تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 8 اولاول ... 345678 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 73

نام تاپيک: چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    با توجه به اينكه اكثر دوستان با پخشهاي كن وود مشكل دارند اين راهنمائيها رو كه دوست بسيار عزيزم محمد خان قرباني (محمد كيلر) تهيه كردند رو براتون قرار ميدم. اميدوارم مفيد باشه براي دوستان:

Initial settings
    SRC select: این امکان رو به شما میده که با فشردن هربار کلید روشن/خاموش منبع صوتی (رادیو، سی دی، ...) رو انتخاب کنید یا اینکه یکبار اونو فشار بدید و بعد با ولوم بچرخید و منبع صوتی مورد نظر را انتخاب و بعد با فشار کلید وسط ولوم (با نوشته کنوود) پخش کنید. Setting 2 حالت اول میشه و settings 1 حالت دوم.
    Beep: انتخاب میکنید که آیا با هر بار فشردن هرکلیدی صدای بیپ شنیده بشه یا نه.
    TAG Language: زبان تگ آهنگها ور میشناسه و بر اساس اون نمایش میده. اگه تگ فارسی هم داشته باشید و زبان را Persian انخاب کنید با فونت فارسی نشون میده.
    Built in AUX: لوازم جانی که از طریق فیش کمکی وصل میشوند را فعال یا غیر فعال میکنه. اگه فعال باشه (روشن) در لیست منبع های صوتی با کلید روشن/خاموش ظاهر میشه.
    Forced CD-DA: در حالت settings 1 سی دی آدیو (همون سی دی های معروف به ترک) و موزیک (mp3 مثلا) رو از هم، زمان پخش تشخیص میده اما در حالت settings 2 فقط به شکل سی دی موزیک پخش میکنه.
    Favorite delet: تمام موارد مورد علاقه در کلید FAV رو حذف میکنه.
    Built in AMP: آمپلی داخلی پخش رو خاموش میکنه و در این حالت فقط میشه از آمپلی فایر داخل صندوق! استفاده کرد. وقتی خاموشه باندهایی که مستقیم به پخش وصلن صداشون قطع میشه. البته در حالت خاموش احتمال میره کیفیت صدا بهتر بشه.
    Panel Beep: بعد از خاموش کردن ماشین 30 تا بوق جفتی میزنه که ای وای یادت نره پنل رو از شر دزد نجات بدی! البته وقتی فقط از آمپلی فایر تو صندوق و بدون هیچ باند مستقیم متصل به پخش صدا میگیرید از این اخطار خبر نیست.
    DSI: وقتی پنل جلو بعد از داد و بیداد اون بیپهای بی پایان از پخش جدا شد میشه در این حالت تنظیم کرد که آیا کلید روی بدنه پخش چشمک بزنه یا نه.

حالا تنظمیات Audio به ترتیب که با فشردن کلید وسط ولوم منوش ظاهر میشه.
    Subwoofer Level: سطح ولوم سـاب ووفر از -15 تا +15 قابل تنظیم هست. هرچی بیشتر صدای سـاب ووفر بلندتر.
    DSP Settings: زمانی که فعال هست یعنی در حالت Bypass تنظیمات زیر کلا غیر فعال میشوند و اینجوری میتونید متوجه بشید که درحالت فعال صدای تنظمی شما چه تغییراتی کرده. در حالت through عکس این هست و تنظیمات زیر اعمال میشوند:
    Equalizer – Bass Boost – Highway Sound – Supreme+ - Position – Car Type – Speakers – X’Over
    مثلا برای مشخص شدن تاثیر تنظیمات اتاق و محل اسپیکر ها میشه همه موارد غیر این دو رو روی پیشفرض گذاشت یا خاموش کرد و با DSP فقط بود و نبود و تاثیر تنظمیات اتاق و محل اسپیکرها رو متوجه میشوید.
    Equalizer: که در حالت دستی 5 باند داره و برای هر کدوم میشه گین بین -9 تا +9 تعیین کرد. در باند اول میشه مشخص کرد که تغییرات دراین باند، بیس سـاب ووفر (درواقع فرکانسهای زیر 50 هرتز) رو هم تحت تاثیر بگذارد یا خیر. صدا این پخش در حالت flat هم صدای خوبی داره مگه اینکه سلیقه کسی رو راضی نکنه و بخواد باندها رو بالا پایین کنه. به نظرم اگه فلت شما رو راضی نکرد در حالت دستی سراغ تنظیمات برید.
    Bass Boost: از اسمش معلومه که فرکانسهای پایین رو تقویت میکنه و یک حالت خاموش و 2 حالت تقویت داره. لول 2 بیشتر از 1 قاعدتا بیس رو تقویت میکنه. اگه سـاب ووفر داشته باشیم فکر میکنم زیاد بهش نیازی نباشه چون میتونه در بعضی آهنگها بیس رو خراب کنه. من به شخصه حتی بیس بوست آمپلی فایر مونو رو هم روی صفر گذاشتم! یادمه با پخش پایونیرآهنگهای ایرانی قدیمی تر بیس بوست رو روشن میکردم و در آهنگها هیپ هاپ یا رپ خارجی خاموش بود! به هر حال بیس رو حتما بیشترمیکنه حالا با هر کیفیتی!!
    Highway-Sound: طبق منوال پخش توضیح داده که در طی 3 مرحله (یکی هم البته خاموش) صدا رو طوری تقویت میکنه که صدای مزاحم ترافیک به گوش شما نرسه. برای آهنگها و سیستمهای کیفیتی فکر کنم جالب نیست در غیر این صورت ممکنه دلنشین هم باشه. حدس میزنم چیزی شبیه لود در پایونیر باشه.
    Supreme+: گفته که بیشتر در آهنگهایی بخوبی قابل اجراست که بیت ریت پایین داشته باشند که در این صورت فرکانسهای از دست رفته رو به نوعی جبران میکنه. اما مثلا در یک آهنگ با کیفیت 320 نیازی به روشن کردنش فکر نکنم باشه. البته اینکه چقدر دقت داشته باشه جای بحث داره. فکر کنم چیزی شایه Srtv پایونیر باشه. (املاش رو درست نوشتم!؟) این تنظیم فقط قابلیت خاموش یا روشن داره.
    Position: در واقع همون تایم الایمنت آلپاین هست که با تاخیر در فرستادن صدا از اسپیکرهای نزدیکتر به گوش سعی میکنه یک حالت فراگیری در صدای کل اسپیکرها ایجاد کنه که نشه به راحتی محل اسپیکرها (یا حتی جهت آنها) را تشخیص داد. دو تا زیر-منو داره:
    Preset که در اینجا از پیش تعیین میکنیم فواصل اسپیکرها قراره برای راننده فقط، سرنشین جلو فقط، هر دو راننده و سرنشین جلو، و یا کل صندل ها اعمال شود. (اینکه فقط برای خود راننده تنظیم کنیم بیخیال بقیه یا نه برای کل ماشین تنظیم بشه یا فقط خودم و مادر عزیز بچه ها و بیخیال پشتی ها!)
    DTA: بعد از تعیین محل نشستن شنونده ها در قسمت Preset حالا باید محل اسپیکرها (به هر تعداد که باشه و حتی سـاب ووفر) از گوش یا گوشهای سرنشین ها را به سانتیمتر مشخص کرده و وارد کنیم. مثلا برای فقط راننده فاصله اسپیکرها ( هر تعداد کانال شامل سـاب ووفر) از سر مبارک اندازه گرفته میشه و در منو مربوط برای هر کانال وارد میکنیم. اگه خدا نکرده قاطی کردید روی initial چند لحظه دکمه ولوم رو نگه دارید همش صفر میشه. به شخصه بیشتر به گوشم اعتماد کردم تا متر خونه! اما تاثیرش واقعا محسوسه بخصوص برا خودم که حساسیت دارم صدا فراگیر باشه. جالبش اینجاست که بیس های سـاب ووفر دقیق تر به نظر میاد و حس میکنم بغل دستت گذاشته. نمیدونم بقیه دوستان چه تجربه ای داشتند. این قسمت با بخش Car Type Adjust تکمیل میشه که در زیر اشاره شده.
    Balance و Fade که آشنای همیشگی هستند.
    Subwoofer هم که سـاب ووفر رو روشن یا خاموش میکنه.
    در زیر منو Detailed تنظیمات زیر هست:
    Car Type: نوع اتاق ماشین رو تعیین میکنید. از تصاویرش هم معلومه چی رو باید انتخاب کرد.
    Speakers: نوع اسپیکرهای تمام سیستم و محل قرارگیری اونها رو میشه مشخص کرد. توضیح داده که اینکار برای تنظیم اتوماتیک کراس اوور اونهاست اما برای خودم هم سواله که در این صورت کراس اوور دستی چه نقشی داره و چه تاثیری بر هم دارند!؟
    Car Type Adjust: برای تیون بهتر همون تنظیم فواصل اسپیکر ها از شنونده و تاخیر در ارسال صدا از اسپیکر نزدیکتر هست که در این حالت تصور کنید شنونده یا شنونده ها در مرکز یک دایره قرار دارند. و قراره همه اسپیکرها طوری فواصل آنها تنظیم بشه که همه روی اون دایره قرار بگیرند (به طور فرضی) و فاصله یا شعاعی برابر داشته باشند. در این حالت معمولا سـاب ووفر دورترین فاصله رو داره که مقدارش رو در منو پخش 0 منظور میکنیم. بعد فاصله مابقی اسپیکرها (فاصله هر اسپیکر از نقطه مرجع دلخواه مثلا بین دو صندلی جلو) رو از فاصله سـاب ووفر کم میکنیم و عدد بدست آمده برای کانال های جلو عقب در منو پخش منظور میشه. مثلا باندهای جلو از وسط جایی نزدیکهای دنده 70 سانته. برای عقب این عدد مثلا 130 سانته. سـاب ووفر هم 170 سانت دوره. در منو برای سـاب ووفر 0 میذاریم برای جلو 100 و برای عقب 40. امیدوارم گنگ نگفته باشم!
    XOver: که از اسمش معلومه و برای جلو و عقب HPF و برای سـاب ووفر LPF هست. شیب 6 تا 24 هم داره که میدونید هرچه بیشتر به اصطلاح دقت بالاتره و در واقع تضعیف فرکانسهای نزدیک بیشتره. در حالت Through هم هیچ فیلـــتری اعمال نمیشه. اگه سـاب ووفر نداریم خوبه باندهای بیضی رو فیلـــتر 50 حدودا بدیم تا کمی بیس داشته باشن.
    Volume Offset: اختلاف حجم و ولوم صدا رو مابین سورس ها مثلا رادیو و سی دی کم و زیاد میکنه که اگه از رادیو رفتید روی سی دی یهویی بغل دستی گرامی از جاش نپره تو بغلت!
    2Zone: میشه طوری تنظیم کرد که کانل جلو یا عقب (به اختیار) سی دی یا از روی usb بخونه و کانل باقیمانده جلو یا عقب از aux صدا پخش کنه. اینجور میشه دو صدا از دو منبع را همزمان داشت. ولوم هر کدوم هم جدا قابل تنظیمه. در این حالت البته سـاب ووفر خاموش میشه.
    Preset: میتونید تنظیمات خود را در 6 حافظه مجزا ذخیره و بازیابی کنید. مموری شماره 1 با ریست پخش هم از بین نمیره!

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    لطفا اینگونه موارد که مناسب این تاپیک نیست رو در همان تاپیک مشاوره مطرح بفرمائید.

3. 2 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام
    دوستاني كه از راديو پخشهاي برند پايونير استفاده ميكنن توجه نمايند.
    يه آپشني هست به نام SLA ، تشريف ببريد گين اون رو تا 4- كاهش دهيد،بعد به پخش ولوم بديد،متوجه تغييراتي خواهيد شد.درسته؟
    اگر آمپليفاير داريد مجددا طبق دستور تنظيم گين ،گين رو تنظيم كنيد.
    حالا ولوم صدا و كيفيت صداتون بسيار بالاتر ميره.
    دوستاني كه آمپليفاير ندارن نيز اين كار رو انجام بدن و با افزايش ولوم به نتايج مطلوب اون پي خواهند برد.
    موفق باشيد.

ممنون دوست عزیز من پخش 6350 پایونیر دارم با اینکار کلی از تیزی صدای خواننده کم شد دیگه چه کاری میشه کرد که تیزی پخش های پایونیر رو بشه کمتر کرد

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون دوست عزیز من پخش 6350 پایونیر دارم با اینکار کلی از تیزی صدای خواننده کم شد دیگه چه کاری میشه کرد که تیزی پخش های پایونیر رو بشه کمتر کرد
    سلام خواهش میکنم.
    سعی کنید از اکولازر استفاده نکنید. فلت گوش کنید. لود رو هو یا خاموش نمائید یا روی مید قرار بدید. اگر تیزی صدا برطرف نشد دیگه نمیشه کاری کرد.

6. 3 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلام
    پخش من خروجیش 4 ولت هست ایا گین امپ رو طبق توضیحات بالا و بر اساس توان باندها تنظیم کنم یا بر اساس خروجی پخش
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    پخش من خروجیش 4 ولت هست ایا گین امپ رو طبق توضیحات بالا و بر اساس توان باندها تنظیم کنم یا بر اساس خروجی پخش
    با تشکر
    سلام
    1-گین باید بر اساس خروجی پخش تنظیم گردد.
    2-توان RMS اسپیکرها باید مساوی یا 20-30 وات کمتر از توان آمپلیفایر باشه.
    در صورتی که باز هم سوالی هست در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مطرح نمائید.

9. 2 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2015

پيش فرض

سلام من میخواستم چنتا آمپلی مناسب و با کیفیت صدای بالاکه توان پاسخگویی به یک جفت باند 718کنوود و ساب 311D4 رو داره معرفی کنید

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام من میخواستم چنتا آمپلی مناسب و با کیفیت صدای بالاکه توان پاسخگویی به یک جفت باند 718کنوود و ساب 311D4 رو داره معرفی کنید
    سلام
    لطفا در تاپیک
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مطرح بفرمایید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    یک مشکلی در پخش های پایونیر هست البته در سری های قدیمی
    طبق تست هایی که کردم پخش های پایونیر آهنگ های با کیفیت 320 را به صورت VBR میشناسه
    از خیلی ها این مشکل را سوال کردم و همه بهم گفتند پخشت عوض کن ، آلپاین این مشکلات نداره
    تا این که تو اینترنت جست و جو کردم و متوجه شدم بعضی ها با پاک کردن تگ آهنگ مشکلشون حل شده و من هم رفتم این کار را تست کردم ولی به طور کامل جواب نداد
    در نهایت یک تست بسیار ساده کردم ببینم جواب میده یا نه
    و اما نحوه تست : با نرم افزار جت آدیو (jetaudio ) به قسمت convert audio رفتم و آهنگ هایی که کیفیت 320 داشتن و پخش پایونیر با اونا مشکل داشت را add کردم و سپس در بخش config مقدار bitrate را روی 320 CBR گذاشتم و قیمت quality را بر روی Highest Quality(low speed گذاشتم و شروع به تبدیل کردم
    رفتم رو پخش تستشون کردم تمام فایل ها کاملا درست شده بود (جالب اینجاست خود فایل ها اورجینال 320 بودند و مجدد به 320 تبدیل شدن )
    موفق باشید

13. این کاربر از Die_evil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام.
    سوال اول من پنل پایونیر 875AVBT دارم. وقتی ضبط روشنه صدای هوا از باندها میاد ولی ولوم ک صفر میشه قطع میشه و میشه یک دوباره صدای هوا شروع میشه.

و سوال دوم اینکه از وقتی آمپلی (6604) نصب کردم وقتی پنل وصله ، ماشینو که روشن میکنم یه صدای گوپ از باندها میاد ؛ اما وقتی اول ماشینو روشن میکنم و بعد پنلو جا میزنم اون صدا نمیاد.

به نصاب گفتم گفت موردی نداره.

دوستان کسی مشکلهای منو داره؟ راه حلی واسشون هست؟ این صدای گوپ مشکلی ایجاد نمیکنه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •