تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: کمک درمورد رم Geil

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض کمک درمورد رم Geil

با سلام
    من کامپیوترم رو به خاطر هنگ کردن در همه بازی ها پیش همان مغازه کامپیوتری در پاساژ ایران که کامپیوتر را از آنجا خریده بودم بردم تا مشکلش رو حل کنه و بعد از دو روز موندن کامپیوتر در آنجا گفت که رمها با این سیستم سازگار نبوده و با عوض کردن رم مشکل حل شده
    رمهای اولیه من OCZ 2*1 gig 1066 بود که به جای آن رم Geil گذاشته بود
    حتی من گفته بودم که رم corsair dominator به جای آن بگذارد که گفت با رم Corsair هم امتحان کردم ولی باز همان مشکل هنگ در بازی ها را داشته
    به نظر شما امکان دارد که ایراد از رمها بوده باشد چون وقتی من کارت گرافیک را برای گارانتی برده بودم و بعد از تست گفتند که کارت گرافیک سالمه به من گفتند که به احتمال زیاد پاورت ضعیفه و باید یک پاور قویتر بگذاری
    حالا به نظرتون می تونسته مشکل از رمها باشه در ضمن الان سیستم با این رمهای Geil آن مشکلاتی قبلی در داخل بازی را دیگر ندارد
    2-
    آن2 تا رم 1 گیگ Geil با باس 1066 رنگ آن نارنجی است ولی در برنامه EVEREST Ultimate Edition و SiSoftware Sandra Professional Business XII باس آن را 800 نوشته است ولی روی کارتن آن روی 2 گیگ 1066 علامت زده است و روی برچسب چسبیده روی هر کدام از رمها این متن نوشته شده است
    1 GB PC2 8500
    DDR2-1066 CL 5-5-5-15
    Voltage 2.2 /2.4 v
    made in taiwan
    این هم یک عکس از برنامه cpu-z از مشخصات این رمها
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    می خواستم بدانم که آیا رم با باس 800 را به جای 1066 به من فروخته اند یا اینکه مشکل از چیز دیگری است
    با تشکر

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

با سلام
    من کامپیوترم رو به خاطر هنگ کردن در همه بازی ها پیش همان مغازه کامپیوتری در پاساژ ایران که کامپیوتر را از آنجا خریده بودم بردم تا مشکلش رو حل کنه و بعد از دو روز موندن کامپیوتر در آنجا گفت که رمها با این سیستم سازگار نبوده و با عوض کردن رم مشکل حل شده
    رمهای اولیه من OCZ 2*1 gig 1066 بود که به جای آن رم Geil گذاشته بود
    حتی من گفته بودم که رم corsair dominator به جای آن بگذارد که گفت با رم Corsair هم امتحان کردم ولی باز همان مشکل هنگ در بازی ها را داشته
    به نظر شما امکان دارد که ایراد از رمها بوده باشد چون وقتی من کارت گرافیک را برای گارانتی برده بودم و بعد از تست گفتند که کارت گرافیک سالمه به من گفتند که به احتمال زیاد پاورت ضعیفه و باید یک پاور قویتر بگذاری
    حالا به نظرتون می تونسته مشکل از رمها باشه در ضمن الان سیستم با این رمهای Geil آن مشکلاتی قبلی در داخل بازی را دیگر ندارد
    2-
    آن2 تا رم 1 گیگ Geil با باس 1066 رنگ آن نارنجی است ولی در برنامه EVEREST Ultimate Edition و SiSoftware Sandra Professional Business XII باس آن را 800 نوشته است ولی روی کارتن آن روی 2 گیگ 1066 علامت زده است و روی برچسب چسبیده روی هر کدام از رمها این متن نوشته شده است
    1 GB PC2 8500
    DDR2-1066 CL 5-5-5-15
    Voltage 2.2 /2.4 v
    made in taiwan
    کد:
    می خواستم بدانم که آیا رم با باس 800 را به جای 1066 به من فروخته اند یا اینکه مشکل از چیز دیگری است
    با تشکر
    دوست خوب ، بله به احتمال 90% مشکل از پاور بوده نه رمت ! ببخشیها ، ولی سرتون کلاه رفته گویا

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوست عزیز کارتون اشتباه بوده!شما با آپدیت بایوس راحت مشکلت رفع میشد یا کمی ولتاژ اگه برای رمه اگه هم برای قطعه دیگه باشه که هیچی مثل پاور و مین

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوستان عزیز اگر مشکل به نظر شما از پاور باید باشه پس چرا مشکل هنک کردن در بازی ها که ارور آن vpu recovery
    بود با عوض کردن رمهای آن درست شده

چرا با توجه به اینکه روی هولوگرام چسبیده روی رمهای جدید یعنی geil مشخصات رم با باس 1066 رو نوشته ولی داخل سیستم مشخصات رم با باس 800 رو داره

آخر فروم باز avecina.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    باس 1333

پيش فرض

دوستان عزیز اگر مشکل به نظر شما از پاور باید باشه پس چرا مشکل هنک کردن در بازی ها که ارور آن vpu recovery
    بود با عوض کردن رمهای آن درست شده

چرا با توجه به اینکه روی هولوگرام چسبیده روی رمهای جدید یعنی geil مشخصات رم با باس 1066 رو نوشته ولی داخل سیستم مشخصات رم با باس 800 رو داره
    باس و تایمینگهای درست رم را بطور دستی در تنظیمات رم بایوس وارد کن..

آخر فروم باز outpost's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

1 GB PC2 8500
    DDR2-1066
    Voltage 2.2 /2.4 v
    made in taiwan
    کد:
    با تشکر

من هم دقيقا همين مشكل رو دارم.

رم Geil دارم با همين مشخصات . تازه جالب براي اين دوستمون باس رو ميزنه 800. براي من كه ميزنه 400 !!

مادربردم GA-MA785G-UD3H هستش.

در ضمن توي سايت Geil زده CL 5-5-5-15. ولي روي جعبه مال من نوشته CL6-6-6-18

اينو بگم كه رم از جاي معتبر خريدم و گارانتي هم داره.

مشكل اين رمهاي Geil چيه آخه ....؟!!

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    هر کجا که نظری بدن اخر صف :دی

پيش فرض

تو بازار همه کار میکنن رم های تقلبی بسیار زیاد تر از رم های اورجینال هست... همیشه حد اقل مقدور با یه مغازه اشنا شو و همه قطعات تو از اون بگیر احتمال پاچه کردن کمتر میشه...

رم تو به یکی دیگه از خدماتی دست دوم فروش همون پاساژ طبقه زیر زمینش نشون بده اونا سر رشته بهتری دارن میفهمن تقلب یا نه...

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

من هم دقيقا همين مشكل رو دارم.

رم Geil دارم با همين مشخصات . تازه جالب براي اين دوستمون باس رو ميزنه 800. براي من كه ميزنه 400 !!

مادربردم GA-MA785G-UD3H هستش.

در ضمن توي سايت Geil زده CL 5-5-5-15. ولي روي جعبه مال من نوشته CL6-6-6-18

اينو بگم كه رم از جاي معتبر خريدم و گارانتي هم داره.

مشكل اين رمهاي Geil چيه آخه ....؟!!
    یه شات از تب memory/spd بزار (cpu z)

آخر فروم باز outpost's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

یه شات از تب memory/spd بزار (cpu z)
    من قبلا اين مشكل رو داشتم و تاپيك براش زدم.
    اينجا
    کد:
    2 تا رم يك گيگابايت Dual Channel بود كه روي جعبه نوشته شده بود 1066. ولي CPU-Z ميزد كه باست 400 هستش.

زنگ زدم آواژنگ و طرف بهم گفت مادربردت فقط به صورت Single از 1066 پشتيباني ميكنه. كه البته راست هم ميگفت . چون توي PDF كه در سايت گيگابايت ديدم دقيقا اين مساله ذكر شده بود.

رفتم و با كلي مكافات رم رو عوض كردم و يه 1066 تك كانله گرفتم با باس 1066 و مشخصات CL رو در بايوس تنظيم كردم و به صورت Manual بايس رو گذاشتم رو 1066.

تا اينجا همه چي درست بود و ماردبردم بدون خطا اومد بالا.

ولي باز كه رفتم تو CPU-Z ، زد كه باست 400 هستش !!!!

رم كاملا سالمه....از جاي معتبر خريدم...گارانتي داره...مادربردم هم تا باس 1333 پشتيباني ميكنه. اما CPU-Z اطلاعات كاملا غط ميده.

توي انجمنهاي ديگه هم ديدم كه در مورد CPU-Z مطلب نوشتن و صحت اطلاعات اونو زير سوال بردن.

يه نفر تو انجمنها ديگه نوشته :
    بنده به این معتقدم که برنامه CPU-Z در مورد باس رم اشتباه قضاوت میکنه. من کارم خدمات کامپیوتر و خرید و فروشه. تا حالا بیش از 14 مدل و مارک رم رو تست کردم با این برنامه، در همه ی موارد مقدار کمتری از مقدار حقیقی نشون میده.
    رم هایی که تست کردم از مارکهای به درد نخور گرفته تا درجه 1 ها و مارکهای معتبر با قیمتهای گزاف بوده اند.
    باس 400 رو 133 نشون میده!
    باس 800 رو 533
    باس 800 Dual Channel رو 533
    باس 1066 رو 667
    و...
    و خيلي جاها در اينترنت ديدم كه مثل من با باس رم Geil مشكل داشتن.
    مثلا يه نفر نوشته بود

با سلام وخسته نباشید:
    خواستم بدونم چطوری میشه دقیقا فهمید که باس رممون چنده؟
    اخیرا یک رم 2گیگ ddr2 "geil" خریدم که به گفته فروشنده باسش 800 هست و خودم هم دنبال باس 800 بودم
    روی خود رم که باسشو نزده فقط روی جلدش یجاش یک 800 زده که معلوم نیست همونه یا نه؟
    توی مشخصات سیستم هم بعد از نصب هر جا دنبالش گشتم از باس رم چیزی نزده
    برنامه cpu z رو هم نصب کردم اما تو اونم نزده یا من ازش سر در نمیارم نمیدونم اما تو قسمت مموریش یک جاش حرف از 400 زده که منو حسابی به شک انداخته که نکنه باسش 400 باشه هر جوری شده باید بفهمم باسش چنده"
    ایا مشخصات باس رم رو با علامت اختصاری خاصی میزنند یا همون میزنه bus ,چطوری پیداش کنم ؟یا برنامه خاصی داره؟
    با تشکر فراوان از همگی شما دوستان
    خلاصه اصلا معلوم نيست كه اين نرم افزارها دارن درست ميگن و رمها مشكل داره .
    يا اينكه رمها مشكلي ندارن و اين نرم افزارها هستن كه مشكل دارن.( البته اينطور كه بررسي كردم از قرار معلوم خيلي ها هستن كه به اطلاعات CPU-Z مشكوك هستن.

من خودم با نرم افزار Everest يه اطلاعات از سيستمم گرفتم.

درباره فركانس رم اين اطلاعات رو بهم داد.

Real Clock : 400
    Effective Clock : 1066

حالا به نظر شما بايد چه كار كرد؟
    Last edited by outpost; 14-12-2009 at 10:47.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوست عزیز cpu z چیزی رو اشتباه ننوشته برای شما داره روی 800 شناسایی (2*400) و 1066 کار می کنه البته اگه تایمینگ و ولتاژ رو به طور دستی درست ست کرده باشی !مشکل اینه که شما -و همه کسانی که فکر کردن رمشون 400 هست!-به اون عدد FSB DRAM توجهی نکردی!1:2 یعنی اگه 533 بوده بدون اور میشد همون 1066!حله؟!پس تو اکثر موارد نه رم تقلبی هست نه رنامه مشکل داره اگه ناسازگاری مادبورد و ..نباشه اشتباه متوجه شدن اعداد هست...حالا یه چیز دیگه چه تاکیدی روی 1066 داری کاربردت چیه!؟جدا تفاوت زیادی با 800 cl4 نداره!!!

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •