تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 13 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 124

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید سیستم تا 2 میلیون +600

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

جمع بندی تا این لحظه ( 25 تیر ) :
    تغییرات : حذف LCD / TV و اضافه شدن TV TUNER + تغییر کارت گرافیک

سی پی یو : Core I7 920 D0
    مادربورد : Rampage II Gene
    کارت گرافیک : GTX 275 یا HD 4890
    رم : Corsair Dominator 6GB cl8 در فرکانس 1600
    هارد : Western Digital Caviar Black 1TB
    کیس : Cooler Master HAF922 یا Cooler Master CM690
    اسپیکر : Creative GIGAWORKS T40 Series II
    ماوس : Microsoft SideWinder X8
    کیبورد : Microsoft SideWinder X6
    گیم پد : XBOX 360 Controller For Windows از Microsoft
    پد ماوس : Mouse Pad Razer eXactMat
    مانیتور : samsung T220P
    تیونر : KWORLD TV TUNER Hybrid Stick II
    پاور : Corsiar HX850W یا Coresair TX850

شرمنده. نمیشه!
    از ما گفتن بود، سال دیگه اونوقت میری یکی میخری.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

صبر به نظر من زیاد فایده ای نداره
    پس خودت چرا انقدر صبر می کنی؟! بعدش اینکه مثلا من که کسی که صبر کرده تا 965 با قیمت حدود 210 بیاد یا بعد از اون برای i5 ها p/p بالا!؟اگه قصد فروش و خرید دائمی تو بازه کوتاه مدت باشه آره ولی هزینه رو هم باید در نظر گرفت د رغیر این صورت باید یه سیستم های اند بست برای مثلا دو سال که زیاد منطقی نیست...

و هیچ دلیلی هم وجود نداره که حتما سازگار باشه!
    بله ولی اکثر موارد با آپدیت بایوس تمام برندها ساپورت میشه!!!!

در ضمن وارد شدن کارتها به ایران و جا افتادن قیمت سری High END این کارتها هم خودش خیلی طول میکشه .
    اول اینکه به لطف شرکت های مجاز و غیر مجاز ! کارتها خیلی زود وارد میشن و دوم اینکه هیچ وقت های اند ها افت قیمت آنچنانی ندارن(اونم تو بازار ما) مگه اینکه مید p/p بالا یا های ان دیگه ای عرضه بشه که دیگه های اند نیستند!!و الان زمان خوبی برای خریدن یه 295 نیست!!!!

و حتی 285 و هم رده ای تی آی... 4890 و 275 گزینهای خوبی هستند تا عرضه سری کارتهای جدید و دی ایکس 11.

دوستان نظرم در مورد کارت گرافیک تغییر کرد. می خوام یک GTX 275 یا HD 4890 بگیرم.
    این مقایسه بد نیست:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مدل یه گیگ و اور شده 4890 و 275 هر دو حدود 320 گیر میان شما دما مصرف و قیمتها رو هم در نظر بگیر
    Last edited by Kianoosh; 16-07-2009 at 02:08.

آخر فروم باز Professor Massoud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

پس خودت چرا انقدر صبر می کنی؟!
    به دلایل شخصی ( بنایی خونمون ! )
    اول اینکه به لطف شرکت های مجاز و غیر مجاز ! کارتها خیلی زود وارد میشن
    همین GTX295 کی وارد ایران شد ؟! یا مثلا PhenomII 955 و PhonomII 945 که تازه وارد شده . یا 4770 .
    و الان زمان خوبی برای خریدن یه 295 نیست!!!!
    ما هم همچین چیزی نگفتیم !
    بعدش اینکه مثلا من که کسی که صبر کرده تا 965 با قیمت حدود 210 بیاد یا بعد از اون برای i5 ها p/p بالا!؟اگه قصد فروش و خرید دائمی تو بازه کوتاه مدت باشه آره ولی هزینه رو هم باید در نظر گرفت
    من این تیکه رو هر چی میخونم نمی فهمم ! یه خورد علائم نگارشی نیاز داره ؟!
    دوم اینکه هیچ وقت های اند ها افت قیمت آنچنانی ندارن مگه اینکه مید p/p بالا یا های ان دیگه ای عرضه بشه که دیگه های اند نیستند!
    منظور من هم همینه . مثلا GTX260 موقع خودش یه HIGH End بود و دیر هم وارد ایران شد و قیمتش هم خیلی بالا بود و یادمه حدود 500 تومن هم بود ولی الان با اومدن کارتهای جدید قیمتش به 240 تومن رسیده . منظورم از جا افتادن همینه .

پی نوشت : به نظر من اگه قراره برای این سیستم گرافیک بخرید ، ATI 4770 CF بخرید که P/P خیلی خوبی داره( قیمت 300 تومن) و کارایی بیش از GTX285.
    Last edited by Professor Massoud; 16-07-2009 at 02:15.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

به دلایل شخصی ( بنایی خونمون ! )
    ها

همین GTX295 کی وارد ایران شد ؟! یا مثلا PhenomII 955 و PhonomII 945 که تازه وارد شده . یا 4770 .
    زود نه بلافاصله پارتنر و نماینده اصلی!که نداریم...شما با 2 سال پیش مقایسه کن

من این تیکه رو هر چی میخونم نمی فهمم ! یه خورد علائم نگارشی نیاز داره ؟!
    میگم صبر موقع عرضه سری جدید بسیار هم جایزه و تاکید شده از سوی مراجع! اونم منظورم خرید و فروش در رنج متوسط هست دیگه

ببین 965 عرضه میشه زیر 180 دلار کور کواد ها کور دو ها و i7 باید کاهش شدید قیمت داشته باشه از اونور i5 هم باید نسبت به پرفر منسش قیمت مناسبی داشته باشه وگرنه اینتل بازار متوسط و + رو از دست میده!

منظور من هم همینه . مثلا GTX260 موقع خودش یه HIGH End بود و دیر هم وارد ایران شد و قیمتش هم خیلی بالا بود و یادمه حدود 500 تومن هم بود ولی الان با اومدن کارتهای جدید قیمتش به 240 تومن رسیده . منظورم از جا افتادن همینه .
    Ok.دیگه منم میگم جا بیوفته دیگه قطعا های اند نیست.

پی نوشت : به نظر من اگه قراره برای این سیستم گرافیک بخرید ، ATI 4770 CF بخرید که P/P خیلی خوبی داره( قیمت 300 تومن) و کارایی بیش از GTX285.
    اینم خوبه باز مصرفش و تعداد اسلاتها و دما و برد خوبش هم در نظر گرفته بشه من بیشتر منظورم اینه که اگه دوستمون خواست به دی ایکس 11 ارتقا بده گر افیکی نخره که تو فروشش به مشکل بخوره و ضرر کنه شدید.

پ.ن: به قول مهدی انویز ها به بهشت نمی روند...

5. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

جمع بندی تا این لحظه ( 25 تیر ) :
    تغییرات : حذف LCD / TV و اضافه شدن TV TUNER + تغییر کارت گرافیک

سی پی یو : Core I7 920 D0
    مادربورد : Rampage II Gene
    کارت گرافیک : GTX 275 یا HD 4890
    رم : Corsair Dominator 6GB cl8 در فرکانس 1600
    هارد : Western Digital Caviar Black 1TB
    کیس : Cooler Master HAF922 یا Cooler Master CM690
    اسپیکر : Creative GIGAWORKS T40 Series II
    ماوس : Microsoft SideWinder X8
    کیبورد : Microsoft SideWinder X6
    گیم پد : XBOX 360 Controller For Windows از Microsoft
    پد ماوس : Mouse Pad Razer eXactMat
    مانیتور : samsung T220P
    تیونر : KWORLD TV TUNER Hybrid Stick II
    پاور : Corsiar HX850W یا Coresair TX850
    ...
    هارد کندتر از این پیدا نکردید؟

حداقل با Seagate و Maxtor رابطه خوبی ندارید Samsung و Hitachi رو در نظر می گرفتید.

سریع ترین 1 ترا
    Seagate Barracuda 7200.12 - ST31000528AS

سریع ترین 500 گیگابایت
    Seagate Barracuda 7200.12 - ST3500418AS
    و با تخفیف Seagate Barracuda 7200.12 - ST3500410AS

مدل های معادل Maxtor هم از نظر سرعت برابری می کنند.

تازه شما با این سیستم علاوه بر گرفتن مدل های پر سرعت و مناسبی که ذکر شده باید به فکر RAID0 حداقل 2 تا 500 گیگابایت باشید.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

پی نوشت : به نظر من اگه قراره برای این سیستم گرافیک بخرید ، ATI 4770 CF بخرید که P/P خیلی خوبی داره( قیمت 300 تومن) و کارایی بیش از GTX285
    نه! نمی پذیرم. فقط یک کارت می خوام.

این مقایسه بد نیست:

کد:
    http://techreport.com/articles.x/16681
    اتفاقا بد است! چرا که کارت 4890 OC رو با GTX 275 مقایسه کرده. بهتر بود در شرایط یکسان مقایسه می کرد.

هارد کندتر از این پیدا نکردید؟

حداقل با Seagate و Maxtor رابطه خوبی ندارید Samsung و Hitachi رو در نظر می گرفتید.
    اینقدرها هم کند نیست. Hitachi رو هم مد نظر دارم. مدل E7K1000

> البته من خیلی کم سوادتر از این حرفام که بخوام نظر بدم، ولی به نظرم مشکل اصلی تستهای شما اینه که محدود به نرم افزار خاصیه.( HD TUNE ) . یعنی به نظرم یک هارد باید با نرم افزارهای مختلف و تحت شرایط گوناگون بررسی بشه دقیقا یه چیزی مثل benchmark زیر توسط Xbitlabs که در اون 14 هارد دیسک 1 ترابایت بررسی شده و اتفاقا بهترین هارد WD caviar Black و Hitachi Deskstar E7k1000 معرفی شده.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by Yi Yi; 16-07-2009 at 03:27.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

1- اینقدرها هم کند نیست.
    2- Hitachi رو هم مد نظر دارم. مدل E7K1000
    1- حتی اگر اختلاف ناچیز بود هم خرید جنس کندتر, بدتر, کمیاب تر و گرون تر بی معنی بود. حالا که اختلاف هم قابل گذشت نیست.

2- بخواهیم بر اساس سرعت میانگین مدل ها بگیم:

Seagate 7200.12 و Maxtor DM23
    Seagate 7200.11 و Maxtor DM22
    Samsung Spinpoint F1
    Hitachi Deskstar 7K1000
    Western Digital Caviar Black

چطوری شما کارتون به دوتای آخری کشید؟

3- کسی اینجا بد شمارو نمی خواد و نماینده محصولی هم نیست. فقط اینجوری نشید:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

Seagate 7200.12 و Maxtor DM23
    Seagate 7200.11 و Maxtor DM22
    Samsung Spinpoint F1
    Hitachi Deskstar 7K1000
    Western Digital Caviar Black
    سرعت میانگین یعنی چی؟ سرعت میانگین در کجا؟ در چه نرم افزاری ؟ در چه حالتی؟ مگه فقط مسئله ی سرعت مطرحه؟

> سرعت blue از black بیشتره. ولی متاسفانه در 1 ترابایت ما دو سری بیشتر نداریم. green و black
    > همون طور که گفتم معیار من فقط نرم افزار HD Tune نیست. به اون لینکی که دادم یه سر بزنید.

> سرعت یه واژه ی خیلی کلیه. با توجه به تست xbitlabs سرعت هاردها در نرم افزارها و شرایط مختلف تغییر می کنه و رده بندیشون جایجا میشه. یه هارد در فلان جا بهتر جواب میده و هارد دیگه در فلان جا.
    Last edited by Yi Yi; 16-07-2009 at 03:55.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11

...
    البته من خیلی کم سوادتر از این حرفام که بخوام نظر بدم، ولی به نظرم مشکل اصلی تستهای شما اینه که محدود به نرم افزار خاصیه.( HD TUNE ) . یعنی به نظرم یک هارد باید با نرم افزارهای مختلف و تحت شرایط گوناگون بررسی بشه دقیقا یه چیزی مثل benchmark زیر توسط Xbitlabs که در اون 14 هارد دیسک 1 ترابایت بررسی شده و اتفاقا بهترین هارد WD caviar Black و Hitachi Deskstar E7k1000 معرفی شده.
    بیشتر دقت کنید. تستی که گذاشتید قدیمی و مربوط به 7200.11 هست که مشکلاتی هم داشت. انتظار نداشتم حتی مدل های تست شده رو نگاه نکنید و نتیجه بگیرید.

در Review هایی که در تاپیک تازه تاسیس انتخاب هارد مناسب در P30World قرار گرفته, هاردهای بسیار زیادی تست شده. شاید باورکردنی نباشه ولی برای اکثر مدل ها بیش از 200 نمونه تست شده.

در Review های دیگه هم نرمافزارهای متعددی بکار گرفته شده. مطمئنا چک نکردید که ادعای یکطرفه بودن مطالب رو می کنید. حتی خود من 7200.12 ای رو که تست کردم با سه نرمافزار بود که HD Tune کمترین سرعت رو براش نشون داد و من همونو به عنوان نتیجه اصلی تستم قرار دادم.

در ضمن فقط اینجا نیست. شما سرچ کنید و تست های 7200.12 رو در وب چک کنید, لطف کنید برای ما هم قرار بدید.

11. این کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

... سرعت یه واژه ی خیلی کلیه. با توجه به تست xbitlabs سرعت هاردها در نرم افزارها و شرایط مختلف تغییر می کنه و رده بندیشون جایجا میشه. یه هارد در فلان جا بهتر جواب میده و هارد دیگه در فلان جا.
    1- لطفا تست خودتون رو درست بخونید و بعد بهش استناد کنید.

2- منظور ما از سرعت به عنوان اولین عامل میانگین نرخ انتقال در کل هارد هست. همین عامل نشون داده که در لود برنامه ها, ویندوز و بازی سریع تر عمل می کنه و در دنیای واقعی هم کاربردیه.

13. این کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •