تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 21 اولاول ... 4101112131415161718 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 204

نام تاپيک: ســـوالات تخصصــی عکـاسی

داره خودمونی میشه hamy_jengir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

با سلام. من علاقه زیادی به عکاسی از آسمان شب دارم اما اطلاعات زیادی در این خصوص ندارم. ممنون میشم از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند اینجا ارائه کنند. برای مثال عکسی که در زیر میگذارم چطور ثبت شده؟

2. این کاربر از hamy_jengir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Amateِur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

با سلام. من علاقه زیادی به عکاسی از آسمان شب دارم اما اطلاعات زیادی در این خصوص ندارم. ممنون میشم از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند اینجا ارائه کنند. برای مثال عکسی که در زیر میگذارم چطور ثبت شده؟
    سلام دوست من
    يادش بخير اون اوايل كه اين كارو ياد گرفتيم چقدر از اين عكسا مينداختيم

خوب ببينيد اول از همه شما نياز به دوربين حرفه اي SLR داريد و يا دوربين bridge كه قابليت تنظيم دستي ديافراگم و سرعت شاتر رو داشته باشه در ضمن خيلي از دوربين هاي سطح بريج قابليت تنظيم سرعت شاتر رو دارند اما حالت BULB رو ندارند.
    در واقع حالت بالب به شما اين اجازه رو ميده كه تا هر تايمي كه دلتون مي خواد شاتر رو نگه داريد.
    سرعت شاتر: BULB
    ديافراگم: بسته ترين حالت (عدد بالاتر بسته تر عدد پايين تر باز تر) - با بستن دريچه ديافراگم {ديافراگم دريچه اي كوچك درون لنز دوربين هست كه با باز و بسته بودنش مقدار نور عبوري به سنسور دوربين رو كنترل ميكنه} نور خيلي كمي به سنسور دوربين ميرسه.
    حالا شما سرعت بالب رو كه انتخاب كرديد بايد حدودا 10 دقيقه شاتر رو نگه داريد تا سنسور حركت ستاره هارو ثبت كنه.

در ضمن اين رو هم بايد بهتون بگم كه ثبت اين عكس ها فقط با كمك سه پايه ميسره و كوچك ترين و ريز ترين تكون، در خروجي خودشو نشون ميده. همچنين بايد كنترل از راه دور دكلانشور هم داشته باشيد تا تو اين 10 دقيقه دستتون با دوربين تماس پيدا نكنه و تكون نخوره بدنه.
    به همين ساده گي به همين خوشمزه گي
    سوالي بود در خدمتم
    Last edited by Amateِur; 23-02-2013 at 00:15.

4. 2 کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ترنم اعتمادی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    metro. khate 4

پيش فرض

چه جوری میتونم قدرت فیلم برداری دوربین رو بیارم پایین؟

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

چه جوری میتونم قدرت فیلم برداری دوربین رو بیارم پایین؟
    توی تنظیمات شما هم میتونید اندازه (رزولوشن) فیلم هم کیفیت فیلم رو کاهش بدید ، توی تنظیمات اینا رو میبینید ؟

7. 2 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ترنم اعتمادی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    metro. khate 4

پيش فرض

من نتونستم پیدا کنم
    اما مرسی

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

من نتونستم پیدا کنم
    اما مرسی
    چیز خاصی نیست ، دمبال کلمه ای مثل Quality باشید

10. 2 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام دوست من
    يادش بخير اون اوايل كه اين كارو ياد گرفتيم چقدر از اين عكسا مينداختيم

خوب ببينيد اول از همه شما نياز به دوربين حرفه اي SLR داريد و يا دوربين bridge كه قابليت تنظيم دستي ديافراگم و سرعت شاتر رو داشته باشه در ضمن خيلي از دوربين هاي سطح بريج قابليت تنظيم سرعت شاتر رو دارند اما حالت BULB رو ندارند.
    در واقع حالت بالب به شما اين اجازه رو ميده كه تا هر تايمي كه دلتون مي خواد شاتر رو نگه داريد.
    سرعت شاتر: BULB
    ديافراگم: بسته ترين حالت (عدد بالاتر بسته تر عدد پايين تر باز تر) - با بستن دريچه ديافراگم {ديافراگم دريچه اي كوچك درون لنز دوربين هست كه با باز و بسته بودنش مقدار نور عبوري به سنسور دوربين رو كنترل ميكنه} نور خيلي كمي به سنسور دوربين ميرسه.
    حالا شما سرعت بالب رو كه انتخاب كرديد بايد حدودا 10 دقيقه شاتر رو نگه داريد تا سنسور حركت ستاره هارو ثبت كنه.

در ضمن اين رو هم بايد بهتون بگم كه ثبت اين عكس ها فقط با كمك سه پايه ميسره و كوچك ترين و ريز ترين تكون، در خروجي خودشو نشون ميده. همچنين بايد كنترل از راه دور دكلانشور هم داشته باشيد تا تو اين 10 دقيقه دستتون با دوربين تماس پيدا نكنه و تكون نخوره بدنه.
    به همين ساده گي به همين خوشمزه گي
    سوالي بود در خدمتم
    ممنون از توضیحاتی که دادین. دوربین من Lumix FZ40 هست که تا حالا چیزی به نام BULB توش ندیدم. پس با این اوصاف باید دوربین رو عوض کنم.
    اگر در رده دوربین های Bridge دوربین هایی که این قابلیت رو دارن معرفی کنید ممنون میشم.

پروفشنال Amateِur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

ممنون از توضیحاتی که دادین. دوربین من Lumix FZ40 هست که تا حالا چیزی به نام BULB توش ندیدم. پس با این اوصاف باید دوربین رو عوض کنم.
    اگر در رده دوربین های Bridge دوربین هایی که این قابلیت رو دارن معرفی کنید ممنون میشم.
    خواهش ميكنم
    دوربين خودتون هم بريج هست ولي نمي دونم اين قابليت رو داره يا نه. در مورد معرفي هم شرمندم دوربيني با اين مشخصه نمي شناسم. ولي اينو مي تونم خدمتتون بگم كه ديگه دوربين هاي آلترازوم (سطح بريج) هم بالاي 1 تومن شدن . لاكن ميتونيد با هزينه ي 1400 تومني دوربين حرفه اي كنون 1100d رو بگيريد و كاركرده هم تا 1 تومن مورد هاي خوبي هست.

13. این کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن عکاسی Aless's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

شما با هر دوربینی داشته باشید میزارید روی سه پایه و بعد شروع میکنید عکس هایی با سرعت شاتر 30 یا 20 ثانیه میگیرید(حدود200-300تا) بعد با نرم افزارهایی مثل Star trail تمام این عکس ها را روی هم قرار میدید و به تصویر فوق میرسید

15. 3 کاربر از Aless بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

شما با هر دوربینی داشته باشید میزارید روی سه پایه و بعد شروع میکنید عکس هایی با سرعت شاتر 30 یا 20 ثانیه میگیرید(حدود200-300تا) بعد با نرم افزارهایی مثل Star trail تمام این عکس ها را روی هم قرار میدید و به تصویر فوق میرسید
    ممنون بابت پاسختون. دوربینی که دارم تا سرعت 60 ثانیه هم داره. میشه تا 60 ثانیه هم نورگیری رو انجام داد یا حتما می بایست 20 تا 30 ثانیه باشه؟ در کل برای ثبت عکسی که ابتدا گذاشتم بعد از چند دقیقه حرکت ستاره ها به اون شکل در میاد؟
    ضمناً بعضی عکس ها هست که ستارگان حول یک ستاره دیگه حرکت میکنند. این عکسها به صورت عادی هستن یا اینکه ادیت خاصی روی اونها انجام شده؟ یک نمونه از این عکس ها رو در پایین میگذارم

17. این کاربر از hamy_jengir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •