تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 21 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 204

نام تاپيک: ســـوالات تخصصــی عکـاسی

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

مثلا همین دوربین nikon p90
    آهان! ببخشید حواسم نبود فکر کردم گفتی SLR!
    خب SLR-Like هم حرفه ای به اون معنی به حساب نمیاد. به این نکته هم دقت داشته باش که فقط کاربرای حرفه ای SLR-Like نمیخرند. مثلا اون کسی که آماتوره و از عکاسی زیاد سررشته نداره اگه بخواد یه دوربین با زوم بالا بخره میاد سراغ SLR-Likeها.
    مثالش همین سری FZ پاناسونیک و چند مورد دیگه هست که با این که امکانات و کیفیت قابل توجهی دارند ولی منوها و صحنه ها هم طوری طراحی شده که افراد تازه کار هم بتونن به راحتی باهاشون کار کنند. وگرنه کسی که حرفه ای باشه از تشخیص لبخند و صحنه هایی مثل fireworks و party و... استفاده نمیکنه.
    ضمنا یه وقتایی هم ممکنه پیش بیاد شما به هیچ برنامه ی خاصی برای ادیت دسترسی نداشته باشین و بخواین خیلی سریع یه عکس با زوم بیشتر و حالت کراپ شده بگیرین و ازش استفاده کنین که در این حالت زوم دیجیتال به کار میاد.

2. این کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Your Friend's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض نور

زمان تابش نور را بشناسیم
    بدون نور، عکاسی غیر ممکن است. تفاوتی نمي‌کند که از فیلم استفاده کنیم یا سیستم دیجیتالی! در هر صورت این نور است که تصویر را به وجود مي‌آورد. اما همه نورها یکسان نیستند، در برخی از ساعت‌ها، نور درخشان تر است. اگرچه این مساله اهمیت چندانی ندارد، زیرا کمبود نور را مي‌توان با افزایش طول نوردهی و استفاده از دیافراگم بازتر جبران کرد. با این وجود، کیفیت نور در توفیق یک عکس نقش بسزایی دارد.
    نور متغیر
    تاثیری که خورشید بر نحوه نمایش یک صحنه مي‌گذارد، به عوامل متفاوت و متعددی بستگی دارد.
    این عوامل آنقدر متغیرند، که ممکن است هرگز نتوانید، همانند عکسی را که امروز گرفته‌اید، دوباره به وجود آورید. موقعیت خورشید در آسمان نه تنها با تغییر زمان، بلکه با عوامل دیگری مانند فصل و مکان نیز تغییر مي‌کند. همه این عوامل روی رنگ، زاویه و میزان درخشندگی نور تاثیر مي‌گذارند و تغییر نور به همان اندازه که روی موضوع اثرگذار است، بر روی حالت سایه‌ها نیز تاثیر دارد.
    مسلما شرایط جوی نیز روی وضعیت نور تاثیر داشته و هر لحظه امکان تغییر آن وجود دارد. برای مثال ابرها فقط جلوی خورشید را نمي‌گیرند، بلکه همانند فیلتر‌ها و پخش‌کننده‌ها، کیفیت نور را تغییر مي‌دهند و بدین ترتیب وضعیت نوری هر عکس در هر ثانیه ممکن است تغییر کند.
    مغز انسان نیز طبق عادت، اشیا را مطابق ذهنیت و تصور خود مي‌بیند نه به شکل واقعی. البته گاهی اوقات ما به تفاوت وضعیت نورپردازی پی مي‌بریم (برای مثال موقعی که غروب خورشید، اشعه‌های طلایی خود را از سطح یک منظره پاک مي‌کند) این در حالی است که در اکثر مواقع تفاوت چندانی را مشاهده نمي‌کنیم.
    حقیقت این است که نورپردازی طبیعی از لحاظ رنگ، به طور مداوم و به شدت تغییر مي‌کند و در اثر این تغییرها نحوه نمایش همه چیز در تصویر دچار تغییر مي‌شود. عکاس باید خوب دیدن را تمرین کند تا بتواند قبل از فشردن دکمه شاتر (مسدودکننده) تشخیص دهد كه با چه شرایطی در نورپردازی، عکس بهتری خواهد گرفت.

لطفا اگر دوستان توضیح بیشتری برای این مطلب دارند بفرمایند.

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

زمان تابش نور را بشناسیم
    بدون نور، عکاسی غیر ممکن است. تفاوتی نمي‌کند که از فیلم استفاده کنیم یا سیستم دیجیتالی! در هر صورت این نور است که تصویر را به وجود مي‌آورد. اما همه نورها یکسان نیستند، در برخی از ساعت‌ها، نور درخشان تر است. اگرچه این مساله اهمیت چندانی ندارد، زیرا کمبود نور را مي‌توان با افزایش طول نوردهی و استفاده از دیافراگم بازتر جبران کرد. با این وجود، کیفیت نور در توفیق یک عکس نقش بسزایی دارد.
    نور متغیر
    تاثیری که خورشید بر نحوه نمایش یک صحنه مي‌گذارد، به عوامل متفاوت و متعددی بستگی دارد.
    این عوامل آنقدر متغیرند، که ممکن است هرگز نتوانید، همانند عکسی را که امروز گرفته‌اید، دوباره به وجود آورید. موقعیت خورشید در آسمان نه تنها با تغییر زمان، بلکه با عوامل دیگری مانند فصل و مکان نیز تغییر مي‌کند. همه این عوامل روی رنگ، زاویه و میزان درخشندگی نور تاثیر مي‌گذارند و تغییر نور به همان اندازه که روی موضوع اثرگذار است، بر روی حالت سایه‌ها نیز تاثیر دارد.
    مسلما شرایط جوی نیز روی وضعیت نور تاثیر داشته و هر لحظه امکان تغییر آن وجود دارد. برای مثال ابرها فقط جلوی خورشید را نمي‌گیرند، بلکه همانند فیلتر‌ها و پخش‌کننده‌ها، کیفیت نور را تغییر مي‌دهند و بدین ترتیب وضعیت نوری هر عکس در هر ثانیه ممکن است تغییر کند.
    مغز انسان نیز طبق عادت، اشیا را مطابق ذهنیت و تصور خود مي‌بیند نه به شکل واقعی. البته گاهی اوقات ما به تفاوت وضعیت نورپردازی پی مي‌بریم (برای مثال موقعی که غروب خورشید، اشعه‌های طلایی خود را از سطح یک منظره پاک مي‌کند) این در حالی است که در اکثر مواقع تفاوت چندانی را مشاهده نمي‌کنیم.
    حقیقت این است که نورپردازی طبیعی از لحاظ رنگ، به طور مداوم و به شدت تغییر مي‌کند و در اثر این تغییرها نحوه نمایش همه چیز در تصویر دچار تغییر مي‌شود. عکاس باید خوب دیدن را تمرین کند تا بتواند قبل از فشردن دکمه شاتر (مسدودکننده) تشخیص دهد كه با چه شرایطی در نورپردازی، عکس بهتری خواهد گرفت.

لطفا اگر دوستان توضیح بیشتری برای این مطلب دارند بفرمایند.
    ممنون از پست هات .. یه زحمت بکش منابع رو هم ذکر کن.. مرسی.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Your Friend's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

چشم. فقط بعضی مطالبو با عجله از سایت های مختلف ورداشتم که سر وقت بزارم... سعی می کنم منبعشونو پیدا کنم.

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Pejvak61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض

من يه دوربين Canon Powershot SX10 IS دارم. الآن نزديك به 4 ماهه كه اين دوربين رو خريدم
    بعد از كلي مطالعه تازه فهميدم كه دوربين نيمه حرفه اي يعني چي.

در راستاي همون مطالعات من متوجه شدم كه در دوربين هاي حرفه اي ميشه نقطه نورسنجي رو جابجا كرد ولي من در اين دوربيني كه دارم نميدونم چطوري ميشه نقطه نورسنجي رو تغيير داد و در حالت Spot فقط از مركز تصوير نورسنجي ميكنه و نميشه منطقه نورسنجي رو تغيير داد. آيا از دوستان كسي هست كه بدونه آيا اين دوربين ها اصلاً قابليت تغيير منطقه‌ي نورسنجي رو دارن يا نه؟ اگر دارن چطوري اين كارو ميكنن؟

من در يك نما منطقه فوكوس رو ميتونم به راحتي تغيير بدم ولي نورسنجي رو نتونستم.

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من يه دوربين Canon Powershot SX10 IS دارم. الآن نزديك به 4 ماهه كه اين دوربين رو خريدم
    بعد از كلي مطالعه تازه فهميدم كه دوربين نيمه حرفه اي يعني چي.

در راستاي همون مطالعات من متوجه شدم كه در دوربين هاي حرفه اي ميشه نقطه نورسنجي رو جابجا كرد ولي من در اين دوربيني كه دارم نميدونم چطوري ميشه نقطه نورسنجي رو تغيير داد و در حالت Spot فقط از مركز تصوير نورسنجي ميكنه و نميشه منطقه نورسنجي رو تغيير داد. آيا از دوستان كسي هست كه بدونه آيا اين دوربين ها اصلاً قابليت تغيير منطقه‌ي نورسنجي رو دارن يا نه؟ اگر دارن چطوري اين كارو ميكنن؟

من در يك نما منطقه فوكوس رو ميتونم به راحتي تغيير بدم ولي نورسنجي رو نتونستم.
    اینطور که متوجه شده ام شما میخواهید از قابلیت spot metering، در حالتی استفاده کنید که بجای مرکز تصویر، نقطه فوکوس تعقیب بشه ...

برای این کار باید بری توی منوی دوربین و دنبال گزینه Spot AE point بگردی .. بعد بجای Center، حالت AF point رو انتخاب کنی.

8. این کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alone_boy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه - پاوه

پيش فرض

سلام
    میشه توضیحی در مورد ISO،Shutter و سایر تنظیمات دوربین بدین؟!
    مقدارشون چه تاثیری بر روی عکاسی داره؟!

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hapoofesgeli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام
    میشه توضیحی در مورد ISO،Shutter و سایر تنظیمات دوربین بدین؟!
    مقدارشون چه تاثیری بر روی عکاسی داره؟!
    سلام
    خیلی سوال کلی پرسیدید.در مورد اینا کلی توضیح تو نت هست ولی خوب منم یکم توضیح میدم(دوستان اگه اشکالی تو توضیحات بود متذکر بشین)
    سه تا از اساسی ترین تنظیمات دوربین iso و شاتر و دیافراگام هست

سرعت شاتر سرعت جابجایی پرده ی جلوی سنسور رو و در واقع زمان نوردهی رو مشخص میکنه.هر چی سرعت شاتر کمتر باشه زمان نوردهی بالا میره . که هرچی زمان نوردهی بالا باشه میزان نور عکس بیشتره.و یک نکته هم هست که اگر با سرعت شاتر پایین از تصاویر متحرک عکس بندازین سوژه محو میشه و همچنین در این حالت لرزش باعث تار شدن و کشیدگی عکس میشه و بالعکس.(میزان سرعت شاتری که عکاس انتخاب میکنه بستگی به حرکت سوژه و نور محیط داره)

تنظیم دیافراگم اندازه اون سوراخ داخل لنز رو تنظیم میکنه که باعث میشه نور بیشتر به سنسور برسه یا نه.تغییر دیافراگم بر دو تا عامل اساسی تاثیر میذاره.یکی میزان نور هست که مشخصه و دیگری هم عمق میدان هست.هر چی دیافراگم باز تر باشه(عدد دیافراگم کوچتر)عمق میدان کمتر و هرچه دیافراگم بسته تر(عدد دیافراگم بیشتر)عمق میدان بیشتر میشه.(باز هم تنظیمش به سوژه،فاصله کانونی لنز و فاصله از سوژه(عواملی که بر عمق میدان اثر میذارن) و نور محیط بستگی داره)
    باز هم میگم عدد تنظیم دیافراگم با اندازه قطر دیافراگم رابطه ی عکس داره.

iso هم نشان دهنده میزان حساسیت سنسور به نور هست که هر چی بیشتر بشه عکس روشنتر میشه و به دنبال اون نویز هم افزایش پیدا میکنه...( این هم تنظیمش به نور محیط بستگی داره و اگر دست عکاس تو کاهش سرعت شاتر باز باشه معمولا برای حفظ کیفیت عکس iso رو در پایینترین حد میذارن)

همه ی این عوامل میتونن به خاطر نوع عکسی که میخواد عکاس بگیره تغییر کنن...
    Last edited by Hapoofesgeli; 18-06-2012 at 21:01.

11. 5 کاربر از Hapoofesgeli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض تکنیک BRK و نرم افزار ... ؟

سلام خدمت دوستان
    به نظر شما این عکس با چه نرم افزاری ویرایش شده ؟!
    داخل توضیحات عکس نوشته بود که با تکنیک BRK گرفته شدن
    کسی میدونه این تکنیک دقیقا چطوره ؟

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری AliSub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    به نظر شما این عکس با چه نرم افزاری ویرایش شده ؟!
    داخل توضیحات عکس نوشته بود که با تکنیک BRK گرفته شدن
    کسی میدونه این تکنیک دقیقا چطوره ؟
    من برای این نوع عکاسی این کار رو میکنم حالا نمیدونم درسته یا اشتباست!

دوربین رو روی سه پایه میزارم بعد گزینه توی دوربین هست که شاتهای پشت سر هم میگیره که توی دوربینهای مختلف سرعتش فرق میکنه. بعد از گرفته شدن این چند عکس در فتوشاپ به ترتیب عکسها رو روی هم میازاری و بعد قسمتهایی که میخواین رو پاک میکنید. چون عکسها بر هم منطبق هستند برای همین پاک کردن قسمتی از هر عکس توی عکس اصلی نشون داده نمیشه!
    (فکر کنم خیلی بد توضیح دادم)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •