تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 73

نام تاپيک: چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

به طور كلي اينتر فيس به رابطي گفته ميشه كه بينراديو پخش غير فابريك و سيستم الكترونيكی ماشين قرار ميگيره و ميتونه پيامهای دسته كنترل پشت فرمون رو طوری تغيير بده كه برای پخش قابل فهم باشه و بتونه اون فرامين رو اجرا كنه.
    ممنون از پاسختون..
    یعنی الان که من 7150 خریدم و میخام ببندم روی 206 باید اینترفیس جداگانه هم بخرم؟

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

بلی...............

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام چون احتمال ميدم مشكلم به برق مربوط ميشه اينجاهم ميپرسم. اميدوارم جواب خودمو بگيرم
    من ماشينم دوگانه سوزه.( اول گازسوزش كردم بعد سيستم بستم) وقتي كه ماشين رو روي گاز ميزارم توي باندام يه صداي تيك و تيك مثل اينكه يه سيمي چيزي به جايي اتصال بكنه و جرقه بزنه ايجاد ميشه. كل سيستم برق گاز رو عوض كردم. تمام وايرها، شمع‌ها رو هم عوض كردم. ولي روي بنزين خيلي خوب كار ميكنه و خيلي كم اين مشكل پيش مياد.(1در 1000)
    پيش همه صنفي هم بردمش (باطريساز،‌نصاب هاي سيستم، تعميرگاههاي CNG ولي هيچكدوم نتونستن كاري بكنن.
    فقط موقعي كه برق سيستم گاز رو عوض كردم براي 1 ساعت خوب بود ولي دوباره مثل قبل شد. البته اين رو اضافه كنم كه حدود يك ماهي خوب بود و هيچ مشكلي نداشت.بعد از اون كم كم شروع شد و الان خيلي زياد شده.حتي ضبط رو هم عوض كردم،‌با يه آمپ ديگه هم تست كردم ولي فايده‌اي نكرد.
    ضبطم پايونير 5250 هست. باندام 6975 هست و يه آمپ jvc هم دارم.
    به احتمال زیاد مشکل از rca شما هست سعی کنید سیم رو از جایی رد کنید که نزدیک سیم برق نباشه و تحت فشار هم نباشه
    برای اطمینان یک بار یک سیم rca نو رو از رو رد کنید و به امپ بزنید ببینید مشکل حل میشه یا نه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

ممنون
    پس چیه که تو کاتالوگش نوشته اینتر فیس داره؟
    می نویسن که قابلیت اتصال اینترفیس داره

5. این کاربر از avare 3355 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بازدهي در آمپليفاير يا EFFICIENCY

مفهوم بازده اينه كه چه ميزان از توان ورودي،براي خروجي آمپلي فاير مورد استفاده قرار گرفته.
    بازده به معناي توان نيست.ممکن است امپلی فایری توان 600وات RMS داشته باشد اما بازده و کارایی آن به 30 % هم نرسد !
    كلا آمپهاي كلاس A/B به طور معمول بين 70%-55% بازده دارند.در مقابل امپهاي كلاس D داراي بازدهي بيشتر از 90% هستند

---------------------------------
    روش صحيح تنظيم كردن گين آمپليفاير:

1-گين يا لول(level)رو كامل ببند(به سمت چپ)
    2- همه كليدها و فيلتره رو خاموش كن
    3-پخش رو روشن كن و يه CD با كيفيت رو اجرا كن
    4- همه تنظيم هاي پخش بايد فلت باشه مثل باس،تريبل.....
    5- كليد لود خاموش باشه
    6- ولوم پخش رو بزار روي 90% حد اكثر
    7- حالا از رو آمپ گين رو باز كن تا جائي كه احساس ميكني صدا خرابه يا ديستورت ميشنوي
    8- در همين حالت گين رو كمي به سمت مخالف بپيچون
    9- كليد HPF رو روشن كن يا روي عدد 70-80 قرار بده
    10-اكنون از روي پخش با اكولايزرها و فيلترها اينقدر بازي كن تا بيشترين ولوم رو بدون ديستورت بتوني به پخش بدي .
    موفق باشيد.
    کاشکی کار بقیه پیچ های امپیلی رو میگفتی
    برای تنظیم کلید db روی امپ باید رو کمترین باشه ؟
    بقیه پیچا که فرکانش هستن چی ؟؟
    میشه فرکانسی که برای ساب ووفر و بندها باشه رو بگی ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

اقا حمید منظورت از فلت تنظیمات یعنی تنظیمات برن رو0؟؟؟؟؟ بعدش میشه با usb هم اینکارو کرد؟ و همهی کلید های روی امپیلی رو باید خاموش کرد مثه hpf lpf و.......؟؟؟؟؟ با تشکر

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کاشکی کار بقیه پیچ های امپیلی رو میگفتی
    برای تنظیم کلید db روی امپ باید رو کمترین باشه ؟
    بقیه پیچا که فرکانش هستن چی ؟؟
    میشه فرکانسی که برای ساب ووفر و بندها باشه رو بگی ؟

اقا حمید منظورت از فلت تنظیمات یعنی تنظیمات برن رو0؟؟؟؟؟ بعدش میشه با usb هم اینکارو کرد؟ و همهی کلید های روی امپیلی رو باید خاموش کرد مثه hpf lpf و.......؟؟؟؟؟ با تشکر
    سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیزم.
    این روشی که قبلا خدمتتون گفته بودم فقط برای تنظیم گین تا حد قابل قبول و توسط گوشهامون هستش.برای پخشهائی که Pre Out خروجی پخش با این پوت آمپ یکی نیست.
    بله باید همه آپشنها صفر باشن. اکولایز باید روی فلت باشه.LPF و HPF خاموش باشن(رو حالت All Pass باشن).کلا هر امکانی که تو سورس صدا تغییز بزاره رو باید خاموش کنید.
    بعد از تنظیم گین حالا بیائید دستی بر اساس سلیقه سیستم رو تنظیم کنید. البته برخی پخشها مثل p80 سیستم اتوماتیک برای تنظیم اکولایزر و سیستم تنظیم فاصله اسپیکرها و تاخیر حاصله از صدای موزیک رو دارن.DSP داره و بسیار کار آمد هست.

9. 6 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

نوشته شده توسط hamidR15 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بازدهي در آمپليفاير يا EFFICIENCY

مفهوم بازده اينه كه چه ميزان از توان ورودي،براي خروجي آمپلي فاير مورد استفاده قرار گرفته.
    بازده به معناي توان نيست.ممکن است امپلی فایری توان 600وات RMS داشته باشد اما بازده و کارایی آن به 30 % هم نرسد !
    كلا آمپهاي كلاس A/B به طور معمول بين 70%-55% بازده دارند.در مقابل امپهاي كلاس D داراي بازدهي بيشتر از 90% هستند

---------------------------------
    روش صحيح تنظيم كردن گين آمپليفاير:

1-گين يا لول(level)رو كامل ببند(به سمت چپ)
    2- همه كليدها و فيلتره رو خاموش كن
    3-پخش رو روشن كن و يه CD با كيفيت رو اجرا كن
    4- همه تنظيم هاي پخش بايد فلت باشه مثل باس،تريبل.....
    5- كليد لود خاموش باشه
    6- ولوم پخش رو بزار روي 90% حد اكثر
    7- حالا از رو آمپ گين رو باز كن تا جائي كه احساس ميكني صدا خرابه يا ديستورت ميشنوي
    8- در همين حالت گين رو كمي به سمت مخالف بپيچون
    9- كليد HPF رو روشن كن يا روي عدد 70-80 قرار بده
    10-اكنون از روي پخش با اكولايزرها و فيلترها اينقدر بازي كن تا بيشترين ولوم رو بدون ديستورت بتوني به پخش بدي .
    موفق باشيد.
    این مورد در مورد بلندگو ها ( اعم از ساب ووفر ها و ... ) هم صدق میکنه ؟
    فرضا سابی که nom 400w هست در عمل نتونه توی 400 وات دووم بیاره و ماکزیمم 300 وات بتونه تحمل کنه
    درسته ؟

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این مورد در مورد بلندگو ها ( اعم از ساب ووفر ها و ... ) هم صدق میکنه ؟
    فرضا سابی که nom 400w هست در عمل نتونه توی 400 وات دووم بیاره و ماکزیمم 300 وات بتونه تحمل کنه
    درسته ؟
    سلام
    برندهائی که استناندارد CEA 2006 برای آمپلیفایر و CEA 2031 برای اسپیکرها دریافت نموده اند یعین توان nom اونها واقعی هست.
    بله اسپیکر داریم 100 وات RMS هست ولی نباید بیشتر از 60 وات بهش ورودی بدی چون ممکنه اسیب ببینه. در عوض مثلا ساب ووفرهای راکفورد که خودم هم دارم. اگه دو برابر RMS هم بهش ورودی بدی باز هم جا داره

12. 4 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض تجربه جهت رفع نویز

مدتی بود که سیستم وقتی ماشین روشن بود نویز میداد مخصوصا وقتی گاز میدادی حسابی میرفت رو اعصاب

همه کار کردم rc عوض کردم سیم برق همینتور منفی از خود باطری ولی نشد هر کاری فکرشو کنید کردم درست لحظه ای که داشتم نا امید میشدم بطور اتفاقی متوجه شدم بدنه آمپها آهن ربا شده!!!!!!!!!!!

نصاب احمق ....... باندها رو باز کردم عایق گزاشتم بستم درست شد

14. 4 کاربر از dion بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •