تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 21 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 204

نام تاپيک: ســـوالات تخصصــی عکـاسی

اگه نباشه جاش خالی می مونه unforgiven2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

خیلی ممنون از پست خوبتون.واقعا آموزنده و کامل.
    فقط یه مسئله ای،فکر کنم منظورتون مود Manual بوده باشه،چون توی مود تقدم شاتر،نمیشه دیافراگم رو ثابت نگه داشت،چون با تغییر سرعت شاتر،خود دوربین دیافراگم رو تنظیم می کنه.
    خیلی ممنون دوست عزیز.
    بله من اشتباه تایپ کردم . دیشب دیگه به اینترنت دسترسی نداشتم نتونستم اصلاح کنم.
    با تشکر از شما به خاطر نکته ای که گوشزد کردید.

2. این کاربر از unforgiven2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

چه روش جالبی...
    از اون جا که همه چیز واضحه فاصله اصلا احساس نمیشه.
    خیلی ممنون از پستتون.

4. این کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Your Friend's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض AF Tracking

سلام
    مي تونين امكان AF Tracking رو تو دوربين هاي Canon توضيح بدين؟
    با تشكر

اگه نباشه جاش خالی می مونه unforgiven2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    نمونه عکسی که قرار بود در پست 24 در رابطه با حذف جمعیت در مکا نهای شلوغ قرار دهم در همان پست قرار داده شد.
    Last edited by unforgiven2009; 25-05-2009 at 14:52.

7. 2 کاربر از unforgiven2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه arshiamoj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

کارات خیلی عالیه مخصوصا اون گردوهه

آخر فروم باز Senator_F's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

من می خوام از یک شی خاص عکس بگیرم که فقط اون بیفته و پشت جسم کدر بشه!
    چه طوری میشه؟

ببینین،اصلی ترین راهش،افزایش قطر دیافراگم(کاهش عددش) هستش.این فقط تو دوربینایی قابل اجرا هستش که حالت عکسبرداری با تنظیمات دستی رو داشته باشه.
    برای دوربینایی که تنظیمات Manual رو دارن میگم.سه تا راه برای این کار پیشنهاد میشه و همشون هم باید از کمترین عدد دیافراگم ممکن استفاده بشه.

1- اولین راهش عکس گرفتن در حالت ماکرو هستش.دوربینو میذارین روی ماکرو،این حالت خودبخود کمی عمق میدان رو کاهش میده که برای ما خوبه،یکمی هم با دیافراگم بهش تاثیر میذاریم ما.نگران لرزش نباشین،چون با کاهش عدد دیافراگم،خودبخود باید سرعت شاتر افزایش پیدا کنه.

2- روش دوم،حالت معمولیه.یعنی مثلا برای چیزایی که نمیشه با حالت ماکرو گرفت.اینجا تنها روش همون دیافراگم هستش.

3- بعضی وقتا،میشه از یه سوژه ثابت(مثل مثلا یه آدم)،با حداکثر زوم و از فاصله خیلی دور عکس گرفت.افزایش فاصله کانونی،خودبخود عمق میدان رو کاهش میده و یه نکته ای که هست،عدم امکان استفاده از گشادترین حالت دیافراگم هستش.که اونم نگران نباشین.چون تاثیر زوم خیلی بیشتر از این ضعف هستش.ولی تو این حالت هم باید برای بهترین نتیجه،باید از گشادترین حالت ممکن استفاده بشه.

اگه بخوایم به ترتیب بچینیم،زوم بهترین ،بعدش ماکرو و بعدش حالت معمولی نتیجه مد نظرتون رو میده.

حالت نرم افزاری هم وجود داره که برای دوربینای که نمیتونن از حالت دیافراگم استفاده کنن(البته همچنان ماکرو و زوم در دسترش هستش اکثرا) استفاده میشه.یعنی با فتوشاپ.

10. 5 کاربر از Senator_F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه esesdijital's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    پشت ميز كار

پيش فرض canonx110

سلام دوستان
    ميخوااستم بپرسم كه دوربين ايكس110 كنن لرزشگير داره ؟ اگه داره چگونه عمل مي كنه؟ ممنون

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

سلام دوستان
    ميخوااستم بپرسم كه دوربين ايكس110 كنن لرزشگير داره ؟ اگه داره چگونه عمل مي كنه؟ ممنون
    لرزشگیر داره. روی لنز.

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

در پست شماره ی 32 کامل توضیح داده شده.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داره خودمونی میشه alih2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

عكاسي به روشHDR

(High Dynamic Range )
    در اين پست ميخوام در مورد روش هاي ساخت عكس هاي HDR صحبت كنم .در ابتدا كار همانند روشي كه براي حذف جمعيت بيان كردم نياز به يك سه پايه و گرفتن عكسهاي پياپي و يكسان مي باشد.
    1.گرفتن عكس با نوردهي متفاوت بوسيله تغيير سرعت شاتر . بهتره در این روش از دیافراگم ثابت استفاده کنیم چون تغييرات ديافراگم روی عمق میدان تاثییر می گذارد. روش كار به اين صورت است كه چند عكس با نورد هي متفاوت مي گيريم .مثلا ابتدا(فرقي نمي كند) عكسي كه با مقدار نور كم و بعد چند عكس با نوردهي متفاوت تا ميزان نوري زياد مي گيريم.

2.با استفاده از مود EV_+ (جبران نوري) و گرفتن چند عكس با جبران نوري متفاوت . در دوربينها جبران نوري با يك خط مدرج كه از عدد 2 تا -2 (در دوربينهاي مختلف اين محدوده ممكن بيشتر هم باشد) مشخص شده.كه در حالت نرمال اين مود بر روي عدد 0 تنظيم شده. كافيه از از محدوده -2 شروع كرده و يك عكس بگيريم و بعد عدد -1 و عكسي ديگر و اين عمل را تا محدود 2 ادامه دهيم.به طور مشخص عكسي كه با جبران نوري -2 EV گرفته شده است تاريكتر و عكسي كه با جبران نوري 2 EV گرفته شده روشنتر مي باشد.

نكته اي كه در هر دوروش بايد رعايت بشود اين است كه عكسي كه ميزان نوري كمي دارد نبايد كاملا تاريك باشد. در دوربينها معمولا امكاني وجود دارد كه نقاطي كه خيلي تاريك است چشمك مي زند.
    همچنين روشنترين عكس بايد به گونه ي باشد كه تقريبا تمام عكس سفيد شود. بجز تاريكترين نقاط كه معمولا به صورت خاكستري كمرنگ نمايش داده مي شود.
    بهتره برا ي دستيابي به تمام نقاط نوري تاريك و روشن عكس و همچنين براي جلوگيري از اغتشاش نوري در لبه هاي عكس به گرفتن 2 يا 3 عكس اكتفا نكنيد و وحداقا 8 عكس با نوردهي متفاوت بگيريد.

مرحله آخر استفاده از نرافزار Photomatrix که يك برنامه قدرتمند در زمينه ساخت عكس هاي HDR مي باشد. پس از وارد كردن عكسها در این برنامه و ساخت عكس HDR امكان اعمال تنظيمات دلخواه براي رسيدن به عكس مورد نظر وجود دارد. در نهايت برای رسیدن به عکس ایده آل به كمك نرافزارهايي همچون فوتوشاپ می توان ویرایش نهایی را بروی عکس انجام داد .
    در اينجا نمونه عكس هايي كه خودم به اين روش ساختم قرار مي دهم:

عكس اصلي:

HDR:

عكس اصلي:

HDR:

در پايان براي مشاهده توضيحات تكميلي و چگونگي كار با نرافزار Photomtrix به سايت زير مراجعه كنند

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوست عزیز سلام من از تجارب شما استفاده کردم و با نرم افزار Photomtrix عکس hdr درست کردم ولی در عکس خروجی نرمافزار سه تا نوشته و مارکPhotomtrix می یاد چطور میتونم عکس رو hdr کنم که این نوشته ها روی عکس نیفته با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •