تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: -

راي دهنده
0. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • .

0 0%
  • .

0 0%
صفحه 33 از 33 اولاول ... 232930313233
نمايش نتايج 321 به 328 از 328

نام تاپيک: ◄◄ آرشيو مدارهای الکترونیکی پر كاربرد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

ساخت این مدار بستگی به دانشتون داره در طراحی الکترونیک

ساده ترین راه اینه که یک سلول کامل حساس به حرکت که برای دزدگیرها استفاده میشه رو خریداری کنید و خروجی اون یک رله داره وقتی کسی ازش رد میشه تحریک میشه...میتونید سیگنال اونو بدید به یک فلیپ فلاپ و توسط یک مدار فرستنده گیرنده اونو ریست کنید..که این مدار هم امادش هست هم میتونید تو کتاب های اقای بخت اور (معروف به دزدگیر ماشین) اونو بسازید
    سلام دوست عزیز اگر ممکنه نقشه و وسایل مورد نیاز رو بزاری ممنون میشم با تشکر

2. این کاربر از fasa2fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

با سلام خدمت آقا سيناي عزيز من از مدار فرستنده اف ام با برد 50 كيلومتر شما خيلي خو شم آمده مي خوام اين فرستنده رو درست کنم اگر لطف کنيد و آن را به ميل من ارسال کنيد متشکر مي شم .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. این کاربر از hossein55 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

آقا مطلب ميزاري ببين دانلود ميشه يا نه بعد تقاضاي نظر و تشكر كن.
    1 ساعت ثبت نام كردم آخرش مي گه مطلب مورد نظر ياف نشد.

6. این کاربر از mrt2839 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه sodoko's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام : آدرس ایمیلت رو به تا یک نقشه عملی برات بفرستمkamalybehrooz@gmail.com
    خواهش می کنم برا من هم بفرست خیلی احتیاج دارم
    خیلی خیلی مچکرم

8. این کاربر از sodoko بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

باتشکر لینک های دانلود را تست کنید

10. این کاربر از darushf1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

سلام میشه لطفا مدار رگولاتور باک بوست رو برام بفرستین

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2021

پيش فرض

چشم الکترونیکی برای وقتی که چشم های ما بسته است...

چشم الکترونیکی دستگاهی است دقیق،ظریف و حساس برای کنترل حرکت و جابجایی اشیا یا افراد توسط نور. کافیست دستگاه را در محل مورد نظر نصب کنید و ترتیبی دهید که نور به مقدار لازم به سلول حساس دستگاه بتابد.

به محض آنکه فرد یا شیئی از مقابل دستگاه عبور کند یا جابجا شود، بطوری که تابش نور به سلول حساس کاهش یابد و یا متوقف شود ، دستگاه فورا واکنش نشان میدهد و صدای بوق قوی از بلندگو پخش میشود.این دستگاه با ولتاژ 6 ولت کار میکند و مصرف آن در حالت بی کاری نزدیک به صفر است. بنابراین حتی اگر باتری خشک به آن وصل کنید ، مدتها دوام می آورد. ضمنا یک پتانسیومتر تنظیم حساسیت روی فیبر تعبیه شده است که به کمک آن میتوانید دستگاه را برای استفاده در شرایط نوری مختلف به دقت تنظیم نمایید. دستگاه چشم الکترونیک کاربردهای گوناگونی دارد که از جمله میتوان به کاربرد آن به عنوان دزدگیر در موسسات و منازل و اتومبیل ها اشاره کرد. ضمنا برای کنترل مسیر ها جهت آگاهی از ورود و خروج افراد نیز به کار می رود.

نخستین بخش مدار را یک مولتی ویبراتور مرکب از ترانزیستورهای Tr2 و Tr3 تشکیل میدهد. مقدار خازنهای C1 و C2 طوری انتخاب شده است که سیگنالهای صوتی ثابتی با فرکانس حدود یک کلیو سیکل ایجاد میکند. این سیگنالها در پایه کلکتور ترانزیستور Tr3 قابل دریافت است و اگر یک گوشی کریستالی به پایه مذبور وصل کنید، سیگنالها را به صورت صدای سوت میشنوید.

دومین بخش مدار، یک آمپلیفایر صوتی دو ترانزیستوری مرکب از ترانزیستورهای Tr4 و Tr5 است که به صورت مستقیم به یکدیگر وصل شده اند. ترانزیستور Tr4 که یک ترانزیستور تیپ مثبت PNP است، سیگنالهای صوتی را از طریق خازن C3 دریافت میکند و پس از تقویت سیگنالها، آنها را برای تقویت نهایی ( تقویت قدرت) به ترانزیستور Tr5 میدهد. پایه B ترانزیستور Tr1 از طریق سلول فوتورزیستانس Cds به ولتاژ مثبت وصل شده است و در حالتی که نور به صفحه Cds بتابد، مقاومت آن کاهش یافته ولتاژ مثبت قابل توجهی به پایه B میرسد و ترانزیستور را در حالت خاموشی نگهمیدارد که در این حالت ولتاژ تغذیه مولتی ویبراتور قطع است و کار نمیکند و لذا هیچ صدایی از بلندگو پخش نمیشود.

اما همینکه مانعی بر سر راه تابش نور به Cds ایجاد شود، مقاومت آن افزایش می یابد و ولتاژ مثبت پایه B کاسته شده و در عوض پایه B از طریق پتانسیومتر Pot و مقاومت R1 ولتاژ منفی دریافت میکند که در نتیجه مدار مولتی ویبراتور به کار می افتد و صدای بوق از بلندگو پخش میشود. با تنظیم پتانسیومتر( مقاومت متغییر) میتوان ولتاژ پایه B ترانزیستور Tr1 را برای شرایط نوری مختلف به دقت تنظیم نمود.
    برگرفته از :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    عالی بود ممنون از توضیحات ارزشمند و مفیدت این تحهیز الکترونیکی که میفرمایید اسمش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستش که واقعا خیلی خوبه برای راحت تر کردن زندگی خودش این یه روبات میمونه که میتونه حضور ادما و اشیا رو حس کنه و روشنایی قطع و وصل کنه تا از هدر رفتن انرژی برق هم به نحوی جلوگیری کنه و از کلید زنی راحتمون کنه. برای دیدن توضیحات و محصولات متنوع از کلید هوشمند بهتون پیشنهاد میکنم نگاهی به صفحه زیر بندازید شاید که براتون کاربردی و مفید باشه.
    موفق باشید

آخر فروم باز dvb595959's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    قلب آدمای مهربون

پيش فرض

درود
    دوستان من میخام یک مبدل ۲۲۰ متناوب به ۱۲ ولت مستقیم اما ۳ آمپر بسازم.
    کسی میتونه کمک کنه؟
    خروجی ۱۲ ولت اما ۳ آمپر کمتر نباشه.
    Last edited by dvb595959; 21-12-2021 at 20:41.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •