تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 38

نام تاپيک: سوال درباره psp

آخر فروم باز NINTENDO_DS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    سرزمین مادری

پيش فرض

60 هزار تومن؟ واقعا اين قيمته بابت هر يكدونه ديسك؟

حـــــرفـه ای Elfin-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

بله
    دقيقا
    من هم ميخواستم بخرم ولي وقتي قيمت سي دي رو فهميدم بيخيال شدم!البته شايد تا الان اومده باشه پايين،خود دستگاه كه فكر ميكنم 10 تومن اومده پايين ولي سي دي رو نميدونم!

پروفشنال rb97's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

پلی استیشن پرتابل سونی

PSP

دستگاه پلی استیشن پرتابل سونی که روز 24 مارچ سال 2005 در بازار امریکای شمالی عرضه شد، دستگاهی سیاه و براق با کلیدهایی آکریلیک میباشد که میتوان با آن بازی کرد، به موسیقی گوش داد و حتی فیلم تماشا کرد. پلی استیشن پرتابل سونی به قیمت 250 دلار امریکا یا حدود 300 دلار کانادا در منطقه امریکای شمالی در دسترس شماست. جالب است بدانید که علی رغم نقطه ضعفهایی که به این دستگاه کوچک گرفته میشود اما اکثر مردم علاقمند به داشتن آن هستند. مجله معتبر پی سی ورلد درباره این دستگاه بررسی فنی انجام داده است که برگزیده ای از آنرا در این مطلب میخوانید.

وقتی پلی استیشن پرتابل را از جعبه بیرون می آورید اولین چیزی که جلب توجه میکند صفحه نمایش بزرگ آنست. صفحه ای 4.3 اینچی و 480 در 272 پیکسل از نوع TFT LCD که واقعا زیباست و تصویری روشن و رنگی شفاف هنگام بازی و پخش فیلم دارد. با این وجود چند نقطه ضعف روی این صفحه دیده میشود که مهمترین آنها اثر انگشتی است که روی آن میماند. به نظر میرسد که قبل از هربازی و یا تماشای هر فیلم باید صفحه را تمیز کنید.

متاسفانه صفحه شفاف PSP روی لذت مصرف از آن تاثیر میگذارد. زیرا هنگام بازی یا تماشای فیلم، نور محیط از پشت سر باعث بازتاب بدی میشود. این مسئله باعث میگردد تا برای دیدن فیلم، مجبور شویم صفحه آنرا خیلی به صورت نزدیک کنیم و آنرا با زاویه بگیریم تا بتوانیم بهتر ببینیم. این اثر حتی در اتاق تاریک هم وجود دارد.

گاهی هنگام پخش صحنه های خیلی سریع فیلم، نقطه های بلوکی شکل ظاهر میشود که ناشی از کمپرس سازی ویدیو میباشد اما در عوض مشاهده صدای عالی از بلندگوهایی نازک که در سوراخی کف دستگاه جای دارند عجیب به نظر میرسد. استریو بسیار عالی و صدای قوی که برای هرجا و هر محیطی مناسب است حاصل PSP است. شاید ترجیح دهید از گوشی استفاده کنید که آنهم قابل مصرف است.

متاسفانه صفحه شفاف PSP روی لذت مصرف از آن تاثیر میگذارد. زیرا هنگام بازی یا تماشای فیلم، نور محیط از پشت سر باعث بازتاب بدی میشود. این مسئله باعث میشود تا برای دیدن فیلم، مجبور شویم صفحه آنرا خیلی به صورت نزدیک کنیم و آنرا با زاویه بگیریم تا بتوانیم بهتر ببینیم. این اثر حتی در اتاق تاریک هم وجود دارد.

وقتی نمیخواهید از صفحه تصویر استفاده کنید مانند وقتی که به موسیقی گوش فرامیدهید، بلندگو در بهترین جای دستگاه قرار دارد زیرا میتوانید آنرا به روی صفحه اش بر زمین بخوابانید تا یک سیستم استریم دم دستی از بلندگوهای کف یدست آورید.

پلی استیشن پرتابل برای دیدن عکسها هم ایده آل است. اگر عکسهایتان روی حافظه نوع Memory Stick Duo قرار داشته باشد، عکسها در PSP بسیار عالی دیده میشود. قابلیت دیدن عکسها یکی یکی و یا بصورت نمایش اسلایدی در سیستم وجود دارد.

با پلی استیشن پرتابل یک عدد باطری شارژر 1800 میلی آمپر در ساعت 3.6 ولت، کارت حافظه 32 مگابایتی Memory Stick Duo، گوشی عدسی سفید، دستگاه کنترل برای موسیقی و فیلم، کیف دستی، یک دیسک نمایشی (حاوی بازی، موسیقی، و کلیپهای فیلم) و یک فیلم اسپایدر من 2 عرضه میشود.

این جعبه حاوی یک بازی واقعی نیست و برای هر بازی باید 50 دلار امریکا پرداخت کنید. هیچ پایه ای هم برای این دستگاه پرتابل در نطر گرفته نشده است. هرچند PSP با وزن 10 اونس سنگین به نظر نمیرسد اما بعد از مدتی متوجه میشوید که برای تماشای فیلم دیگر نمیتوانید دستگاه را در دست نگه دارید. دستانتان به خواب میرود و گزگز میکند و مچ دستتان درد میگیرد، آنگاه میفهمید که به یک پایه نیاز دارید.

مسئله دیگری که مشکل درست میکند آنست که کنترلهای بکار رفته در بازی برای کنترل فیلم هم مصرف میشود و این در حالیست که هیچ راهنمائی برای این مصرف وجود ندارد. چند دقیقه طول میکشد تا سیستم منوی دستگاه را بیاوریم و ببینیم که قضیه چیست و چند دقیقه دیگر هم لازم داریم تا بفهمیم که چگونه میتوانیم فیلم را شروع کنیم. شاید لازم باشد به طراحان رابط کاربری گفته شود که هرکسی که پلی استیشن را میخرد دلیلی ندارد که با کارکرد کلیدهای آن آشنا باشد و مثلا بداند که کلید X برای انتخاب بکار میرود و کلید O شما را از منو بیرون میبرد.

اما در بررسی بازیها به این نتیجه رسیدیم که بازیها نرم و عالی اجرا میشوند و هیچگونه مکثی در آن بین وجود ندارد و این نشان میدهد که پروسسور با تمام توان کار میکند.

پلی استیشن پرتابل در خود یک دسته بازی آنالوگ دارد که شاید اولین بار شما را سردرگم کند چون کمی شبیه بلندگوست. اما این قابلیتی عالیست که بعضی بازیها را جذابتر میکند.

یک مورد درباره بازیها آنست که محیط مدیای پلی استیشن که بدان مدیادیسک یونیورسال میگویند با سروصدا میچرخد. دیسک نوری 2-1/4 اینچ سیستم با ظرفیت 1.8GB در داخل یک بسته پلاستیکی قرار گرفته است. سیستمی که حین بازی بسیار بیصداست اما در بین Level ها بسیار پرصدا ظاهر میشود.

اما خارج کردن دیسک از دستگاه حکایتی دیگر دارد. باید پلی استیشن پرتابل را طوری نگهدارید که بصورت افقی باشد اما اسلات درایو رو به پایین قرار گیرد. دسته eject را بکشید تا فنر مربوطه دیسک را بیرون بیاندازد اما این دیسک روی هر چیزی که آن پایین باشد میافتد از میز گرفته تا کف زمین یا حتی خیابان پس باید مراقب باشید.

اما باید بدانید که PSP اولین دستگاه بازی دستی است که از سیستم بیسیم Wi-Fi پشتیبانی میکند. این اتصال فقط برای انجام بازیهای مالتی پلیر یا چند بازیکن و البته دانلود کدهای سیستم بنام Firmware جهت بروزرسانی بکار میرود. با این سیستم نمیتوانید وبگردی کنید و یا پیامهای خود را بررسی کنید.

تنظیم PSP برای کار با شبکه کامپیوتری خانه بسیار ساده است و چند دقیقه طول میکشد. دستگاه فاقد کیبورد است و درست مانند تلفنهای موبایل دارای 12 کلید عددی است که مثلا باید برای رسیدن به حرف d سه بار کلیدها را بزنید. کاری مشکل و خسته کنند.

اگر درنظر بگیریم که کمتر کسی به کار تایپ با PSP میپردازد، میتوان این مشکل را ندیده گرفت. درمجموع به نظر میرسد که PSP بخاطر کیفیت صوت و تصویرش بزودی به یک استاندارد بدل خواهد شد. اما کیفیت بازیها را هم نباید از نظر دور داشت و اگر بازیهایی که در آینده میخرید همچون بازیهای اولیه آن باشد آنگاه شاهد مبارزه ای بی امان بین PSP و نینتدو خواهیم بود.

پروفشنال rb97's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

من این مطلب رو گذاشتم

حالا به نظر شما صرف داره آدم یکی بخره

قیمت :260

قیمت بازی اصل: 50-60

قیمت بازی کپی:20

اگر اونایی که پی اس پی دارن هم نظر بدن ممنون میشم

پروفشنال WaTeRsTyLeR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    تو باغچه

پيش فرض

اقا ميخواستم بدونم down grade psp هم اومده .

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

دوستان یه 10 تومن میدید یه ددیویدی میگیرید که بازیاش همه کرک شده اس و 10 -12 تا بازی داره توش فقط باید بریزینش رو مموری .
    مشکل صفحه اش هم من از پایتخت گرفتم یارو یه جور روکش زد رو صفحه اش که اون مشکلو هم از بین برده . در کل چیز توپیه

حـــــرفـه ای Elfin-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام
    اخرين قيمت پي اس پي در پاساژ پايتخت:
    معمولي:280
    گيگ:ا 360
    پس اس پي گيگا داري رو 1 گيگا بايتي به همراه كابل يو اس بي و اكسسوريز هاي ديگر هست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض كمك كنمك كمك

لطفا خيلي زود جواب منو بدين خواهش مي كنم
    پشت مانيتور پي اس پي من يه موي كوچيك افتاده و اعصابمو خرد كرده چطور مي تونم برش دارم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

پشت مانيتور پي اس پي من يه موي كوچيك افتاده و اعصابمو خرد كرده چطور مي تونم برش دارم؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Forum.p30world

پيش فرض

برو يه مقازه تعميرات برات ورش داره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •