تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 21 اولاول ... 28910111213141516 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 204

نام تاپيک: ســـوالات تخصصــی عکـاسی

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

متخصص کسی اینجا هست بگه کدوم بیشتر برای عکاسی بهتره از نظر مشخصات سنسور میگم .. خواهشا به مارکها کاری نداشته باشید ... اگه میتونید مورد اول دوم و چهارم و پنجم رو تخصصی توضیح بدید که چی هستند

خوب گلم اين كه معلومه برتري با سامسونگه. گلكسي كمرا يه دوربين كامپكته هوشمنده اما نوكيا فقط يك گوشي با دوربين خوب.
    در اين مقايسه سنسور رو اصلا در نظر نميگيرم.
    دريچه ديافراگم سامسونگ قابل تغييره و اين خيلي خوبه (F-number)
    فوكال هم كه ميبيني چه اختلافي دارند.
    اما زوم. نميدونم تفاوت زوم ديجيتال با اپتيكال رو ميدونيد يا نه اما بايد بگم زوم ديجيتال فقط يه نوع قدرت تبليغاتيه و صرفا كاربري اي نداره. به زبان ساده اصلا بدرد نمي خوره.زوم اپتيكال 808 تنها 3 ايكس هست در مقابل زوم اپتيكال 21 سامسونگ
    حالت ويدئو سرعت بالا هم كه داره اين ساميه. با كيفيت 512پي با سرعت 120فريم.
    اما قيمتش رو كه من ديدم(سامي) اگر براي استفاده به عنوان موبايل هم براي كاربر مهمه خوب انتخاب بدي نيست اما بيشتر نظر كاربر رو به استفاده از دوربينه شه خوب بايد بگم با پول اين سامي ميتونيد يه 450d خوشگل جيگر بگيري كه اصلا قابل مقايسه با اين جور دوربينا نيست گلم. canon EOS 450D

2. 2 کاربر از Mehdi canon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه keykavoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    سر کلاس

پيش فرض

دريچه ديافراگم سامسونگ قابل تغييره و اين خيلي خوبه (F-number)
    اتفاقا این اصلا خوب نیست که یه لنز در حالت تله افت سرعت داشته باشه (اونم با این شدت). اتفاقا لنزهای خوبی مثل canon 70-200 توی حالت تله هم همون سرعت بالا رو حفظ می کنن. موافق نیستید؟

4. این کاربر از keykavoos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    تو انجمن گشتم. دیدم بهتر از اینجا جایی برای طرح موضوع نیست.
    یه نرم افزاری هست بنام Photomatrix که همه میشناسید و تو ویندوز اجرا میشه.
    جالب اینکه یه نرم افزار با نام عجیب Qtpfsgui در لینوکس هست برای ساختن عکس HDR.
    وقتی باش کار میکنید، انگار برگشتید به عکاسی آنالوگ و حالا دارید اسلایدهای تهیه شده را روی هم میندازید تا HDR بشه.
    (نمیدونم در عکاسی آنالوگ هم HDR داشتیم؟)
    من هم که معمولاً بی سه پایه عکس میگیرم. حالا تصور کنید چه شود!
    ولی باحاله. چون میفهمید موقع عکس گرفتن چه چیزی را باید رعایت میکردید.

6. 3 کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Amateِur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

نميدونم جاش اينجاه يا نه حالا اگه كسي بلده زحمت بكشيه منو كمك كنه.
    من 40دي گرفتم. بعد تو سايت Dpreview زده كه لايو ويو داره اون وقت هرچي باهاش ور ميرم نتونستم لايو ويو رو راه بندازم. البته فروشنده هه هم گفت لايو ويو نداره. گيج شدم

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

نميدونم جاش اينجاه يا نه حالا اگه كسي بلده زحمت بكشيه منو كمك كنه.
    من 40دي گرفتم. بعد تو سايت Dpreview زده كه لايو ويو داره اون وقت هرچي باهاش ور ميرم نتونستم لايو ويو رو راه بندازم. البته فروشنده هه هم گفت لايو ويو نداره. گيج شدم
    نمي خواد بگيد. خودم فهميدم
    كليد SET رو بزني رفته رو لايو

9. این کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    من یه سوال دارم. شیوه درست گرفتن عکس HDRکدام است؟
    ۱− تغییر سرعت شاتر (زمان نوردهی)
    ۲− تغییر دیافراگم
    ۳− تغییر ISO
    ۴− همه موارد
    کاری به ویرایش بعد از عکاسی ندارم.

11. این کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

همه چیز باید ثابت باشه (f-ISO) شما با کنترل سرعت شاتر و اگر لازم بود با کم و زیاد کردن نوردهی میتونید یه سری شات خوب بزنید و خروجی خوب بگیرید
    البته سه پایه فراموش نشه

13. 3 کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه keykavoos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    سر کلاس

پيش فرض

سلام
    من یه سوال دارم. شیوه درست گرفتن عکس HDRکدام است؟
    ۱− تغییر سرعت شاتر (زمان نوردهی)
    ۲− تغییر دیافراگم
    ۳− تغییر ISO
    ۴− همه موارد
    کاری به ویرایش بعد از عکاسی ندارم.
    سلام. معمولا از تغییر سرعت شاتر استفاده میشه (مگر در شرایط خاص) چون تغییر دهنه دیافراگم روی کنتراست و عمق میدان عکس تأثیر میذاره و تغییر ISO هم اصولا توی عکاسی در فضای باز انجام نمیشه (چون بخاطر کاهش نویز ISO از قبل روی کمترین میزان حساسیت تنظیم شده) اما تغییر زمان نوردهی معمولا کمترین تأثیر رو روی ویژگی های بصری عکس به جا می‌ذاره. البته دوربین های DSLR خودشون حالتی دارن که وقتی فعال بشه سه شات پشت سر هم رو با سه نوردهی متفاوت ثبت می‌کنه (حالت براکتینگ بش میگن)

(نمیدونم در عکاسی آنالوگ هم HDR داشتیم؟)
    اصولا شیوه عکاسی HDR بخاطر ضعف سنسورهای دوربین‌های دیجیتال در ثبت دامنه پویایی به وجود اومده که در فیلم های عکاسی این ضعف وجود نداشت و فیلم ها گاها تا 11 استاپ اختلاف نور رو به راحتی و با جزئیات تمام ثبت می کردند اما الان عموما سنسور ها بین 3 تا 7 استاپ رو (بسته به نوع دوربین) پشتیبانی می کنن.
    Last edited by keykavoos; 30-01-2013 at 13:47.

15. 3 کاربر از keykavoos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

دوستان تو تاریکی مطلق چطوری عکس بگیرم..؟!
    چند وقت پیش با یکی از رفیقا رفتیم جایی شب تو جاده زدیم کنار خواسم عکس بگیرم هر کاری کردم این دوربین لامصب نتونست فوکوس کنه! خلاصه نتونستم عکس بگیرم..
    شاترم هر جور تنظیم کردم فایده نداشت ! فقط یادمه یه بار ایزو رو 1000 گذاشتم که یه عکس گرفت که جالبم نشد..!
    دوربین 5100 لنز 18 55
    ویرایش:
    دوستان منظورم عکسه قابل قبوله... نه اینکه ایزو رو خیلی ببریم بالا که همش بشه نویز..
    Last edited by Amir..H; 08-02-2013 at 23:11.

17. این کاربر از Amir..H بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

دوستان تو تاریکی مطلق چطوری عکس بگیرم..؟!
    چند وقت پیش با یکی از رفیقا رفتیم جایی شب تو جاده زدیم کنار خواسم عکس بگیرم هر کاری کردم این دوربین لامصب نتونست فوکوس کنه! خلاصه نتونستم عکس بگیرم..
    شاترم هر جور تنظیم کردم فایده نداشت ! فقط یادمه یه بار ایزو رو 1000 گذاشتم که یه عکس گرفت که جالبم نشد..!
    دوربین 5100 لنز 18 55
    ویرایش:
    دوستان منظورم عکسه قابل قبوله... نه اینکه ایزو رو خیلی ببریم بالا که همش بشه نویز..
    خوب، اول نياز به يك تكيه گاه يا سه پايه هست تا دوربين هيچ تكوني نخوره. توجه داشته باش كه كوچكترين تكون عكس رو خراب ميكنه. حالا حساسيت يا ايزو رو روي 200 بزار.البته من با 5100 كار كردم و با توجه به قدرتش ميتوني تا 400 هم ايزو رو بياري. يعني بيار رو همون 400. حالا سرعت شاتر تا 30 ثانيه داره و 30 ثانيه براي نور نسبتن زياد(مثلا مثل نور خيابون تو شب البته كمي تاريك تر) مناسبه، حالا شما كاري كه بايد انجام بدين اينه: سرعت رو روي buLb بزاريد كه حالت بعدي بعد از 30 ثانيه هست. اگر تاريكي مطلق هست طوري كه با چشمتون جايي رو نمي بينيد كاري از دست دوربين ساخته نيست اما اگر نور موضعي و بسيار كمي وجود داشته باشه ميشه كاري كرد.
    وقتي سرعت رو روي buLb ميزاريد ميتونيد تا هر تايمي دكلان شور‌ (كليد شاتر) رو نگه داريد. براي تاريكي بسيار شديد اما با نور موضعي (مثلا اتاق تاريك در شب) بهتون 7 تا 15 دقيقه رو پيشنهاد ميدم. براي جايي مثل بيابون كه نور آسمون وجود داره 3 تا 7 دقيقه. و هر چه نور بيشتره سرعت رو كمتر بگيريد. مثلا خودم يادمه تو كلاس هام تو دانشگاه استاد كلاس رو مثل گور تاريك كرد اما حدود 20 دقيقه شاتر رو نگه داشتم و عكس جالبي در اومد.
    دقت داشته باش كه در اين تايم حتي 1 لحظه هم دستت رو از شاتر برنداري.
    اين رو هم يادتون باشه كه وقتي سرعت شاتر خيلي پايين مياد مثلا 2 دقيقه عكس به خوديه خود تار و از وضوحش كاسته ميشه كه البته اگر بدنه هيچ تكوني نخوره زياد به چشم نمياد.
    فوكوس هم وقتي دهانه لنز رو به سمت راست بچرخوني فاصله فوكوس كم ميشه و به سمت چپ بچرخوني فوكوس بينهايت.پس با كمي دقت مي توني فوكوس خوبي داشته باشي.

راستي،دياف رو هم روي 3.5 بزار . يا بهتره بگم در باز ترين حالت كه رقمي عدد پاييني ميشه.3.5 يا 4 يا 5.6
    +
    اينم عكسيه كه در تاريكيه مطلق با نور موضعي گرفتم. سرعت شاتر رو اگر نگاه كني نوشته. 5 دقيقه و 5 ثانيه شاتر رو نگه داشتم تا اين درومد.ايزو هم 200

Last edited by Amateِur; 09-02-2013 at 00:25.

19. 4 کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •