تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: روغن موتور!

آخر فروم باز mm00's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Gaming n mUsic WorldZ

پيش فرض روغن موتور!

سلام به همگی دوستان من ماشینی که خریدم رو از کجا بفهمم روغن موتورش در چه حاله؟ چون من نمدیونم کی باید عوض کنم؟ بعد در چه حالتی ممکن هست ماشین یارطاقان بزند؟ بعد هزینه روغن موتور چقدر ست و شما چه نوع روغن موتوری استفاده میکنید؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Amir_Ans's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    کره زمین

پيش فرض

دوست عزیز چه ماشینی ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Gaming n mUsic WorldZ

پيش فرض

دوست عزیز چه ماشینی ؟؟؟
    درود
    پراید هست

آخر فروم باز T I M S A R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تاریانا

پيش فرض

اگر ماشین رو تازه خریدی که ببر روغنش رو عوض کن.
    زمان تعویض روغن بستگی به نوع روغن موتور و شرایط آب و هوایی داره ولی معمولا روی 5000 تا 6000 کیلومتر عوض کنی مناسب هست.

5. این کاربر از T I M S A R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام به همگی دوستان من ماشینی که خریدم رو از کجا بفهمم روغن موتورش در چه حاله؟ چون من نمدیونم کی باید عوض کنم؟ بعد در چه حالتی ممکن هست ماشین یارطاقان بزند؟ بعد هزینه روغن موتور چقدر ست و شما چه نوع روغن موتوری استفاده میکنید؟
    گيج روغن رو چك كن اگه روغن قهوه اي رنگ و چسبنده اس يعني خوبه اما اگه رنگش قهوه اي سوخته هست و چسبندگي نداره بايد تعويض شه اگه مقدار زير ماكسيمم مشخص شده روي گيج باشه بايد روغن اضافه بشه .

تعويض روغن بستگي به مارك روغن مصرفي و عيارش داره از 2000 تا تا 40000 كيلومتر كاركرد داريم...

7. این کاربر از damn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Gaming n mUsic WorldZ

پيش فرض

نه ماشین ماله 84 هست و از کسی که خریدم گفت 2000 تا دیگه داره و الان یک 500 تایی مونده میخواستم بدونم یک وقت تا 500 تا دیگه یارطاقان نزنه بدبخت شم
    مرسی از تمامی دوستان ! فقط نوعه روغن موتور چه مارکی مناسب هست من شنیدم بهران خوبه؟ اصلا فرقی داره؟
    و در کل من از این یارطاقان خیلی میترسم چون ماله دوستم گالانت بود یارطاقان زد 1.5 ملیون خرجید (اینطور که گفت)
    میخواستم بدونم در چه شرایطی یارطاقان پیش میاد اگر خیلی حساسه همین الان برم تا 500 تا نشده عوض کنم

پروفشنال matin_vv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه ماشین ماله 84 هست و از کسی که خریدم گفت 2000 تا دیگه داره و الان یک 500 تایی مونده میخواستم بدونم یک وقت تا 500 تا دیگه یارطاقان نزنه بدبخت شم
    مرسی از تمامی دوستان ! فقط نوعه روغن موتور چه مارکی مناسب هست من شنیدم بهران خوبه؟ اصلا فرقی داره؟
    و در کل من از این یارطاقان خیلی میترسم چون ماله دوستم گالانت بود یارطاقان زد 1.5 ملیون خرجید (اینطور که گفت)
    میخواستم بدونم در چه شرایطی یارطاقان پیش میاد اگر خیلی حساسه همین الان برم تا 500 تا نشده عوض کنم
    عزيز جان یارطاقان غلطه، ياتاقان درسته، جسارتاً
    بعدش هم الان اين روغن موتورهاي خارجي اكثرشون تقلبي هستند. بين ايراني ها هم واسه پرايد بهران تكتاز يا پيشتاز! نميدونم اسم دقيقش چيه! خوبه.
    ضمن اينكه حالا كه ماشين رو گرفتي، حتماً برو تسمه تايمش رو هم چك كن كه سالم باشه!
    Last edited by matin_vv; 26-05-2009 at 20:19.

10. این کاربر از matin_vv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

تا حالا شنیدی کسی به خاطر تعویض نکردن روغن مشکلی برای ماشینش پیش اومده؟
    مثل خیلیها زیاد وسواس به خرج نده. اگه روغن 12000 میریزی همون 12000 تا باهاش برو مشکلی نداره.
    درباره نوع روغن هم خب بستگی به خودت داره. هرچی ارزونتر بگیری کمتر میره و باید زودتر عوض کنی.
    اما به نظر من یه روغن پدر مادر دار بریز توش و تا مرتبا نخواهی عوض کنی.

من از اول "آترود" میریزم.

قیمت هم مثلا اگه 12000 آترود بریزی حساب من کرد با تعویض 14500 تومن.
    حالا ارزونتر باشه جای دیگه نمیدونم.

12. این کاربر از sise بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mkhavari2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من وقتی پراید داشتم فقط لیکو مولی آبی توش میریختم
    توجه داشته باش که ف ی ل ت ر روغن تا 10000 به صورت استاندارد باید کار کنه و فرقی نمیکنه که شما روغن 20000 تا بریزی توش چون مجبوری 10000 تا ببری عوضش کنی
    روغن خوب توی ماشینت بریزی همیشه موتور شاداب و سالمی داری خودم 6 سال پرایدم رو میدوندم و گاز بهش میبستم وقتی فروختمش یه قطره روغن کم نمیکرد و موتور سالمه سالم بود
    ماشینت روغن کم نکنه و به خشکی نیفته یاتاقان نمیزنه
    اون چه ماشینی بود که 1.5 میلیون خرج موتورش کرده ؟ موتور فورد انداخته روی پراید ؟
    Last edited by mkhavari2000; 31-05-2009 at 23:23. دليل: ف ی ل ت ر

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

من وقتی پراید داشتم فقط لیکو مولی آبی توش میریختم
    توجه داشته باش که ف ی ل ت ر روغن تا 10000 به صورت استاندارد باید کار کنه و فرقی نمیکنه که شما روغن 20000 تا بریزی توش چون مجبوری 10000 تا ببری عوضش کنی
    روغن خوب توی ماشینت بریزی همیشه موتور شاداب و سالمی داری خودم 6 سال پرایدم رو میدوندم و گاز بهش میبستم وقتی فروختمش یه قطره روغن کم نمیکرد و موتور سالمه سالم بود
    ماشینت روغن کم نکنه و به خشکی نیفته یاتاقان نمیزنه
    اون چه ماشینی بود که 1.5 میلیون خرج موتورش کرده ؟ موتور فورد انداخته روی پراید ؟
    در مورد روغن موتور خوب حق با شماست واقعا روی سلامت ماشین تاثیر داره
    ولی نه اینکه به موتور ماشین فشار بیاری چون روغن موتور خوب ریختی توش
    در مورد تعمیر موتور هم ایشون گفتن گالانت حرفی از تعمیر موتور پراید نیاوردن
    من خودم توی ایرانخودرو فاکتور تعمیر موتور یه پرشیا رو دیدم که 1500 خرجش رفته بود!!!
    پراید رو با حدود 300 تومن میشه موتورش رو تعمیر کرد (البته اینم بستگی داره و به طور معمول گفتم)

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •