن

حـــــرفـه ای Legend's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Endadah

پيش فرض

این وسیله که "NUVI 200" نام دارد بهمراه نقشه ی شهر تهران بقیمت تقریبی 230 هزار تومان و در امریکا هم 90 هزار تومان با امکانات زیر عرضه می شود :

نمایشگر 3.5 اینچ رنگی ، رزولوشن 320 در 240 با تکنیک تی.اف.تی تاچ اسکرین
    موقعیت یاب لحظه به لحظه مسیر شما و جهت حر کت را نشان می دهد .
    نمایش سه بعدی نقشه
    توان افزودن میلیون ها نقشه محلی
    شارژ از طریق خشاب فندک اتومبیل و یو.اس.بی کامپیوتر
    سخنگو
    قابل ضبط کردن چندین مسیر خاص و 500 مکان مورد علاقه با حافظه اصلی 24 مگابایتی و توان افزودن کارت حافظه جانبی
    قابلیت دریافت اخبار ترافیک مسیر
    دیکشنری ، ساعت ، نمایش عکس و ...
    عمده دلیل اختلاف قیمت بر سر وارد کردن نقشه ی ایران داخل دستگاه هست . در غیر اینصورت شما می تونید نسخه های مختلف بدون گارانتی رو تهیه کنید و خودتون نقشه شهر یا محل رو وارد کنید . از طرفی چون تنها چند شرکت کوچک در ایران این وسیله رو عرضه می کنند ، طبق یک قانون نانوشته تا جایی که بتونند سعی می کنند قیمت رو بالا نگه دارند ، حتی اگر در آنگولا هم این محصول رایگان باشه !
    نقشه ساخت داخل این برنامه به صورت کرک شده هست...!

بازم نبايد خيلي اختلاف قيمت داشته باشه

نقشه ايران 63000 تومان است

در ضمن گارانتي روي خود جي پي اس است و لازم نيست بخاطر گارانتي پول بيشتري به جيب بزنن
    همین نقشه ای که این دوستمون منظورشه...تو سایت مپ شاپ !

شاد باشید

10. 4 کاربر از Legend بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه lordsaber's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام
    آقا تاپیکو از زیر خاک کشیدم بیرونا! )
    من یه garmin map76csx دارم. نقشه هاش (ایران تهران ....) رو از کجا می تونم گیر بیارم وروش آپلود کنم؟ برای آپلودش باید وسیله خاصی داشته باشم؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    موفق باشید

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

با تشكر از تاپيك خوبتون
    البته اين ها يسري امكانات ديگه هم دارن به طو مثال تو اين عكسي كه شما گذاشتين

يه دوربين مشاهده مي كنيد
    كه اسمش دوربين دنده عقبه
    اين دوربينو معمولا تو سپر عقب ماشين جا اسز مي كنند
    وقتي كه ماشين تو وضعيت دنده عقب قرار مي گيره
    شما مي تونيد تصوير پشت ماشين رو تو ال سي دي ببنيد من اينو دارم
    دقيقا مي تونيد سپر به سپر پارك كنيد .

.

آخر فروم باز hussain's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    جزیره قشم

پيش فرض

سلام پدر من یک bmw x5 2006 خرید که دارای یک گذینه برای gps توی مانیتور است اما وقتی روش کلیک می کنم می گوید dvd gps را در dvd RM قرار دهید اما این سیدی GPS در شهر ما نیست اگر کسی این سیدی را در شهر خودش گیر آورد برای فروش به من من خریدارم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

زیر خاکی کشیدم بیرون
    اول بگم که من تو تهران زندگی میکنم و ماشین هم دو تا داریم پراید و پرشیا که احتمالا پرشیا رو 206 میکنم
    من مسیرها رو خیلی گم میکنم و با خیلی جاهای تهران هم آشنایی ندارم ... اگه یه همچین وسیله ای باشه که از قبل رو نقشه مقصدم رو مشخص کنم و مثلا از چند متر قبلتر جایی که باید بپیچم بهم بگه بپیچ خیلی خوب میشه و دیگه اضطراب نخواهم داشت! بارها شده سر اینکه بعد از اینکه تابلو مسیر مناسب رو دیدم راهمو گیر آوردم ولی زمان گیر اوردن مسیر مناسب دیر بوده و برای همین مجبور شدم یهویی لاین عوض کنم تا مرز تصادف های هولناک پیش رفتم!پس لطفا کمک کنید
    کاربرانی که از این جی پی اس ها دارند یا میدونند چیه لطفا به سوالات من جواب بدن:
    1) وقتی از قبل یه مسیری رو تو نقشه دستگاه مشخص کنی خودش راه صحیح رو نشون میده و میگه که حالا باید بپیچی به چپ یا راست و دور بزنی و این حرفها؟؟؟
    2) همه سوراخ سمبه های راههای تهران توش هست؟ راههای اصلی رو میگم
    3) نمایشگرش کجای ماشین نصب میشه؟
    4)بهترین و دقیق ترین نوعش که تو تهران گیر میاد رو معرفی کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •